mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 01:13:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 136510 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #480 : četrtek, 31.08.2006 : 12:05:28 »

Ja saj to sem prebrala. Ampak ne vem tocno kako ucinkuje...

A recimo ena oz. dve tableti (dani hkrati) deluje samo na 24 ur, se topi in se z urinom izloca (in ta odmerek iznici vonj), ali dolocene substance ostanejo v telesu in ucinkujejo na malo daljsi rok?
Ker glede na to da jih moras dozirat dnevno, verjetno tableta izgubi ucinek po 24 urah.

No, saj nocem pametovat, ker mi kemija in njej sorodne vede nikoli niso bile prevec blizu.  Roll Eyes


Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #481 : nedelja, 22.10.2006 : 19:46:12 »

Mene pa zanima kakšni so znaki za gonitev?Moja psička bo čez nekaj dni stara 6 mesecev in jo mislim sterilizirati.Ka sva na sprehodu se zadnje čase čudno obnaša!Stalno se meče v travo in se izteguje ter kotali.Je tudi bolj mirna.Kdaj se pa približno začne gonitev psičke?
Hvala že v naprej
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #482 : ponedeljek, 23.10.2006 : 17:21:30 »

Nikolina kakšne pasmo pa imaš? No za večje ponavadi velja, da se začnejo mnogo kasenje goniti, manjše pasme pa prej. No zmeraj to ne velja, sej primer pri moji, ki se je že par dni pred šestimi meseci začela. Kako opaziš to, ponavadi takrat psi pokažejo znake (pri moji je bilo tako) in po krvavih vlekcih...lp
Logiran
nekdo
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #483 : ponedeljek, 19.02.2007 : 15:11:42 »

Jaz imam pa vprašanje, kdaj so tisti dnevi med gonitvijo, ko je psička najbolj godna?  Undecided Undecided Vse do zdaj (3 gonitev je že zdaj) ni pokazala zanimanja za samce in je na njih renčala. Saj ne da me to moti, Smiley Smiley samo me zanima zakaj ne. Zdaj je njen 7. dan in malo je že povohala samce, a vseeno jih ne pusti zraven. Hvaležen bi bil za odgovor.

Lp,
Matjaž
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #484 : ponedeljek, 19.02.2007 : 15:27:55 »

To je od psice do psice razlicno, zato je konkretno za tvojo zelo tezko rect katere dneve je godna. Da ti bo nekoliko bolj jasno si preberi knjigo Moja psicka, dobi se jo skoraj v vseh knjiznjicah, potem pa lahko sam poskusis dolocit katere dneve je najbolj godna, pazit nanjo pa tako in tako moras celotno gonitev.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #485 : ponedeljek, 19.02.2007 : 15:57:06 »

Nekje na sredini gonitve najbolj disijo samcem, ampak jaz ti tudi ne znam kaj dosti vec povedati, ker se jim moja tudi ni pustila ovohavati - v bistvu se zdaj, ko je sterilizirana, ponori, ce ji kaksen pasji pohotnez preblizu pride ali, se huje, ce kaj poskusa. Drugace pa, bolje preventiva kot kurativa - psicko imej ves cas gonitve na povodcu, samcem se pa izogibaj.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #486 : ponedeljek, 19.02.2007 : 19:40:41 »

Če lahko govorimo  o povprečju so "tapravi dnevi" tam nekje med 12 - 14 dnevom..... če ti uspe zadeti res prvi dan, ko se začne gonitev. Izjema pa potrjuje pravilo in poznam psičke, ki so bile godne že 9 dan in tudi komaj 16 dan.... tako da je najbolje kužico opazovati, se pravi njen izcedek. Le ta se začne v "tapravih dneh" spreminjati, postaja svetlejši - slamnate barve. Je pa za to potrebno spremlajti več govnitev zapored in "jemati" - z robčkom - bris res redno in dosledno večkrat na dan. Drugi znak je tudi odmikanje repa na stran, če jo primeš za ledveni del..... oz. če jo povoha ali se ji približa samček.

Nato ti ostane še strokovno jemanje brisa pri veterinarju na podalagi katerega dobiš odgovor in tudi tu je potrebno začeti jemati bris tam nekje recimo 7 dan in nato ponavljati vsake dva dni, dokler ni tisti pravi dan.

Kar se tiče renčanja in da ne pusti samčkom blizu - se zgodi, da to nekatere psičke počno kljub "vročim dnem" in nagonu.....Eni pravijo da zato, ker so preveč "počlovečene" in drugi da zato, ker je psička lahko bolj odločna, samozavestna (da ne govorim o dominanci, ker mi beseda ni všeč)  kot samček , tretji ker ji ne diši samček .....četrti ker bi hoteli parit mi in smo ji mi izbrali samčka, peti zato ker smo ljudje zraven....itd.... Ni pa nič nenavadnega ali narobe, se dogaja.

In knjiga Moja psička je res odlična  Wink
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #487 : torek, 20.02.2007 : 09:58:33 »

Kar se tiče ugotovitve kdaj so tisti pravi dnevi je najboljši pokazatelj odvzem krvi in ugotovitev raven progesterona. Pri moji psici ni delovalo ne spremljanje barve izcedka, ne odvzem brisa...to ni pokazalo nič, saj smo na koncu bili prepozni z parjenjem...bila je prazna. Zato sem naslednjič vozila kri v laboratorij v LJ, kjer so naredili analizo ter na podlagi progesterona se je ugotovilo, kdaj je psica točno najbolj godna za paritev.

Poznala pa sem tudi psičko (žal že pokojno), ki ni med nobeno njeno gonitvijo pustila samce zraven, ampak res niti v tistih ta pravih dneh. Ampak to so res izjeme Wink

Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #488 : torek, 20.02.2007 : 10:09:24 »

Nanda, oprosti a mogoče veš kdo je avtor te knjige Moja psička??  Sedaj trenutno diham knjigo Psi za telebane in je zelo dobra.

Hvala
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #489 : torek, 20.02.2007 : 10:16:37 »

Alessa06 ........avtorja sta Samo Pitamic in Iztok Valenčič oba dr.vet.med. Psi za telebane je res super knjiga !  Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #490 : torek, 20.02.2007 : 12:44:20 »

V knjigi Moja psička je vse lepo razloženo o gonitvah, kotitvah, možnih zapletih v brejosti, med kotitvijo in po kotitvi...pripročam Wink
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #491 : torek, 20.02.2007 : 12:45:08 »

V knjigi Moja psička je vse lepo razloženo o gonitvah, kotitvah, možnih zapletih v brejosti, med kotitvijo in po kotitvi...pripročam Wink

se popravljam, vse ni razloženo, veliko pa ja Wink
lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #492 : torek, 20.02.2007 : 12:54:00 »

Knjiga je za moje pojme ena boljših slovenskih stvaritev na kinološkem področju. Mislim da bi jo moral vsak lastnik psicke dejansko prebrat, ker je pravzaprav ena osnova za vse skupaj. Za vzreditelje pa absolutno premalo.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #493 : torek, 20.02.2007 : 13:30:01 »

Psi za telebane - se knjigo še da kje dobit ?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #494 : torek, 20.02.2007 : 14:41:41 »

Jaz sem jo vzela v knjižnici( Psi za telebane), ker za kupit je nisem našla. Na knjigo( To, bravo  ) pa čakam že 3 tedne ker imajo samo 1 in sem na čakalni listi. 
Pozdrav
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines