mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:22:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435927 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WotanSky
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2760 : sreda, 01.06.2011 : 08:23:44 »

Ojla Jana,

vse informacije so na povezavi, psička se nahaja v zavetišču Meli in je rok, ki je zakonsko določen za psa mimo, zato je zraven njenje fotografije tudi napis NUJNO, kar pomeni, da se bliža evtanazija. Sama jo spremljam ze kak mesece, vsekakor sem bila prepričana, da bo takoj našla lastnike, pa jih ni. Upam, da iz razloga da marsikdo ne pozna tega zavetišča in psov, ki so nameščeni tam. Obstajajo pač zavetišča, ki pse uspavajo po zakonsko določenem času, žal. Moj namen definitifno ni nobeno izsiljevanje, pač širjenje informaciji o dotično tej pisčki in tudi ostalih v tem zavetišču. Po tujini se ljubitelji posameznih pasem združujejo in s skupnimi močmi iščejo nov dom za take pse, zato sem tudi sama poskusila enako.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2761 : sreda, 01.06.2011 : 08:38:37 »

WotanSky, glede na poziv, ki ga je zavetišče poslalo okrog, nikjer ne piše, da bodo psi evtanazirani, je pa vsekakor prav, da se pozvani odzovete na poziv in poskusite pomagati. Vendar korektno in ne tako, kot to počnete (glej svoje prejšnje sporočilo).
Me res neznansko moti, da je na eni strani neprestano vpitje, kako zavetišča nočejo sodelovat z društvi, ko pa jih zaprosijo za pomoč pri oddaji psov, dodate k pozivu svoje "dodatke". Tako pač res ne bo nikoli nič bolje.
Logiran

WotanSky
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2762 : sreda, 01.06.2011 : 09:13:57 »

Jana,
glede na pretekle izkušnje s tem zavetiščem nujno pomeni evtanazija, sama osebno v tem primeru res nisem klicala tja, ker se mi zdi neumno poklicat samo zato, da vprašam, če tudi tokrat nujno pomeni evtanazija. Besede evtanazija nisem dodala jaz, razumem pa tiste, ki so jo, ker je tisti nujno nekako logično napeljuje na to. Kot pravim v primeru tega zavetišča in še katerega, so pa zavetišča po Sloveniji, ki z besedo nujno samo zdramijo ljudi in se posledično nič ne zgodi. To so tista, ki delajo iz ljubezni do živali, je pa kar nekaj zavetišč v Sloveniji, ki dela za profit. Vsi vemo katera so ta. Sem tudi sama proti kakršnemukoli izsiljevanju z evtanazijo, kadar se gre za živali, ki niso v zavetišču, v zavetišču pa je predpisan čas in po tem času nihče nima nobene pravne podlage da bi zadržal tako izvršitev, če se zavetišče za to odloči. Pritozujejo pa se vedno ena in ista zavetišča, v tujini je to običajna praksa. In ne pritožujejo se iz razloga, ki ga ti izpostavljaš ampak zaradi tega, ker tako pride ven kako res posljujejo, kar posledično pomeni, da lahko zgubijo na ugledu in zunanji podobi, ki jo ustvarjajo. Če je moj post tako moteč me komot zbrišete. Nimam nič proti, vsak po svoje.

Lep pozdrav.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2763 : sreda, 01.06.2011 : 09:44:42 »

Prav gotovo ne nameravam na takole posplošen način razglabljat o slovenskih zavetiščih. Sploh pa ne v pasemski temi.
Poznavanje delovanja slovenskih zavetišč in zakonodaje ni samo domena nekaterih posameznikov, ki ne znajo skopirat tistega, kar je napisano, temveč dodajajo efekte po svoje.
Logiran

WotanSky
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2764 : sreda, 01.06.2011 : 10:05:32 »

Poglejte Jana,
tudi moj nameni ni tukaj debatirati o zavetiščih, vaša ocena, da je moje poznavanje zgolj splošno je vaša ocena in nič drugega. Lahko če želite sami objavite novico o psički, pa naj si NUJNO vsak intrepretira drugače. Mene pa prosim izbrišite iz uporabnikov, ker nimam potrpljenja in niti časa zgubljati energijo o debeteranujo o stvareh o katerih ima pač vsak svoje mnenje, do katerega je popolnoma upravičen. Moj namen je bil tu jasen, če ga nekateri ne dojamejo se ne čutim dolžno nikomur polagat račune in razglabljat o vsaki besedi vsakega mojega posta.
lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2765 : sreda, 01.06.2011 : 12:58:41 »

Itak je pes že oddan. Upam samo, da ga novi lastnik ni vzel zaradi usmiljenja in  lepih očkov. Je pa zanimivo, da so slike huskija iz Melija napopane čist kamor koli se ozreš, ostalih 13 mešancev pa lahko vidiš samo na strani zavetišča.
Logiran
WotanSky
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2766 : sreda, 01.06.2011 : 13:25:29 »

No če je oddana, je bil namen dosežen. Pogoje za nove lastnike določa vsako zavetišče zase, nekateri so predpisani. In ni res, da je samo slika tele psičke, ker sem jih sama osebno včeraj dala v veliko skupin in sem izbirala med različnimi slikami in tudi ostali lahko izbirajo med različnimi slikami, je pa res da sem jaz osebno največkrat izbrala njo, pa ne zato ker ostali niso enako pomembni ampak ker me tale psička spomne na mojo in jo spremljam že en mesec. Vse povsod je bilo povdarjeno, da je samo ena izmed skupine tistih, ki se jim prav tako izteka čas. In ker je bila očitno oddana  danes, ali včeraj potem je vse oglašavanje pomagalo. In to je bistveno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2767 : sreda, 01.06.2011 : 14:23:52 »

Namen je bil dosežen, če je šel v primeren dom. Sicer bi bilo bolje, če bi ostala tam. Posvojitve pod nujno ali celo pod grožnjo evtanazije so precej tvegane, ker se pogosto zanje odločijo s premalo premisleka.
Lahko da ste dajali gor različne slike, jaz sem povsod videla samo huskija. Z izjemo slike enega mladička.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2768 : ponedeljek, 21.11.2011 : 21:08:23 »

5. EP pasemskih vlečnih psov Smlednik, 18 - 20. 11. 2011:
http://www.mojalbum.com/lanabela/5-evropsko-prvenstvo-pasemskih-vlecnih-psov
http://www.mojalbum.com/lanabela/smlednik-cart-nedelja
http://www.mojalbum.com/lanabela/smlednik-nedelja-kolesarji
http://www.mojalbum.com/lanabela/smlednik-nedelja-tekaci
http://www.youtube.com/watch?v=mRm_71yF5NY
http://www.youtube.com/watch?v=tJkvRPjTuyc
http://www.youtube.com/watch?v=NVyvwN7iP9g
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #2769 : četrtek, 08.12.2011 : 11:38:20 »

Pa sem že mislu da sem edini talent ki pesa vpreže na balanco Cheesy zaj pa vidim da celo obstaja tekmovanje Cheesy
Na koliko km pa gredo to? ker pri prvem je pes lepo vlekel, pri enih pa zgleda že bolj kot sprehod Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2770 : petek, 16.12.2011 : 12:01:33 »

Andrej pozdrav, tekme so v Sloveniji, bližnji Italiji, Avstriji. Imamo tudi treninge. Drugače pa so rpoge dolge med 4-5 km. Tu so hitrosti ne glede na izgled na fotkah velike. Treba je vedeti, da je pes že utrujen, ko se bliža cilju in zato ne vleče več na polno.
Logiran
hachi
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #2771 : četrtek, 29.12.2011 : 21:46:00 »

živijo. sem lastnik 4 in pol mesečnega haskija. In moram povedat da mi ni žal da ga imam. Sem mesec dni ali pa celo malo več bral ta forum in končno prišel do konca Smiley. hvala vam za odgovore ki ste jih zastavili in odgovorili. Sem se naučil marsikaj novega. Smiley. bom prilepil slike. Sem si ga pa želel kar 2 leti Smiley. In končno sem ga dobil Smiley. Me pa zanima kakšna uta je primerna za njega. Sem mu naredi 1.5m × 1m in spredaj velikost 75 cm, zadaj pa 65. Se opravičujem če je že bilo vprašanje zastavljeno. Pri 185 straneh če eno pozabiš mislim da ni nič Cheesy. In me še zanima kako najhitreje sliko vstavim na stran?
Hvala in lep pozdrav.
Vse najlepše v 2012
Logiran
hachi
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #2772 : četrtek, 29.12.2011 : 22:36:40 »

http://shrani.si/f/A/j/2bccIKrU/hioch.jpg

Slika mojega Hachija. Sem hotel nalepiti na forum pa je slika prevelika in pride po celi strani. upam da se vidi Smiley
Logiran
hachi
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #2773 : torek, 03.01.2012 : 18:08:25 »

Ni nikogar več na forumu= Sad
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #2774 : sreda, 04.01.2012 : 13:13:28 »

Občasno se še nas kaj oglasi... se pa tudi jaz sprašujem kaj se je zgodilo. Moj ima hiško kar veliko bi tako na oko rekel nekje 120x150x100. Prej sem imel bernardinca pa hiške nisem manjšal, sem samo prenovil pod z novim lesom. Lahko pa ti z prakse povem da zelo redko vidim mojega spat v hiški saj ima v boksu še nadstrešek in pod njim malo leseno škatlo, katera je odprta po eni celi dolgi strani. No moj je 95% časa ko spi v tej leseni škatli ali pa na njej  Grin (pa naj bo zima ali pa poletje).
Drugače pa dobrodošel med nami z lepim huskijem.
Logiran
Strani: 1 ... 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines