mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:00:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 37050 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« : petek, 14.11.2003 : 21:07:16 »

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/2645853.stm  Cry Lips Sealed

No comment...  Angry
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #1 : petek, 14.11.2003 : 22:57:28 »

Afna kot si že rekla: no comment Angry Cry

kako so lahko nekateri ljudje tako kruti?!?!?!
Logiran
XveganX
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 18


« Odgovor #2 : sobota, 15.11.2003 : 12:01:05 »

kaksna pa je razlika med psom pa lisico? Vse je kruti, pes, lisica, kozice in še in še..
  Pa ne si mislit da pasjega krzna v sloveniji ni.

Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #3 : sobota, 15.11.2003 : 12:05:12 »

 se strinjam. to početje je skajno ugabno in nerazumljivo...vendar pa ne razumem ljudi, ki nosijo krzno kake druge živali in se jim to ne zdi nič posebnega...take ljudi preziram in so zame egoistični gnoj, ki ga je vse preveč in ga je treba v čim večjem številu- in čim prej iztrebit.na tak ali drugačen način.... Undecided
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #4 : sobota, 15.11.2003 : 23:55:28 »

Se popolnoma strinjam.
Zelo mi je všeč tale pregovor:Krzno nosijo lepe živali in grdi ljudje.
Pe še eden,ki sem se ga spomnila(upam,da jana ne bo preveč huda,ker je ena grda beseda,jo bom nadomestila z zvezdicami,ampak res sem tako jezna na tiste ki nosijo krzno):krzno lisice je oprava za p******
Logiran
XveganX
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 18


« Odgovor #5 : nedelja, 16.11.2003 : 10:06:58 »

Najhuje od vsega pa je, da se imajo krznarji za strasne ljubitelje živali in da se jim to početje zdi strašansko fajn. Saj lisice tako in tako ne morajo živeti v naravi in zaradi tega je najbolje da jih ubijemo ( to si ne namišljujem, slišala sem na lastna ušesa pri krznarki)..
Sploh pa je moja zgodba o obisku krznarne napisana na mojpes.com
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #6 : nedelja, 16.11.2003 : 12:28:22 »

Danes sem tako vesela ker sem mamo prepricala da si ni kupila plasca ki je imel na ovratniku krzno od polarne lisice ampak si bo enega drugega, ki ima umetno krzno in je tudi (za moje pojme) veliko lepsi. Ampak ko sem gledala po trgovinah je zelo velikko plascov iz pravega krzna in mi jih je bilo prav grozno gledati.

Pa se nekaj malo mimo: a ste ze videli tist plakat ko so gor mislim da krava, prasicek, zajec in srna in nekaj pise o praznikih, spodaj pa: ljudje, ne jejte nas!
Meni je bil plakat ful vsec in sem prav vesela da osvescajo ljudi. Ze resno premisljujem da bom postala vegetarijanka. Shocked Smiley
Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #7 : nedelja, 16.11.2003 : 12:58:43 »

 Smiley me veseli ewchy da tako razmišljaš ko bi le bilo več takih ljudi...jaz sem vegetarijanec skoraj 3 leta, kljub temu da sem se do predkratkega bavil z vrhunskim športom in ti ta način življenja lahko samo toplo priporočam!!!! nek človek je nekoč izjavil:Nekdo je hotel izvedeti, zakaj izgledam tako mladosten. Moj odgovor: »Izgledam le svojim letom primerno. Ostali ljudje so videti starejši, kot so v resnici. Kaj pa lahko pričakuješ od ljudi, ki jedo trupla?«
Izkoriščanje živali je nezdružljivo s katerokoli religijo, ki izpoveduje usmiljenje.
 Smiley
Logiran
XveganX
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 18


« Odgovor #8 : nedelja, 16.11.2003 : 14:34:01 »

ewchy tudi jaz ti toplo priporočam!
sama sem veganka ( ne uživam ne mleka, ne medu in ne jajc in ne mesa, in ne rib )
Tudi mlečna industrija je grozno izkoriščanje živali prav tako kot jajčna in še med ( čeprav mariskomu to ne bo jasno)

Stvar ki me dela zelo besno pa je te, da se večina mesojedcev norčuje z ljudi ki so vegetarianci!

No pa nazaj k krznu .. Kot je napisala ena punca na drugem foromu, krznereja je ista panoga kot prašičereja. ( dobiček)

Sama sem videla plakat, v tuiji je tega še več. Zgleda da so dandanes najbolj osveščene o tem skandinavske države - verjetno lahko to povezujemo z njihovim odnosom do naravo in z visokim standardom v teh državah. Švedska je tudi država z največ % nemesojedcev.

Da se bo spremenilo razmišljanje ljudi pa bo treba dati skozi še nekaj generacij - Žal  Sad

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 16.11.2003 : 16:00:28 »

XveganX: daj malo razloži tole o medu prosim.
Logiran
XveganX
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 18


« Odgovor #10 : nedelja, 16.11.2003 : 16:54:29 »

Čebeljarji ne odvzamejo čebelam samo presežkov medu, ampak pogostokrat celo vse zaloge, ki so si jih čebele nabrale v poletnem času. Pozimi pa jim čebelarji dajejo sladkrjev sirup, ki pa ni ekvivalenten nadomestek medu. Posledici tega sta krajša življenjska doba in različne bolezni. Zaradi tega sladkorjevemu sirupu dodajajo različne anitibiotike, ki pa še bolj izpstavljajo čebele k boleznim. Ko zboli cel čebelnjak čebel, ga čebelarji  pogosto krat kar požgejo. Če pa se hočejo izogniti izgubi čebelnjaka, pa  samo čebele zadušijo z dimom. Drugi čebelarji pa uničujejo čebelnjake pred zimo, saj bi v mrzlih mesecih čebele porabile približno 30 kg medu. Bolj se mu splača, če kupi novo kolonijo čebel ob koncu zime. Še en način, da čebele spravijo iz čebenjaka je, da čebelarji močno stresejo čebelnjak ali vanj spustijo močne sunke zraka, a tako čebelam veliko krat polomijo krila in noge. Da čebelarji lažje poberejo med, veliko krat segrejo čebelnjak. Čebele nato zletijo ven, kjer jih ulovijo. Pogosto krat se med sabo zmešajo 2 koloniji in posledica tega je smrt šibkejše matice. Eden najopaznejših znakov, da čebele branijo svoj čebelnjak, je, ko pikajo čebelarje. To počnejo kljub dimu, ki ga spustijo čebelarji, ki hočejo pomiriti čebele. Ob kontroli čebelnjaka in pobiranja medu, bo tudi vsak najbolj izkušen čebelar  pohodil in ubil dobro število čebel. Matice ubijejo vsake 2 leti, čeprav jih v naravi živijo 5, ko se njihova zmožnost nesenja jajc zmanjša, kar je ekonomično neugodno. Umetna osemenitev povzroči smrt trota. Najpogosteje dobijo spermo tako, da ubijejo trota. Veliko krat mu zmastijo glavo in oprsje, kar povzroči izločanje sperme. Nato uspavajo matico in ji vsadijo spermo.
Kljub dejstvu, da naj bi bili čebelji izdelki dobri za zdravje, hranilni... ne upravičujejo izkoriščanje čebel. Vsi so popolnoma nadomestljivi z neživalskimi izdelki: rižev sirup, koruzni..

Mogoče boste zdaj razumeli  Smiley
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #11 : ponedeljek, 17.11.2003 : 09:04:57 »

To pojasnilo o čebelah pa je zelo poučno. To poletje sem tudi jaz imela v zvezi s tem velike težave, ker so zaradi velike suše in pomanjkanje vode čebele iz bližnjega čebelnjaka(lastnika ne poznam, je od daleč in baje da pride k čebelnjaku samo dvakrat na leto) napadle vse vodne vire v okolici naše hiše. Težava je v tem, ker imam konje, zasedle so jim napajalnike in konji so čisto ponoreli od panike. Klicala sem na Čebelarsko zvezo, kjer so mi prijazno pojasnili, da imam res težavo, ker čebele ne marajo konjevega vonja in če bom tudi jaz smrdela po njih, me bodo napadale. Predvsem pa so bili ogorčeni nad čebelarjevo malomarnostjo, ker bi moral v suši poskrbet za vodo. Tako pa sem se po njihovem nasvetu odpravila k čebelnjaku s kanto vode, soljo in plastičnimi posodicami, posodice sem razdelila okoli čebelnjaka, nalila vodo, dodala malo soli in na robove položila palčke, da se čebele ne bi utopile. Že po nekaj dneh je bila invazija okoli naše hiše končana, ker so čebele pile vodo, ki sm jo prinesla. To sem storila še enkrat, nato pa je prišel dež in stvar je bila rešena. Očitno so tudi med čebelarji izkoriščevalci in malomarneži.
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #12 : četrtek, 20.11.2003 : 00:30:27 »

Najhujše mi je bilo to,ko sem videla v krznu "vzrediteljico" in strašno ljubiteljico psov, na pasji razstavi!! Angry Sad
Si mislite....?? Shocked
Me je primlo da bi jo kar popljuvala! Angry(pardon na izrazu) Wink


                          Lep pozdrav vsem vam,
                                                                 Sian.  
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #13 : sobota, 22.11.2003 : 13:05:22 »

Čebeljarji

Ej... od kod pa ti vsi ti sokantni podatki o cebelah in njihovih muciteljih? Me res zanima. Daj mi link, da pocrpam iz njega malo navdiha za kaksen naslednji besedni "dvoboj". Cebele so pri nas doma redne ze kaksnega pol stoletja. Pri nas doma so dozivele in prezivele tudi selitev iz takratnih auswitz-like kranjicev v moderne vecetazne AZ hotele, kjer vonjajo dim samo se ko z njim pobijamo zajedalce, ki jim strezejo po zdravju in zivljenju. Najbrz je tudi to grdo, pobijati ziva bitja, ceprav so sama life-hazard zajedalci, ampak kaj cmo... life sucks. Vsaj za neprave. Saj tudi najbrz ni nihce tako "human", da bi socutno hranil gliste, trakulje pa bolhe in klope na sebi. Narava "humanosti" je pac dvolicna, sicer kmalu postane sama svoj rabelj. No... o cebelah, ja... tako da me tudi sicer ze daje malo firbec od kod ti vsi ti podatki. Ce se ti pa morda kdaj zahoce kaksnih informacij iz prve roke pa kar vprasaj. Ce mi bos sploh verjela, zdaj ko sem se ti razkril.   Wink
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #14 : sobota, 22.11.2003 : 17:35:17 »

Narava je kruta! Zakoni narave so kruti, drugače ne bi bilo naravne selekcije in stvari, ki so nujne, da elementi v naravi ostanejo v ravnovesju.
Ste že gledali kako poljudnoznanstveno oddajo, kjer hijene pri živem telese raztrgajo govedo, ali kako "povečerjajo" podmladek krdela, ker so mali šibkejši in niso uspeli vzdržati pregona, ali kako lev pobije male levčke (svoje otroke), da bi se mama spet čimpreje gonila in bi on spet lahko paril...
To je živjlenje.
Ne bom trdila, da človek v pozitivnem smislu prispeva k temu ravnovesju - obratno. Vendar sami sebe radi tretiramo kot del narave, kar tudi smo, na svojstven nažin in z
zelo negotovim koncem. Nas bo že Narava izločila, če nismo primerni, v to smo lahko sigurni.
XveganX. Poznam 2 čebelarja. Oba sta velika ljubitelja čebel in tega poklica. To delo zahteva veliko predanosti in natančnosti in je za mene hvale vredno in neke vrste simbioza. Verjamem, da tudi tukaj obstajajo izkoriščevalci - kakor povsod. Tudi delodajalci izkoriščajo svoje delavce. Malo tja, na vzhod, kjer 7- letniki delajo 14 ur na dan...

Glede krzna. Sama imam rada krzno. Takega dolgodlakega ne, kakšno ovčko pa v hladni zimi rada oblečem. Je res prijeten občutek. Imam tudi puhovko, ki jo verjetno noben ne tretira kot krzno, pa vendar - v njej je gosje perje. Tudi čevlji, ki jih nosim, so v večini usnjeni, ker se mi v plastičnih skuha noga in jih imam gor samo takrat, ko delam sled s svoji pesotom.
Pasjega krzna nebi nikoli mogla dati na sebe, verjetno ga še pogledati nebi mogla, kaj šele dotakniti. Imam preveč rada pse. Verjetno tudi ovčjega krzna nebi mogla nositi, če bi imela ovco za hišnega ljubljenčka.

Drugače pa zelo občudujem vegeteriance. Upam, da bom tudi sama uspela v popolnosti presedlati na ta tip prehrane. Veliko mojih prijateljev je vegeteriancev (eden od njih vrhunski športni plezalec), 2 celo jesta samo presno prehrano. Mesa že vsaj 5-7 let ne jem več z apetitom.

Umetno krzno po moje ni naravno razgradljivo, ali se motim? Huh
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines