mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:16:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde  (Prebrano 22400 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #15 : sreda, 21.02.2007 : 10:18:15 »

Veš najbolj me skrbi zato, ker sem zadnjič pri veterinarju videla enega zlatega prinašalce, ki so ga pripeljali, ker je menda nekaj požrl in niso  vedeli kaj. Potem so s slikanjem ugotovili, da je to bila tista plastična posodica od mini marmelade, ko je pakirana za en obrok.  Shocked Shocked
 Je baje pobral pri kantah za smeti. Pa se je posodico prav lepo videlo v želodcu na sliki. JOJOJO   Sad Shocked Shocked  kaj so potem naredili ne vem , me je pa bilo kar groza.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #16 : sreda, 21.02.2007 : 10:48:30 »

Ja, saj popolnoma razumem te strahove. Naš je med drugim pojedel nosek od enega velikega pliškota, pa se nisem preveč bala. Potem je pa nosek prišel ven in je mel zadaj še tak oster svedrček - sem kar prebledela, ko sem to videla. Na srečo ni bilo nič narobe, ampak mimogrede lahko nekaj pogoltne, pa če še tako paziš na njega.
Poskusi vaditi z njim ukaz 'pusti', pa na očeh ga imej, dokler ga ne mine to nabiralništvo.
Jaz sem res doživljala prave travme, ker sva šla na sprehod in če ni bilo drugega, je hitro zgrabil kamen in ga pogoltnil - v trenutku! Jaz pa v jok  sram  Zato je res fino, da se ga dobro nauči, da lahko vzame samo, če ima dovoljenje.
Pa plastična posodica še ni nič, če pomisliš, da bi to lahko bil tudi podganji strup?! No, saj mogoče tudi jaz preveč paničarim, ampak pismo, če pa že vse sorte neumnosti najdeš na tleh...
Logiran
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #17 : torek, 27.02.2007 : 09:16:30 »

Mi smo našega odvadili samo z besedo fuj in vsako stvar ki jo da v usta mu rečemo fuj in jo spusti.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #18 : torek, 27.02.2007 : 10:37:37 »

Ja, tudi jst imam "smetarske" težave.  Wink Moji Lizi itak pravimo, da je "smetarka"  Wink in "pocestnica"  Grin
Pregleda in prevoha vse živo, od vsakega papirja na tleh, vsake odvržene bilokakšne embalaže od hrane, čisto, čisto vse jo zanima. V vsaki stvari misli, da bo našla kaj zase..kot da bi bila lačna...ker je pač bila sama nekaj časa odgovorna za svojo "prehrano" preden je prišla v Zavetišče, in ji je to pač ostalo..zgleda.
Se najbrž boji, da bo še kdaj lačna...ampak na fuj..pa pusti pri miru, res pa ji včasih tudi kakšno staro kost vlečem iz gobčka. K sreči pa to pusti. Seveda pa moram bolj paziti kaj ovohava, ker zdaj še veliko bolj opažam, kaj vse ne leži po cestah in vsepovsod...to je pa še bolj žalostno. Če bi bilo zunaj malo več čistoče..pa bi vsi imeli tudi manj težav s tem, ane ?  Cheesy
LP
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #19 : torek, 27.02.2007 : 10:44:56 »

liza-asta, ravno včeraj se mi je smejala ena gospa, ko smo šli v gozd s cucki in se je Thor seveda konkretno najedel - kost nam je uspelo potegniti iz gobčka, ampak ta je bila pred blokom. V gozdu je pojedel kos papirja in ene tri nedoločljive zadeve, ker je bil predaleč, da bi ukazi pusti, ne sme, fuj itd. veljali. To velja samo, ko sem tri centimetre stran. Pišuka. No, zraven pa Anitka in še ena psička lepo špancirata, ne pojesta ničesar, se lepo nadihata svežega zraka, medtem ko Thor histerično išče nove in nove poslastice. Jaz pa z njim. Čisto vsako smet vidim in upam, da je Thor ne bo opazil. In se mi ljudje smejijo, jaz pa se čudim, kako se sploh lahko vse to znajde na tleh. Jaz še pred cucki nisem smeti po tleh metala, zdaj pa itak ni šans. Vedno pomislim na kužke, mucke, otroke, ki bi lahko to zadevo pojedli. Ne morem verjet. Pa so nas v šoli tako lepo učili, da se smeti ne meče po tleh! Smiley
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #20 : torek, 27.02.2007 : 13:52:06 »

Ja grozna je ta naša "lepa" deželica, če se že ne bojiš, da kakšno svinjarijo vase spravi, me je pa strah, da stopi na razbito steklenino ali stare konzerve...tega me je še bolj groza, ker moja Liza leti kot raketa, kadar je v elementu  Wink
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #21 : torek, 27.02.2007 : 14:35:45 »

Ja res tudi pri nas je čedalje več packarij po tleh in vsi na sprehodu samo v tla gledamo, da skoraj ne zaznamo mimoidočih od vneme, da prej najdemo smrdljive poslastice od Alesse. Cheesy Cheesy
Če bi nas kdo opazoval, bi rekel, da smo bedasti, ampak žal ne gre drugače. Pa saj beseda fuj in pusti to zaleže že kar dostikrat, samo ne pa vedno. Grin Grin
Delamo veliko na tem, zelo se trudimo, da bi jo odvadili pobiranja s tal.
 Se mi zdi, da bo še kar nekaj časa trajalo, da se bo to naučila.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #22 : torek, 27.02.2007 : 15:32:41 »

Ja, tudi pri nas bo to še dooolgo trajalo, da se bo kaj "naučila". Učiva se pa že dolgo. Pa ne morem trdit, da kaj že zna  Roll Eyes Je bolj svojeglave sorte.  Cheesy Razume pa sigurno samo NA  Grin
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #23 : torek, 27.02.2007 : 15:43:01 »

Hahaha! NA se mi zdi da čisto vsak razume, tudi moj najbolje to razume, prej kot vse ostalo Grin
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #24 : torek, 27.02.2007 : 21:14:22 »

HIHI!! Ja besede  NA, pa AJDE GREMO, pa KDO BO JEDEL, pa ko jaz naredim mmmmm kaj mam. Grin Grin
Takrat spusti vse in kar malo belo pogleda Cheesy
To pa sigurno ve kaj pomeni.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #25 : torek, 27.02.2007 : 22:30:41 »

Pri nas tuf: LEJ KAJ MAM, IZVOLI, GREMO PAPAT, PIŠČANČEK, najbolj pa ponori, ko rečem KORENČEK! Ko je bil še ful bolan, je bil korenček taka poslastica, da ga ne more pozabit. Dušo bi prodal za njega  Cheesy

Na tem naslovu pa je še ena hecna fotka mojega zmešanca  Grin

http://anitathor.moj-album.com/album/6810857/?os=6871809

 
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #26 : torek, 27.02.2007 : 22:33:40 »

Joj, joj, ne vem zakaj sem mislila, da sem v temi Mešanček  sram

Lahko me zbrišete, sem že čisto off topic.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #27 : ponedeljek, 11.06.2007 : 11:01:45 »

Naš malček pa zelo obožuje drekce sram Cry.....čisto smo obupani sram
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #28 : ponedeljek, 11.06.2007 : 11:43:06 »

Nekje je Liza_Asta napisala, da ta tema sploh ne bi bila potrebna, če bi ljudje poskrbeli, da na tleh, v okolici blokov, smetiščnih kant, kontejnerjev, na urbanih sprehajalnih poteh...., ne bi bilo odpadkov, ki jih tja mečejo LJUDJE.

In če bi vsi poskrbeli za to, da se za psi ali lastniškimi mačkami očistijo njihovi iztrebki, tudi tacanja po tako smrdečem iztebku, ki gre tako težko iz dlak ali tenis copat, ne bi bilo. In spet je tu odločilni faktor - ČLOVEK.

Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #29 : ponedeljek, 11.06.2007 : 12:24:17 »

Moja je imela neko blazno veselje do vseh drekov, tudi lastnih. Pa smo jo s FUJ in kratkim cukanjem (mladega psa vedno na povodcu, da ga lahko kontroliraš) navadli da tega ne počne več. No sem ter tja še kak kamen zagrabi, ampak na SPUSTI takoj vrže iz gobca.

Najhujše je bilo enkrat ko je najdla človeški drek in veselo ugriznila, pol ure sem ji zobe pucala pa še je smrdela po dreku. Od takrat strogo gledam njen smrček na tleh. Smiley

Doma postavite 3 majhne kupčke dobre hrane (sirček, salamca) na tla, peljite kužeka mimo na povodcu. Vsakič ko bo hotel zagrabiti rečite FUJ in ga malo pocukajte. Če to opravi da ne zagrabi, takoj dat priboljšek na licu mesta iz vašega žepa. S časoma se pes tega nauči (čas rabijo pa zato ker imajo kratek spomin in moramo jim večkrat povedat).
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines