mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 19:46:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 186 187 188 189 190 [191] 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 432548 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2850 : ponedeljek, 17.03.2014 : 13:47:03 »

Mislim, da je pri huskyu bolj  pomembno,da ga vozis brez povodca in ga uciti odpoklic saj ima vecina ljudi z to pasmo probleme da nebore biti spuscen ko kuza zraste,povodca se hitro navadi.
No tole tvoje napisano me je najbolj zmotilo Wink
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2851 : ponedeljek, 17.03.2014 : 13:51:18 »

in kaj te pri tem napisanem moti ali kaj ni res?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2852 : ponedeljek, 17.03.2014 : 13:54:46 »

Nihče ne pljuva tvoje vzgoje. Bi rekla, da želimo predvsem Ellie opozoriti s čim v tvojem postu se ne strinjamo.

Lanabela je kratko in jedrnato (e.g. v njenem značilnem slogu) odgovorila kaj in kako je najbolje s SH.
a) najmanj sledni je nuja do konca življenja;
b) delo s pozitivno motivacijo (pravilen način se najbolje nauči v dobri pasji šoli).

Internetni instant nasveti niso ravno najbolj pameten način za vzgojo in učenje. Kogarkoli. Še posebej pa ne polarca.

Me veseli, da sta s tvojo napredovali do te mere, da jo lahko v varnem okolju imaš spuščeno. Ne pozabit, da je lovski nagon pri različnih SH različno močen. Imajo ga pa vsi. Kot si se naučila na lastni koži, pa je tvoja samo mix.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2853 : ponedeljek, 17.03.2014 : 13:57:23 »

Je vse lepo osenčeno kaj me je zmotilo Wink  Tongue

S and M 2011 točno tako!
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2854 : ponedeljek, 17.03.2014 : 14:09:56 »

Ja pa ni mišljeno kot, da greš čisto brez povodca na sprehod ampak da nameniš veliko pozornosti temu da je tvoj kuža lahko odvezan če prebereš moje odgovore se vidi da nisem zato da je kuža prosto po prešernu ampak se zavzemam zato, da so tudi polarčki spuščeni kar je nažalost še kar velika redkost
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2855 : ponedeljek, 17.03.2014 : 14:20:38 »

ličinka, jest čist razumem tvoj point oziroma česa si želiš.

Jest si pa predvsem želim, da bi jih čim več dočakalo svojo naravno starost.
Pa čeprav to zahteva precej več aktivnosti in dela z njimi, da pokurijo odvečno energijo.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2856 : ponedeljek, 17.03.2014 : 14:44:14 »

Ja pa ni mišljeno kot, da greš čisto brez povodca na sprehod ampak da nameniš veliko pozornosti temu da je tvoj kuža lahko odvezan če prebereš moje odgovore se vidi da nisem zato da je kuža prosto po prešernu ampak se zavzemam zato, da so tudi polarčki spuščeni kar je nažalost še kar velika redkost

Ali pa na srečo  Wink
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2857 : ponedeljek, 17.03.2014 : 19:52:25 »

ja pa u balončk jh napravmo, da si navjo kej naredl Tongue
Logiran
Ellie
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2858 : ponedeljek, 17.03.2014 : 20:08:47 »

Uf se je kr razpletla debata Smiley Bom upošteval nasvete in je ne bom več spuščal na prostem. Učenje s skrivanjem sva že poizkusila a je ni zanimalo...a ni za pasjo šolo 3 mesece prezgodaj? Veterinar mi je svetoval da pred 5 meseci ne hodim.

Drugače pa je eli zelo pametna. Igračo ki jo ji mečem mi 7/10 prinese nazaj in jo izpusti, sede lepo na ukaz. To pa takrat ko ni v elementu Smiley

V enem od podvprašanj sem vprašal, če je to vredu da je pred sprehodu res nujno lačna (brez zajterka oz večerje) da bolj uboga? Ker mam občutek, da je hiti domov ker je bla lačna. Namreč priboljškov nisem mel s sabo...

Mogoče nism napisal, da je bi to danes ful problem s hitenjem domov, drugače je bol poslušna.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2859 : ponedeljek, 17.03.2014 : 20:36:42 »

Ličinka, sigurno vsak najbolje pozna svojega psa in očitno imaš tudi ti s svojo psico kar serijo izkušnje, ki niso OK, pa ne glede na to s katerega zornaga kota gledaš in kako jih sama opravičuješ. To, da psica v tvoji prisotnosti ne pokonča plena (v varstvu pa ga!!!) seveda ni opravičilo, ker ne vidim razloga zakaj bi lahko pes preganjal katerokoli žival, nenazadnje je tudi z zakonom prepovedan pregon divjadi v gozdu.

Ni pa fer, da svoja videnja ponujaš nekomu, ki išče pametne nasvete glede pravilne vzgoje in usmeritve mladiča, verjetno v želji, da takšnih izkušenj kot jih imaš sama, ne bo imel. Seveda pa še zdaleč ne izključujem možnosti, da lahko najkrajšo potegne tudi pes, celo tvoj.
ja pa u balončk jh napravmo, da si navjo kej naredl Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2860 : ponedeljek, 17.03.2014 : 21:22:45 »

Psi potrebujejo prostost. Vendar pod pogojem, da je spuščanje varno za psa in za okolico, kar si je treba prislužiti. Pri enih gre zlahka, pri drugih težje, pri tretjih je skorajda nemogoče. Ne rabiš odpoklica v smislu da pes na prvi klic v ravni črti priteče k tebi in se usede, čeprav je tak odpoklic mogoč in ga je lepo videti. Kar dejansko potrebuješ je pes, ki se bo ustavil, ko mu to ukažeš in ne bo šel k neznanemu človeku ali psu in ki ga lahko ustaviš ko vidi kuro, mačka, ovce ali divjad. Če tega nimaš, potem moraš imeti psa na vrvici. Če mora biti na povodcu vedno pač mora biti, tudi tako je mogoče živeti.
Pri polarcih je zadostno kontrolo nad spuščenimi psi težko doseči. Na splošno je še najlažje s samojedi, sledijo malamuti, najtežje pa je pri huskijih, čeprav so seveda med posameznimi psi razlike. Ker imajo med vsemi najmočnejši lovski nagon in so med domačimi psi najuspešnejši predatorji. Kar pomeni, da tisto, kar ujamejo tudi ubijejo.
To seveda ne pomeni, da jih ni mogoče šolati, nasprotno, če jih uspeš dobro motivirati in delaš s pozitivnimi metodami, so sposobni zelo lepo delat in so primerni za veliko pasjih aktivnosti in športov. Taki so lahko v varnem okolju  - kjer je ograjeno ali kjer ni (ampak zares ni) divjadi, mačk, kur, drobnice....tudi spuščeni. Z ljudmi in drugimi psi načeloma nimajo problemov, če so deležni vsaj najbolj osnovne socializacije.
Ličinka, če svojo psico dejansko lahko ustaviš VEDNO ko zagleda divjad/kure/drobnici, potem vsaka ti čast, ker so taki huskiji velika redkost. Vedeti je namreč treba, da status nevarnega psa lahko pridelaš tudi z napadom na druge živali. Tudi za tistih 10 ali 20 pobitih kur bi ga lahko, če bi jo kdo prijavil. Potem je s pasjo svobodo definitivno konec za vse večne čase. Ostane samo še kratek povodec, nagobčnik in visoka ograja.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2861 : torek, 18.03.2014 : 07:28:08 »

Debata je fajn za razmislek. Smiley
Ti bom poskusila čim bolj pregledno odgovoriti na tvoja vprašanja.

Učenje s skrivanjem sva že poizkusila a je ni zanimalo...a ni za pasjo šolo 3 mesece prezgodaj? Veterinar mi je svetoval da pred 5 meseci ne hodim.
 
Čeprav se bo tole malo čudno bralo, veterinarji včasih niso ravno najbolj primerni za dajanje nasvetov o vzgoji in socializaciji. Da ne bom delala krivice vsem, tvoj zagotovo ni najbolj razgledan na področju na katerem deli nasvete.
Na trgu obstaja več šol, ki imajo pogosto razpisane takoimenovane igralne ulice za mladičke do 4-ih mesecev. V teh se ti in mladič naučita: osnove odpoklica, medsebojnega sodelovanja, pravilne igre (kdaj igro prekineš, da ne spodbujaš dominance, ipd.) in socializacije med vrstniki ter v urbanem okolju. Osebno ti toplo priporočam, da »pogooglaš« in se čim prej vpišeš v tisto, ki ti osebno najbolj ustreza.
Drugače pa je eli zelo pametna. Igračo ki jo ji mečem mi 7/10 prinese nazaj in jo izpusti, sede lepo na ukaz. To pa takrat ko ni v elementu Smiley
 
Polarci so vsi – brez izjem – izredno inteligentni. Kar lahko vodi v katastrofo, če pa na prailen način izkoristiš to inteligenco, so pa med najboljšimi psi za sobivanje.
Igro izkoristi za učenje pravilnega vedenja in medsebojno sodelovanje. To se pravi, vsakič, ko ti jo prinese, jo nagradi. Od začetka je najbolje, da so tvoji žepi pri ukvarjanju z njo vedno polni. Priboljške potem odšteješ od obrokov, seveda.

V enem od podvprašanj sem vprašal, če je to vredu da je pred sprehodu res nujno lačna (brez zajterka oz večerje) da bolj uboga? Ker mam občutek, da je hiti domov ker je bla lačna. Namreč priboljškov nisem mel s sabo...
 
Ni nujno, da je lačna. Ni pa fajn, da je čist sita. Pri treh mesecih bi moral hraniti 4 obroke na dan. Ok, vsaj 3. Dva obroka se hrani nekje od 6-ega meseca dalje. Osebno ti predlagam, da hraniš samo del celodnevne količine iz sklede (ampak 3-4 krat na dan). Ostalo pokurita na sprehodu, ali med igro.

Še nekaj priporočil iz osebne izkušnje:
- psi izredno dobro reagirajo na »strukturirano« življenje. Hrana običajno ob teh urah. Sprehodi, igra, medsebojno druženje ob teh urah. Seveda, ni se potrebno držati točne minutaže. Smiley
- že sedaj si zamisli kakšen red pričakuješ pri hiši. Prepovedane stvari so prepovedane vedno. Dovoljene stvari so dovoljene vedno. In tega se je potrebno pri polarcih 100% držati. Edino v tem primeru lahko pričakuješ spoštovanje.
- kazen naj bo premosorazmerna s prekrškom. Če recimo samo skače po tebi, pa ti tega ne dovoliš, jo daš na hlajenje v drug prostor. Če ti pa recimo kaže zobe, ne bo pa vzgojna okol riti prav nič škodovala. S poudarkom na vzgojni! Ne zdej zbutat psa, saj se razumeva, mar ne?

Če se boš vpisal v dobro šolo, investiral nekaj ekstra časa vanjo, zgradil partnerski odnos z njo, obstaja možnost, da jo boš v »idealnih pogojih« lahko sčasoma tudi spustil, da se zleta. Če seveda nima premočnega nagona.
S poudarkom na če, če, če. Smiley Brez skrbi, sčasoma boš točno vedel kaj se plete za kosmatimi ušesi.

Veliko veselja ti želim z vašo novo družinsko članico. In srečno!
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2862 : torek, 18.03.2014 : 09:05:57 »

Dejansko jo ustavim ko vidi psa ali macka, kure so bile pri sosedu skoraj na nasi meji in jih gleda ze celo zivlenje, ko sem jo spustila jih ni imela nikoli za mar ko je bila varstvu je odprla 3 vrata skocila iz balkona skopala pod ogrado in jih pobila, nevem glede srn sm pa povedala svoje mislim pa, da odkar se je navadila druzbe konj tudi srne niso tako interesantne neupam pa nic trditi zato sem preh to spustila
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2863 : torek, 18.03.2014 : 09:22:51 »

No pa  tole mi je prislo na misel kaj pa, da ga spustis v ograjenem prostoru naprimer pasji poligon je vecinma odprt za ljudi saj za clane tako da, ce se ze zdaj uclani  v pasjo solo, ki jo misli obiskovati in da mogoce tam vadi brez povodca pri nas vem, da smo lahko obiskovali poligon seveda pa smo ga zapustili takega kot smo najn prisli tudi jaz sem svojo tam ucila, da me neboste imeli za tako da gremo u gmajno pa spstit da se zjaga
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2864 : torek, 18.03.2014 : 09:40:25 »

ličinka, no super  Smiley Pa kakšno slikco od tvoje pesjanke lahko dodaš Smiley

Ellie, glede šole ni prav nič prezgodaj, prej greš bolje je. Od šole do šole je odvisno, a ni nič narobe, če že koj se gre direkt v malo šolo. Ok moje mnenje Wink
Logiran
Strani: 1 ... 186 187 188 189 190 [191] 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines