mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:49:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135513 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #570 : nedelja, 09.11.2008 : 20:21:41 »

Z vidika česa bi pa bilo možno, da tisto ne bi bila prava gonitev? Mislim na podlagi česa bi to sklepalo, a je bila v kakšnem koli smislu čudna tista oktobrska gonitev ali je bila takšna kot prva?

ker pravijo, da te prve gonitve včasih niso tiste taprave... saj pravim, to je moja prva psička...zato toliko vprašanj.

uglavnem, jutri gremo na pregled+ultrazvok. upam, da ni najslabše...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #571 : nedelja, 09.11.2008 : 20:54:43 »

Ja, samo nisi napisala, da je bila prva gonitev aprila? Prva gonitev ni taprava v tem smislu, da je lahko manj izcedka, ali pa da traja manj časa, recimo naša Flora je imela čisto brez izcedka, drugače pa normalno zatečena, samci ovohavali, itd. Skratka to pa skorajda ne more bit, da bi se po tako kratkem času spet začela gonit. Najpogostejše gonitve kar jaz poznam so na 3-4 mesece, na manj pa res ne vem, da bi kdo imel.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #572 : nedelja, 09.11.2008 : 21:06:12 »

Naša Bella je imela prvo gonitev malo daljšo kot drugo. Ampak res malo. Pa tudi veliko bolje jo je prenesla kot drugo. Je pa bilo vmes 8 mesecev. (gonila se je 2x)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #573 : ponedeljek, 10.11.2008 : 12:14:38 »

Pri pravi gonitvi je izcedek krvav, voden, ne pa sluzast. Sluzast izcedek, tudi če nima vonja in je sicer podoben izcedku pri gonitvi, ni nikoli dober znak.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #574 : sobota, 15.11.2008 : 11:00:35 »

Kuba se (kočno) goni. Zaenkrat ni nobenih problemov, tudi psi niso nadležni niti malo. So se ji pa zelo povečale "prsne bradavice"...saj je to normalno? Zanima me tudi, če bodo potem take ostale?
lp
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #575 : torek, 25.11.2008 : 16:12:37 »

Pozdravćek, po dolgem času se spet oglašamo, do sedaj ni bilo nekih težav z našo labradorko, sedaj pa mi nekaj ne da miru, no naša labradorka je čisto nekaj posebnega, ona se goni enkrat letno, sicer je stara štiri leta, na zadnje se je gonila februarja in sedaj problem.. bili smo sedaj deset dni na dopustu, v nedeljo 17,11, smo prišli domov in sem opazila da ima psička malo krvav izcedek in povečano sramnico, ker nas pač ni bilo nismo opazili da bi se začela gonit, drugače pa je bila med tem časom skupaj doma z samčkom imamo še enega psička starega osem mesecev, pazila jih je tašča pa ona ni nič videla, no takoj ko smo v nedeljo prišli in sem opazila da imam malo izcetka smo jo ločili od samčka in jo skrili, sedaj pa je minil že več kot en teden ona pa nima niti izcetka več niti povečane sramnice, liže pa se skozi pa dosti lula, sedaj pa nevem ali se sploh goni ali je že na koncu ali je možno da je že kaj ušpičla z samčkom, čist sem zmedena to se je sedaj prvič zgodilo da sploh ne vem kje smo, ali je kdo imel podoben problem in mi lahko pomaga, hvala in prelep pozdrAV.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #576 : torek, 25.11.2008 : 16:49:10 »

Ja, vsekakor je možno, da sta kaj ušpičila. Najbolje, da obiščeta veterinarja in se malo posvetuješ z njim.

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #577 : torek, 25.11.2008 : 17:11:46 »

ajoj, bilka... Lips Sealed
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #578 : torek, 25.11.2008 : 18:32:39 »

ajoj ne me strašit... ma sem vedla da ne bi je smela doma pustit, ponavadi jo vzamem sabo, ma sem tokrat rekla naj bo za dfružbo ta mlademu psičku in sem jo pustila doma, ma saj sem vedla sem imela prav nek slab občutek, joj, kaj naj sedaj, ma ni psiček pri osmih mesecih še premlad?? veterinarja sem prašala pa pravi da pred tremi tedni ki pa je že prepozno ne more nič povedat, komaj takrat lahko dela uv..edino je rekel naj pridemo uzet kri psici da se pošlje v Ljubljano če je povišan hormon, no kot pri nosečnicah, bomo probali še to, a se mi lahko pove če kdo ve koliko to stane?? zgleda da bo treba psičko sterilizirat da bo konc problemom, sam kaj ko to toooliko stane pa zmeraj odlašam..
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #579 : torek, 25.11.2008 : 18:37:07 »

Sterilizacija v primerjavi z vsemi posledicami, do katerih lahko privede ''ne-sterilizacija'', pa res ne stane veliko. Vsaj meni se tako zdi.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #580 : torek, 25.11.2008 : 21:03:36 »

Ne, nič ni premlad pri osmih mesecih. Če sta v resnici kaj uštimala in če načrtuješ sterilizacijo, potem to naredi takoj.
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #581 : sreda, 26.11.2008 : 08:05:24 »

pozdrav, ja juttri jo peljem uzet kri, pa bomo vidli, če je kaj boh pomagaj se bomo pa pripravli na mladiče, čeprav nam to sedaj res ni potrebno, pa še bom mogla gledat da jih oddam, nevem kaj bom, no o tem bom razmišljala kasneje, prvo bomo pogledali kri in če je vse uredu je prva stvar sterilizacija ni kaj, bo treba to rešit ker če ne bodo skozi problemi, kdaj pa se jo lahko pelje a lahko že naslednji mesec ali je od gonitve potrebno čakati več mesecev? hvala
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #582 : sreda, 26.11.2008 : 08:39:16 »

Steriliziras jo lahko tudi ce je breja..pa ne bos imela nobenih tezav z mladici.. Torej nic kri dajat, rajsi se zmeni za sterilizacijo, da ne bos za brezveze stvari placevala..
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #583 : sreda, 26.11.2008 : 08:53:12 »

Mislim, da mladičev v takem primeru res ne potrebuješ, sploh ne takih brez rodovnika in kot sem že napisala in kot ti je napisala tudi Alexy, jo steriliziraj takoj.
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #584 : sreda, 26.11.2008 : 12:52:43 »

hm ampak, kaj če je breja se to pol uniči z stelirizacijo, ker če je ta možnost pol pa koj grem, sam nevem če se to lahko?
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines