mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 08:22:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 185672 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #1590 : petek, 12.08.2011 : 00:47:48 »

Oh kakšna velika ušeska :O Tongue

Drugače pa imam nekaj vprašanj kot začetnica pri papillonih in na splošno pri psih.
Moj Ben ne mara briketov. So čisto mali, za juniorje - toy breeds -  a jih noče jest. Z zobmi nima nikakršnih problemov, poje vse kar mu dam od zelenjave sadja, mesa, a briketov se ne dotakne. Bi bilo mogoče lahko kaj narobe z njim, če mu ne dajem briketirane hrane? Naj obiščem veta? Zanima me kaj vi priporočate, sem že kar malo v skrbeh.
Hvala za odgovore že vnaprej, lp
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1591 : petek, 12.08.2011 : 19:58:34 »

Izbirčnost.  Tongue Lahko tudi poskusiš menjat brikete, drugače je pa moj pes bil enak, čeprav se moji mami ni čisto nič dopadlo, ko sem rekla, da mu naj neha kuhat in da bo že jedel, če bo lačen, smo vztrajali in zdaj je na RC, čeprav smo prej menjali na tisošče znamk in le redko je kaj druga kot brikete, ker potem se že začne zmrdovat nad njimi. Roll Eyes Tongue
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #1592 : petek, 12.08.2011 : 20:28:49 »

Zanimivo, bomo poskusili hvala Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1593 : sobota, 13.08.2011 : 01:16:18 »

O, Friese, kako so luškani tvoji metuljčki v teku, s temi dolgimi ušeski, prav lepo jih je pogledati, čestitke tudi od mene! Kiss Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1594 : četrtek, 18.08.2011 : 13:55:04 »

Jaz sem opazila da se papillonim poleg izbirčnosti večrat tudi ne ljubi grizt, razen če ni res kaj slastnega. Moja dva sta bila tudi izbirčna/lena in posledično tudi bolj suha. Athos je začel kar pozno normalno jesti, ko sem že skoraj obupala z menjavami hrane in takrat je pomagal RC. Zdaj je vse, postal je pravi požrešnež in kmalu bo treba začeti pazit na njegovo linjo  Grin
Paco je bil isti, samo da on je začel redno jesti dosti prej in res ni bil tudi tako zelo izbirčen.
Krivo pa zna biti tudi to če ima ves dan na voljo brikete. Ker ko ga malo zagrabi lahkota, najprej poskusi če bo dobil kaj drugega od tebe če ni poje briketek, dva. Potem še malo počaka, če se ti bo spet zasmilil... v glavnem ve da hrana je tam in da čisto izstradal se ne bo. Ni pa dobro to za psa.
Tako da natrosi mu brikete zjutraj. Pusti 15 min in potem jih vzami. In mu ne dajaj ničesar za jesti recimo do večera niti slučajno kakšnih drugih priboljškov) in mu potem ponudi spet briketke. Ko jih poje malo več mu pa lahko daš potem po obroku kakšen priboljšek. Tudi pogruntajo kot mali otroci, da če pridno pojejo jih čaka nagrada.  Grin
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #1595 : ponedeljek, 05.09.2011 : 20:47:50 »

Še eno vprašanje imam...
Sedaj ga ob 5ih zjutraj peljem na sprehod ko je še tema, mislim da ne vidi dobro v temi, se je včeraj zaletel v avto in glasno zatulil. Opažam da se mu to bolj pogosto dogaja, tudi ko greva na hodnik in ne prižgem luči se kar zaleti v vrata mogoče kdo ve kaj narest? ali je to pri papillonih pogosto?

Drugače pa ja, sedaj sva na Royal Cannin tisti mali briketki za čivavice, jih je pojedel ene par sedaj pa spet noče, mu mešam z vodo, suhim kruhom, malo  piščančjega mesa in ribjega olja pa poje kot za šalo. Vprašanje je, koliko časa bo še rad jedel ker je zelo zelo izbirčen. Mora malo pridobit na teži, sedaj ima še ne 2kg, kaj priporočate?
Logiran
Kittycat
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1596 : sreda, 07.09.2011 : 14:09:45 »

Meni se tudi včasih zdi, kot da bi imel naš papilonček težave z vidom, ampak najbrž je to zanj normalen vid... poskušam si predstavljati kako tako majhen kuža vidi svet Smiley in to je drugače kot mi... sicer se naš Bambi ne zaletava v predmete, ampak če daleč stojiš, te samo čudno gleda, kot da te ne pozna, sploh pa v temi opažam podobne pojave... no naj še kdo drug pove Smiley drugače genetskih napak ne bi smel imeti, saj so starši brez pl in pra...

Glede hrane pa ne vem, naš je Royal Canin brez problema Smiley kaj pa če probaš še kaj bolj kvalitetnega? npr. Acana?
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1597 : sreda, 07.09.2011 : 18:25:52 »

hej!
hm, glede zaletavanje, mi nimamo takšnih problemov, tako da ko bo dovolj star le daj pregledati učke Wink ker, čeprav redko, so še vedno papilloni ki imajo pra. tudi če so starsi pregledani je ta možnost.
Glede izbirčnosti, če se ti vsak dan da kuhati piščanca in to, daj, drugače pa odmikat hrano. če jo v 15 min ne poje se mu zvečer ponudi še enkrat, pa naslednji dan, več kot kak dan ali dva pa pes tudi ne bo stradal Wink ugotovit mora da si ti gazda in odločaš kdaj, koliko in kaj on je, to je to.

drugače sem pa jaz zamenjala že ogromno hran ker sem mnenja da se tudi kužki naveličajo vsak dan eno in isto, niti nisem hotela da bi bile tamale občutljive na menjavo hrane. tako da zaenkrat dobre izkušnje imam z arden garange, orijenom, acano, canidae so malce veliki briketi, ker jaz z briketi pogocto tudi učim, tako da rabim nekaj malega kar se ne žveči... malce manj sem bila zadovoljna z platinumom ker lii niso ustrezali in je naokrog hodila čist napihnjena in je imela probleme z prebavo, winny teh težav ni imela. sicer so super kot priboljški, ker se fino lomijo, ampak moji punci sta bili po njih še lačni...

drugače pa, ker smo prej govorili o pra in pl, tudi naša Lia je bila prejšnji teden pregledana in je zdrava kot riba v vodi Smiley jeeej Smiley

še par fotk lie, winny in mintka, ki je bil na počitnicah, da ne bom preveč dolgočasna:
http://i833.photobucket.com/albums/zz254/metulcek/IMG_4482.jpg

http://i833.photobucket.com/albums/zz254/metulcek/zalakosnik09.jpg

http://i833.photobucket.com/albums/zz254/metulcek/zalakosnik10.jpg

po kopanju  Cheesy
http://i833.photobucket.com/albums/zz254/metulcek/IMG_4334.jpg

kako se winny kdaj pa kdaj "strga" Smiley
http://i833.photobucket.com/albums/zz254/metulcek/zalakosnik11.jpg

lp
zala

Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1598 : sreda, 07.09.2011 : 18:26:24 »

joj, se opravičujem za ogromne slike  sram
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1599 : sreda, 07.09.2011 : 23:57:43 »

Lepe slikice zally3, tiste po kopanju so mi zelo všeč! ljubezen  Smiley
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1600 : četrtek, 08.09.2011 : 14:46:40 »

hvala Smiley ja po kopanju se mojima vedno strga in potem se dela kroge in meče na tla in na igračke Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1601 : petek, 09.09.2011 : 03:01:26 »

Hm, tako kot mojim Cheesy, moj Poppy tako kroži po sobi, da se vedno kam zaleti, haha, prav smešno ga je gledati! Cheesy Grin Očitno so vsi taki.
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #1602 : ponedeljek, 12.09.2011 : 08:18:39 »

hej!

da vprašam še tule, če bi se za leto 2012 izdelal papillonski koledar (in bi zbrali fotke papillončkov v sloveniji), koliko bi vas bilo zainteresiranih? Zaenkrat je samo ideja, samo če ne bo dosti zanimanja potem se ne splača... tako da sprašujem zgolj informativno Wink

lp,
zala
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #1603 : ponedeljek, 12.09.2011 : 19:22:27 »

Evo sem zainteresirana Ben pa pomojem tudi, je prav fotogeničen.

wuf wuf pozdrav!
Logiran
NEŽAZ
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #1604 : torek, 13.09.2011 : 14:44:40 »

jaa zelo dobra ideja(navdušena sem kot kupec) Cheesy sicer doma nimam papillončka  Sad (nažalost)  ampak bi koledar sigurno kupila Cheesy samo povedat morate kje  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines