mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 13:37:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435106 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #405 : sreda, 09.11.2005 : 20:44:14 »

živjo!še zdej se ni odvadil tulit dopoldne, ko naj bi bil v pesjaku, KAJ NAJ NAREDIM?! Undecided
Lp
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #406 : sreda, 09.11.2005 : 21:11:06 »

Alba, Majchy a vidve  bi šli pogledat v Vrtojbo?
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #407 : sreda, 09.11.2005 : 21:17:35 »

Živjo! Še ena k ji družbo dela nadobuden husky.  ;)Mogoče veste koliko jih je prijavljeno v Vrtojbi. namreč ko sem bila na razstavi v Trbovljah mislim da je bila samo ena predstavnica te čudovite pasme. Rada bi spoznala kakšnega vzreditelja ki bi mi pomagal do več informacij.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #408 : sreda, 09.11.2005 : 22:31:24 »

Shivas takrat grem domov, ker ima ati RD. Bi pa šla kdaj pogledat na kako razstavo  Cheesy Cheesy.
A se ta vikend kaj dobimo?
Satin napiši kaj o svojem husky-ju  Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #409 : sreda, 09.11.2005 : 22:32:39 »

Aja Shivas, malo v šali - pripelji kana k albi dopoldan, pa najbrž ne bo tulil  Cheesy Cheesy
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #410 : sreda, 09.11.2005 : 23:20:40 »

Prav bo Kan vsako dopolne visel pr vm doma Tongue  Wink drugače pa bi se lahko kej dubil, lahko bi šli kakšno dalšo relacijo, in da se nam še kdo pridruž, kdorkol želi Grin
Satin naišiš kej o svojem huskyju Cheesy
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #411 : sreda, 09.11.2005 : 23:36:46 »

pa še nekaj me zanima, moj "mali" Kan je prerasel svojo prvotno pasjo hiško, pa me zanimajo točne dimenzije velikosti ute za huskyja, ker jo moramo še dat v izdelavo
lp
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #412 : četrtek, 10.11.2005 : 08:56:49 »

Nebivedu, s i te podatke dobil v kaki knjigi?

Ne te podatke o mimiki haskijev sem zasledil na enem izmed satelitskih kanalov, kjer imajo stalno oddaje o živalih.

Naš Gal že tko na veliko pobija miši, da jih na vrtu in v bližnji okolici ni nič več - ponavadi najde gnezda pod zemljo in poje vse mladiče. Po mrtvih miših je že skoraj domačo mačko prehitel, pa mačka vsak dan vsaj 5 ujetih miši prinese pokazat.

Včeraj je dobil čip in inekcijo proti steklini, dans je pa čist zmatran od tega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #413 : četrtek, 10.11.2005 : 13:19:51 »

V zvezi s pobijanjem miši majhno opozorilo: lahko se razvije v pravo obsedenost, postati zna zelo zoprno. Ko zazna miš adijo vsaka poslušnost, odpoklic, karkoli. Če ti je všeč, da lovi miši doma, ga pač pusti, vendar bi mu jaz na tvojem mestu prepovedala vsako lovljenje miši na sprehodih oz na tujem ozemlju nasploh. sama sem imela velike težave z zlato prinašalko, ki je bila nora na miši (pa tudi pod razno ni imela takšnega lovskega nagona kot husky)
Sploh je pa zanimivo, kako se lahko psi za lov na glodalce priučijo. Moje psice imajo zelo šibek lovski nagon (namenoma sem izbirala take). Ko  je imel moj sin še razne glodalce, so se z njimi kar dobro razumele, s belimi podganami so se pa celo prav prijazno igrale. potem smo pa doživeli pravo invazijo podgan (takih navadnih). Precej dolgo so se čisto mirno sprehajale mimo psov in nič se jim ni zgodilo. Zadeva je postajala nevzdržna, in ko so nekoč psice od nekod privlekle mrtvo podgano, so bile kraljevsko nagrajene. naslednjo so ulovile kar same. Sprva so bile zelo nerodne saj so jih podgane grdo zgrizle po gobcih, vendar so se naučile in postale zelo učinkovite. Taktika je bila malo hecna: obkolijo podgano, jo potolčejo s tacamo, šele ko je omotična jo ena od njih stisne, potem pa jo prinesejo in zamenjajo za  zasluženo nagrado.  Uspele so iztrebiti čisto vse podgane okrog hiše, tiste, ki so si upale priti v hišo pa sploh takoj. jim pa ne dovolim loviti nikljer drugot kot doma.
Tisto o mimiki pa drži, seveda.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #414 : četrtek, 10.11.2005 : 13:48:29 »

Jst mu na tujem ne pustim(razen na kakem velikem travniku, kjer teka naokoli in prevoha vsako luknjo), doma pa lahko počne kar ga je volja z mišmi, le polha mora pustiti pri miru. Imam namreč polha, ki me je enkrat v večernih urah prišel pogledat in ostal doma v kletki ob domači hrani - tistega mora pustiti, tako ga samo gleda in občasno nadere, upa ga pa ne preganjat.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #415 : četrtek, 10.11.2005 : 14:47:27 »

Jaz mu tudi na travniku ne bi pustila. Ne gre za to, da dela škodo z luknjami, gre za to, da boš zelo verjetno slej ko prej izgubil vsako kontrolo nad njegovim početjem. Na polhka pa le dobro pazi. Nikoli naj ne bo sam z njim, zanesljivo ga bo poskusil stisniti ko te ne bo zraven. Če ne zdaj, pa čez kakšen mesec.
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #416 : četrtek, 10.11.2005 : 15:23:03 »

zanimivo je tale lovljenje mišk ja. Nebivedu, Lanabela ali imaš ti svojega notri ali zunaj? ali kdo ve mere pasje ute?
Lp
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #417 : četrtek, 10.11.2005 : 16:11:26 »

Lanabela, a potem predlagaš odvračanje pozornosti, ko želi zunaj loviti miške?
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #418 : četrtek, 10.11.2005 : 16:22:05 »

V bistvu sploh ni zanimivo lovljenje mišk. Ampak zelo nadležno. Moj je to večkrat počel ko je bil manjši, sedaj pa mu tega raje ne pustim. In če pes to počne na sprehodu, potem mu je očitno dolgčas. Že prav, če povoha kakšno luknjo in mal pogleda kako je, ampak kopanje pa ne. Že tako imajo preveč razvit lovski nagon. Danes miša, drugič mačka ali kuro,... zame je to nezaželjeno ravnanje, ki ga je treba preprečevati in ne dovoliti, doma ali na sprehodu.

Kar se tiče mimike in podobnosti z volkom predlagam knjigi Ali govorite po pasje in pa Inteligenca psov. Mislim da je avtor Stanley Coren oz. nekaj podobnega. Obe dosti zanimive knjige, kjer, če te zanima zveš o psih veliko več kot v katerikoli drugi knjigi. Mi je pa zelo všeč pri huskijih (prebral v opisu, ki ga je objavila Lanabela, da tudi pri samojedih) nekakšno pogovarjanje z lastnikom, zavijanje, polno nekih različnih zvokov, ki jih večina drugih psov nima.

Mere za pasjo uto pa tako nekako, odvisno koliko bo pes velik, ko bo odrasel, ne prevelika in ne premajhna, odvisno ali bo z dvema prostoroma ali z enim.

Če boste šli kdaj na sprehod kam drugam, bližje meni, se tudi lahko zmenimo.

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #419 : četrtek, 10.11.2005 : 17:31:55 »

Od kod pa si ti?
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines