mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:28:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 184183 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« : ponedeljek, 30.08.2004 : 22:34:24 »

Huh.. kolko odgovorov... glasovanje se je zaključilo precej enoglasno Grin Grin
Sassy: V bistvu je tako. S fantom živiva skupaj in on je tisti ki plača Tongue. Psička bo najina, no na papirjih njegova, ker jaz žeimam dve, v bistvu bom pa več jaz skrbela za njo, kar mi tudi bolj odgovarja Grin. Sta mi pa obe pasmi lušni!!
Sem se dogovarjala z vzrediteljico iz Slovaške (psarna De Pompadour), ker mi jo je g. Blekač priporočila in raje grem v nekaj preverjenega, kot na slepo. Psička je Geraldine in je trobarvna. Po telesu je cela bela, na glavi ima na sredini belo liso okrog pa bo (barva se še ni čisto pokazala) temno tribarvna. Mislim da bo nekako takole zgledala kot ta lepotec: http://www.8ung.at/schmetterlingswiese/html/perry.htm.
Za Slovaško sem se odločila, ker v Avstriji se (dobrih) ne da dobit, razen od ene vzrediteljice, ki pa ima "nedostopne", pa ne cenovno... V Italiji ni nič, tako da sta dve zelo dobri psarni še: ena na Češkem, druga na Slovaškem. "Pogajanja" potekajo, upam da se bo vse ok končalo in da mala oktobra pricaplja do nas. Po karakterju naj i bila zelo živahna, igriva in radovedna.

Držite pesti! Wink

(spremenjen naslov; Jana)
(spremenjen-popravljen naslov... Piše se papillon Wink
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.08.2004 : 22:52:45 »

ja ful je lušna, morm rečt. sm prvič zdele slišala za to pasmo, in sm šla prov gledat. kako pa je z dlako? mislim za skrbet poleg česanja?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #2 : ponedeljek, 30.08.2004 : 23:05:38 »

Dlaka je svilnata, nima pa podlanke, tako da je vredu za vzdrževat (no več bom povedala iz lastnih izkušenj ko bo kepica doma Grin). Pasma je po svetu precej neznana. Papillonom in Phalenam (vešča) je veliko časa grozilo izumrtje. Še posebno za Phalene, zato so jih parili tudi z Papilloni in se sedaj včasih pojavijo Phalene z pokončnimi ušesi, ki pa so v bistvu Papilloni (ušesa so edina razlika med njima). Če te še kaj zanima o pasmi kar vprašaj- sem se precej pozanimala Grin

Lp!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.08.2004 : 23:15:45 »

Moji mami so metuljcki blaaazno vsec, tako da...se priporocam za slikce. Grin Oktober pa sploh ni tako dalec. Smiley

Aja, zdaj si moras pa spremeniti nick-iz "civava" v "metuljcek". Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.08.2004 : 23:57:13 »

Nanook: takoj ko jo dobimo jo poslikam z vseh strani Grin Grin Če pa bo kakšen piknik  jo pripeljem, dajo vsi počohate Wink Smo se ravno prej dogovorili z vzrediteljico, da vzamemo Geraldine... upam samo da bo vse ok. Že ko me je prejšnja vzrediteljca z***** me je kar malo strah Smiley No jutri pošljem vse moje podatke pa ona pošlje naprej za export rodovnik, tako da potem pa bo Grin
Komaj čakam ko je takoooo lušna!

PS: ja nick je zdej mal bolj tako Tongue
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #5 : torek, 31.08.2004 : 07:24:36 »

Čivava, mislim da bi bilo dobro odpret novo temo o metuljčku sedaj a ne?  Wink Da ne bo šefica Jana jezna... Wink

Aja, Nanook: nick metuljček že obstaja.  Wink  Tongue Tako da bi mogla biti čivava papillon. Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : torek, 31.08.2004 : 07:57:35 »

Definitivno papiloncek! Grin Drugace pa psicka od gospe Blekac ni edina v Sloveniji. Sestra mi je zadnjic omenila, da ima njena znanka papilona in to ze drugega zapovrstjo. Zdaj ima psicko, kaj je imela pa prej pa ne vem. Se bom bolj natancno pozanima od kod je psicka! lp
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #7 : torek, 31.08.2004 : 10:06:42 »

jessy: je očitno šefica že poskrbela Grin
Kaja: točno ja, se sedaj spomnem, da so mi na kinološki rekli, da se je ena gospa odločala za vzrejo in naredila vzrejni ampak je to več kot dve leti nazaj in da dvomijo da bo imela mladičke- pravijo, da si je verjetno premislila. Najprej sem mislila, da gre za g. Blekač, pa se je potem izkazalo, da to ni to. Me pa prav zanima kdo je t gospa.
Geraldine je rezervirana, sedaj ostaja samo čakanje (da dobi export rodovnik in zraste Wink).
Držite pesti da bo tokrat vse v redu.

PS: ko pridem domov prilepim njene slikice Grin Grin
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #8 : torek, 31.08.2004 : 20:57:38 »

LP!
Sem kar nekaj časa brskala po netu, da se vas našla tukaj. Čivava, tudi jaz bom držala pesti zate in tvojega papillončka, če ti to kaj pomeni! In ko bo ura cajt, nam privošči kakšno lepo slikco. (ali pa dve)
LP,Miša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #9 : sreda, 01.09.2004 : 09:27:27 »

Missa. tudi jaz sem se kar iskala  Grin Pa sem potem ugotovila, da je nova tema odprts. Važno da se najdemo  Wink
Ko dobim slikice (dovolj kvalitetna) prilepim kaj gor! Do takrat pa si oglejte D'artagnana:


To je pa Geraldinin očka:


No nekaj slikic za pokušino pa je Wink Niso ravno ful kvalitetne, ampak boste pač malo potrpeli  Grin

Lp!
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #10 : sreda, 01.09.2004 : 10:19:47 »

Ce to ni kvalitetno... pol pa nevem, kaj pomeni kvaliteta. Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #11 : sreda, 01.09.2004 : 11:56:07 »

Eva3: no res niso tako slabe, kot je zgledalo sram. Malo so majhne, ampak kužije se pa dobro vidi gor Wink
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #12 : sreda, 01.09.2004 : 21:27:35 »

LP!
Deklice moje, če ne boste hitro skrile slikc, se zna zgoditi, da bova s čivavo imele v kratkem blagovno menjavo. Mastinčico za papillonko!
LP,Miša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #13 : sreda, 01.09.2004 : 21:59:27 »

Missa: obljubim, da bom pripeljala na kakšno razstavo, pa boste use čohale kolkor boste hotele Grin
Mi pa vzrediteljica že dva dni (ok, vem da paničarim ampak prej sva si pisali vsak dan Tongue) ne odpiše da bi potrdila rezervacijo... Undecided
Držite pesti, da samo časa ne najde... res upam, da si ne bo premislila Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : četrtek, 02.09.2004 : 07:39:25 »

Vceraj so bili na animal planetu predstavljeni metuljcki in vesce. civava si gledala? lp
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines