mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:01:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje  (Prebrano 33558 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #30 : sreda, 14.04.2010 : 17:48:35 »

Verjetno ti bo kdo kaj bolj pametnega svetoval, kot jaz. Bi pa samo napisala, da opisujes mojo Bagi in ce bi se enkrat sla cez njeno mladickasto obdobje, bi ji to precej bolj dosledno POPOLNOMA prepovedala. Tongue Nima kaj savsat! lp

Kako pa prepoveš to 10 tedenskem mladiču, ki bo zrasel v AD?  sram   Tko je majhen in že zdaj ga ne mara. No sej, mogoče se bo spremenilo, čeprav, do zdaj je še vedno nahrulil Flipa. A to kaj pove? Imamo še enega novega mladiča v bloku, RW, samičko. In je cela srečna, ko vidi Flipa. Upam, da takšna tudi ostane.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 14.04.2010 : 17:53:21 »

Pomeni, da tega ne sme početi.  Tongue
Takega mladiča bi jaz učila ignoriranja drugih psov, pravilnega obnašanja ob srečanjih s poznanimi, stabilnimi psi, ki znajo "uredit" predrzno ščene, meje morajo biti ultra trdne in jasne in mala šola bi me že čakala z odprtimi vrati, kjer bi se učili vaj poslušnosti med različnimi psi, katere pa mulc nikakor nebi mogel/smel nikdar podrediti ali ugrizniti. Igra odpade, razen če bi bili tam tudi taki psi, kot sem jih opisala na kratko zgoraj.

Med pravilno obnašanje sodijo seveda pravilno približevanje, nobeno buljenje, polaganje tac na hrbet v kontekstu kazanja premoči, umikanje s poti...

Se pravi učenje življenja. Nikakor pa ne panično umikanje pred vsemi. Izkušnje so izjemno pomembne! Zato pa moramo pri pri njihovemu nastajanju malce pomagati in kakega tudi nastaviti. Pes mora tudi sam prit do kake lekcije...
Ujčkanje in smiljenje pa tudi odmisliti...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 14.04.2010 : 17:57:27 »

A je Flipa za merjasca zamenjal? Pojdite skupaj na sprehode, na katerih mali ne bo mogel težit Flipu. Hodite pa vzporedno in pazite, da mali ne bo obrnjen proti Flipu direktno in ga bulil, če to sploh počne seveda... Nagradit vsako ignoriranje. Bolj se bosta družla bolj se bosta sprejemala. Odpadejo pa metanje raznih igračk ob prisotnosti obeh psov. Oz. kakršna koli konfliktna situacije mora biti preprečena v naprej.

Opis je bolj kot ne skop in malo pove.

Sicer pa: "Samo brez panike!"  Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #33 : sreda, 14.04.2010 : 18:01:02 »

Pomeni, da tega ne sme početi.  Tongue
Takega mladiča bi jaz učila ignoriranja drugih psov, pravilnega obnašanja ob srečanjih s poznanimi, stabilnimi psi, ki znajo "uredit" predrzno ščene, meje morajo biti ultra trdne in jasne in mala šola bi me že čakala z odprtimi vrati, kjer bi se učili vaj poslušnosti med različnimi psi, katere pa mulc nikakor nebi mogel/smel nikdar podrediti ali ugrizniti. Igra odpade, razen če bi bili tam tudi taki psi, kot sem jih opisala na kratko zgoraj.

Med pravilno obnašanje sodijo seveda pravilno približevanje, nobeno buljenje, polaganje tac na hrbet v kontekstu kazanja premoči, umikanje s poti...

Se pravi učenje življenja. Nikakor pa ne panično umikanje pred vsemi. Izkušnje so izjemno pomembne! Zato pa moramo pri pri njihovemu nastajanju malce pomagati in kakega tudi nastaviti. Pes mora tudi sam prit do kake lekcije...
Ujčkanje in smiljenje pa tudi odmisliti...

Kaj pa če vsega tega nekdo ne počne, kakšna je verjetnost, da ta mladič zraste v stabilnega Argentinca z jajci? A je kaj verjetnosti, da bo tole zginilo samo od sebe, da bo to prerasel, ob predpostavki, da nekdo mladiča samo delno usmerja v pravo smer in to brez šole?

Sama sebi se že zdim smešna, ampak mene malo skrbi, kako bo nekoč...  sram

A je Flipa za merjasca zamenjal? Pojdite skupaj na sprehode, na katerih mali ne bo mogel težit Flipu. Hodite pa vzporedno in pazite, da mali ne bo obrnjen proti Flipu direktno in ga bulil, če to sploh počne seveda... Nagradit vsako ignoriranje. Bolj se bosta družla bolj se bosta sprejemala. Odpadejo pa metanje raznih igračk ob prisotnosti obeh psov. Oz. kakršna koli konfliktna situacije mora biti preprečena v naprej.

Opis je bolj kot ne skop in malo pove.

Sicer pa: "Samo brez panike!" Tongue

 Tongue  ja merjasca  Grin  Mali je še majhen. 10 tednov, tko da sprehodi zaenkrat še odpadejo. Pa tko je, da se samo srečujemo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 14.04.2010 : 18:06:20 »

Pa pojdite tisti krog okrog bloka, ko se srečate lepo v štric pa je. Sej ni treba ure hodit Wink
Sanja se mi ne kako bo. Vse je mogoče. Kako že gre tista... Upaj na najboljše, bodi pripralvjen na najhujše.

V glavnem na njih ni vse. Naredi kolikor je v tvoji moči, da bo DA imel tvojega Flipa za razširjeno krdelo. Ni treba da so najboljši prijatelji ali da se igrajo do onemoglosti. V tem primeru je morda celo bolje, da se sploh ne igrajo kaj dosti, razen morda, če je Flip tak pes, ki se hitro podredi. Samo to ne bo koristlo DAju, ampak samo Flipu Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #35 : sreda, 14.04.2010 : 18:16:18 »

Se mi zdi, da zdaj ko sta videla, da mali ne mara Flipa, da se nas bosta izogibala  Roll Eyes 
Povrhu vsega imamo zdaj v bloku še RW samičko. Flipa samice sploh nimajo rada in bohve, kako bo gledala Flipa, ko odraste  Roll Eyes
A pri RW mormo tudi zaprositi, če smo lahko njeno krdelo?  Roll Eyes 
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 14.04.2010 : 18:21:08 »

A z roza čestitko?  Evil A sosede s pudlico pa nebi?  Tongue

Nič se ne bodo izogibali, če se odkrito pogovoriš z njimi in jih vprašaš, če ti pomagajo Wink Osebno sem naletela na samo eno osebo, ki mi je rekla ne ob trakem pristopu. In ta je bila itak bolj ali manj čisto nepomembna.
Zapuaj jim in jim daj možnost. Samo moraš bit odkrita. Če boš tiho in boš mencala se bodo pa res izogibali, ker si verjetno tako kot ti ne želijo neprijetnih situacij.

Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #37 : sreda, 14.04.2010 : 18:27:24 »

Moon, zakaj bi se pa nujno morali tolerirat oz. imet radi? Pri nas v bloku je en maltežanček, ki mojih dveh videt ne more. Potem imamo eno NO-mix, ki psic ne prenese sploh, pa enega kukršpanjela, ki je sicer ok, ampak se pa njegova lastnica nas boji. Tongue Sčasoma itak ugotoviš, kdaj kdo hodi na sprehod, in mi poskrbimo, da se s temi čim manjkrat srečamo. Če pa slučajno se (recimo na stopnišču, pred vhodom), dam moji na 'sedi' in držim v roki cukre/žogo oziroma jih držim čisto ob sebi.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #38 : sreda, 14.04.2010 : 18:47:01 »

 Roll Eyes  meni je čisto ok, če se sploh ne srečamo in tudi Flipa ne pustim, da ovohava in leta k drugim. Me pa malo skrbi, ker sta DA in RW kar močni pasmi in lastnikov ne poznam toliko, da bi vedela, kako znajo s psi. In če bi se sem preselila Frigga z dvema bulloma, me sploh ne bi skrbelo  Tongue
Me pa zanima, kako se mladiči obnašajo do drugih psov in kako poteka odraščanje, ker če lahko komu kaj predlagam, da se izognemo neprijetnostim v prihodnosti, bom zelo vesela. Drugače se bom pa selila, ni druge  Evil  
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #39 : sreda, 14.04.2010 : 18:56:02 »

Moon, zakaj bi se pa nujno morali tolerirat oz. imet radi? Pri nas v bloku je en maltežanček, ki mojih dveh videt ne more. Potem imamo eno NO-mix, ki psic ne prenese sploh, pa enega kukršpanjela, ki je sicer ok, ampak se pa njegova lastnica nas boji. Tongue Sčasoma itak ugotoviš, kdaj kdo hodi na sprehod, in mi poskrbimo, da se s temi čim manjkrat srečamo. Če pa slučajno se (recimo na stopnišču, pred vhodom), dam moji na 'sedi' in držim v roki cukre/žogo oziroma jih držim čisto ob sebi.

Frigga, takoj menjam tvoja dva minija z našima DA in RW  Roll Eyes   
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #40 : sreda, 14.04.2010 : 19:10:03 »

Jst ti lahko povem, kako se je obnašala Sisi, pa kako se zdaj obnaša tamau od brata (SBT). Katastrofa, v glavnem. Neverjetno pogumna in predrzna (oba). Malo smo imeli srečo, ker je pri mojih Frigga, ki je tako Sisi kot zdaj tamauga odlično vzgajala - tudi s kakšnim opozorilnim šavsom, če je bila 'meja' prekoračena. Veliko pa je tudi na tem, da daš ti kot skrbnik psu vedeti, kje so meje.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #41 : sreda, 14.04.2010 : 19:31:00 »

Ja se strinjam. Meje morajo biti. Bomo videli, kako se bo razpletlo. Želim si samo, da ne bi bili preveč sigurni v svoje pse, kljub temu, da so zdaj prijazni, ker se lahko to hitro spremeni. Se mi zdi, da če se poznaš tko s kom, da so ljudje potem bolj flegma in se jim zdi, da sej nič ne bo, ker se kao poznamo. Upam, da bosta oba mladiča deležna prave vzgoje, jaz bom pa zdaj še bolj previdna.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #42 : sreda, 14.04.2010 : 19:57:40 »

Frigga, takoj menjam tvoja dva minija z našima DA in RW  Roll Eyes  

Ne že vnaprej obsojat, samo zato, ker sta DA in RW.
Še tole sem pozabila prej napisat: Določeni mladiči se igrajo zelo grobo (tudi pri odraslih je potem igra bolj groba, ampak je še vedno samo igra). Pri nas je npr. vedno skoraj potres, ko se Sisi in Ronja spravita igrat, Ronja tudi skoraj obvezno renči oz. spušča renčanju podobne zvoke med igro, včasih se vlečeta za kožo tako, da imam občutek, da bo ena slej ko prej oskubljena. Ni lepo za videt. Ampak njima je pa skrajno fajn. Tongue
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #43 : sreda, 14.04.2010 : 20:05:21 »

Kako pa prepoveš to 10 tedenskem mladiču, ki bo zrasel v AD?  sram   

Hm, kako bodo pa potem imeli pod kontrolo odraslega AD, če 10-tedenskega mladiča ne znajo obvladat?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #44 : sreda, 14.04.2010 : 20:29:03 »

Nikogar ne obsojam. Je pa razlika in to ogromna med RW in maltezanom.
Vem kako zgleda groba igra med psi. Res upam, da bo vsak drzal svojega psa in ga obvladal, ker imam poln kufer lastnikov, ki so mislili, da nic ne bo, pa je potem vseeno bilo. In to danes definitivno ni bila igra. Mladic renci na Flipa, renci na mene, ko sem brez Flipa in se mu priblizam, pa ne tko, da bi se me ustrasil. A se tko mladici obnasajo, rencijo na vse? Pa sej vem odgovor. Nekako bo. Bomo pazili, pa bo.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines