mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:12:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: oblizovanje, mlaskanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: oblizovanje, mlaskanje  (Prebrano 3783 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« : ponedeljek, 28.01.2008 : 10:28:35 »

Pozdravljeni,
te teme nisem nikjer zasledila, zato sem odprla novo.

Zanima me, ali je kdo od vas ze kdaj opazil, da se pes kar naprej oblizuje in mljaska z jezikom. Pri nasem psu sem to pred kratkim opazila...kar naprej se oblizuje in opleta z jezikom...najbolj me "moti", skrbi to, da tok mljaska...drugače pa je vedenje normalno.
Kaj bi to lahko bilo?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.01.2008 : 11:10:12 »

Moji bokserki se oblizujeta vedno kadar jima "masiram" zadnji tacki zgoraj ...  v glavnem za njiju je to uzitek ... ko jima nekej hudo pase. Ni pa nujno, da ju jaz coham ... se tudi kar sami oblizujeta (ko ni nikogar zraven), ampak je isti nacin oblizovanja.

Lp, Ursa
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.01.2008 : 11:36:13 »

Lahko ga tudi kaj moti - si pregledala dlesni, zobke, jih menja, se je kaka kost zataknila, če ima dolgo dlako, mogoče kakega čopka ne more spravit ven iz ust, morda je kaj narobe s smrčkom... Se je začel oblizovat šele pred kratkim, ali to počenja ves čas ali samo občasno, morda po (določeni) hrani, ob čohanju, kot pravi linchaich, ali kaj podobnega. Ne vem, malo razišči zadevo in če nič ne najdeš pa je res moteče, se posvetuj še z veterinarjem.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:12:56 »

Sva ravno od veta...ima težave z želodčno kislino, tko, da sva dobila Reglan in še ene tabletke.
Hvaala, za pomoč!
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.01.2008 : 18:21:58 »

Pri nas je mlaskanje in oblizovanje ponoči pri psu obvezno napovedalo jutranje bruhanje, zato sem vedno pozorna na to. Psička pa se prav tako oblizuje in cmoka, kadar jo boli oko (ima glavkom). Ker sicer tega ne počneta (razen, ko zašumi vrečka z brikerti  Tongue ), pri nas navadno to ne pomeni nič dobrega in se vedno hitro zatem pokaže, kje je vzrok.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : ponedeljek, 28.01.2008 : 22:13:28 »

Pri nas je mlaskanje in oblizovanje ponoči pri psu obvezno napovedalo jutranje bruhanje, zato sem vedno pozorna na to.

Hmmm ... tole mi pa sploh ni padlo na pamet ... tudi pri nas to velja ... ce se zacne zelo na hitro oblizovat oziroma cmokat, pomeni, da gre bruhat. Ampak to samo bokserki ... dogi zacneta kar takoj "rigat" oziroma tako poka kot bi rigale. Lina in Aika pa vedno najprej cmokata, tako da ju uspem se pravi cas spravit ali ven ali pa vsaj dol s tepiha - ne vem zakaj hudica tako radi bruhajo na tepih. Huh

Dancy ... ali ima povecano zelodcno kislino ali kaj drugega?

Lp, Ursa
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #6 : torek, 29.01.2008 : 08:20:01 »

Dančy, katere druge tabletke pa je še dobil? Mi smo Reglan dobili, ko je imel hud napad bruhanja, sicer pa smo imeli Ranital za želodčno kislino.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #7 : torek, 29.01.2008 : 22:35:12 »

Reglan in Ranital je dobil. Jah mi smo poskušal malo z uno naravno prehrano :S in je veterinar rekel, da za razgraditev kosti je potrebno ful več kisline, da vse to "razžre"...tko, da gre za povišano želodnčno kislino.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : ponedeljek, 18.02.2008 : 11:22:52 »

Tudi pri moji mlajši psici je oblizovanje in mljackanje znak, da bo bruhala. Vendar to počne tik pred bruhanjem, tako da moram fajn pohitet, da jo še spravim na "pravo" mesto za bruhanje.

Pred kratkim smo "fasali" virozo, dobili Reglan, Ranital in antibiotik, pa je bil cel teden mir z bruhanjem, včeraj pa je kljub vsem zdravilom zopet bruhala.

Tokrat brez mljackanja in oblizovanja, samo postavila se je na vse štiri in bruhala.

Ker je bilo to zame bolj presenečenje, kot ne, me zanima, če je lahko delen vzrok za nenapovedano bruhanje tudi trenutno uživanje Ranitala? Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #9 : torek, 26.02.2008 : 21:45:46 »

Ko smo mi končali z "terapijo" Reglan in Ratinal, je bilo vse ok...sedaj pa smo ugotovili, da takrat ko je surovo meso, mu postane slabo. Včeraj smo mu dali 2 surova kurja vratova in po dveh uricah je bil že bogi...ko se je pripravljal na bruhanje, sem mu hitro vbrizgala probiotični jogurt v gobček in s tem se je zadeva končala...ni bruhal.

Moj pes ni med terapijo nič bruhal...ne verjamem, da bi bruhal zaradi Ranitala...dvomim no...nisem pa sigurna. :S
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #10 : torek, 26.02.2008 : 22:08:19 »

Moj pes ni med terapijo nič bruhal...ne verjamem, da bi bruhal zaradi Ranitala...dvomim no...nisem pa sigurna. :S

Ne mislim, da bi psica bruhala zaradi Ranitala - zanimalo me je samo če bi znala biti povezava med napovedanim in nenapovedanim bruhanjem, če se razumemo.

Meni je psica do sedaj vedno nakazala da bo bruhala, odkar jemlje Ranital, je 2x bruhala nenapovedano.

Samo to me je zanimalo, nič drugega. Smiley
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #11 : sreda, 27.02.2008 : 01:29:25 »

Pri nas pa je Ranital krasno pomagal in so se zadeve uredile...
No,želela sem povedat oz.vprašat,če je res,da je oblizovanje znak stresa oz.neke vrste ''pomiritveni'' signal lastniku?
Sama sem opazila pri mojem psu,da ko kaj naredi narobe in ga oštejem,se začne takoj oblizovat in mlaskat z jezikom... Samo to je zelo redko-edino takrat,ko že v štartu ve,da ni prav naredil(za primer:ko skoči za žogo,medtem ko jo držim v roki in rečem NE!,se usede,povesi pogled in se oblizuje,dokler mu ne dam znaka,da je vse spet ok in da lahko nadaljujeva).
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #12 : sreda, 27.02.2008 : 09:57:55 »

sedaj pa smo ugotovili, da takrat ko je surovo meso, mu postane slabo. Včeraj smo mu dali 2 surova kurja vratova in po dveh uricah je bil že bogi...

Dancy ... tule po mojem mnenju ne gre za bruhanje zaradi surovega mesa, ampak zaradi kurjih vratov ... to je polno majhnih koscic, po katerih lahko pes bruha - se mu zatakne. Ce bi mu dala surove goveje srcke sem prepricana, da ne bi bruhal ... tako da bi jaz najprej ukinila vse kosti ki jih pes lahko zgrize!

Fortuna ... na tvoje vprasanje pa nimam odgovora. Lina enkrat bruha tako, drugic drugace ... v vecini pa zacne toliko prej cmokati, da jo lahko spustim se na vrt.

Nyssa ... pes velikokrat zeha ali se oblizuje ali celo preteguje kadar naredi kako neumnost oziroma "ko ni preprican v svoja dejanja". Pri nas je to vedno, kadar jo posljes na prostor in potem ze 5x pride in se vsakic naslednjic se malo pretegne, pa malo zazeha, pa oh in sploh. Ali pa ce kaj fehtajo in jih pogledas, pa zacnejo kar zehat. Jaz opazim veliko razliko med mljaskanjem ali pa med oblizovanjem kar tako.

Lp, Ursa
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: oblizovanje, mlaskanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines