mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 23:19:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 60158 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #135 : sreda, 21.09.2005 : 18:57:13 »


Cau!

za vse tiste,ki govorite o nekaksnih tezavah in kaznih za primere ko necepljen pes koga ugrizne naj povem tole...Mene in mojega prejsnjega psa je napadel necepljen pes. Psa mi je raztrgal, tako da je poginil, jaz sem bila sivana na obeh nogah. Lastnik psa, ki je le-tega imel na kratki verigi s katere se je strgal, ni placal niti tolarja. Toliko o kaksnih kaznih. samo v civilno tozbo lahko se gres.

Lep pozdrav
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #136 : sreda, 21.09.2005 : 19:13:01 »

Si mislila tole napisati v temo Ugriz psa, pomagajte prosim?

LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #137 : sreda, 21.09.2005 : 19:32:58 »

Proti čemu pa še lahko cepiš kot proti nalezljivim boleznim?
Aja, v gozdu pa potepuha ne moreš srečati? Pa lisice so se tudi vse v mesto preselile a ne? Pa najdi  v mestu tak kraj, kjer ni vse poscano, pa nobenega drekca ne more povohat.. daj no daj. Pa vselej mu tace razkužiš, ko prideš domov? Sicer pa, lahko pes še nosa ne pomoli ven, pa mu bolezen kar na čevljih prineseš.
No, jaz se za moje psice prav nič ne bojim. Lahko se družijo z vsakim potepuhom, če se hočejo., požrejo kakšno crko, pijejo vodo iz luž, se udeležujejo vseh mogočih prireditev, na katerih je cel kup psov - pa so še vedno žive in zdrave. Edina stvar ki so jo kdaj staknile je kužni kašelj, pa še tega nimajo več, odkar jih cepim (tok, tok, v cepivu žal ni vseh povzročiteljev)
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #138 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:27:31 »

Zanima me če je potrebno cepljenega psa, ki ga ugrizne stekla lisica uspavati ali opazovati?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #139 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:31:21 »

Zanima me če je potrebno cepljenega psa, ki ga ugrizne stekla lisica uspavati ali opazovati?

opazovanje!

Pa stekline že najmanj eno leto v Sloveniji ni!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #140 : sreda, 25.01.2006 : 16:56:41 »

Hm, včeraj sem brala (mislim, da v reviji VEČ), da je na Hrvaškem kar precej stekline in da se bojijo, da stekle lisice ne bodo upoštevale meje Undecided
Logiran
majčica
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #141 : ponedeljek, 30.01.2006 : 10:55:32 »

Pozdravljeni.

Kakorkoli so nam morda cepljenja nevšečnost, ki bi se ji najraje izognili, ali se bojimo, da so škodljiva, pa je dejstvo, da so cepljenja zaenkrat potrebna. Kužne bolezni so še vedno prisotne in v primeru, da svojega psa ne cepimo, ogrožamo njega in vso ostalo pasjo populacijo. Cepljenje proti steklini pa je po zakonu OBVEZNO. Ne preostane ti drugega, kot da psa ko dopolni 4 mesece, cepiš proti steklini in čipiraš. Navsezadnje gre tudi za zaščito zdravja ljudi, se ti ne zdi?

Pozdravček vsem.   Smiley
M
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #142 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:39:57 »

To temo smo nekako imeli tudi na bokseraškem forumu... Pa kakšen pravilnik za nameček... Npr., da ni obvezno cepljenje pri štirih mesecih ampak treh po novem.

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5539.11025.html

4282. Navodilo o ukrepih za ugotavijanje, preprečevanje in zatiranje stekline - Rabies (Lyssa)

Na podlagi sedme in devete alinee 114. člena zakona o veterinarstvu (Uradni list RS, št. 82/94, 21 /95 in 16/96) izdaja minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano



NAVODILO

o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje in zatiranje stekline - Rabies (Lyssa)



6. člen

Dokler je bolezen prisotna, veljajo na okuženem območju, poleg ukrepov iz prejšnjega člena, tudi naslednji ukrepi:

-         zapiranje in izolacija živali, za katere se sumi, da so zbolele;

-         kontumac psov;

-         vsi psi izven dvorišča morajo biti na vrvici;

-         lovljenje potepuških psov in mačk;

-         necepljene živali, ki so prišle v stik s steklo živaljo, je treba usmrtiti;

-         necepljene živali, za katere se sumi, da so prišle v stik s steklo živaljo, je treba zaščitno cepiti po navodilu proizvajalca vakcin;

-         necepljene pse in mačke, za katere se sumi, da so prišle v stik s steklo živaljo, je treba usmrtiti;

-         dokazano cepljenim živalim, ki so prišle v stik s steklo živaljo, se mora določiti zaščitni titer protiteles; če je titer manjši od 0,5 I.E. se žival revakcinira in odredi trimesečna veterinarska kontrola; če lastnik ne pristane na revakcinacijo oziroma trimesečno veterinarsko kontrolo, se take živali usmrtijo;

-         dezinfekcija objektov, v katerih se je nahajala stekla žival.

LP, T
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #143 : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:48:40 »

Kaj pa velja za okuzeno obmocje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #144 : sobota, 25.03.2006 : 15:18:55 »

Kaj pa velja za okuzeno obmocje?

Malo pozno ampak vseeno:

3. člen istega navodila pravi: Za območje, okuženo, s steklino, se šteje celotno območje RS.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #145 : sobota, 25.03.2006 : 15:41:47 »

No, in če oba dela navodila združimo, kaj dobimo?
Tisto, kar se tako sprašujemo: psi na območju RS morajo biti izven dvorišča na vrvici, ker velja RS za okuženo območje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #146 : sobota, 25.03.2006 : 17:36:59 »

Se mi je zdelo. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #147 : sobota, 03.06.2006 : 10:10:05 »

Rada bi vedela, kako je s cepljenjem stekline pri nas..
Obstaja informacija, da v evropskih državah velja tri leta.. da ne bomo po nepotrebnem zastrupljali psov in metali denarja skozo okno..

Jana, prosim, če lahko prestaviš ali dodaš v ustrezno temo ali jo odpreš, če še ni odprta..
Hvala
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : sobota, 03.06.2006 : 10:18:12 »

Kakor je meni znano, je se vedno treba cepit vsako leto. Drzi 3 leta ali 1 leto, odvisno od cepiva. Ne vem pa kako je z upostevanjem neke odlocbe s strani EU, kjer pise, da je potrebno cepiti v skladu z navodili proizvajalca cepiva.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #149 : sobota, 03.06.2006 : 10:52:28 »

Nanook - tega ne vem, da so cepiva različna..
Ampak zanimivo, a potem pri nas cepijo samo s cepivom, ki velja eno leto? Ali mogoče cepimo vsako leto s cepiovom, ki lahko velja tri leta?
Bom preverila v različnih državah - gre namreč za obvezno cepljenje, ki je po zakonu obvezno in ne more biti na leto ali na tri leta glede na proizvajalca cepiva..

Sem namreč zelo nezaupljiva do vseh cepiv ( tudi mladiče se cepi 2x, če je mama psička cepljena ( navodilo v starih knjižicah ); ampak veterinarji tega ne povejo in kar 3x cepijo.. )

A kdo ve kaj o tem?
lp
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines