mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:54:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #60 : torek, 29.03.2005 : 11:38:07 »

V aprilski številki revije Moj pes je objavljeno, da morajo biti od 1.1.2005 dalje  psi cepljeni proti steklini pri starosti 12 tednov.  Ali kdo ve, če ta podatek drži?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : torek, 29.03.2005 : 16:13:15 »

Se ena brihtna... Sem ze slisala ja, nisem pa sla preverjat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #62 : sreda, 30.03.2005 : 08:38:14 »

Celo tako piše, da je to popravek v februarski številki objavljenega podatka, da je cepljenje obvezno v 16. tednu (članek o cepljenjih avtorja Boštjana Vidica).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #63 : sreda, 30.03.2005 : 08:53:33 »

To so tudi meni pri veterinarju letos rekla, ko sem jo sla cepit za steklino, da je s 1.1.05 cepljenje ze od treh mesecev dalje. O tem ali pa je to samo komercialna poteza ali ne pa lahko spet razpravljamo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #64 : sreda, 30.03.2005 : 10:26:45 »

Zanimivo branje

http://www.sigov.si/vurs/premiki/PREMIKIEU.html
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 30.03.2005 : 13:22:03 »

Znamo napamet. Wink Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #66 : sreda, 30.03.2005 : 13:27:18 »

Ja, Nanook, vem. Ampak če prav razumem, je res, da morajo biti zdaj psi cepljeni od 3 in ne od 4 mesece dalje. Angry In mi ni všeč, niti malo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 30.03.2005 : 13:39:45 »

Saj se hecam hehe. Tole o 3 oz. 4 mesecih moram se preveriti, tam gor je mene v glavnem zanimalo nekaj drugega in res nisem bila pozorna. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #68 : sreda, 30.03.2005 : 14:10:16 »

Ojla!

Glede potovanja po EU je bilo že lani ob vstopu tako, da so necepljene živali prečkale mejo le do 3h mesecev. Vem, ker sva se z vzrediteljico pogovarjali kdaj naj pridem po Geri, pa je rekla naj nujno pridem preden bo stara 3 mesece, ker je potem obvezno cepljenje za čez mejo... Tako da smo jo šli potem iskat prej. To do kdaj lahko pes prečka mejo pa nima nobene povezave s tem kdaj moramo pri nas psa cepiti.. še lani je bilo cepljenje obvezno s 4 meseci. Saj je bilo tudi logično.. psa cepiš proti kugi pri 3h, potem pa mora minit 1 mesec. No, če je sedaj kaj drugače res ne vem, ampak glede prehoda meje pa je bilo že od začetka tako, tako da ne jemljite tega kot dokaz za to kdaj je sedaj cepljenje nujno... Za čez mejo je bilo cepljenje nujno že prej pri 3h mesecih.

Lp, Mojca
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #69 : sobota, 02.04.2005 : 09:43:40 »

V aprilski številki revije Moj pes je objavljeno, da morajo biti od 1.1.2005 dalje psi cepljeni proti steklini pri starosti 12 tednov. Ali kdo ve, če ta podatek drži?

Ja, ta podatek drži, sem bila včeraj pri veterinarju in sem se pozanimala. Ker imam doma mladička, me je zelo zanimalo, če je sploh humano takšno majhno bitjece našopat s toliko cepljenji. Predlagal mi je, da bova zavlekla do petega meseca, med tem časom pa moram zelo pazit, da koga ne ugrizne, ker je baje kazen 150.000 sit, če pes ni cepljen. No, upam sedaj, da se malemu ne bo kdaj utrgalo in bo začel grizljat okoli...Smiley..potem bi pa bankrotirala....Smiley
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #70 : sobota, 02.04.2005 : 16:08:24 »

Nekega dne se bodo veleumi iz VURSA odločili, da je potrebno cepit že mladiče Angry, stare en dan- gorje, če ti koga ugriznejo !!!!!!!

Česa vse si ta naša pogoltna državna birokracija še ne bo izmislila, da bi le čimbolj plemenitila svoj proračun. Saj je vendar pricurljalo iz njihovih vrst, da samo cepivo z mrtvim virusom stekline stane borih 200 Sit (!!!!!!!!!), dva dni nazaj pa sem na zanikrnem pildku, ki je bil vtaknjen v četrtkovo Delo, lahko prebrala poziv O OBVEZNEM CEPLJENJU PROTI STEKLINI , ki ga bodo opravljali vrli lokalni veterinarski mazači na način "pa dejmo jih 5 z isto iglo" " al pa dejmo jih kar s pištolo v mišico" . Se človeku kar skozla, ko vidi pri nas na periferiji tak vsakoletni spomladanski pojav. nemalo psov je tik pred cepljenjem pokončanih, saj so kmetje v večini preškrti, da bi dali 7500 Sit. Tisti verigarji, ki imajo "srečo" in radodarnega gospodarja, ki jih takole enkrat letno pelje na edini sprehod do vaške gostilne, kjer stvar poteka, pa ponavadi celo dopoldne preždijo privezani na kako ograjo, medtem, ko se lastnik naceja v gostilni. Tam ponosno razlaga, da je njihov volčjak hud ko strela in da je ravno dal za njegovo cepljenje celo premoženje....

Tudi to je slovenska folklora. Ko bodo enkrat prepovedali koline in zgoraj opisano ceremonijo, bom pa že verjela, da nam gre na bolje....  Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #71 : torek, 05.04.2005 : 19:10:15 »

Ja na našem koncu smo pred parimi leti imeli še prav posebno imeniten primerek veterinarja, ki je kar tam na licu mesta odrejal, kateri psi so za cepit, katerih pa se ne splača in so za ubit. Seveda takole na prvi pogled, ne da bi psa sploh pipnil. Da o tem, da je goljufal celo pri tabletah proti glistam sploh ne govorim.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #72 : torek, 05.04.2005 : 23:36:01 »

Midva nisva dobila pa nobenega poziva za cepljenje, tako kot sem jih pri prešnem psu. Je bil cepljen lani maja, ampak ker ni vpisan v SLR, očitno nimajo podatkov, da je pes sploh v Sloveniji, čeprav je čipiran in s potnim listom. Tako, da ga bom v drugo cepil naslednje leto, če ne bomo šli kaj prej čez mejo. Drugače pa so še vedno, če si šel na cepljenje ob pozivu, pri nas cepili vedno vse pse z isto iglo Angry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #73 : sreda, 06.04.2005 : 11:23:31 »

Chris, saj gres ob pozivu lahko tudi v ambulanto...tam garantirano ne cepijo z isto iglo. Tudi drugod po terenu naj ne bi vec, ker je kar nekaj ljudi tezilo.
To, da Ari ni vpisan v SLR nima zveze z registrom o cepljenjih. Jaz sem letos dobila poziv le za Dona (pravzaprav ga je Ales dobil), za Bagi in Kajo pa ne. Tudi Vini ga ni dobila. Tisti poziv je res samo zato, da te poskusijo prepricati, da pridi v njihovo ambulanto.  Wink Sicer pa pocakaj, da bo minilo eno leto.
Ga bos pa moral cepiti tudi letos, ce bos zelel na kaksno razstavo! Na zalost!  Sad lp
Logiran

sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #74 : petek, 08.04.2005 : 10:46:24 »

O groza! Kako pa lahko cepijo vse pse z isto iglo?? Tega pa jaz nisem vedela, v bistvu sploh nisem pomislila, da je to mogoce. Vecina ljudi v nasem kraju pelje svoje pse na "skupinsko" cepljenje, sem to videla in je res grozno. Pse cepijo kot po tekocem traku... V ambulanti pa nikoli nisem imela slabih izkusenj. Se nekaj me zanima: ali ni nevarno, ce pes eno leto ni cepljen proti steklini? Kaj ce slucajno zboli?
lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines