mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:19:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 185773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #45 : četrtek, 23.09.2004 : 22:16:05 »

phalene je tudi zelo lep..  in se mi zdi da sta si od spredal s čivavo majčkeno podobna..
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #46 : petek, 24.09.2004 : 09:02:19 »

ne Missa jst bi pa rada vidla tudi tvoje...  
LP!
Sassy, če imaš željo spoznati moje velikane, ti rade volje ustrežem. Pošlji mi na privat, pa se dogovoriva za sprehod. Da bi jih pa pripeljala na čivava piknik pa ne bo šlo. Vaši majhni nadebudneži bi po moje doživeli moralni šok. Edino moj mešanček med TT in kodrom nekako paše v vaš rang. Če ga boste sprejele medse?
LP,Miša
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #47 : petek, 24.09.2004 : 09:07:56 »

Vaši majhni nadebudneži bi po moje doživeli moralni šok. Edino moj mešanček med TT in kodrom nekako paše v vaš rang. Če ga boste sprejele medse?

Hehe, Missa, moralni sok? Kaj pa tvojadva velikana pocenjata takega, cesar civave ne? Mislis, da so civave vecje moralistke od mastinotov in dog? Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : petek, 24.09.2004 : 09:17:35 »

Pappiloni???
Logiran

Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #49 : petek, 24.09.2004 : 10:24:06 »

mam jaz tudi velikega pesjana doma pa se čisto vredu razumeta...  samo če je kakšen velik pes preveč vsiljiv ji ni všeč.. ups.. smo zašle s teme.. Jana se opravičujem..

čivava: še manj kot teden dni pa boš videla malo.. pričakujemo izčrpno poročilo...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #50 : petek, 24.09.2004 : 10:38:06 »

Ojla!

Tu je ena slikica papillona in phalene skupaj. Slikala sem jo jaz z dovoljenjem lastnice Jane Blekač.

http://img.photobucket.com/albums/v465/Kaja1/papilon.jpg

Sicer ima phalene tu le 10 mesecev in njena uhlja nista še čisto povešena, ampak je kar vidna razlika med pasmama Grin.

Lp!

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #51 : petek, 24.09.2004 : 19:52:43 »

ja a ni edina razlika med njima ta da ima phalene povešena ušeska?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #52 : petek, 24.09.2004 : 20:47:54 »

Sassy: ja to je edina razlika. Phalene so bile včasih bolj priljubljene kot dvorni naročni psi kot pa papilloni, potem sko skoraj izumrle in so jih za preživetje pasme križali tudi s papilloni. V Ameriki so nato priznali le eno pasmo- papillona. In sicer z dvema različicama, s spuščenimi ali pokončnimi ušeski. Tako da je tam to le ena pasma in ne dve Roll Eyes.
No pri nas sta to dve različni pasmi.

Lp!
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #53 : sobota, 25.09.2004 : 10:43:51 »

ali priznajo pri nas phalena kot pasmo ali samo različico? jih lahko parijo med sabo in tako v leglu dobijo tako papilone kot phalene?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #54 : sobota, 25.09.2004 : 12:54:27 »

Phalene je pri nas, kot tudi v Avstriji, Slovaški, Madžarski, Nemčiji, Češki PASMA in ne le različica. Med seboj se jih ne sme pariti saj se potem dobi mešančke... kot če bi dve čisto različni pasmi (mislim glede rodovnika).
Lahko pa se zgodi da ima potem eno ušesko gor, drugo pa dol Shocked, kar je zelooo velika napaka!
Sicer pa kolikor vem je v Sloveniji samo ena psička pasme phalene. Papillonko pa sem videla, da so eni Slovenci ravno nekaj časa nazaj kupili pri naši vzrediteljici. Mislim pa da več kot 5 papillonov v SLO ni, vzreje pa (do sedaj) še nihče nima.
Phalene pa je pasma, ki se komaj stabilizira, saj se najdejo še nekateri mladički, ki jim (zaradi križanja z papilloni v prejšnjih rodovih) stojijo ušesa pokonci, tako da potem to ni več to. Se pa glede te pasme stanje zelo izboljšuje, pa tudi na popularnosti pridobiva zelo.

Lp!
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #55 : sobota, 25.09.2004 : 14:00:37 »

Še jaz dodajam eno slikico papillona iz CACIB Ljubljana 2003, verjetno od iste lastnice saj je blazinica enaka kot na Čivavini sliki  Grin.

http://zlender.hn.org/albums/album01/HPIM0633.sized.jpg

lp

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #56 : sobota, 25.09.2004 : 14:29:03 »

Nadja: Je ista ja Smiley. To je Lady g. Jane Blekač. Moja slikica pa je iz CACIB Portorož.
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #57 : sobota, 25.09.2004 : 17:39:01 »

ja luškana je..  čivava saj boš ti svojo tudi pripeljala na razstavo ne?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #58 : sobota, 02.10.2004 : 11:27:10 »

Ojla!

Geri je končno doma! Grin
Je zeloooo pridna. Ponoči je spala celo noč, nič ni jokala, na povodec se je v par urah že skoraj navadila Cool, glede nočnih izhodov pa- niso bili potrebni. Spala je skoraj 10 ur in sem jo potem peljala ven. Vzrediteljica se mi je zdela zelo vredu, veliko smo bili skupaj, vse nam je razložila, igrali smo se z vsemi njenimi psi...
Obljubljene slikice:
-Geri: http://img.photobucket.com/albums/v465/Kaja1/geri.jpg
-vzrediteljica s staršema: http://img.photobucket.com/albums/v465/Kaja1/zuzana2.jpg
-Geri z mamico: http://img.photobucket.com/albums/v465/Kaja1/zMamo.jpg

Te slikice sem sicer vse slikala še na Slovaškem, novejše pa bodo prišle sčasoma, saj je Geri zelooo živahna Grin

Lp vsem!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 02.10.2004 : 11:43:21 »

Iiiii, hehe. Grin  Kiss malcici. Je pa pravi mali Dumbo. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines