mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:37:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Praskanje  (Prebrano 26421 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
prstica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #45 : ponedeljek, 08.06.2009 : 06:42:24 »

Lahko plivasept kupiš v prosti prodaji ali moraš k veterinarju? Tudi naša Nara se praska že od kar sva jo dobila. Praska se z zobki, kot bi imela bolhe, a jih nima. Na prednji tački ji je izpadla dlaka. Najprej je jedla Hillsove i/d brikete zaradi driske, zdaj pa je na Arden Grange puppy briketih.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #46 : ponedeljek, 08.06.2009 : 06:46:04 »

Mislim, da plivasept dobiš samo pri veterinarju..
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #47 : ponedeljek, 08.06.2009 : 08:13:19 »

Mislim, da plivasept dobiš samo pri veterinarju..

Jp, Plivasept je možno dobiti le pri veterinarju, stane pa srednja flaška dobre 3€. Tako da, kar k veterinarju, če se praska!
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #48 : ponedeljek, 08.06.2009 : 14:05:30 »

Tudi naš Charlie se že nekaj časa praska ampak samo na levi strani gobčka. Ta ritual traja večkrat na dan. Hrano mu dajemo Royal canine. Bolh in klopov nima, umivamo ga redno. Gobček je na praskanem mestu rožnate barve. Pri vetu zaenkrat še nismo bili, saj se ne spraska do krvi. Se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo. To praskanje sedaj traja kakšen mesec.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #49 : ponedeljek, 08.06.2009 : 14:15:35 »

Naša Missy je tudi imela na sprednji strani smrčka roza flek (sicer je tam koža črna), ki pa se je kar hitro širil in tam je odpadla tudi dlaka. Ker je bil na zelo značilnem mestu je veterinar ocenil brez brisa, da gre za eno posebno vrsto glivice, ki se nahaja v zemlji in jo pes dobi ko po zemlji šnofa in se je s smrčkom dotika. Baje je značilna za topli spomladanski čas.
Dobila je Zooniton in je bilo v nekaj dneh dobro.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #50 : ponedeljek, 08.06.2009 : 14:20:20 »

Sicer izkušenj z dolgotrajnim praskanjem nimam, ampak če se moji psici intenzivno popraskata, da je koža rožnato načeta, takoj, ko opazim, namažem z jodom. Fino pomiri in razkuži, in se na tem mestu nehata praskat. Za takšno praskanje so po navadi vzroki lokalni, kakšen prah, stik s kakšno rastlino, bolšji pik (čeprav pes nima bolh, ker ima ampulo, bolho nekje stakne, ta ga piči in potem konec stori, pik pa srbi) in če poskrbiš za razdraženo mesto, to prepreči nadaljnje praskanje.

Če se pes dolgo praska na enem in istem mestu, lahko to pomeni dvoje: da gre za trdovratnega povzročitelja, ki ga je treba odkriti in odpraviti, ali pa je bil povzročitelj enkraten, toda pes si je s praskanjem mesto razdražil in zato še vedno srbi in ga moti. Vsakič, ko se popraska, podaljšuje stanje razdraženosti.

Zato mogoče ni odveč poskusiti z jodom. Če se bo stvar popravila, super. Če ne, je pa treba k veterinarju. Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #51 : ponedeljek, 08.06.2009 : 14:27:00 »

Ja, tudi jod smo takrat dobili, sem čisto pozabila na to. Samo ga nismo nič uporabljali, ker se je že po prvem nanosu Zoonitona zadeva zelo pomirila, tako da smo samo nadaljevali s tem in je šlo hitro nazaj.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #52 : ponedeljek, 08.06.2009 : 18:50:46 »

Kocka, Kalsang, hvala lepa za odgovor. Bomo preizkusili in poročam. Grin
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #53 : torek, 07.07.2009 : 22:24:55 »

pozdravljeni. na žalost ima tudi moja psička podobni problem že kar leto in pol (stara je 3 leta). praska se non-stop od januarja pa do decembra. zamenjala sem že kar nekaj vrst  hrane in mi do sedaj ni nič pomagalo. kakšna 2 tedna nazaj pa sem vzela od Hillsa Prescription diet d/d račko in rižo in na moje veliko veselje se je praskanje občutno zmanjšalo. mogoče je to tudi odvisno od trenutnega vremena, ki je več deževno kot sončno ampak upam, da gre na bolje zaradi hrane. še en teden moram počakat, ker se baje pokažejo rezultati po 3 tednih.
Logiran
pillow
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #54 : četrtek, 06.08.2009 : 22:19:31 »

Kalsang, jod se isto dobi pri veterinarju ali je mozno tudi v lekarnah?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #55 : četrtek, 06.08.2009 : 22:22:35 »

jod lahko kupiš v vsaki lekarni
Logiran
Quido
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #56 : petek, 11.09.2009 : 19:52:41 »

Da še jst opišem našo težavo..

Ker se je Quido praskal in grizel ves čas, smo ga peljali k vetu...ta mu je dal ene dietne brikete...stanje naj bi se izbolšalo ampak se še vedno praska in grize...
Mu devamo advantix, frontline combo, skratka malo menjamo...+ ima tudi na ovratnici squdo-ta... tako da bolhe smo odklopili  Smiley
Danes pa sem mu odkrila na trebuščku blizu bradavice ranico-spraskano in zgriženo in še vedno ga moti (verjetno srbi ali pa boli)
kaj ve gdo s čim bi mu lahko namazala? Da bi se pozdravilo, ker res ni lepo za videt.

lp, Kaja & Quido Kiss
Logiran
cartika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #57 : sreda, 08.09.2010 : 08:43:18 »

Pozdravljeni,

tudi mi imamo težavo s praskanjem. Naša psica je stara 10 let, zunanji in notranji paraziti redno odpravljeni (Frontline combo), hranimo jo z Royal canin mature že kar nekaj časa. Ko jo češemo ali čohamo po hrbtu se v hrbtenici kar usloči (bi rekla, da ji prija, ker se kar nastavlja) in s tačko "kurbla", isto se dogaja če jo čohamo nad repom. Analne vrečke čistimo redno, ker je to naš stalni problem, vendar se je prej po čiščenju nehala čohat, sedaj pa se kar nadaljuje. Mislim, da alergija na hrano odpade, ker v zadnjih dveh letih ni  dobila nikakršne nove hrane, ki je prej ne bi jedla. Malo sem v skrbeh kaj se dogaja, poleg tega pa je čohanje tudi zelo moteče, ker spi pri nas v postelji in ponoči je njeno čohanje res moteče.
Prosila bi vas za nasvete kaj narediti v taki situaciji.
Hvala in lep pozdrav,
cartika.
Logiran
vrtnica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #58 : sobota, 25.09.2010 : 07:57:18 »

cartika mi imamo isti problem pri 8 let starem psu. Problemi so se pojavbili pred enim letom, šli smo na hills dd stanje se je izbolšalo za nekaj časa... zdaj je spet praktično porazno. Če ga samo primeš za hrbet, bedra se kar usloči in nastavi da bi ga praskal. Jaz isto mislim da hrana ni kriva.
Zanima me če mi kdo lahko pojasni kaj o tej izločevalni dijeti (čeprav kuhat mu najbrž ne bomo mogli), pa tudi ko je bil majhen in smo mu je imel potem težave z vrečkami.
Kopamo ga ne prepogosto, probali smo tudi neko pršilo s propolisom, ki pomirja kožo pa ni nič bolše. Kaj pa kake glivne okužbe? Čeprav nima predelov kjer bi mu dlaka izpadla v večjih kosih. Na pogled je zelo zdrav.
Logiran
mayasarah
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 25.08.2011 : 11:01:17 »

Lep pozdrav. Tudi nasa novofunlandka Daša ima podoben problem. Ne najdemo pravega vzroka, praskanje mine in se čez čas znova ponovi. Menjava hrane (technical-eukanuba in Bosch) ni nič pomagalo. Kopanje ne pomaga, na koži ni videti ničesar. Kako naj to odpravimo? Hvala za nasvete
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Praskanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines