mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:36:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde  (Prebrano 22442 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #60 : sobota, 26.07.2008 : 13:27:10 »

Ah, zakaj se tukaj ustavljate ljudje, ki vam je branje odvec?
Pojdite, lepo prosim, tja, kjer samo slikce limajo, pa boste vsi zadovoljni. Nam pa ne bo treba vsak dan znova in znova gledat, poslusat in brat neodgovornih lastnikov.

Oskrba tvoje psice nima POPOLNOMA NICESAR s tem, da si pomagala s svojim nakupom spraviti na svet se kaksno leglo psice debila, pri katerem si psa kupila. Lahko me tozis ti, lahko me debil, ker ga tako imenujem. Dol mi visi. Vendar, clovek, ki ima vsaj kaksno celico v mozganih in ne vse v svoji denarnici, ne bo paril dveh rodovniskih psov brez vzrejnih dovoljenj z namenom produkcije nerodovniskih mladicev, torej paril dveh psov, ki za vzrejo nista primerna.

Groza me je, da tukaj sploh berem tvojo nonsalanco. Ja, je zdrava, pa kaj to pomeni? Ves, kaj je genetika? Ves kaj je sploh bilo v resnici parjeno, ali imas samo besedo cloveka, ki se mu po domace jebe za psico in mladice, da le najde bedake, kot si ti, ki mu z velikim veseljem in naglico stlacite v denarnico denar, samo da lahko mladica odpeljete. Cim prej, da jih debilom ni treba fotrat in imet z njimi stroske. Mene bi bilo sram, brez heca.

Kaj bos naredila, ce tvoja tako krasna rumenkasta mesanka pri sestih mesecih ne bo mogla vec hoditi, ker je debil paril dva psa s hudo displazijo ali pa so zadaj predniki, ki so imeli hudo displazijo? Bos imela nekaj 1000 € za operacije, ce ti je bilo sedaj skoda dat za psa iz dobre vzreje kaksnih 100 € vec od nakupa mesanca? Bos drek. Poznamo take. Polna usta so vas izjav o ljubezni do psov, v resnici pa vam zanje dol visi v istem trenutku, ko niso vec tako fletni, zdravi in razigrani. Vsi taki kupci ste neodgovorni in v veliko primerih se za skrajno neodgovorne izkazete takoj, ko nastopijo kakrsnekoli tezave. Zal bo prodajalec do tedaj ze brez sledu izginil, tako da bos ostala s tezavami in psico popolnoma sama.
Kaj bos naredila, da psica pri enem letu nenadoma postane napadalna in neobvladljiva, ker sta bila morda parjena dva zaradi karakternih napak iz vzreje izlocena psa? Jo bos prepustila ulici ali peljala na evtanazijo?

Vse troje je protizakonito: izogib zdravljenju, prepustitev ulici in evtanazija zaradi izogiba zdravljenju.

In nehaj nakladati o razstavah in druzinskih psih, ker je vec kot ocitno, da se ti sanja ne, kaj je in kaj pomeni rodovnik, kaj pomeni parjenje ali vzreja, kaj pomeni odgovorno skrbnistvo ...

Se vracam na zacetek tega sporocila. Ne maram brat sporocil ljudi, ki niso sposobni nicesar tudi sami prebrat.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines