mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:15:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lona
gost
« : četrtek, 19.02.2004 : 11:51:22 »

Zivjo,
imam pet mesečnega kužka Tobyja. Opravljena ima vsa obvezna cepljenja. Ostalo je še cepljenje proti steklini. Kdaj je primeren čas za to cepljenje in kje v Ljubljani ga opravijo?

Lep pozdrav,
Lona Smiley
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1 : četrtek, 19.02.2004 : 11:54:28 »

Ajka je bila stara štiri mesece in pol ko je bila cepljena proti steklini, to je bilo prejšnji četrtek, odšle sva pa na pet vet kliniko  za Bežigradom, kjer so bili zelo prijazni in Ajka se ni nič pritoževala. Svojega Tobija lahko že pelješ cepiti proti steklini.
Logiran
Damc
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 72


« Odgovor #2 : četrtek, 19.02.2004 : 11:57:01 »

Cepljenja opravijo na vsaki veterinarski kliniki. Najbolje je da se obrneš kar na veterinarja, ki je opravil že vsa cepljenja do sedaj. Cepljenje je z zakonom obvezno za vse pse starejše od 4 mesecev. My tip = spomladi.


Lep dan
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #3 : sreda, 17.03.2004 : 15:33:51 »

Zivjo, vsi!

Je res, da je s cepljenjem potrebno čakati dokler se da?
Priznani vzreditelj je namreč dejal,. da je opazil, da pes izgubi na kakšnem centimetru, če je cepljen pred petim mesecem.

Kaj je res in kaj ne v zvezi s to steklo steklino?

Čaučk,
Neli
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #4 : sreda, 17.03.2004 : 16:18:14 »

Mi smo ga peljali cepit, ko je bil star 4,5 mesece.
Pri cepljenju je dobil še mikročip.

Moram ga pa pohvaliti, da ni niti enkrat zajokal.  Wink
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #5 : sreda, 17.03.2004 : 21:04:11 »

LP,vsem!
Moje izkušnje s cepljenjem proti steklini so naslednje: Dokazano je, da cepivo zavira rast psička, pri velikih pasmah je možno odstopanje za celo dlan ali več! Poznam psa, ki je bil v leglu najmanjši in najbolj "grintavi" sedaj je za celo glavo večji od vseh ostalih iz legla, cepili so ga šele pri enem letu starosti. Sama sem s cepljenjem počakala dokler se je dalo in sem  še osebno potrdila zgornjo teorijo. Imam pa še drugo izkušnjo s samim cepljenjem. Ker se mi vsako leto v maju selimo v toplejše kraje smo zmeraj nekako v aprilskem času cepili pse. Na žalost je potem cepivo reagiralo ob vročini in kužki so dobili napade podobne epilepsiji. Trajalo je kar nekaj časa, da smo pogruntali, da je krivo cepljenje. Počasi sem cepljenje premaknila na čas vrnitve domov in jih cepila v oktobru. Od takrat nisem imela več težav s samim cepljenjem. In te prakse se držim!
LP,Miša
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #6 : četrtek, 18.03.2004 : 09:25:29 »

Mene pa zanima če kdo ve kdaj se začnejo akcije cepljenja proti steklini? Potekajo po celi Sloveniji približno ob enakem času?

Hvala in lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #7 : četrtek, 18.03.2004 : 09:28:59 »

Zivjo, vsi!

Je res, da je s cepljenjem potrebno čakati dokler se da?
Priznani vzreditelj je namreč dejal,. da je opazil, da pes izgubi na kakšnem centimetru, če je cepljen pred petim mesecem.

Kaj je res in kaj ne v zvezi s to steklo steklino?

Čaučk,
Neli


Ja, tudi meni je priznani vzreditelj + instruktor v pasji soli rekel, naj pocakam cim dlje s cepljenjem proti steklini. Jaz kot jaz seveda imam rada vse urejeno, cepljenja proti pasjim otroskim boleznim so bila lani mimo, cakala sem le se na cepljenje proti steklini. Da imam vse "poslihtano" seveda.  Grin

No, pa me je potem komaj preprical naj pocakam, namignil je celo na pomlad. Jaz pa cakam, pa sem neucakana...  Grin Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : četrtek, 18.03.2004 : 09:37:18 »

Po zakonu je treba psa cepit proti steklini, ko dopolni 4 mesece starosti.

Vendar mi je sam veterinar rekel, naj kar lepo počakam, vsaj do takrat, ko bo pes dopolnil 6 mesecev. Ker naj bi bilo to cepivo preagresivno za tako mlado bitje.

Jaz sem dobila takšen info in se tega tudi držala.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : četrtek, 18.03.2004 : 10:28:58 »

Citat
Mene pa zanima če kdo ve kdaj se začnejo akcije cepljenja proti steklini? Potekajo po celi Sloveniji približno ob enakem času?
Mi smo nekaj dni nazaj dobili obvestilo za cepljenje. Pri nas v Zasavju bo potekalo od 22.3. do 3.4. lp
Logiran

toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #10 : četrtek, 18.03.2004 : 12:17:53 »

hejhov! Smiley

naš Toby je bil cepljen pri 5h mesecih.
tako mi je rekel veterinar,da naj ga cepimo.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #11 : ponedeljek, 22.03.2004 : 23:32:59 »

Cepljenja proti steklini potekajo nekje od sredine maja in se ponekod zavlečejo tudi v začetek maja. Jaz sem vse svoje pse cepila pri 4 mesecih, pa ni bilo z nobenim problemov. Vsi so potrebovali cepljenje za prestop meje in to je v našem pasjem življenju kar pogosta zadeva in ker mora od prvega cepljenja preteči 1 mesec, smo jih cepili pri 4 mesecih ali pa kakšen teden čez. Nikoli pa nismo cepili skupaj kuge in stekline (kot delajo nekateri veterinarji, moj veterinar  mi je to celo odsvetoval).

Lp, Ivana
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #12 : sreda, 15.09.2004 : 19:21:56 »

Zanima me kako tisti, ki hodite na razstave kalulirate cepljenja proti steklini. Ker je v pravilnikih določeno, da mora biti cepljenje starejše od 1 meseca in ne več kot 1 leto, me zanima kako cepite pse, ali je omejitev starejše kot 1 mesec omejitev za prvo cepljenje?
Torej: svojo psičko moram cepiti 2. oktobra, vendar se nameravam udeležiti razstav, ki bodo 19. septembra in 17. oktobra. Naj psico cepim pred 17. septembrom da bo do 17.10. cepljenje staro en mesec?

Hvala
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #13 : sreda, 15.09.2004 : 20:39:24 »


simon ne kompliciri....cepi jo kadarkoli do 2. oktobra
in ne bo težav
se pa zna zgodit kaka neprijetnost, če cepiš recimo šele 3. oktobra  Roll Eyes ampak do zdaj vsaj jaz nimam slabih izkušenj, pa praviloma nikoli ne uspem cepit na isti dan, kot poteče (ponavadi zamudim za kak dan ali dva  Grin

Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #14 : četrtek, 16.09.2004 : 06:47:34 »

Hvala Sirtaki. Mogoče malo kompliciram, ampak glede na to, da bom šel na razstavo, ki ni prav blizu (Ita), ne bi rad, da naredim 500 km in me potem tam odslovijo zaradi cepljenja.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines