mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:13:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje  (Prebrano 33556 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« : sobota, 22.04.2006 : 20:42:52 »

Problem je sledec...

Ce zvecer/proti veceru Ganya (kitajski goli pes, star 7 mesecev) pustim samega cepec tuli dokler ne pridem domov...

In sicer cez noc spi v boxu (od 21.00 do 7.00) je cisto tiho, ko ga dam spat, ga ni slisati do jutra...cez box oz cez vrata dam brisacko, da ima "temo"...zjutraj ga pelejm lulat (beri spustim za 15 min na vrt) in potem gre spat naprej do 9.00, ko ga pride iskat babica (ki zivi 1 nadstropje pod nami)...med 7.00 in 9.00 ima pes na razpolago celo hiso in se lahko giblje kjer zeli...ko ga pride babica iskat, pes spi, enkrat tu, drugic tam in nikoli ne laja, se manj, da bi tulil...se pravi sam prezivi jutranji cas brez problema, enkrat je to ena ura, drugic dve, tretjic tri, cisto razlicno...

Problem pa nastane, ko grem jaz od doma recimo ob 19.00 in se vrnem ob 21.00...ti dve uri vmes pes tuli kot zmesan (na razpolago ima celo hiso)...sosedje bodo upraviceno znoreli, ce ne bom ze prej jaz...
Sem tudi ze poskusila, da ga zaprem samo v mojo sobo, kjer ima svoj box in posteljo, vendar je stvar enaka, tuljenje, cviljenje, lajanje in paranje zivcev vseh okorg

Aja mogoce se da omenim, ce ga babica zapre v svoje stanovanje, ko gre od doma, je pes popolnoma tiho...

Kako resiti problem...Huh?

Trenutna resitev je, da ko grem od doma, ga pac dam v box in bo pes tiho, vendar bi ga rada naucila, da se ne tuli in da so tudi trenutki, ko je sam in mora biti tiho....
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1 : sobota, 22.04.2006 : 21:32:02 »

Tukaj bi morda morala napisati se to...

Pes je prvo noc (ali dve, v glavnem ne dolgo), tulil in sem ga ignorirala in je sedaj mir...Kljub ignoriranju, pa noce nehat tulit, ko je situacija taksna, kot je opisana zgoraj...Namrec v taki situaciji pes tuli neprenehoma dokler ne pridem domov...to vem zato, ker imam podatke iz prve roke in sicer od babi, ki ga se predobro slisi, kmalu pa mi bo to povedal tudi kak sosed. Sad..se pravi ignoriranje v tem primeru ne pomaga...ko pridem domov (in sem prej obvescena, da je tulil), ni cohanja in ga tudi pogledam ne...

Pa se to...preden ga v taki situaciji pustim samega doma, ga prej zlaufam, znorim in bi moral po mojih predvidevanjih zasapt...seveda se moja predvidevanja vedno znova izkazejo za napacna... Angry

Box on ne jemlje kot svojo spalnico, temvec kot neko nujo, ki se ji je podredil...sam namrec ne bo sel nikoli spat v box, temvec na sredo sobe ali v kosarico...
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #2 : nedelja, 23.04.2006 : 10:32:40 »

Koliko časa pa to že traja in kolikokrat si ga do zdaj pustila tako samega?

Če je bilo to le parkrat, potem je možno da se še ni navadil, da obstaja možnost, da ga tudi ob tej uri lahko pustiš samega...

Če se pa to vleče že dlje časa, pa priporočam, da večkrat zvečer simuliraš svoj odhod in čakaš za vrati... Če se prične oglašati, mu ukažeš "tiho" (skozi vrata) in če utihne, počakaš še nekaj minut in šele nato vstopiš in ga pohvališ. V nasprotnem primeru pa ob ponovnem oglašanju rečeš "ne"  in ponoviš ukaz "tiho"... In to ponavljaš dokler ni nekaj časa tiho - takrat ga spet pohvališ...

LP, Teja
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #3 : nedelja, 23.04.2006 : 13:02:18 »

Res je, da se to ni zgodilo prav velikokrat, ker grem ponavadi od doma ali kasneje in ga dam spat v box ali pa toliko prej, da je se dan....

Danes sem prav posebej namenila pozornost temu, da ko smo odsli na kosilo je Gany ostal zunaj sam na dvoriscu in je bil vseskozi mir...

Bova poskusila, da sem jaz "strazar"...
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #4 : nedelja, 23.04.2006 : 13:31:14 »

Ja, zanimivo je, da včasih tuli, včasih pa ne... Mogoče je imel kdaj na začetku slabo izkušnjo - in je pod večer ostal dlje časa sam in ga je bilo strah in si je zato zapomnil, da je neprijetno, če ostane takrat sam (samo ugibam)...

Fajn se mi zdi tudi, da ga navadiš, da mu poveš, kadar greš ven in bo nekaj časa sam (npr. jaz rečem moji psički, da grem "v službo", kar pomeni, da ne more zraven). Potem bo počasi razumel, da ni nič narobe, ker si mu ti povedala, da bo sam.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #5 : nedelja, 23.04.2006 : 14:10:48 »

Glede slabe izkusnje ne vem, kaj bi se mu lahko tako zelo zamerilo...po moje gre prej za izsiljevanje ali kaj podobnega...

Ko grem od doma, mu povem, naj gre panckat in me pocaka, da pridem nazaj...

Res nimam ideje, zakaj tuli samo v doloceni situaciji...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #6 : nedelja, 23.04.2006 : 18:01:54 »

Tole tuljejenje, je tudi meni ful znano, sej moja je tudi kar precej  tulila, kar sedaj vedno manj. No ker prvo še ni imela pesjaka, zato se je kasneje še težje navaditi , da je tam, samo sedaj skoraj ni več problema. Sej ponavadi ima vedno dostop tudi do vrta, se pravi odprt pesjak, samo vseeno, ko se naveliča, začne tuliti, no vem, da takrat izsiljuje, so starši že enih parkrat tako šli ponjo in jo prestavili v stanovanje in se je tega navadila. Na srečo mi je sedaj uspelo jim dopovedati, da s tuljenjem samo izsiljuje, tako, da ne rinejo ko tuli do nje in je situacija koj boljša. Samo me zanima vseeno še za kake predloge za boj proti tuljenju..lp
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #7 : nedelja, 23.04.2006 : 21:25:41 »

No danes sva zacela z novim pristopom...
Cel dopoldan je bil zunaj, po kosilu je prisel v stanovanje, jaz sem se zacela uciti, potem se pa odsla nadstropje nizje, njega pa pustila zaprtega v moji sobi...

In pes je bil tiho celo uro, dokler me ni bilo...

Se pravi se vedno ne vidim poante zakaj tuli zvecer??? Se manj, kako naj ga tega odvadim, ne da bi me kateri sosed prijavil zaradi kaljenje nocnega reda in miru...
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #8 : ponedeljek, 24.04.2006 : 21:49:52 »

Do 22.00 je dovoljeno,po tem pa mir.  Roll Eyes Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #9 : ponedeljek, 24.04.2006 : 21:53:09 »

No od 22 h in do 6 h zjutraj mora biti mir Wink Grin
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #10 : torek, 25.04.2006 : 06:07:32 »

A si poskušala Ganya še kaj pustit samega zvečer? Kako ti uspeva?
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #11 : torek, 25.04.2006 : 07:07:04 »

mogoče ga pa moti tema - ne bi bil ne prvi ne zadnji pes
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #12 : torek, 25.04.2006 : 09:02:01 »

Smeh....jah do sedaj je bila vedno situacija, da sem bila do 22.h doma oz da je bil pes po 10 uri v boxu in tiho...drugace pa dvomim, da bi njemu ura kaj pomenila, ko bi tulil, bi tulil... Wink

Ce ga moti tema, zakaj potem ne cvili v boxu...trenutno je ob 19.00 se cisto svetlo, pa pes vseeno tuli...

Ne po tem zvecer ni bil vec sam, oz je bil v boxu, da je mir...

Trenutno vadiva to, da ga samega zaprtega pustim v moji sobi ali na balkonu in je pes popolnoma tiho...se zvije v klobcic in spi... res pa je, da trenutno to delava popoldne, ne pa ko je tema...

Puberteta ga mece po dolgem in pocez... Wink
Logiran
bugoslav
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #13 : petek, 16.06.2006 : 18:44:43 »

Hojla!
Imam 3 mesece staro maltežansko kepico, pa imam tudi probleme s cviljenjem. Ko zaprem vhodna vrata (lahko grem samo v klet in pridem kmalu nazaj), že začne cviliti, pa tega od vsega začetka, ko sem ga prinesel domov ni počela. Ne vem zakaj se to sedaj dogaja.
Drugi problem: ko greva zvečer spat, začne pred spalnico cviliti, praskati po vratih in nasploh razgrajati. V začetku sem jo ignoriral, pa je to počela kar v nedogled, dokler ji nisem odpru vrata. V drugi sobi ima svojo posteljo, kjer lahko spi, pa ne, hoče spati pri naju na zakonski postelji (razvajena gospodična, ni kaj)
Prosi bi vas za nasvet, kako naj ta problem rešim, lp Bugy
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #14 : petek, 16.06.2006 : 19:11:36 »

Za zacetek, ce ne zelis, da spi v spalnici, potem je niti 1x ne spustiti noter oz na kratko ne popuscat amapk vztrajaj...

Jaz sem ga zaprla v sobo in je cvilil nekaj casa, potem pa je ugotovil, da ni nobenega ucinka...
Pri nas je bil problem, da je cvili, tulil, razgrajal, ce je bil sam doma...rasitev je bila, da sem ga omejila na samo eno sobo, v tisto kamor sem ga zapirala tudi zvecer... v kolkor sem ga pustila v celi hisi je tulil do onemoglosti...

Tudi cez dan, sem ga kdaj kar zaprla v sobo in je moral biti sam...od zacetka je bila groza in strah, vendar se je unesel in jaz sem dosegla svoje...

Se pravi, ko je sam, je omejen na eno sobo in to je to...

Ko je bil pa se malcek, tako kot vasa, pa sem ga zapirala v box in je bil mir brez problema in takoj...tako da mogoce tudi box ni slaba ideja...  Huh
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines