mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:53:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 433059 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2835 : ponedeljek, 04.06.2012 : 12:34:45 »

slike iz včerajšnjega srečanja:

http://www.mojalbum.com/lanabela/srecanje-polarckov-2

http://www.mojalbum.com/lanabela/srecanje-polarckov-drugic-silver
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #2836 : četrtek, 07.03.2013 : 21:32:26 »

sem po ne vem več kolko letih spet prišla na ta forum. Skratka imam dva sibirska huskija,oba stara skoraj 10 let. totalne driske in sončka hkrati. Cheesy
Logiran
Ellie
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2837 : ponedeljek, 17.03.2014 : 08:58:16 »

Lep pozdrav! Doma imamo novo kužko po imenu Eli. Stara je dobre tri mesece. Oče je bil čistokrven z rodovnikom, mama pa ne. Večina mladičkov je šle od mame takoj po dveh mesecih, medtem ko je naša počakala da dočaka 3.

Rad bi par nasvetov za vzgojo kužka. (ni naš prvi kuža, je pa prvi husky Cheesy)

Na sprehod gre min. 3x na dan (cca 1h-1,5h). Rad bi jo naučil povodca, da kasneje ne bo problemov za kolo ter da se mi ne oddaljuje preveč. Pri starših je vedno na povodcu, pri meni ni ves čas.
Problem se pojavi ko jo spustim in pot že pozna. Tečt začne in se precej oddalji. Na odpoklic se ne odzove. Včasih ko jo pokličem se vrne, večinoma ne. Velikokrat jo spustim ker pokuša povodec ful vlečt. Vem da si žei več gibanja, ampak nebi rad da mi teče do doma sama.
Ko sva v pasji družbi oz ko sva sama na odprtem travniku se ne oddaljuje, se socjalizira z ostalimi psi in ni problematična. Pred jutranjim in večernim sprehodom ne dobi obroka, ampak po sprehodu.
Živimo v hiši sredi gozda, eli ima svoj vrt ki je ograjen. Tako da je ves dan zunaj, ves čas se kdo z njo ukravja.

Rad bi kak nasvet, da nebi vzgoja šla v napačno smer...

Hvala za vaše nasvete!

LP luka
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2838 : ponedeljek, 17.03.2014 : 09:27:07 »

Mislim, da je pri huskyu bolj  pomembno,da ga vozis brez povodca in ga uciti odpoklic saj ima vecina ljudi z to pasmo probleme da nebore biti spuscen ko kuza zraste,povodca se hitro navadi. So zelo pozresni tako da pazi, da ga ljudje ne hranijo ko "fehta" jaz svojo ucim da da sedi in pocaka, ko ji dajem skledo tako se uci da nepoje usega kar je na mizi...mogoce ima kdo sebolj ucinkovit pristop. Imajo lahko probleme z kolki in glede nato, da tvoj nima rodovnika je lahko temu se bolj podvrzen zato do leta pazi kako ga sprehajas res, da ima prevec energije sam uro je prevec za mladica !!! Sploh pa ne v hribe dokler ne odraste. Navadi ga tudi na cimvec zivali saj ima mocan lovski nagon moja je pokoncala ze kar nekaj kur (nekaj cez 10 ) to se je zgodilo, ko je bila v varstvu vendar se vseeno ni prijetno ko te sosedi klicejo, da bojo ukrepali z policijo... denar use resi tudi pri nas je :p In pa seveda nujno v pasjo solo !!!  Mogoce niso tako navduseni nad igracami kot druge pasme zato pazi da se nehas igrati, ko je on najbolj notri v igri tako mu igra nebo postala dolgocasna in se ga bo dalo uciti tudi na igraco in ne samo na hrano tako kot vecina ljudi pocne z to pasmo. Aja pa probaj se ji skriti tudi moja je kar letela ko sem se ji zacela skrivatije ratala pozorna kj sem in mi je
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2839 : ponedeljek, 17.03.2014 : 09:30:18 »

Prehitro sem poslala tako, da se opravicujem hotela sem samo se napisati,da je pobegnila, le se za srno tega je res nisem nikoli odvadila je pa to zelo slaba stvar saj jih nakateri tudi ujamejo tako da pazi pri tem.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2840 : ponedeljek, 17.03.2014 : 10:27:58 »

Ellie, absolutno čimprej v pasjo šolo. 

ličinka, a ti imaš SH-ja/ko doma, da vse to po lastnih izkušnjah to pišeš?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2841 : ponedeljek, 17.03.2014 : 10:30:28 »

Za vodenje brez povodca in učenje odpoklica na ta način je pri trimesečnem huskiju prepozno - mogoče bi to še šlo pri 7 tednih. Trimesečen husky je že preveč samostojen in hiter, da bi se  obneslo (če se skriješ 7 tedenskemu mladičku, te bo šel iskat, trimesečen bo pa samo vesel da te  ni več in lahko počne kar se mu zahoče). Zato: nikoli naj ne bo brez povodca. Lahko delate na slednem, če še ne goni divjadi potem lahko tudi za sabo vleče dolgo vrvico, s katero ga lahko dobite k sebi, če sam noče priti. Pa veliko delat z njim, zlasti se lepo obnesejo metode s klikerjem.
Ločinka: ne spuščaj psa, ki že ima navado pobijat kure in gonit srne, saj se boš prej ali slej soočila vsaj z odškodnino za pobite ovce ali divjad, če že ne z zgubljenim ali mrtvim psom.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2842 : ponedeljek, 17.03.2014 : 10:37:56 »

Za vodenje brez povodca in učenje odpoklica na ta način je pri trimesečnem huskiju prepozno - mogoče bi to še šlo pri 7 tednih. Trimesečen husky je že preveč samostojen in hiter, da bi se  obneslo (če se skriješ 7 tedenskemu mladičku, te bo šel iskat, trimesečen bo pa samo vesel da te  ni več in lahko počne kar se mu zahoče). Zato: nikoli naj ne bo brez povodca. Lahko delate na slednem, če še ne goni divjadi potem lahko tudi za sabo vleče dolgo vrvico, s katero ga lahko dobite k sebi, če sam noče priti. Pa veliko delat z njim, zlasti se lepo obnesejo metode s klikerjem.
Ločinka: ne spuščaj psa, ki že ima navado pobijat kure in gonit srne, saj se boš prej ali slej soočila vsaj z odškodnino za pobite ovce ali divjad, če že ne z zgubljenim ali mrtvim psom.
Podpis!
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2843 : ponedeljek, 17.03.2014 : 10:53:05 »

Imam husky mix. In ja, povedala sem, na katere probleme lahko naleti. Ppri meni ni nikoli pokoncala kure, jih je pa vedno, ko je bila v varstvu. T tudi srno je zajagala, ampak nazadnje pri 2h letih, sedaj jih ima skoraj 8 in jo lahko vozim brez povodca, saj mi ze 5let ni usla!!! Ce bi jo v najhujsem obdobju imela vedno pripeto, bi se to vleklo do danes, tako se pa vedno ustavi po 5m. Glede na svoje izkusnje mislim, da je dobro imeti psa odvezanega, seveda pa moras delati. Kko se ustavis, jim kar hitro postane dolgcas in zacnejo po/svoje raziskovati in ce nismo pozorni na okolico, lahko pride do problemov.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2844 : ponedeljek, 17.03.2014 : 11:12:34 »

ličinka, hvala za odgovor, a se s tvojim napisanim ne strinjam. Ne bom podvajala, ker je bilo v postu od Lanabele že lepo napisano bistvo!
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2845 : ponedeljek, 17.03.2014 : 11:15:08 »

No meni so to skrivanjem pred kuzkom pokazali v pasji soli tako da je morala biti stara cez 3 mesce, meni in je eni, ki je imela cistokrvnega huskya je ta vaja zelo pomagala saj je bila psicka name veliko bolj pozorna in tudi pri "sosolki" se je izkazalo za ucinkovito.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2846 : ponedeljek, 17.03.2014 : 11:20:49 »

Citat
hotela sem samo se napisati,da je pobegnila, le se za srno tega je res nisem nikoli odvadila

Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2847 : ponedeljek, 17.03.2014 : 12:23:34 »

Ja nisem je nikoli odvadila kar pa ne pomeni, da jo zajaga, ker ko hodiva jo lahko vidi in na čakaj se ustavi če ne drugače po parih metrih. Če pa sedim na  miru se nastavljam sončku in na travniku pijem kavo je pa druga zgodba, če nisem pozorna bi psička počasi odtavala za svojim nosom in sem skoraj prepričana da če bi naletela na srno se nebi kaj dosti brigala za moj stop v takem primeru jo imam večinoma privezano saj se hočem sprostiti.Po vsej verjetnosti bi tudi fantu ušla tudi, če bi hodil tako, da če upoštevam to dejansko kuža nisem odvadila.Kakorkoli če z psom delaš je ta lahko spuščen preveč psov je, ki pristanejo na paščku zaradi tega ker so jih začeli lastniki privezovati in mislili, da je z tem problem rešen. Razumem to, da ga daš na dalši povodec in nato z njim intenzivno delaš, ampak opažam da večina, ki svoje pse dajo na dalši povodec je to fleksi in pri tem ustanejo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2848 : ponedeljek, 17.03.2014 : 12:48:36 »

Ne vem v čem je problem, da je pač pes na povodcu takem ali drugačnem - ali ga vleče tega slednega ali na fleksiju ali navadnem? Bolje preventiva kot kuretiva Wink

Jaz v Ellie-vem primeru bi delala na veliko na odpoklicu, a s pomočjo slednega in konec slednega držala. Vsekakor bi nagrajevala za vsak prihod do mene pa naj bo to priboljšek v obliki igrače ali kaj za pod zob. Vsekakor priporočam tudi učenje kakšnih trikcev, nasploh delati z psom. No vsekakor obisk kot že napisal pasje šole,... Absolutno pa odsvetujem, da kot dosedaj, da se jo prosto izpušča. Če sedaj takole uhaja ipd kaj šele bo.

moja je pokoncala ze kar nekaj kur (nekaj cez 10 ) to

P[/color]pri meni ni nikoli pokoncala kure, jih je pa vedno, ko je bila v varstvu. T tudi srno je zajagala, ampak nazadnje pri 2h letih, s
To ni noben izgovor. Je več kot dovolj. Je jagala, je pokončala že živalce, katerih ne bi bilo treba, pa naj bo to pri tebi ali v varstvu! Potem pa menjaj varstvo, da je ne izpuščajo. Nikoli se ne ve, da tudi pri tebi kdaj tega ne naredi, čeprav je že starejša. Imajo svoj nagon in nikoli ne moreš vedeti, da ti 100% ne bo kaj tudi pri tebi podobnega naredila!
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2849 : ponedeljek, 17.03.2014 : 13:33:09 »

sej nimam psa nonstop spuščenga vem kje so meje, drugače pa, da daš človeku nasvet nej psa prveže je zločin, ker vsi vemo kako večinoma ljudi upošteva ta nasvet dajo ga na povodc ostali del nasveta pa pozabjo! Namesto da mojo vzgojo pluvate raj obrazložte kako take vaje potekajo in kako kuža kaj dojema 
Logiran
Strani: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines