mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:49:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59719 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #45 : torek, 15.03.2005 : 19:19:39 »

Ojla!

Meni je veterinarka rekla, da z novim cepivom cepijo psa proti kužnim boleznim le pri 12 tednih, potem po enem letu in potem lahko mineta 2-3 leta preden je potrebno ponovno cepljenje. Rekla je, da so sedaj cepiva bolj kvalitetna in ni potrebno psa toliko zastrupljati za isti učinek.

Lp, Mojca
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #46 : torek, 15.03.2005 : 19:53:08 »

Jaz sploh nič ne vem katera cepiva je dobil, sem že vse pozabil, bo treba spet pogledat v pasož, pa malo skontaktirati veterinarja..... smo že prečkali 1 leto starosti.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #47 : torek, 15.03.2005 : 19:59:35 »

geri kam hodis k veterinarju? Jaz bi tudi sla k tako dobremu in pametnemu  Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #48 : torek, 15.03.2005 : 20:24:39 »

Ozzy: v Ljubljani na Gorkičevi k Sabini Starihi Pipan. Je pa tudi v Sežani na veterini pri avtobusni (ne Barni), ko sem paljala Mašo in Kajo cepit, veterinar rekel (lastnici čivave), da on tako majhnega psa niti pod razno ne bo cepil pred pol leta. Pa se je gospa nekaj čudila in rekla da po zakonu je pri 4. mesecih, pa ji je odvrnil da če jo bolj zanima zakon ali zdravje njenega psa Cheesy. Potem ji je razložil zakaj to ni dobro... se je potem vrnila k temu veterinarju ali šla drugam pa ne vem Smiley

Lp, Mojca
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #49 : torek, 15.03.2005 : 23:54:04 »

Če bi imela kakšne dobermane, bi bilo verjetno potrebnih več cepljenj.

HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #50 : sreda, 16.03.2005 : 12:06:14 »

Citat
Če bi imela kakšne dobermane, bi bilo verjetno potrebnih več cepljenj.
Zakaj pa?

zato, ker so dobermani pa še recimo rotvajlerji veliko bolj dovzetni ta parvovirus kot recimo samojedi.  Ne samo, da se hitreje naleze, tudi potek bolezni je bistveno težji. Vzroka ne vem. Vem pa, da so bili pred 10 leti ko je parvoviroza posebno hudo razsajala na našem koncu poginili čisto vsi dobermani in večina rotvajlerjev, ki so zboleli, ne glede na starost in zdravljenje, medtem ko so se psi drugih pasem ob primernem zdravljenju izmazali. Zboleli so vsi necepljeni odrasli dobermani in tudi  mladiči, ki so bili cepljeni samo enkrat.

Citat
Meni je veterinarka rekla, da z novim cepivom cepijo psa proti kužnim boleznim le pri 12 tednih, potem po enem letu in potem lahko mineta 2-3 leta preden je potrebno ponovno cepljenje. Rekla je, da so sedaj cepiva bolj kvalitetna in ni potrebno psa toliko zastrupljati za isti učinek.

Krasno, samo potem imaš psa do 14 tedna popolnoma nezaščitenega. Mladiče je potrebno cepiti večkrat zaradi protiteles, ki jih dobijo od matere. Dokler so ta v krvi, toliko časa je mladič zaščiten, vendar ta protitelesa tudi onesposobijo cepivo. Problem je v tem, da ne vemo, koliko časa so ta protitelesa  v krvi.  Lahko vse od 8 - 16 tedna, pri nekaterih tudi dlje.  Če bi imela dobermana, bi ga dala prvič cepiti pri 7 in zadnijč nekje pri 20 tednu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 17.03.2005 : 11:33:42 »

Tudi cepiva niso 100%.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #52 : četrtek, 24.03.2005 : 10:27:46 »

mi smo xsaro cepili novembra, ko je bila stara 4 mesece. zdaj pa sem po posti dobila obvestilo, da aprila potekajo cepljenja na nasem obmocju in naj jo pripeljam. klicala sem na veterinarsko postajo in tudi tam so mi rekli, naj psicko kar pripeljem. meni pa se zdi, da za tako mladega psa ne more biti dobro, da je pri 9 mesecih cepljena ze dvakrat. ali jo lahko cepim tudi novembra in ce ja, zakaj so mi obvestilo poslali zdaj?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #53 : četrtek, 24.03.2005 : 11:24:07 »

Jaz bi jih gladko ignorirala. Po predpisih mora biti pes cepljen na 12 mesecev, torej ti nobeden nič ne more.  Psu verjetno ne bi škodilo, ampak zakaj bi jim pa plačevala še več, kot je potrebno? Že tako in tako si pri cepljenju odrežejo kar lepo takso.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #54 : četrtek, 24.03.2005 : 11:31:50 »

Barbara: meni so lani poslali "grozilno" pismo, da če ne psic pripeljem cepit da ju pridejo uspavat al nekaj takega... jaz pa sem ju že ceplila na drugi kliniki, sem poklicala in povedala pa so rekli da moram vseeno prit, pa sem šla samo knjižice pokazat in povedat da pri njih ne bom več cepila!
Nikar ne pelji spet cepit psičke, saj bi bil to nesmisel, cepi jo kadar imaš določeno cepljenje in ne prej!

Lp, Mojca
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #55 : četrtek, 24.03.2005 : 11:43:13 »

Nikar ne pelji spet cepit psičke, saj bi bil to nesmisel, cepi jo kadar imaš določeno cepljenje in ne prej!


Se absolutno strinjam! Enkrat na 12 mesecev je čisto dovolj!  Cool

Lp, B.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #56 : četrtek, 24.03.2005 : 13:56:01 »

Citat
in tudi tam so mi rekli, naj psicko kar pripeljem.

Absurd.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #57 : četrtek, 24.03.2005 : 14:47:16 »

mi smo xsaro cepili novembra, ko je bila stara 4 mesece. zdaj pa sem po posti dobila obvestilo, da aprila potekajo cepljenja na nasem obmocju in naj jo pripeljam. klicala sem na veterinarsko postajo in tudi tam so mi rekli, naj psicko kar pripeljem. meni pa se zdi, da za tako mladega psa ne more biti dobro, da je pri 9 mesecih cepljena ze dvakrat. ali jo lahko cepim tudi novembra in ce ja, zakaj so mi obvestilo poslali zdaj?

Mislim da je brezveze psa cepiti tako pogosto, če se tako zmisli vet. Če ti pa ne bodo hoteli novembra cepit, ga pelji pa k drugemu vetu. Wink Tongue Wink


lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #58 : četrtek, 24.03.2005 : 18:02:24 »

Barbara to je čisti absurd, sej zato pa imaš v knjižici napisan datum kdaj je naslednje cepljenje! To hočejo samo služit! Upam, da imaš izbiro še kam drugam peljat psičko, ker verjetno na tej veterinarski bolj skrbijo za denar in papirje kot pa za pse!
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #59 : četrtek, 24.03.2005 : 18:30:52 »

hvala za odgovore. sem se ze odlocila, da bova cepljeni 5.11. in niti teden prej. konec koncev v knjizici res pise, da je bila cepljena, vsakomur na voljo za vpogled. bom pa iz preventive nesla samo knjizico pokazat na veterinarsko postajo, da si vpisejo podatke, ce jih zanima.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines