mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 17:56:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 349025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #645 : četrtek, 07.04.2005 : 22:45:02 »

Pravi pozer Bis.... zelo lepe slikice  Wink. Arieb, očitno je najbolje, da Iri pustite ovratnik čisto do konca celjenja ranice..... tudi, če je že skoraj zaceljeno. Ko ne bo več nobene kraste bo šele popolnoma varno.

Biscuit, a je Bis vaš prvi kuža?

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #646 : petek, 08.04.2005 : 06:57:30 »

Ory,hvala!! Naš prvi kuža..no,jaz imam prvič psa Wink!! Preden sem jaz prišla na svet pa sta imela oče in mama še nemškega ovčarja...no,ampak tudi za niju je vse to novo!!!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #647 : petek, 08.04.2005 : 08:50:20 »

Ory, očitno res... a vedno mislimo, saj sedaj pa si ne more nič več "scufati" - danes ima vse v redu (vsaj meni se zdi, da si ne bi mogla nič narediti), a ovratnik še vedno gor. Morda bi jo srbelo in bi lizala, pa spet ne bi bilo prav. Sem pa takooo sita že etga, da si ne moreš predstavljat - sedaj, 11. aprila bo že 1 mesec... Undecided

Novost: Včeraj smo bili v šoli, evo poročilo:

Skupina je imela prej že 2x. Bilo me je prav malo SRAM  Angry Bon je moral določene stvari ponavljat... A na koncu sem bila kljub vsemu vesela, je bil kar priden za prvič.... (moram ga vsaj malo pohvalit, da se en užali).
Z vodenjem sem zaenkrat zadovoljna, edino kar me ZELO moti je, da so zelo veliki psi - in seveda, ko je igra, so oni izpuščeni, Bon pa mora biti zavezan (res se bojim odvezati ga, ker vem za psička, ki je v igri umrl pod tacami velikana, nehote, je šla hrbtenica ... pa tudi sam Bon je bil enkrat deležen igre z briardko in ga je pokosila... civ, civ, civ, vsi smo bili zeleni...) - bom za drugič predlagala, da se 2,5 minuti spusti velike, pa se jih zaveže in potem še 2,5 minutki za male (menda so samo trije).

Za agility sem pa še vedno navdušena - Bon je tako šibal po tečaju čez gumo, gualnico, tunel... tega pa ni pozabil od male šole... Cheesy

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #648 : petek, 08.04.2005 : 11:46:07 »

Čestitam Bon za prvi dan šole  Smiley. Verjamem pa, da je tole z večjimi kužki nerodno. Ory sicer ni ravno Čivavica, pa se vseeno sploh noče igrati s psi večjimi od sebe  Huh. Sploh je ne morem pripravit, da bi se z njimi podila. Najbolj srečna je, če sva na sprehodu sami. Saj se proba igrat kdaj tudi z večjim, pa čim postane ta samo malo bolj živahen, se takoj ustraši, počepne in zarenči al pa zacvili. Še z našo Ašo se noče igrat. Kar umakne se in se potuhne (Aša je namreč občutno težja).
Verjamem Arieb, da je tole zdravljenje je prav utrujajoče. Za vas in za Iro.... že človek je ves nervozen, če nekaj z njim ni v redu. Kaj šele pes  Sad. Pa saj slej ko prej vse mine..... in tudi tole bo  Wink.
Hodi Bis tudi z Bonom v šolo?

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #649 : petek, 08.04.2005 : 12:28:09 »

Bon, cestitke! Je pa pri nas podobno z vecjimi psi. Bagi se igra dokler sta spuscena le basenji in koder, ko pa zagleda Toja (veliki svicar)  Shocked pa se je ze navadila, da je bolj varno, ce se skrije k mojim nogam. Tako, da jo sploh ne privezujem vec, Toj pa je tudi pravi gentleman in pazi kje hodi. Najbolj smesen je ko se uleze na tla in se plazi proti Bagi, kot bi hotel reci poglej kako majhen sem, zakaj se me bojis? Cheesy
Nisem pa se odkrila zakaj ima tako strasno rada eno labradorko. Z njo pa se podi naokrog brez kakrsnihkoli problemov. Pa jo je psica ze tudi pohodila. Cisto nasprotje tega pa je Sally (bokserka), ki jo Bagi ne mara. Samo cakam, da se bosta enkrat stepli. Angry

Arieb, pocartaj Iro se zame! lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #650 : petek, 08.04.2005 : 14:12:28 »

Arieb čestitke za prvi dan šole Wink!!! Tole z velikimi psi..mislim da se ne boj spustiti Bona med odrasle,ker če mu njihova družba ne bo všeč,se bo sam odmaknil..no vsaj za Bisa vem da je tako Cheesy!! Saj ima za prijatelja bokserja,in z njim divaja,se igra..ampak ko je zadosti se oba uležeta tako da je razdalja med njima kar velika in je mir Cheesy....sicer pa Bis na velike pse začne renčat in se v njih zaganjat...vem je zelo samozavesten Grin!!

Ory pa da še tebi odgovorim...jaz sem Bisa peljala v malo šolo samo 5x in sedaj ne hodiva nikamor....razlog:Bisa smo mi sami naučili kar je potrebno..v šoli nas niso nič naučili saj smo že imeli vse znanje..in je Bis kot kuža zelo socijaliziran! Se mi pa zdi neumno ga nekam voziti kjer more bit na povodcu,ne sme nobenega povohat,in v zaprtem prostoru...veliko rajši ga peljem v avtokamp ali na plažo kjer se zdivja s svojimi pasjimi prijatelji,kjer je brez povodca in je svoboden! Vsaj jaz in vsi čani družine mislimo tako..sicer pa da ne bi kdo mislil nimamo nič proti pasjim šolam in tistim ki jih obiskujejo Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #651 : petek, 08.04.2005 : 15:42:56 »

Oj, hvala vsem za "čestitke" prvošolčku... Upam, da me ne bo nerviral tako kot v mali šoli Angry. Sem pa zaenkrat zadovoljna, ker tovariš upali kar hiter tempo in se tudi jaz prav dobro zrekreiram. Pa še tovariš pravi, da ker imam majhnega psa, se moram sklonit, da ga pohvalim, pa da je to dobro za trebušen mišice Grin

No, kjub vsemu se meni zdi, da Bon izpita B-BH ne bo naredil - glede na progarm brez povodca se mi zdi NEMOGOČE! On je tako radoveden, živahen, vse drugo mu je zelo in bolj zanimivo, on bi kar po svoje vonjal,... ah, ti samčki so čisto nekaj drugega Sad ...

Naj ponovno povem, da Bon bi se zelo rad igral z velikimi, in njega ni niti najmanj strah, nobenega (komaj je prišel včeraj v šolo, je že zagrabil tipo kraškega in me je bilo prav sram, ko sem mu jemala dlake iz gobca) a STRAH je mene, saj ko so se velikani igrali, smo mi skoraj popadali, ko so se štirje, pet zagnali med noge... Ne, nočem izzivat!

da je prijeten v družbi spuščenih, razno velikih, je pokazal tudi na sreačnju forumovcev v Izoli, a tam ni bilo na kupu toliko velikih, ki bi se vsi v krdelu nekam zaganjali...
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #652 : petek, 08.04.2005 : 16:06:17 »

No,Nadija ne bom te prepričevala ker si se že tako sama odločila,ampak mislim da bi Bon se sam znajdel med velikimi Wink!!
Kar se pa tiče izpita,brez povodca mislim da ti bo uspelo,ker Bisa sploh ni bilo težko naučiti poleg brez povodca in sedaj to obvlada v nulo Grin!! Veliko sreče in volje..no,Nadija pa še za tvoje telo koristi pasja šola Cheesy
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #653 : petek, 08.04.2005 : 16:13:17 »

Citat
sploh ni bilo težko naučiti poleg brez povodca in sedaj to obvlada v nulo
ja, ja... ma je še marsikaj drugega za obvladat...

Kaja, a vi imate sedaj kmalu .. kateri izpit?
Kako pa Ory in agility?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #654 : petek, 08.04.2005 : 18:10:44 »

Biscuit, čestitke za tako pridnega psa!!!  Grin Jaz sem se za šolanje odločila z enega samega razloga....socializacija!! Če pa bi mi kdo lahko garentiral, da moj pes ne bo imel probleme z odpoklicem in s svojimi pasjimi vrstniki, pa tudi jaz ne bi šla v šolo. Imate kar srečo, da je Bis tak angelček  Cheesy.
Arieb, malo več pozitivizma  Wink...... jaz verjamem, da bo Bon opravil izpit. Konec koncev je še mladenič in ga sigurno še malo puberteta meče. Do konca tečaja bo že spoznal teritorij in se bo skoncentriral predvsem na vodnico. Ko je bila Ory na začetku svojega šolanja sem velikokrat prišla domov s solznimi očmi  Cry. Potem pa je prišel zaključek in "tršica" mi je predala diplomo z besedami.....pohvala Ory, najmlajši in najbolj pridni učenki  Grin. Jaz pa ponosna kot še nikoli. In vesela da nisem obupala.
Ory in Agility....hja trenutno počivava. Razlog pa je tisti njen problem zaradi katerega obiskujeva psihologinjo  Sad.

lp

p.s.: Arieb, kako ste se pa odločili da boste od vseh malčkov obdržali ravno Bona? Ste to vedeli že od začetka?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #655 : petek, 08.04.2005 : 19:01:05 »

Ory,hvala za pohvale Grin!! Bis je res pravi angelček,kar sta danes potrdili tudi dve naključni sprehajalki s 3 mesečnim kokrom in sta ga pohvalili Kiss..ampak Bis se vseno še danes ni izkazal ker ga je malo nosila pomlad in hotel imeti mladičke z samčkom Grin!!!

ory,nič ne poročaš kako je pri psihologinji Cool?!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #656 : petek, 08.04.2005 : 19:08:21 »

Arieb,malo optimizma pa bo...ne pa takoj vržt puške v koruzo Wink!!!
Marsikaj ga lahko še naučiš,vendar je zato potrebno čas in potrpljenje..pa bo!!! Izkušnje!!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #657 : petek, 08.04.2005 : 19:17:44 »

Arieb a nadaljujeta v Serminu?
Ko sem z Blujem delala B-BH je delala z nami ena gospa s pudelčkom (v dežju z dežnim plaščkom, da je bil kot puffi) in je zelo dobro opravil izpit  Wink. Samo korajžno  Cool

Veš mogoče če bo kaj z agilitijem?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #658 : sobota, 09.04.2005 : 11:43:32 »

Citat
pohvala Ory, najmlajši in najbolj pridni učenki ...
Hi, hi, hi Ory, pa saj zato sem jaz tako skeptočna, ker se mi je isto kot tebi zgodilo pri Iri... ko mi je sodnik g. Puš na koncu dal roko in rekel; Gospa, čestitam, da ste se s to pasmo odločili za ta izpit in ga tako odlično opravili. Mi smo z Iro hodili na tečaj za spemljevalca, ko je menda teden dni pred izpitom povedala, da bo Iro prijavila na (približno kot sedanji B-BH) napredni ker da je tako pridna. Mene je kmalu kap, ker sem si mislila, tako lepo dela tega nižjega, tam pa se bo blamirala... In se ni, dosegla je odlično in 98 točk!
In zato vidim razliko.... samček - samička... jaz nekaj let več... A se bomo potrudili. Včeraj je bilo lepo vreme pa smo malo potrenirali tisto, kar smo zamudili, ker smo se kasneje vpisali Grin. Danes pa dežuje Cry

Petra, ne na Serminu, sem se odločila za KD Obala (mi je lokacijsko veliko bolj prisrčno); hodimo ob ponedeljkih in petkih ob 17.15. Hodi tudi Simon (oz. brat) oz. Bay (borderica, saj jo poznaš iz razstav in foruma) in on je tudi zelo zainteresiran za agility, jaz pa tudi, ker mi je bolj všeč (rekreativno, ne tekmovalno). Simon mi je rekel, da bi bilo, v kolikor bo interesentov. Ti sporočim, ko bo kaj novega? Je Blu zainteresiran? Med tednom lahko hodiš? Poznaš še koga?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #659 : sobota, 09.04.2005 : 11:53:55 »

Ory, glede Bona, ki je ostal doma, je "dolga" (in na začetku je bila tudi zelo žalostna) zgodba... Jaz sem želela in hotela samičko (Bagico), pa je bila edina... drugi so pa hoteli samo samičke, jaz pa imela 3 fante. Undecided.. Bon mi je in ni prirasel k srcu, težko povem... smilil se mi je, ker se je skotil zadnji, popolnoma sam... kljub temu da smo mi bili 3 m stran, nismo nič slišali... vedno je bil bolj tako odzadaj... Najbolj pri srcu mi je bil od fantov na začetku Brijoš, karakter da padeš dol (zlatiiiii), lep, kvadratast..., a potem so se zanj odločili v Belgiji (dala sem vse na izbiro, ker meni so bili vsi enakovredni in se sploh nisem nič mogla odločit in odločat, jaz bi vse obdržala...)... Pa sta ostala Bisko in Bonči... Bis je bil Irin, pa moji mami sem ga "luštala"... medtem ko sem ji ga luštala, sem se bolj navezovala na Bona... Mama ga je razumsko (starost, nevozna, pogosto odsotna) odklanjala... Bis je bil od vedno zelo prijazen, odprt, prvi je spregledal, prvi mi je dal ljupčka, zlati mali kokič... In malo, zelo, zelo malo (morda samo kakšen dan) je manjkalo, da bi TUDI Bis ostal doma... In potem smo spoznali Niko&Co. in sem presrečna - RES, trem ne bi mogli dajat toliko pozornosti in ljubezni...

Veš, Ory, niso enostavna pasma, rabijo in želijo te skoraj 100% in jaz dostikrat rečem, sreča, da imam dve roki, za vsakega eno...

Je pa spomin na vsakega od njih, ko je odšel iz hiše kar boleč in vedno mi pritečejo solze (tudi sedaj... Cry). Pa saj veš, da so vsi pri prekrasnih in zlatih ljudeh, a obdobje z njimi (in dva meseca pred njim, pravzaprav od odločitve, da bomo imeli mladičke) je nekaj NEPONOVLJIVEGA! Oh, dovolj, v tem deževnem dnevu sem res prav nekam preveč otožna za pisanje te teme...
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines