mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 14:28:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Praskanje  (Prebrano 26442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #15 : petek, 22.02.2008 : 17:03:53 »

Ste ji kaj menjali vrsto hrane?Lahko je na kaj alergična. Morda bi bilo fajn na test alergij peljati k veterinarju-se mi zdi, da to delajo na glavni veterini na Viču.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #16 : petek, 22.02.2008 : 17:29:48 »

Alergijske teste dela dr. Kotnikova v Mestnem Logu na Veterinarski fakulteti. Je pa to draga zadeva - 150-200eu.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : petek, 22.02.2008 : 17:49:25 »

To pa niti slucajo ni res. Cena alergijskega testa niti slucajno ni tako visoka, znesek, ki si ga napisala, sem jaz dala za alergijske teste, pregled oci, analizo krvi in se par zdravil ...
Sami testi pridejo + sedacija psa pridejo max. 100 evrov (pa so manj). Je pa znesek, ki si ga napisala, verjetno realen, ce se odlocis za desenzibilizacijsko zdravljenje "po meri".
m.
Logiran
pikapoka2
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #18 : petek, 22.02.2008 : 19:57:59 »

Tudi naš se neprestano praska, danes je bilo joj, mu kar pomagam se praskat. Je menda alergičen na hrano, čeprav v več kot pol leta še nismo odkrili nič pametnega. Je na dietnih briketih RC, odločam pa se, da mu bom sedaj začela kuhati. Problem je le, ker naš občasno tudi bruha, zato se malo bojim. Jutri grem še po drugo mnenje veta, potem bomo pa videli.

In so ti alergijski testi zanesljivi?
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #19 : petek, 22.02.2008 : 21:03:07 »

A lahko prosim maja01 ali kdo drug, kaj to pomeni "desenzibilizacijsko zdravljenje"?  Huh Hvala vnaprej.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #20 : sobota, 23.02.2008 : 14:23:21 »

Pri desenzibilizacijski terapiji se pacientu aplicira preciscen specificen alergen v zelo malih kolicinah (postopno se odmerek povecuje). Na ta nacin se zmanjsa obcutljivost, oz. v nekaterih primerih se jo lahko odpravi. Te metode se navadno posluzuje, ce je obcutljivost org. tako mocna, da ponoven stik z alergenom lahko povzroci anafilakticni sok oz. ce gre za alergen, ki se mu sicer ni mozno izogniti. Je pa terapija dolga, traja par let (tako da je smislnost odvisna tudi od starosti psa) in lahko ima precej zoprne stranske ucinke, zato mora potekati pod nadzorom veterinarja (kriticen je seveda cas, ko se zdravilo aplicira - 1x na 4?/3? tedne). Je pa priprava teh zdravil kar draga, mislim, da se stroski pa dejansko vrtijo okrog 200 evrov (lahko, da tudi vec).

Obstajajo tri vrsti testov - intradermalni, krvni in provokacijski. Testi niso 100% zanesljivi, oz. interpretacija rezultatov ni najlazja, dostikrat so namrec rezultati lazno pozitivni in pri dolocenih kombinacijah test/alergen lahko tudi lazno pozitivni (primer so kozni tetsi in zdravila). V primeru nejsnih rezultatov se potem teste kombinira oz. ponovi.
m.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #21 : sobota, 23.02.2008 : 14:52:43 »

Vse jasno. Majao01, hvala za izčrpen odgovor!  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #22 : sobota, 23.02.2008 : 17:43:26 »

ja res sem ji menjala hrano a samo iz otroške v odraslo (imama nutro ki ga dobiva že od "rojstva") in bili smo že pri vetu pa so rekli da je morda alergija samo nismo nič pametnega odkrili Sad res pa je da hrastic prej po telesu ni imela Huh

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
m_tejch
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #23 : sobota, 23.02.2008 : 18:54:31 »

tesi kako pa kaj vidve napredujete z alergijo oziroma kuhanjem?
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #24 : torek, 12.08.2008 : 14:46:33 »

kar nekaj časa se tu nisva oglašale, ker ...  Shocked so tesi ugotovili erlihijo in povezali praskanje z boleznijo. Kuhanje ji ni bistveno izboljšalo stanja, praskala se je še kar naprej. potem pa je praskanje malo ponehalo. zdaj zdraviva erlihijo in to ne preveč uspešno, oziroma prav danes sem dobila teste, ki so katastrofalni (po enem mesecu terapije, se ji je stanje za 5x poslabšalo  Cry)... hvala za vaše odgovore, bili so mi v veliko pomoč Smiley

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #25 : torek, 12.08.2008 : 18:34:30 »

tesi upam, da se zmažeta. Shocked Sad
Midve z Bello sva zdaj na Purini ProPlan (losos in riž) in se ji je dlaka zelo popravila se fuuul sveti), je pa res, da se je koža zacelila ko smo prišli z morja. Res močno pomaga tole morje. Wink
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #26 : torek, 12.08.2008 : 19:42:31 »

ja nezzek, tudi jaz upam, da se zmazeva... Smiley danes sva sle k drugemu vet, ker enostavno ne morem verjeti, da je to mozno in zdaj cakava na ponovne rezultate testov (tudi njemu se rezultati niso zdeli mozni)
hrano purina proplan sva imele tudi medve s tesi, res odlicna hrana, le da je bila za tesi malcek premocna (veliko bolj se je po njej praskala kot  po kateri drugi). vmes sva se zdravili za dermatosis (imele sva evkanubino hrano in ni bilo nic boljse, jasno, ker ni bila prava diagnoza, le se bolj je shujsala). zdaj imava pasemsko hrano za NO - royal canin (to nama je svetoval novi vet, ki ji je odkril tudi erlihijo in z njo povezano slabokrvnost) ... in kaj vem - ona ima vedno lepo dlako, razen ko jo izgublja. po njej se pocuti dobro, a ji moram dati v dveh delih (s premorom kake ure), k je ful zmatrana ce poje vse naenkrat. obcasno pa ji dam tudi kake doma kuhane dobrote in zdaj ko je imela rojstni dan Smiley sva imele rizevo torto Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #27 : torek, 12.08.2008 : 19:51:40 »

Ja jaz sem tudi imela dermatosis ker so odkrili alergijo zato je tudi imela vneta ušesa.. in se ji je dlaka zelo pokvarila ker v teh briketih ni dovolj beljakovin za dlako... vsaj nekako tako. Huh
Je pa dobila losos in riž že zato da bi se zredila saj je bila za 2 kg presuha sram Shocked zdaj je pa že nadoknadila. Cheesy Grin
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #28 : sreda, 13.08.2008 : 06:15:58 »

poš še tule kar kopirala moj post:

tud mi mamo probleme z našo psilko glede alergije. se je pa začelo tam pri enem letu, prej pa nič. veterinarji so nam rekli, da gre za alergijo, ugotoviti smo pa morali sami za kaj gre. no zdaj vemo da jagnjetine in svinjskega mesa niti povohat ne sme, ker takoj zateče, je rdeča, dlaka ji izpada, se praska...zraven vedno pride vnetje ušes.
ampak očitno ni samo to in morajo biti zraven še krive kakšne trave...ker se ji še vedno pojavlja, sploh v toplih mesecih.
sem pa izvedela za super ˝žavbo˝ pri alergiji. listi divjega kostanja se prekuhajo v vodi, se ohladi, odstranim ilste, pretočim v plastenke in jo vsak večer spiram s tem po celem telesu, najbolj po prizadetih delih. ta mešanica najbolj pomaga proti srbenju, da se mi ne praska več (ker si zna res do živega) in pa lepo celi in blaži alergijo.
pri nas je bila razlika očitna že po 1-2 spiranjih.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #29 : sreda, 13.08.2008 : 09:11:51 »

Joj ika kje sem že tvoj post prebrala... Roll Eyes
Super da si še sem dala da bodo drugi vedeli, probali..
Bom pa res probala če se spet začne praskat... Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines