mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:17:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59717 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #75 : petek, 08.04.2005 : 16:21:24 »

Ce zboli...dobi "sus u glavo". Ce ga ugrizne stekla zival, gre v karanteno oz. dobi takoj "sus u glavo", za to nisem ziher, sem brala da je nekje tako, da psa avtomaticno "sicnejo", pa ce je bil cepljen ali ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #76 : petek, 08.04.2005 : 23:51:00 »

Zboli ker 1 leto ni cepljen? Kako že? Roll Eyes

Citat
Ga bos pa moral cepiti tudi letos, ce bos zelel na kaksno razstavo!

Sem se spomnil ja  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #77 : ponedeljek, 11.04.2005 : 12:28:43 »

Zelo zoprno je, če tvoj pes, ki ni bil pravi čas cepljen nekoga ugrizne. Poleg tega ne moreš na nobeno kinološko prireditev, niti ne čez mejo, če pa bog ne daj pride v stik s steklo živaljo odpade tudi možnost karantene.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #78 : ponedeljek, 11.04.2005 : 21:36:49 »

Chris, hja, lisica rece "Hopla, poglej, 12 mesecev in en dan je minilo od cepljenja, zdaj bo pa ziher zbolel, ham ham!". Wink

Ima morda kdo pri roki Pravilnik o ukrepih za zatiranje in izkoreninjanje stekline pri živalih (Uradni list SFRJ, št. 39/88 in Uradni list RS, št. 37/92)? Ja, vem da naj se ne bi vec uporabljal, me pa vseeno firbec matra.

Sana, nekatera cepiva proti steklini drzijo 3 leta, torej ce ciljas na to, da cepivo "popusti", naj nevarnosti ne bi bilo (je pa odvisno od psa do psa, seveda). Drugo je seveda, ce cepivo sploh prime. Je pa v nasprotju z zakonom/pravilnikom/navodili/karkoli si bodo ze zmislili psa necepiti vsako leto, razen v primeru, da vet. napise, da je pes opravicen cepljenja proti steklini (iz zdravstvenih razlogov) ali nekaj takega.
Cepi se lahko samo zdravega psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : ponedeljek, 11.04.2005 : 21:57:57 »

Aja, se nekaj; morda veste kako je s cepljenjem proti steklini v ostalih drzavah EU? Je tudi obvezno vsake 12 mesecev ali imajo drugacna pravila?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 11.04.2005 : 23:17:42 »

Nanook jaz vem da je v italiji odvisno od province do province in da tukaj ob meji v furlaniji sploh ne cepijo proti steklini, ker je izkoreninjena. Za drugod, pa ne vem al je na 12m ali več
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #81 : torek, 19.04.2005 : 11:00:34 »

Mogoce kdo ve KJE lahko najdem zakon kjer pise kdaj, kolikokrat, ... cepiti proti stelkini ... rabim zakon - pa ga nisem nasla! Undecided sram

Na VURS-u prav zakona nisem nasla! Undecided

Lp, Ursa

PS: Na povezavah v tej temi tudi ni nikjer zakona!
Logiran
Tarabas
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #82 : torek, 19.04.2005 : 11:48:58 »

Mogoče nisi našla, ker tega ni v zakonu, ampak v Pravilniku o izvajanju sistematičnega spremljanja stanja kužnih bolezni in cepljenj živali, ki se vsako leto izda na osnovi Zakona o veterinarstvu.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #83 : torek, 19.04.2005 : 12:09:54 »

Mogoče nisi našla, ker tega ni v zakonu, ampak v Pravilniku o izvajanju sistematičnega spremljanja stanja kužnih bolezni in cepljenj živali, ki se vsako leto izda na osnovi Zakona o veterinarstvu.

In kje ga lahko najdem?

Se pravi tudi ni zakona (ne mislim vsako leto novega Wink ) o tem, da mora biti pes cepljen vsako leto?

Lp, Ursa
Logiran
Tarabas
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #84 : torek, 19.04.2005 : 12:23:45 »

Pravilniki so vsi na VURS-ovi strani pod zakonodajo (kužne bolezni) in pa tudi v Ur.Listu. Mislim pa da tega pravilnika za leto 2005 še ni na netu.
Posebej zakona ni, zakon je v bistvu le en (vsaj kar se bolezni tiče) - Zakon o veterinarstvu, na podlagi le-tega vsako leto minister odredi ukrepe s pravilniki, odredbami, obveznimi navodili...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #85 : torek, 19.04.2005 : 13:25:54 »

Evo za leto 2004->http://www.vurs.gov.si/zakonodaja/3/3kubo.htm
Ce koga zanima, si pa lahko pogleda se pod Navodila->Navodilo o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje in zatiranje stekline - Rabies (Lyssa).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #86 : torek, 19.04.2005 : 13:29:53 »

Hvala obema - zaenkrat! Wink

Lp, Ursa
Logiran
jola
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #87 : torek, 24.05.2005 : 13:08:29 »

Mene pa zanima, kako naj s psom čez mejo pridem, če se odločim, da ga bom cepila vsake 2 leti.
Na carini najbrž ne bo zadostoval argument, da cepivo drži 2 leti ali še dlje...?? Undecided
lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #88 : torek, 24.05.2005 : 13:18:49 »

jola- tu ni problem samo meja. Odkar je centralni register (kot veš je v Sloveniji obvezno vsakoletno cepljenje proti steklini) takoj opazijo zamudnike in kazen mislim da je kar velika... pa psa moraš potem vseeno naknadno cepiti. Pri nas je pač bolj pomembno polniti blagajne kot pa skrbeti za zdravje psov...

Lp, Mojca
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #89 : torek, 24.05.2005 : 22:49:29 »

Pripeljes psa k veterinarju, placas cepivo, injekcijo naj pa mimo spricne!!!

Linchaich, pa si tole lahko "privoščim" pri vsakem veterinarju Grin Da ne bom slučajno hude lekcije doživela in še česa Wink. Ker bi letos resnično to naredila, ker je po moje moj pesek že predoziran Grin

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines