mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:55:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 59712 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #90 : sreda, 25.05.2005 : 05:54:35 »

jola- tu ni problem samo meja. Odkar je centralni register (kot veš je v Sloveniji obvezno vsakoletno cepljenje proti steklini) takoj opazijo zamudnike in kazen mislim da je kar velika... pa psa moraš potem vseeno naknadno cepiti. Pri nas je pač bolj pomembno polniti blagajne kot pa skrbeti za zdravje psov...

Lp, Mojca

Geri, na žalost ali veselje je zaenkrat tale centralni register bolj "švoh".

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #91 : sreda, 25.05.2005 : 11:17:40 »

Fortuna, no ne vem kako deluje pri vas... našega soseda so poklicali (lani konec leta) in ga opozorili da če v roku enega tedna ne cepi psa plača kazen. No pes je na žalost že pred tem poginil in zaradi tega tudi ni bil peljan na cepljenje. So ga pa klicali kakšen mesec po preteku datuma za cepljenje.
Klicali pa so ga menda iz veterinarske inšpekcije... ni niti točnio vedel povedat. Je pa bilo pri nas tako, da je bila dolgo časa samo ene klinika. Psa si torej peljal vedno cepit tja. Če si zamudil so ti oni (iz klinike) poslali obvestilo, da moraš psa takoj pripeljat cepiti, drugače pa sledi kazen. Sicer to nima zveze s centralnim registrom,.. ampak tako to poteka v krajih kjer je samo ena klinika.
Uradno mora bit pes cepljen vsako leto...

Lp, Mojca
Logiran
jola
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #92 : četrtek, 26.05.2005 : 12:57:21 »

Me pa res zanima, kako potem prakticirajo cepljenje vsaki dve leti tisti, ki so to omenjali, če sploh... Huh Jaz svojemu živinozdravniku sploh ne upam predlagati šusa mimo Shocked, da mene ne doleti slučajno kak šus Tongue
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #93 : petek, 27.05.2005 : 07:01:21 »

Mi prakticiramo cepljenje mimo...imam vse razloge zato, saj je bilo že velikokrat napisano (tako piše tudi na cepivu), da se lahko cepi samo zdrave pse... Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #94 : sobota, 30.07.2005 : 07:49:55 »

Hvala za odgovor.
Samo meni je še vedno čudno zakaj je pol cepila oboje na enkrat. Resno razmišljam o zamenjavi klinike, ker mam počasi dovolj tega odnosa. Samo da dobijo keš takoj.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #95 : sobota, 30.07.2005 : 07:56:07 »

Najbolje da res menjaš, če si blizu Lj., imaš dosti izbire.

Lp Cool
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #96 : sobota, 30.07.2005 : 11:10:50 »

Hvala za odgovor.
Samo meni je še vedno čudno zakaj je pol cepila oboje na enkrat. Resno razmišljam o zamenjavi klinike, ker mam počasi dovolj tega odnosa. Samo da dobijo keš takoj.

Tudi meni so lani psico cepili pri Trstenjaku naenkrat (bolezni+ steklina), moj veterinar je bil na morju in mi drugega ni preostalo. Mlada veterinarka me je prepričevala, da je to vseeno, psici pa se je potem čisto zrušil imunski sistem. Za nameček pa sem jih slišala še od mojega veta. Huh sram
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #97 : sobota, 30.07.2005 : 11:48:11 »

Ja pa sej nisi ti bila kriva če imajo zaposlene nesposobne vete Angry
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #98 : sobota, 30.07.2005 : 11:52:55 »

Pa še to: Psa ti morajo pred cepljenjem pregledat in mu zmerit vročino. Če ima povišano telesno temperaturo ga pod nobenim pogojem ne sme cepit!
Najbolje da preden greste cepit jo zmerite sami doma in pol naj jo še on tam, ker se mu lahko malo od straha pred vetom poviša Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #99 : sobota, 30.07.2005 : 12:00:54 »

Botticeli: obstajajo različni protokoli, kako cepiti mlade pse. tudi naši mladiči so cepljeni trikrat, tako kot je bila tvoja. ( skoz se da priti tudi z  enim ali dvema cepljenjima, je pa mladičv tem primeru  nekaj časa nezaščiten, po moje se ne splača tvegati)  Edini problem je, če je bila hkrati cepljena proti steklini in ostalim boleznim. Samo zaradi tega ti ni treba menjati veterinarja, če si sicer zadovoljna, samo drugič zahtevaj, da ti cepijo posebej, pa bo.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #100 : sreda, 03.08.2005 : 17:48:08 »

Pozdravljeni

Vsakic, ko imam minuto prostega casa berem ta forum - toda kljub vsem informacijam, sem še vedno malce v skrbeh in si nisem našla pomirjujočega odgovora (mogoče sem preveč zaskrbljena).

V soboto dobim kužka, ki je star 3 mesece. Vzreditelj mi je priporočil, da ga čimkasneje cepim proti steklini (iz že omenjenih razlogov - da baje cepivo zavira razvoj mladiča, etc). Vendar moj kuža bo večino časa preživel zunaj - z nami na vrtu ali v pesjaku.
In sedaj kaj me skrbi: pesjak je ograjen z mrežo, ki ima "luknje", ki so dovolj velike, da skozi kuža vtakne gobček (tudi velik). In me je strah, da ne bi ponoči prišel kakšen (stekel) potepuški pes. Vem, da je v Sloveniji steklina že skoraj izkoreninjena, ampak vseeno me skrbi.

Pa me zanima vaše mnenje če pretiravam ali bi bilo bolje narediti dodatno mrežo, ki bi preprečevala nezaželjene stike s psi, kadar nismo mi v bližini.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #101 : četrtek, 04.08.2005 : 11:55:36 »

Saj bi se smejala, rada bi napisala, kako stekli psi ne tavajo kar tako po cesti in da močno pretiravaš. samo odkar je na vrt moje mame sredi mesta prišla (dokazano) stekla lisica in skozi ograjo šavsala po psih v pesjaku... No od takrat je že nekaj let, pa vseeno.
Torej zamaši luknje, da boš mirna. Psu ne bo nič škodilo, če bo cepljen kakšen mesec kasneje. Ne vem pa, kako da fama o cepivu ki da zavira rast nikakor noče zginiti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : četrtek, 04.08.2005 : 12:38:02 »

Ce ze imas naokrog stekle pse, bi jaz OBVEZNO po ceplenju izvedla se titracijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #103 : četrtek, 04.08.2005 : 13:00:41 »

Naokrog ni steklih psov (vsaj nihce jih ni opazil). Pravzaprav se ne spomnim da bi kdajkoli tukaj okoli hodili stekli psi ali lisice (po moje se steklega psa ali lisico kar hitro opazi).

Priznam, da sem malce paničarja...vendar vseeno.  Undecided
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #104 : četrtek, 04.08.2005 : 13:06:03 »

Ok, malce sem se pomirila, ko sem pobrskala po straneh VURS-a in videla, da sta bila v lanskem letu 2 primera stekline (in še to samo pri 2eh lisicah v občinah, ki sta cca 100 km stran od naše).

Počutim se kot preveč skrbna mama, ki paničari vsakič ko dojenček kihne.  sram
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines