mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:11:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 135507 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #585 : sreda, 26.11.2008 : 13:04:58 »

Ja, skupaj s sterilizacijo se prekine tudi brejost in prav lahko to narediš...no, ne ti, ampak veterinar Wink

Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #586 : sreda, 26.11.2008 : 14:05:32 »

joj, to pa nisem vedla, najlepša hvala za nasvet se gremo pa takoj zjutraj zmenit, ker mladičev res nebi imela še posebaj ker bi bili čista mešanica, namreč ona je labradorka on pa haski, joj kakšn i bi bili labradorčki malo črni in različna uka, ajoj, to pa res ne, res še emkrat hvala za nasvet, superca pa se le da rešit sem bila že v skrbeh in prav jezna da se lahko kaj tazga zgodi..
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #587 : sreda, 26.11.2008 : 14:07:22 »

Srečno!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #588 : sreda, 26.11.2008 : 15:13:29 »

Lahko daš sterilizirat, 3-4 tedne po parjenju.
Samo psi se ne sparijo kar tako, da ne bi nihče nič opazil. tako mlad samček bi sicer mogoče lahko skočil, ampak kar takoj v prvem poskusu ne bi mogel uspeti. tašča bi zagotovo opazila, da jo naskakuje, saj bi to počel non stop. In če bi jima slučajno celo uspelo, bi ostala skupaj takole 10, 20 ali še več minut. in potem čez nekaj časa bi spet visel na njej. Tašča bi morala biti slepa in gluha, da ne bi nič opazila.

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #589 : sreda, 26.11.2008 : 15:38:54 »

No, Lanabela, s tem se pa ne strinjam. Tašča ju verjetno ni gledala 24 ur na dan in dovolj je en sprehod do trgovine in je zadeva opravljena. In kakšno ponavljanje sploh ni nujno.

Letos poleti sta si tak podvig privoščila slabih osem mesecev star TT in enoletna yorkica ..... dovolj je bilo malo nepazljivosti in že sta bila skupaj, ločevanje pa seveda ne pride v poštev (skupaj sta bila cca pol urce).

Yorkica je bila predvidena za sterilizacijo in je prehitela z gonitvijo, zato so poseg opravili takoj, ko je bilo mogoče.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #590 : sreda, 26.11.2008 : 16:19:03 »

Ja, lahko da bi jima uspelo v prvo. (čeprav labradorci dozorijo pozneje kot TTjčki). samo skupaj sta bila ves čas. In ne bi je naskočil samo enkrat, ampak bi to, uspešno ali neuspešno poskušal toliko časa, da bi tudi najbolj ignorantski skrbnik opazil. Mlad, neizkušen samec bi  se valjal po samici že par dni prej, preden bi bila godna (nekateri zelo izkušeni samci vedo točno kdaj se jim splača probat in prej ne trošijo energije po nepotrebnem).

Vsekakor pa je psico tri tedne po možni paritvi treba pregledati. kadar je najmanj potrebno, se zna urajmat tudi kakšna taka sicer zelo neverjetna "nesreča" Jaz bi počakala na UZ, za teste se mi zdi škoda denarja. Ker se psice v nobenem primeru ne kastrira prej, kot tri - štiri tedne po morebitnem parjenju.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #591 : sreda, 26.11.2008 : 16:25:57 »

Ja, vem da labradorci dozorijo kasneje, ampak kakšne izjeme in neljuba presenečenja se pa zgodijo ravno takrat, ko je najmanj treba.
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #592 : sreda, 26.11.2008 : 19:30:06 »

ja žal res je nesreče se dogajao je pa tako da so bili na njivi v pesjaku čez noč skupaj med tem časom tašča pa doma, tako da če je kaj bilo sta naredila zvečer ali dokler ni prišla do njijzu tako da sta bila kar nekaj časa sama, ona je prišla zjutraj šla opoldne domov in spet prišla popoldne, časa sta imela dovolj da noben ne opazi, sicer sem sama kriva ker se nisem prepričala, pa vendar je mal pohitela z gonitvijo sem računala da bo kasneje, lahko pa tudi ni bilo nič, bomo vidli, jutri gremo še enkrat k veterinarju pa bomo videli kaj se da narest..
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #593 : sreda, 26.11.2008 : 19:32:00 »

aja še to, sedaj sem jih ločila njega smo dali v pesjak ona je pa doma, se ne upam jih pustit skupaj vsaj dokler nismo sigurni da je šlo tahujše mimo, drugače pa so psički doma, na njivo v pesjak pa jih odpeljemo ko pač ni nikogar doma..
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #594 : torek, 12.01.2010 : 21:31:32 »

Imam eno vprašanje glede gonitve. Sama nikoli nisem imela psičke, so bili vedno fantje, razen stirilizairane psice, ko sem bila še zelo majhna, zato o gonitvi nimam prav veliko pojma.
Ima pa prijateljica psičko, ki se sedaj 2. goni. Prvič se je pri približno 7 mesecih septembra. Če smo vsi dobro prešteli je to pred slabimi 4 meseci (pravzaprav skoraj bliže 3), kar se zdi nekam prekmalu, glede na to, da naj bi se običajno med eno in drugo gonitvijo preteklo cca 6 mesecev in kot berem včasih še kak mesec več.

 Je tako hitra ponovna gonitev razlog za obisk veterinarja?

Gre pa nedvomno za gonitev z izcedkom in pasjimi zaljubljenci vred.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #595 : torek, 12.01.2010 : 21:33:30 »

Če je "samo" gonitev, ni potreben obisk Smiley
Na začetku maš lahko zelo različne čase...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #596 : torek, 12.01.2010 : 21:44:33 »

Kot pri ljudeh potem Smiley

Jo je malce zaskrbelo in sem zato raje povprašala.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #597 : torek, 12.01.2010 : 22:00:45 »

Če bi imel izcedek izrazit vonj, potem je to razlog za preplah. Sicer pa ne. Pač pubertetnica  Wink
Logiran
martinka
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #598 : sreda, 21.04.2010 : 07:09:02 »

Pozdravljeni!

sem novopečena lastnica psičke in me zanima par stvari... naša psička (tornjak) je pred kratkim dopolnila 4 mesece. včeraj pa smo zasledili da je psička začela malo krvaveti, tudi ves čas se liže (predvidevam da se umiva?). Zanima me če je to normalno, da je psička godna že pri taki starosti. zanima me tudi kako je s kopanjem v času krvavenja, ker sem slišala, da po kopanju še bolj "diši" pasjim fantom.

hvala in lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #599 : sreda, 21.04.2010 : 12:35:47 »

Je redko, ampak možno, kopanje nima smisla dokler gonitev ni zaključena.
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines