mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:12:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59190 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.03.2005 : 20:10:35 »

Ja, meni je tudi veterinar svetoval naj raje počakam s steklino, ker mu je marsikateri lastnik psa povedal, da zavira rast.
Pri meni pa je tukaj en problem. Želim se udeležiti razstav, ki bodo zdaj, moj Ozzy pa ima samo 3 mesece in ga res nebi rada cepila. Kaj mi lahko svetujete, priporočate... Delajo probleme na razstavah?

Lp
Barbara
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #16 : ponedeljek, 07.03.2005 : 21:45:14 »

To, da cepivo proti steklini zavira rast, je pa malo iz trte izvito.
Vsaj pri mojih psih se kaj takega tudi slučajno ni pojavilo, pa bi mi pri nekaterih od njih še kako prav prišlo. Ampak ne, nekateri so zrasli krepko čez zgornjo mejo, čeprav so bili cepljeni v "kritičnem" obdobju. Imeli so pač visoke prednike in nobena injekcija proti steklini jim ni preprečila, da ne bi šli po njihovih stopinjah.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Chris
gost
« Odgovor #17 : ponedeljek, 07.03.2005 : 23:34:35 »

To, da cepivo proti steklini zavira rast, je pa malo iz trte izvito.
Vsaj pri mojih psih se kaj takega tudi slučajno ni pojavilo, pa bi mi pri nekaterih od njih še kako prav prišlo. Ampak ne, nekateri so zrasli krepko čez zgornjo mejo, čeprav so bili cepljeni v "kritičnem" obdobju. Imeli so pač visoke prednike in nobena injekcija proti steklini jim ni preprečila, da ne bi šli po njihovih stopinjah.


Jp, Drejči, tole sem hotel pa že tudi sam povedati, da potem ne bi bilo toliko psov nad zgornjo mejo po standardu....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : torek, 08.03.2005 : 07:34:15 »

Ozzy, jaz bi na tvojem mestu kar poslusala tega veterinarja in cepila kasneje ("boli me" kak razlog mi navede, samo da je tudi on pripravljen pocakati; za nastevanje vseh razlogov bi verjetno potreboval kar nekaj casa Grin Grin Grin Wink). Na razstave pa ne bi sla.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #19 : torek, 08.03.2005 : 10:10:54 »

Ajej Nanook, vem, da bi bilo to dobro, sam pol kak ga naj navadim na razstave. Že tako je nezaupljiv do tujcev (to ima ta pasma že v sebi) in če ne začnem zdaj, bo pol ko bo celi konj prepozno...
Kdaj je najboljše cepit?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #20 : torek, 08.03.2005 : 10:32:21 »

Ojla!

Meni je vzrediteljica svetovala naj cepim pri 5, 6 mesecih. Prej ne. PA sem jo potem cepila pri 5. mesecih, saj mi je veterinarka povedala, da sedaj ko je centralni register cepljenja kar lepo pošiljajo kazni tistim, ki kasneje cepijo psa. To pa ali je bil pravočasno ceplje ali ne, pa se itak vidi iz datuma rojstva, tako da razlage nekaterih da itak ne vejo če maš sploh psa doma (to je res) pripomorejo k temu, da se izogneš kazni ne držijo. Sicer ne vem za nobenega, ki je tako kazen plačal. Mi je pa veterinarka razložila, da je centralni register novost in da se na ta račun veselo polni blagajno Undecided.
Ozzy: mislim, da če ga cepiš pri 5. mesecu in potem pri 6. začneš razstavljat še ni prepozno. Tako sva tudi z Geri začeli, pa se je kar dobro obneslo Wink

Lp, Mojca
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #21 : torek, 08.03.2005 : 10:52:13 »

Kako pa s čivavami, ki ti svetujejo prvo cepljenje proti steklini in mikročipiranje pri 1 letu starosti???
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : torek, 08.03.2005 : 11:11:22 »

mehika: zakon je pač za vse enak.. sicer pa se v tujini čivave tako kot ostale pse čipira pri 2h mesecih preden odidejo iz legla, saj se ne tetovira več.
Ko gre za polnit blagajno ni važno ali maš čivaveka ali dogico Roll Eyes, pač pokasirajo in je!

Lp, Mojca
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #23 : torek, 08.03.2005 : 11:50:58 »

Toliko je pomislekov proti temu cepljenju in toliko različnih izkušenj...ne vem zakaj ne ukrenejo kaj, malo spremenijo cepivo ali kaj (se ne spoznam na zdravila)... Pa steklina je v Sloveniji že docela iztrebljena, pa bi lahko bili malo bolj prizanesljivi, ne pa da moramo lsatniki pri mladičkih izbirati manjše zlo - cepit in peljat na razstave ali ne cepit in s tem kaj zamuditi...

geri ja sam papiloni imajo verjetno bolj zaupljiv karakter kot briardi...tak, da meni so svetovali čimprej na razstave
no, mogoče bom pa res zdaj na prvo šla samo malo pogledat...za vstop na razstavo moraš tudi imet potrdila o cepljenju? Sem vedno hodila brez psa, tako, da mene ni nihče vprašal če sem cepljena hihi  Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #24 : torek, 08.03.2005 : 12:13:02 »

Ozzy: ja Geri je kar zaupljiva... sem jo privajala na tujce takoj od začetka. Kontaktiraj LIZO, ona bo v kratkem imela malo šolo razstavljanja. Tam bo veliko kužkov in bo skoraj kot na razstavi Wink tako da bi bil to dober uvod.. bo pa trajalo več vikendov in bo nekako kot bi šla na več razstav, saj bodo psi pregledani in vse kot na razstavi!
Glede stekline pa saj pravim... blagajna je bolj pomembna od drugih stvari Undecided. Če želiš vedeti več o mali šoli razstavljanja me lahko kontaktiraš tudi na privat ali na email. Za na razstavo pa morajo met vsi psi potrdilo o cepljenju ne glede na to ali se razstavljajo ali ne... no, nekje so bolj natančni, drugje manj...

Lp, Mojca

Lp, Mojca
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : torek, 08.03.2005 : 12:40:52 »

Cepiva s katerimi se danes cepi pse so zelo kvalitetna tako da pride do  kakšne hujše reakcije le pri psih, ki so alergični na kakšno od sestavin (kar je zelo redko)
Vsemogoči efekti - od prenehanja rasti do neplodnosti, pa kaj jaz vem kaj še vse, so navadna pravljica. Zadeva je podobna kot pri otrocih. Ceplenje namreč pade ravno v obdobje, ko se določene težave  tako in tako začno pojavljati, potem je pa najlažje okriviti ceplenje. Je pa res, da je bilo pred leti cepljenje proti steklini prava loterija, saj se je uporabljalo zelo slabo prečiščeno cepivo, ki so ga varili v Zemunu. Pogosto so z eno iglo cepili več psov, cepili so tudi breje, doječe psice, bolne živali... tako da si bil srečen, če si jo odnesel samo z grdo bulo na mestu ceplenja. Precej psov je tudi poginilo. Čeprav je od tega že vsaj 25 let, pa je nekaj strahu zgleda še vedno ostalo.
Je pa nekaj drugega.  Če cepimo mladiča proti pasjim boleznim po shemi ki je trenutno v veljavi pride zadnje cepljenje ravno nekje okrog 18 tedna, takrat, ko naj bi cepili proti steklini. Če računamo, da mora med različnimi ceplenji miniti  kakšne 3 tedne, psa lahko cepimo šele proti koncu 5 meseca. Zaradi te zamude  ti nobeden ne bo težil.
Prav tako ne bo nobene katastrofe, če boš psa peljala na razstavo kak teden kasneje. Meni gre strašno na živce, ko na kakšni razstavi vidim ponosne lastnike čisto mladih psov, ki niti ceplenja proti nalezljivim boleznim še niso dali skozi, kako pustijo svoje kužke, da čisto vse prevohajo in preližejo.
Sploh pa razstave niso edini in najprimernejši kraj za socializacijo.
Psov, ki niso prijavljeni ponavadi na razstavo ne pustijo, prav gotovo pa ne brez knjižice.

Žal steklina pri nas še ni iztrebljena in verjetno tudi ne bo tako kmalu. Trenutno jo je res zelo malo, tisti trenutek, ko bodo samo enkrat "pozabili" cepiti lisice, se bo hitro spet razširila iz Hrvaške in Madžarske, kot se je že nekajkrat doslej.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : torek, 08.03.2005 : 13:21:08 »

Citat
Ozzy, jaz bi na tvojem mestu kar poslusala tega veterinarja in cepila kasneje ("boli me" kak razlog mi navede, samo da je tudi on pripravljen pocakati; za nastevanje vseh razlogov bi verjetno potreboval kar nekaj casa).

Se strinjam!!!


Citat
Ajej Nanook, vem, da bi bilo to dobro, sam pol kak ga naj navadim na razstave. Že tako je nezaupljiv do tujcev (to ima ta pasma že v sebi) in če ne začnem zdaj, bo pol ko bo celi konj prepozno...

Na tujce se psa ne navaja na razstavi, sploh pa ne necepljenega psa ... nikoli ne ves!!!
So ti ze predlagali obisk sole razstavljanja, se prej pa vam jaz svetujem obiskovanje male sole!


Citat
Kdaj je najboljše cepit?

Cim kasneje!


Citat
saj mi je veterinarka povedala, da sedaj ko je centralni register cepljenja kar lepo pošiljajo kazni tistim, ki kasneje cepijo psa. To pa ali je bil pravočasno ceplje ali ne, pa se itak vidi iz datuma rojstva, tako da razlage nekaterih da itak ne vejo če maš sploh psa doma (to je res) pripomorejo k temu, da se izogneš kazni ne držijo. Sicer ne vem za nobenega, ki je tako kazen plačal. Mi je pa veterinarka razložila, da je centralni register novost in da se na ta račun veselo polni blagajno.

Se NE strinjam!!!

Jaz svojih dveh psov ne cepim vsako leto, pa me se noben ni lovil!!! Pa tudi kazni mi niso napisali ... mogoce pa imam veliko sreco!

Je pa res, da je lahko problem, ce pes koga ugrizne!!!

Se ena moznost, ki je bila ze nekajkrat napisala:
Pripeljes psa k veterinarju, placas cepivo, injekcijo naj pa mimo spricne!!!


Citat
Toliko je pomislekov proti temu cepljenju in toliko različnih izkušenj...ne vem zakaj ne ukrenejo kaj, malo spremenijo cepivo ali kaj (se ne spoznam na zdravila)...

V tujini so to ze resili s titracijo ... upam, da bo kmalu tudi pri nas!!! No, ne ravno kar se tice cepljenja mladicev, pac pa kar se tice vsakoletnega brezveznega cepljenja ... brezveznega zato, ker cepivo po navodilih proizvajalca "drzi" VSAJ 2 LETI!!!!!!!


Citat
Psov, ki niso prijavljeni ponavadi na razstavo ne pustijo, prav gotovo pa ne brez knjižice.

Spustijo, spustijo, samo knjizico moras imeti s sabo! Wink


Citat
Za na razstavo pa morajo met vsi psi potrdilo o cepljenju ne glede na to ali se razstavljajo ali ne... no, nekje so bolj natančni, drugje manj...

Naceloma to velja!


Me pa zanima ... tisti, ki razstavljate in s seboj nosite knjizice ... koliko od vas je ze bilo preverjenih, da je cepljenje proti steklini res opravljeno in da je se "veljavno"! Namrec meni se to se ni zgodilo!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #27 : torek, 08.03.2005 : 13:40:46 »

Ne vem, kam potem hodiš na razstave Linchaich. Veterinar na vhodu vedno prekontrolira cepljenje, tudi ko sem ga še kot 4 mesece starega mladička peljal je pogledal. Tudi cepil sem ga pri 4 mesecih in od zadnjega cepljenja do cepljenja proti steklini so minili 3 tedni. Pa ni nič zaostal v rasti ali karkoli drugega. In ne, ne spuščajo povsod na razstavni prostor psov, ki niso prijavljeni. Tako pač je.
Kar se pa nevarnosti cepljenja tiče, malo preveč paniko zganjate.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #28 : torek, 08.03.2005 : 14:23:35 »

Lanabela in Linchaich: v malo šolo že hodiva, ker sva začela že pri dveh mesecih in dva tedna, tako, da zdaj bo prvi del že pri koncu. Tako zgodaj sva začela, ker je bil zelo nezaupljiv, celo boječ do ljudi in moram priznat, je že boljše. Tudi šolo za razstavljanje bova obiskala, ampak individualne ure, ker sem iz Kopra in nimam vedno na razpolago prevoza...
Razstavljanje in navajanje nanj pa se mi zdi zelo pomembno že od malega, da se kuža navadi dotikanja tujcev in velike gneče psov.
Vsa ostala cepljenja ima opravljena, oziroma jih je imel že na začetku šole, ker je prvo cepljenje pri rejcu dobil zelo zgodaj...

Hočem vse najboljše za mojega falota, zato sem tudi v dvomih kaj s cepljenjem za steklino...
Še kakšna izkušnja in mnenje mi bosta prav prišli...hvala res! Kiss
LP
Barbara
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : torek, 08.03.2005 : 14:49:49 »

Citat
Razstavljanje in navajanje nanj pa se mi zdi zelo pomembno že od malega, da se kuža navadi dotikanja tujcev in velike gneče psov.

Ce bi se sama lahko se enkrat odlocala ali naj peljem nezaupljivega psa na razstavo kot mladicka ali ne, bi se odlocila, da ne! Moja psica se niti slucajno ni navadila dotikanja tujcev, se manj pa se je navadila gnece. Ker noben sodnik si ne bo vzel pol ure casa, da se bo priblizal nezaupljivemu psu, niti se ne bo najprej z njim igral. In tako je slaba izkusnja tu! Bolje se mi zdi, da svojega psa dotikanja ucis najprej z znanimi ljudmi, potem z neznanimi v mirnem okolju (kar razstava ni!!!), sele nato z neznanimi! Na guzvo pa ga lahko navadis na navadni trznici. Tam ponavadi ni nadleznih otrok (tako kot na razstavi), ki drezajo v psa takoj ko jim obrnes hrbet. Veliko psov pa bos nasla na srecanjih, ki jih prirejajo tudi na obali ali v pasji soli! To je le moje mnenje.... Wink lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines