mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:40:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135562 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #540 : nedelja, 20.07.2008 : 10:34:19 »

dina111, kako se je pa lahko sparila (hm, in ravno z maltezanom), ce pa njena lastnica nima niti osnovnega pojma o psici na sploh, se manj o gonitvi psice, parjenju ..., bojim pa se, da tudi o oskrbi legla ne?

Ima psica vzrejno dovoljenje? Ce ga nima, pred kakrsnimkoli odgovarjanjem na tem portalu preberi http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,24091.msg420425.html#msg420425, da nas ne bos slucajno prepricevala v to, kako je potrebno pariti nerodovniske maltezane.

V vsakem primeru, ne glede na to, kaj je parjeno, si v knjiznici preskrbi knjigo Moja psicka in jo na dah preberi. Potem pridi nazaj vprasat, kar te bo se zanimalo. Knjige o tem, kaj bi moral vedeti vsak lastnik psice, ti tukaj pac ne bomo pisali. Ne gre samo za to, kako dolgo po paritvi se krvavi ali kako vemo, da je breja, temvec za znanje o kompletni oskrbi psice.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #541 : ponedeljek, 25.08.2008 : 18:17:53 »

No, da vam še jaz nekaj "zaupam".
Moja Bella se je začela gonit pred približno 10-imi dnevi. Medtem sem prišla z njo iz počitnic nazaj domov v Ljubljano.
In tega sem se zelo bala.. in to zato ker je v ulici veliko samcev. Pa me čisto nič ne motijo če so zaprti na vrtu, privezani na vrvici... ampak NISO!!!
In tako se mi je zgodilo pred parimi dnevi, da sem šla na sprehod (Bella je bila našpricana z sprejem, ki naj bi samce odganjal). Bili sva zunaj 2 minuti in v teh 2 minutah sva srečali 5 spuščenih psov!!! Seveda je vsak moral priti do Belle jo fino prevohat (in če nebi posredovala bi najbrž lahko še kaj odnesli s sabo  Angry Roll Eyes)!!!
Nevem če je bil kateri od psov kastriran, ampak to sploh ni tako pomembno saj sem se kar fino namučila, da sem jih spravila stran!!

Nevem več kaj naj naredim saj lastnike malokrat srečam (beri nikoli) in jim ne morem reči, da naj za psa poskrbijo...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #542 : torek, 26.08.2008 : 08:31:15 »

To sem mela jaz pri prejšnji dokler nismo kastrirali.

Rešitev dolga šiba v roki. Najprej opozorilo, če pa ni zaleglo, eno čez rit. Peče, ni pa škode.

V bistvu se mi zdijo take "rešitve" totalno butaste, ampak če ne gre, ne gre. Treba gledat kaj je manjša škoda.
To, da bi ljudje imeli pse na štrikih je malo utopično.
Samo pri dveh mi je ratalo pa še to samo v času gonitve.  Undecided
Sem ju (lastnika) konkrteno opozorila, citirala člen in seveda denarno kazen, poleg škode, ki jo delata njuna psa, ki bi jo morala krit...
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #543 : torek, 26.08.2008 : 08:42:17 »

Neža tudi solzivec je zelo uporabna zadevščina.   Wink Jst ga imam seboj, ko kolesarim po hribih. Po nekod nimajo privezanih psov, ki so alergični na kolesarje in se ti meni nič, tebi nič zapodi v nogo. Psi naredijo velik krog, da se te izognejo in niti na misle jim ne pride, da bi še poskusili. 
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #544 : torek, 26.08.2008 : 16:19:10 »

Ja saj res nič ne pomaga kot take stvari kat sta napisali.. Sad Res groza..pa hkrati škoda
Včasih se mi prav smilijo ker jih gospodarji ne vozijo ven.. Roll Eyes
Se mi je pa dones prvič zgodila da se mi je eden od psov prišel polulat na vrata od garaže!?! Shocked Angry
Potem je pa Bella skoooz cvilila ker je vohala tisto Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #545 : torek, 26.08.2008 : 17:14:34 »

Kar navadi se...  Undecided

Bo treba ograjo naštimat, če nočeš vsega skupaj belit čez kako leto.  Angry Angry Angry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #546 : torek, 26.08.2008 : 17:25:43 »

Ja saj ograja okoli vrta je!! Cheesy Cheesy

Res bom pa šla do lastnika in mu rekla če psa še enkrat vidim.. Angry
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #547 : nedelja, 26.10.2008 : 11:42:31 »

Pozdravljeni!

Sem prebrala skoraj vse strani te teme, pa bi vseeno rada še vaše potrdilo...moja psička (francoski buldog) je stara 9 mesecev, in tudi njen vzreditelj mi je rekel, da bi se naj prvič gonila oktobra. No, to gonitev budno pričakujemo že zadnje dva meseca, pa še nič. Zadnji teden pa se Kuba zelo čudno obnaša...ni več zainteresirana (pretirano) za igro, tudi pozdravi me z fuuuul manjšim navdušenjem kot do sedaj, doma pa večinoma samo spi - res spi že skoraj cel teden. Ja, saj ko grva ven, veselo skaklja naokoli, vendar tudi žogica (njen drugi bog) ni več to! Aja, da ne govorim o tem, da se je ponavadi, ko je slišala ključ v ključavnici ali zvonec, zbudila iz največje (smrčeče) kome in odlajala besno do vrat...zdaj pa nič Huh Markira pa (se vsaj meni dozdeva) že zadnji mesec.

Najbolj me skrbi, da krvavitve ne bi opazila, in da bi jo mela brez vrvice, pa da se ne bi SLUČAJNO kakšen samec našel, ki bi želel njene otroke Sad

Me lahko kdo potolaži?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #548 : nedelja, 26.10.2008 : 11:48:10 »

Ni druge tolažbe kot psico na vrvico Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #549 : nedelja, 26.10.2008 : 12:07:23 »

Ni druge tolažbe kot psico na vrvico Smiley
Podpis.
Drugače pa lahko krvavitev tako preveriš, da se psica usede in sedi pol minute potem pa vidiš če je kaj pustila za sabo. Jaz pri Belli sploh nisem ugotovila dokler je nisem slikala na beli podlagi... Roll Eyes
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #550 : nedelja, 26.10.2008 : 12:14:43 »

A takole skrivajo pri nas? Pri nas letamo s cunjo ker so po tleh cele stezice krvavih hapelj, razen če so gatke gor. Pa še te znamo mojstrsko vreč dol Cool
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #551 : nedelja, 26.10.2008 : 12:15:26 »

A takole skrivajo pri nas?
Eh, vas sem mislila.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #552 : nedelja, 26.10.2008 : 12:39:11 »

Jaa gatke mi je 3 pojedla in je bila ekstremno živčna ko jih je imela. Tako, da se lepo liže in komaj, da vem da krvavi, čeprav jo po obnašanji hitro "pogruntam"..
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #553 : nedelja, 26.10.2008 : 12:41:06 »

jaz pa mislim, da bi pri fr. buldoginji vseeno morali opazit krvavenje... ker je psica kratkodlaka.

Drugace se pa vedenje lahko fuuul spremeni. Ampak pri nasi tamali se je spemenilo sele nekaj dni po zacetku krvavitve. Postala je bolj lena, nezainteresirana za vse naokoli, taka prav otozna  Undecided prav grozno jo je bilo gledat...
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #554 : nedelja, 26.10.2008 : 12:46:50 »

aha...potem mislite da je njeno obnašanje priprava na gonitev? ker res ne vem, kaj drugega bi ji lahko falilo. Npr. je in pije normalno, tudi na wc hodi normalno, tako da zdravstvenih težavh ni nobenih (očitnih) ... očitno ima res PMS:)
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines