mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 10:53:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat ponoči ven???
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat ponoči ven???  (Prebrano 28076 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« : petek, 09.08.2002 : 07:23:01 »

Zdravo!
Eno vprašanje: kolikokrat na noč oz. kako dolgo (do katere starosti) naj mladička vodim ponoči ven na potrebo?
Imava 11 tednov starega samčka pasme BC, pa smo ravno ukinili en nočni sprehod. Sedaj gremo ob cca 22h, pol pa spet ob pol treh, pol pa je mir do ene 6h, pol 7h!
Če pa je tak mali-on pa njegov mehurček Wink
Hvala za odgovore!!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : petek, 09.08.2002 : 07:50:34 »

Ne vem kako je z drugimi kužki, vendar moja Kaja ni nikoli hodila ponoči ven. Dobila sem jo staro 10 tednov in tudi slučajno ni bila sobno čista. Zvečer sva šli ven ob 10, potem je spala vso noč,zjutraj, preden sem šla v šolo (okrog pol 7), pa sem jo spet peljala ven. Ponoči se ni nikoli polula, čez dan pa je še nekaj časa puščala lužice. Menda se psi nikoli ne polulajo na prostor kjer spijo in očitno je Kaja izbrala celo sobo za njen prostor. Drugače pa je od začetka spala v košari. lp
Logiran

ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #2 : petek, 09.08.2002 : 11:22:51 »

Tudi naš mali Khan je ponoči priden. Zvečer ga peljem ven okoli osmih, devetih, potem je pa celo noč priden. Zjutraj se pa že zbudi okoli pol sedmih in gre takrat ven.
Mix ko je bil majhen se je pa zbujal ponoči. In takrat sem ga peljala na teraso da se je polulal, zjutraj sem pa počistila.
Zgleda da je res odvisno od vsakega psa posebej.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #3 : petek, 09.08.2002 : 11:42:40 »

Ma ja, saj soseda tudi pravi, da njena psička ponoči ni hodila ven-razen morda tri krat. Mali se pa zbudi, pol pa po bajti luta pa nekaj godrnja, pol se pa tiho pred vrata vsede in čaka... Če nočeva lužice al pa kupčka, ga pač mora Nina Wink ven peljat!
Logiran
bernardinec
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 61


« Odgovor #4 : petek, 09.08.2002 : 11:46:53 »

Tomster,
jaz sem Beno tudi na začetku ponoči davkrat pelo ven, sam prvi teden, pa si lahk misliš kako je to bilo v bloku v 7. nadstropju Grin Grin Grin, pol čez teden dni pa sem preneho, tudi z hrano sem korigiral, da je nazadnje jedla ob petih in se je do 22 ure sčistila zunaj. Dva tedna je tudi bila ponoči brez vode in uspelo je. Grin Grin Grin

Sedaj pa ni več problemov tudi sm mel primer da ni šle 32 ur na potrebo pa si ni podelala, si moraš mislit siroto. Cry Cry Cry
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #5 : petek, 09.08.2002 : 21:21:24 »

Tomster,
z mojim Princem je bilo podobno kot s Kajinim prvim kužkom - držal je lahko celo noč, čez dan pa veselo lulal (vsakih deset!!! minut, častna beseda), seveda tudi po stanovanju.
No, to smo z mukami - ampak čez noč - odpravili, tebi pa svetujem tole:
nisi napisal, kako in kje pes spi. Poskusi mu omejiti oz. "zagraditi" spalni prostor. Za večino psov je to sveti kraj, kjer se le redko ponečedijo. Morda vam bo tako uspelo in bo kuža zdržal vso noč. Če bo cvilil, ga boste (verjetno) lahko pravi čas odnesli ven, pa še njegov "urnik" Grin boste spoznali. Čimprejšnji spanec vam želim,
Mateja
Logiran
TT
gost
« Odgovor #6 : sobota, 10.08.2002 : 19:00:17 »

Imamo zelo podobo izkusnjo kot Kaja. Tudi moja psicka ponoci ne hodi ven. Od vzrediteljice sem slisala, da je potrebno psa nauciti da ima ponoci mir in da je takrat cas za spanje. Ceprav je moja psicka stara 3 mesece, se ponoci nikoli ne popula ali pokaka. Zvecer greva ven ob 10h, zjutraj pa ob 6. Spi pa kar pri meni v postelji.

Je bil pa hec, ker sem svoj dopust podaljsala za 4 dni in Tofi takrat ni imela svojega sleeping partnerja. Ko je bil cas za spanje me je iskala po celi hisi, potem pa sla direktno na mojo posteljo in se tam polulala... Verjetno si je mislila: no, zdaj pa imas.
Protest, kaj pa drugega.

Ciao
Silvija

P.S. Se opravicujem ker mi nagajajo sumniki.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #7 : nedelja, 11.08.2002 : 08:33:55 »

Živijo!

Ko pride mladiček v novi dom, je tako ali tako porušen stari dnevni red. Mladiček ponavadi lula in kaka po hranjenju tako, da če ga prepozno hraniš je morda tudi to vzrok. Drugače se pa lahko kar pripraviš na brisanje lužic in čiščenje kupčkov. To bo sigurno nekaj časa trajalo. Odvisno je od vsakega kužka pa tudi od vzrediteljev kje in kako je kužek prebival in ali so ga že tam navajali na čistočo. Ena izmed naših kužic je bila zelo hitro sobno čista, je pa lulala recimo, ko je kdo prišel na obisk, seveda od veselja. To potem mine, še vedela ne bosta kdaj. Prav veliko veselja z vajinim BC želim

             lp erika
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #8 : sreda, 02.10.2002 : 22:31:28 »

Barka sem, ko je bil majhen, vodil ven tudi ponoči. Sobno čist je bil recimo v dveh tednih, včasih se mu je pa ponesrečilo pač še tudi po tem času. Nočni izleti so mu ostali do danes in mu pustimo vrata na vrt kar odprta, da nas ne zbuja.
Brini smo zaradi izkušenj z mladim "grizavcem" Barkom, kupili boks. Stranski rezultat je ta, da je bila sobno čista v enem tednu in tudi ponesrečilo se ji še ni  nikoli. Barkovi nočni izleti je ne ganejo, ker raje spi. Zadnje potrebe opravimo okoli polnoči in je glede Brine mir do jutra, če se ji pa ne da, pa tudi dlje.
Jaz vsakomur svetujem, da si kupi transportni boks, ki je (kadar se pes ne prevaža v avtu), tudi njegova koča v hiši. Tam mora biti res nuja, da se pes (tudi mladič) polula. Ker to je njegova spalnica, svet kraj.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #9 : četrtek, 03.10.2002 : 07:00:31 »

Jza sem tudi hodila z Miso ven ponoči - moram reč, da je bila zelo hitro sobno čista. Je pa res, da se še vedno zgodi, da me kdaj ponoči zbudi, ker jo tišči. Pa pač vstanem pa greva. Načeloma pa spi brez problemov celo noč in je že zelo kmalu sama opustila nočna lulanja (razen tistih izjemnih primerov).
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #10 : četrtek, 03.10.2002 : 07:05:48 »

No, moram rečt, da je Drim že BP, spi v boksu, lula zadnjič ob 22.30, zjutraj pa ob cca. 6.30-7.00. Boks je zakon, pa še ugoden je bil! Wink
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #11 : nedelja, 04.01.2004 : 15:29:23 »

jst sm dobila srecko ko je imela dva mesca in je lulala in kakala noter.najprej smo jo naucili da lula na casopis,potem pa smo jo postopoma navadli da zdrzi do sprehoda.najprej smo jo vozli ven 5X na dan,zdaj pa 2X al pa 3X.ji je cisto dovolj.ko jo zatisci,stopi k vratom in caka tam dokler je nekdo ne pelje ven.newem...srecka nazadnje lula ob 22.00,vcasih pa tudi ob 20.00.je pa majhne pasme (shih-tzu) ce ti kaj pomaga.ja vem da je ze malo dosti akasnelo...
lp
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #12 : četrtek, 08.01.2004 : 21:56:49 »


Tudi jaz nisem nikoli ponoči letala ven s psi (no - izjema so kake prebavne motnje npr.). Niti ko so bili še čisto mali. To pa zato, ker se kuža zelo hitro navadi nočnih pohodov in mu dostikrat nenadne želje po nočnih sprehodih tudi "ostanejo". To vem iz lastnih (beri: bratovih) izkušenj in izkušenj marsikaterega "preveč usmiljenega" vodnika. Kot vidim pa to isto lahko prebereš tudi na forumu (altervita, mm).

Torej Tomster - ne pluvaj v lastno skledo!  Wink

Se pa popolnoma strinjam z eriko, ki pravi, da moraš malo paziti, kdaj psička hraniš! In AlBenIrom glede vode! Ni nujno, da ima vodo celo noč na voljo. Naša ovčarka npr. se je dostikrat "nacejala" zgolj iz dolgega časa - tudi ponoči - ker, glej ga zlomka, eni ponoči celo spijo in potem nima ubogi pes kaj počet!  Roll Eyes

Želim pa vam z novim družinskim članom veliko veselja!  Smiley
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #13 : petek, 09.01.2004 : 13:21:17 »

Se strinjam z Brezo . Mi smo se sprehajali ponočo okoli 2h samo kakšne 4 dni , nato "nismo želeli" iti ven. Včasih je bila zato kakšna luža ampak le 14 dni .
Zdaj gre ven zadnjič okoli 22h ure in je celo noč mir . Zjutraj pa včasih vstane šele ob 9h in še takrat ga "vlečeš" ven  Shocked

Lp Igor
Logiran
Shay
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #14 : petek, 09.01.2004 : 15:04:39 »

shaya sem dobila 6 tednov starega. ker je bil prej ves cas na vrtu in v pesjaku sploh ni hotel lulat notri in je sel vedno k vratom cvili in sva potem pac letela ven Smiley na zacetku na vsake tri ure priblizno, nato vedno manj. zdaj greva ponoci ven samo kadar ima drisko ali ko mi zapase nocni sprehod. je strasno lepo ce je sneg in polna luna Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat ponoči ven???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines