mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:47:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59687 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #30 : torek, 08.03.2005 : 15:08:07 »

Jaz pa mislim, da naj istočasno hodi na razstave, in čimprej, ob enem pa ga navaja družbe in gneče tudi doma. Mojega sem na prvo razstavo peljal v Hrušico, kjer je zunaj in ni bilo takšne gneče kot sedaj na cacibu v Ljubljani, ni bilo takšnega šoka, je pa bil potem v Zagrebu zato malo večji in domov smo prišli na smrt utrujeni, ker tam pa je bila gneča. Se pa iz razstave v razstavo bolj navaja in pridobiva razstavno kondicijo. Ja tudi ta obstaja. Ljudi se je pa navajal že doma in psov tudi. Le gneče ne, se je kar na razstavi.
Cepil proti steklini bi ga pa jaz po 4 mesecu starosti, prej ne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : torek, 08.03.2005 : 16:14:26 »

Toliko je pomislekov proti temu cepljenju in toliko različnih izkušenj...ne vem zakaj ne ukrenejo kaj, malo spremenijo cepivo ali kaj (se ne spoznam na zdravila)... Pa steklina je v Sloveniji že docela iztrebljena, pa bi lahko bili malo bolj prizanesljivi, ne pa da moramo lsatniki pri mladičkih izbirati manjše zlo - cepit in peljat na razstave ali ne cepit in s tem kaj zamuditi...

Koliko psov je letno najmanj 2x cepljenih ("steklina in koktajl") in koliko to stane...

Linch, vsaj 3 leta po navodilih Pfizerja, 7 let glede na studijo (serologija) (govorim o steklini, druga cepljenja...bolje da ne veste, MLV itak baje drzi celo zivljenje Wink).

PS1: Kolikokrat cepite s "koktajlom"?
PS2: Cepite s cepivom Defensor 3?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : torek, 08.03.2005 : 16:27:01 »

Chris, ne mores primerjati Arija, ki je zelo flegmaticen pes in mu tujci ne povzrocajo nobenih tezav z recimo mojo Bagi. Madonis, ja vidis koliko casa te ze pozna, pa jo se vedno lahko pocohas samo z enim prstom!  Grin Wink Kaja te je bila pa ze prvic tako vesela, kot, da te pozna ze celo zivljenje!

Nanook, Kaja je bila od zacetka cepljena z defensorjem, kasneje z rabisinom! Kaksna je razlika? lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 13.03.2005 : 09:15:22 »

Defensor 3 (kar sem jaz uspela izbrskati) drzi 3 leta, za Rabisin pa ne vem.
A veterinarje cepijo proti steklini (preventivno)? A kdo ve?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #34 : nedelja, 13.03.2005 : 12:48:53 »

ja in ta tri leta oz. leta, ki so navedena pri vseh cepivih so minimum. Hecno je, da imajo v USA ponekod zakon, ki zapoveduje cepljenje vsako leto, drugje pa vsake tri leta. Cepijo z enakim cepivom, le nalepka da je na ampulci pac ustrezna nalepka...
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #35 : nedelja, 13.03.2005 : 12:52:39 »

Z Rabisinom naj bi, po priporocilih proizvajalca, macke cepili enkrat letno, pse pa enkrat na dve leti.
Je pa veliko zanimivega za prebrati, ko se lotis brskanja o ucinku cepiv.
m.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #36 : nedelja, 13.03.2005 : 13:08:06 »

Ozzy jaz sem mojo cepila proti steklini pri 16. tednih in ni bilo nobenih problemov, bolj katastrofa je tisti za malega westija "orjaški" čip. Samo cepivo je prenesla brez kakršnekoli reakcije in težav.

Če bi se še enkrat odločala bi jo dala cepit ponovno tako hitro, čeprav je steklina "iztrebljena" nikoli ne veš!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 13.03.2005 : 14:14:50 »

ja in ta tri leta oz. leta, ki so navedena pri vseh cepivih so minimum. Hecno je, da imajo v USA ponekod zakon, ki zapoveduje cepljenje vsako leto, drugje pa vsake tri leta. Cepijo z enakim cepivom, le nalepka da je na ampulci pac ustrezna nalepka...
m.

Ja, minimum pri steklini. Ce pogledamo pa ostala cepiva (kuga, parvo, lepto, itd.), te pa "nekam prime", ko preberes povzetek studije in tabelico, ki kaze trajanje imunosti (in ucinkovitost cepiv).  Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 13.03.2005 : 16:37:57 »

Uma sklepam, da je tvoj kuza majne pasme. No pri majnih pasmah je zazeleno, da je cim manjsi. Moj pa je velika pasma in se oce je zelo majhen za samca, mislim da dovoljeni minimum, tako, da sem raje malo bolj pazljiva pri teh receh. Drugace pa sem prejsnjega mojega kuzka maltezana tudi cepila za steklino takoj ko je bil cas za to.
Na primorskem stekline ni ze 15 let mi je povedal veterinar. V furlaniji cez mejo sploh ne cepijo vec za steklino psov (v italiji je odlocitev cepiti ali ne razdeljena po regijah). Ko bom pa nameravala z njim v gozdove ali planine, pa ga bom cepila, ampak takrat bo pa ze dovolj star. Boljse preventiva kot pa kurativa.

Nanook kaj das kaksen page o teh cepivih, da si se sama kaj preberem?

LP
Barbara
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 13.03.2005 : 17:29:40 »

Uzivaj. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : ponedeljek, 14.03.2005 : 13:00:50 »

Za leptospirozo žal drži samo 6 mesecev, tako da se splača cepiti spomladi, potem ti drži vse poletje, pozimi pa tako in tako skoraj ni nevarnosti za okužbo.

za kužni kašelj ne vem točno, ampak se mi zdi da ne drži prav dolgo, ostalo pa res več kot dve leti. Sama dam svoje pse prvo leto cepit po programu (torej trikrat, zadje cepljenje nekje pri 18 tednih) čez eno leto revakcinacija, potem pa cepim vsaki  dve - tri leta.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 14.03.2005 : 16:32:48 »

Samo opomba: programov je vec, ni samo eden. Zgoraj omenjeni (mladic cepljen 3x, zadnjic pri 18 tednih) je le eden.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #42 : torek, 15.03.2005 : 12:30:55 »

O.K. to je res, ta program pa mi najbolj ustreza. Če bi imela kakšne dobermane, bi bilo verjetno potrebnih več cepljenj.
Takrat v tistih davnih časih, ko se cepiva pri nas še ni dobilo, smo cepili samo enkrat pri 2 ali 3 mesecih, pa je večina psov vseeno preživela.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #43 : torek, 15.03.2005 : 13:23:23 »

Če bi imela kakšne dobermane, bi bilo verjetno potrebnih več cepljenj.
Zakaj pa?
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : torek, 15.03.2005 : 16:09:06 »

Tudi danes marsikdo cepi samo enkrat pri 12 tednih ali vec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines