mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:42:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje  (Prebrano 33466 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #45 : sreda, 14.04.2010 : 20:43:37 »

Ampak med RW in NO-mix je pa ni prav grozno velike. Fino je edino to, da smo bili vnaprej opozorjeni, da ne mara psic (čeprav šele po tem, ko se je enkrat že zagnala v moji dve). Kar pa ne pomeni, da se nikoli ne srečamo. Kadar se, pa vlečemo vsak na svoj konec. Žal pride v blokih do trčenja raznih značajev - tako človeških kot pasjih, in se je treba veliko prilagajat.
Pri mladiču, ki zares renči, je pa treba ugotovit, zakaj to dela. Mogoče se česa boji, če je pa samo predrzen, ga je treba pa malo 'po riti pobožat' pa temeljito vzgajat (bi bilo fajn, da bi ga malo tudi drugi psi, ne samo ljudje).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #46 : sreda, 14.04.2010 : 20:44:36 »

Aaaa, moon, RW??? A ni to tvoj safr Shocked? Jejej, AD z jajci in RW bejba na kupu v tvojem bloku... Ti si ga pa nadrajsala....
Sori, saj se hecam, ampak pomoje moraš veliko naredit na sebi, da se prepričaš, da se ju ne boš bala. In če boš opažala, da lastnikom dol visi, kaj mladiči in potem kasneje psi počnejo, si lahko samo ti tista, ki postaviš meje, do kam smeta (kolikor pač lahko). Je pa res, da če se odpiči DA ali RW to enmal Roll Eyes drugač zgleda, kot če se minipikcem Huh
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #47 : sreda, 14.04.2010 : 20:56:09 »

Je pa res, da če se odpiči DA ali RW to enmal Roll Eyes drugač zgleda, kot če se minipikcem Huh

Itak, ampak mislim, da ni treba panike že vnaprej zagnjat samo zato, ker je pes DA oz. RW. Če bi bil pa npr. labrador, pa tega tu sploh ne bi brali, najbrž. Če se pa moon teh psov že tako (od prej) boji, potem pa sočustvujem, ampak imaš vsaj priložnost, da premagaš strah. Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #48 : sreda, 14.04.2010 : 21:02:50 »

Aja, jaz sem kar stvari vzela v svoje roke, ko je bila Missy še bolj na začetku pri nas in cela prestrašena, če je kakšen preveč vanjo rinil, pa me ni prav dosti brigalo, kako me je lastnik potem čukasto gledal. Nimajo drugi mojim kaj težit. Boš kmalu videla, kako se bodo obnašali tile sosedje do svojih psov in okolice in če s tem, ali s prijaznim pristopom ne boš zadovoljna/ne boš nič dosegla, potem pa napizdi pse, ko bodo rinili v vas. Se mi zdi, da se vas bodo potem lastniki itak izogibali. Tongue
Vsekakor se pa na začetku splača potrudit in poizkusit, če bi se lahko tolerirali. Si ne predstavljam preveč dobro, kako se na blokovskem hodniku srečata en DA in Flip, pa da mimgrede uleti še RW Shocked Roll Eyes, ki se med seboj ne morejo...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #49 : sreda, 14.04.2010 : 21:05:48 »

Ja, moon ima rahlo fobijo pred RW, še od prej sram   Bo že. Me pa bolj skrbi to, da mladič renči na mene in Flipa in to se meni ne zdi normalno vedenje. 

Kdaj pa mladiča daš na ovratnico, pri kateri starosti?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #50 : sreda, 14.04.2010 : 21:06:42 »

Na ovratnico? To bi moral bit že navajen jo nosit.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #51 : sreda, 14.04.2010 : 21:07:45 »

DA je sploh ne nosi.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #52 : sreda, 14.04.2010 : 21:07:55 »

Ja takoj ko ga dobiš, al ne Undecided?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #53 : sreda, 14.04.2010 : 21:11:49 »

Razlika me mladičema, RW in DA je velika. RW je vesela, skače, bi se igrala, ko vidi Flipa, DA pa cel resen, hud in sumničav. Res da je RW malo starejša in večja, vsaj po velikosti ima kakšen teden več, ampak vseeno.
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #54 : petek, 18.06.2010 : 13:05:57 »

živijo! sem se odločila da napišem kar pod to temo .. saj vsebuje cviljenje.
No moj problem je tak , da kuža ki je star 4,5mesecev vedno cvili za drugimi ljudmi ,ki gredo mimo hiše.
Ni mi všeč če pride kdo na obisk in ob njegovem odhodu kuža cvili in hoče teči za njim. Zato me zanima kako naj ga to odvadim .. ?? seveda ga pokličem k sebi samo ne pomaga Sad ponavadi zaprem vrata in čakam da odidejo .. kuža pa vseslo cvili in dirja po hiši .
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #55 : petek, 18.06.2010 : 13:17:17 »

ČE te tako moti, psa zapri v manjši prostor ali boks in jo spusti, ko se umiri. Druge pozornosti ji ne namenjaj. Če si zaradi tega slabe volje je bolje, da si ta čas v drugem prostoru kot pes.
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #56 : nedelja, 31.10.2010 : 12:34:09 »


 problem .. kužka smo dali sedaj v pesjak .. vse je ok. če je sama je pridna tiha če pa greš mimo pesjaka začne cvilit in tulit.
Kar je precej moteče .. namesto,da bi ležala raje cvili. No saj ne vedno ampak se velikokrat zgodi, sploh če je kdo na obisku in ga pozna . Cvili, cvili in se ne ustravi.
Kaj mi svetujete ... če jo ignoriram ne pomaga ker bo lahko cvilila tudi 2h skupaj.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #57 : nedelja, 31.10.2010 : 12:35:22 »

Kaj več podatkov? Starost psičke, kako je bivala doslej, zakaj naenkrat pesjak...?
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #58 : nedelja, 31.10.2010 : 12:43:57 »

psička je stara 9 mesevec.
prej je spala v hiši - ne v sobi - ampak v pritljičju.  Zakaj pesjak- prej ni bila v pesjaku ker še ni bil pripravljen , sicer je bilo tudi to ,da je po 6h začela cvilit in tulit ter skakat v vrata-kar je bilo moteče. Seveda smo jo v pesjaku puščali čez dan ko je bilo sonce itd.tako da se je postopoma navajala in tudi tam čez dan spala. Ponoči pa v hiši.
Prvo noč ni cvilila pa nasploh ne cvili , pa tudi zjutraj je čisto mirna.   
problem je samo to, ker vidi poznano osebo in si ''želi'' k njej - če lahko tako rečem.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #59 : nedelja, 31.10.2010 : 13:01:23 »

Pes je družabno bitje in je rad s svojimi bitji v tropu.
Če imate namen vztrajati s pesjakom in najbrž ga imate, si preberi celo temo (je kar nekaj koristnih nasvetov), pa še cel kup nasvetov dobiš tudi med temi temami: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,136.0.html
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Tuljenje, lajanje, cviljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines