mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:29:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Knjige o zdravju in prehrani (Moderator: Nanook)  |  Tema: Knjige o zdravju in prehrani-čvek
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Knjige o zdravju in prehrani-čvek  (Prebrano 6405 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« : sobota, 19.01.2008 : 00:14:54 »

Tale tema je namenjena predlogom, mnenjem in debatam o knjigah s področja prehrane in zdravja psov.

Nekaj "knjižnih predlogov" najdete v naslednjih temah:

BARF in podobne surove zadeve

Zdravje, alternativna medicina, zelišča,...

Briketi, kuhana hrana in nasplošno o prehrani
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 19.01.2008 : 00:23:24 »

Za zacetek-nekaj mojih mnenj o nekaterih knjigah.

Strombeckova Home prepared dog and cat diets je pravzaprav ze "biblija" kuhanja. Recepti morda niso med najbolj modernimi, so pa zato toliko bolj pomembna poglavja, razdeljena v 5 sklopov (food quality and safety, feeding normal cats and dogs, food intolerance and allergy, diet-induced disease, dietary management of disease), kjer avtor na bolj strokoven nacin razlaga povezave med prehrano in dolocenimi boleznimi kot so npr. odpoved ledvic in jeter, tezave s srcem, posebno pozornost pa nameni alergijam, preobcutljivosti in prebavnemu traktu. Pomembno je, da razumemo vpliv prehrane, ne sledimo slepo receptom in da se zavedamo, kako mocno lahko s prehrano vplivamo na mladickovo prihodnost. Kljub temu, da avtor ni pristas hranjenja s surovo hrano, je po mojem mnenju knjiga primerna tudi za tiste, ki svoje pse hranijo s surovo hrano. Receptov sicer res ne boste uporabili, je pa zato vse ostalo vredno pozornosti.Mogoce se tole za lastnike mack; kljub temu, da je naslov dog and cat diets, se mi zdi, da je macke precej zanemaril, ne vem pa, ce obstaja se kaksna podobna literatura namenjena prav njim.




K9kitchen: the truth behind the hype (avtorica M. Segal) je predvsem knjiga, ki o prehrani razglablja, ne ponudi pa nam vecjega stevila receptov tako kot Home prepared dog and cat diets, zaradi cesar pa seveda ni nic slabsa. Prav tako nas avtorica ne usmerja ne v eno, ne v drugo skrajnost, le predstavi razlicne nacine hranjenja psov ter prehrano nasploh in doda se svoje mnenje. Zato je bolj primerna za tiste, ki se se niso odlocili, kako bi sploh hranili psa-s kuhano, s surovo ali z mesano hrano (briketi in surova, briketi in kuhana), vedo pa, da psov ne zelijo hraniti (samo) z industrijsko pripravljeno hrano.




Optimal nutrition (avtorica M. Segal) je tezko pricakovano nadaljevanje K9kitchen. Na prvi pogled nekoliko spominja na Home prepared dog and cat diets, avtorica namrec tokrat pod drobnogled vzame posamezne bolezni ter vpliv prehrane pa tudi razvoj ter zivljenjski slog psa od mladicka do starcka. Posameznih bolezni sicer ne obdela tako podrobno kot Strombeck, vendar nam kljub temu poda nekaj smernic in receptov, s katerimi si lahko pomagamo pri prehrani psa. Je tudi manj strokovna in kot taka tudi bolj primerna za tiste, ki jim Strombeck (zaenkrat) predstavlja prevelik zalogaj.

Zadnji dve knjigi na Amazonu nista na voljo, naroci se ju lahko direktno pri avtorici ali pa na pasji spletni knjigarni Dogwise.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Knjige o zdravju in prehrani (Moderator: Nanook)  |  Tema: Knjige o zdravju in prehrani-čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines