mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:36:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek  (Prebrano 38164 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : nedelja, 26.02.2006 : 14:29:52 »

Kratek opis pasme bavarski barvar, ki ga je prispeval g. Roman Kos, lahko najdete na portalu, tukaj pa nekaj fotk za obcutek Wink









Ostale fotke so v mojpesGaleriji.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1 : nedelja, 27.01.2008 : 20:19:53 »

Jana upam, da nisem nadležna Grin samo rada bi te vprašala če bi se dalo odpreti temo: čveko o bavarskih bavarjih?? Wink


LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2 : petek, 22.02.2008 : 16:29:54 »

žiiviijoo!

mene pa zello firbec matra če kdo na temu forumu pozna pasmo barvarski barvar oz. jo ima doma Huh

LP nezzek&Bella
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3 : ponedeljek, 25.02.2008 : 15:01:55 »

nekaj slikic naše Murke: Wink

[attachment deleted by admin]

[slika je izbrisana]
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #4 : ponedeljek, 25.02.2008 : 22:33:59 »

Joj, ti psi z dooolgimi ušesi! Krasni so! Sem se pa med drugim tudi zaradi težav z njimi odločila za pasmo s pokončnimi ušesi.
Kkako se obnese taka lovska pasma kot pes družabnik? Delate kaj z njo?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #5 : torek, 26.02.2008 : 19:29:19 »

Murka sicer ni moja je od mojega dedija ampak celo poletje preživim skupaj z njo in mojo Bello(angleška koker španjelka) tako da se na pasmo kar dobro spoznam. (ko sem bila dojenček je dedi imel drugo psico tudi barvarko)

Kot družabnik je ta pasma krasna!! Zelo je prijazna do otrok, naučiti se jih da karkoli (lažje je s klikerjem). So tudi dobri čuvaji. Do drugih psov so nevtralni. Murka Bello mirno prenaša tudi ko jo Bella grize, napada (seveda v igri) in še nikoli ni pokazala do nje agresivnosti. Seveda pa tudi njej niso vsi psi všeč. Wink
Glede ušes je mela Bella več problemov kot Murka. Murka ni imela še nobene zdravstvene težave. Edini problem je rep, ki si ga med tem ko z njim veselo maha obtolče Sad (kar je zoprno za zdravit ker si ga sproti stolče). Samo ni to stvar pasme.
Kot lovska pasma je ena izmed boljših krvoslednih pasem, in lahko sledi tudi starejši sledi. Murko še nismo peljali na PNZ jo pa pripravljamo na to, in ji gre fuul dobro Wink
Glede tega kje jo imaš pa je odvisno od tebe. Murka je sicer v ograjenem pesjaku z uto, ampak je lahko tudi v stanovanju.
Bili smo pa tudi že na 1 razstavi in je dobila oceno odlično, CAC, CACIB in BOB Cheesy (kar je bilo za 1 razstavo super!!)

Je pa to pasma ki potrebuje veliko gibanja in tekanja sej je vseeno po srcu lovec. Wink

LP nezzek&Bella
PS. slikica kako se Murka podreja Belli med igro Wink


[slika je izbrisana]
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #6 : torek, 26.02.2008 : 20:11:26 »

to pasmo sem imela priložnost srečati lani pri družini iz ptuja. sicer nisem prepričana, ampak je velika verjetnost, da je med tem časom psiček že poginil.
je šlo za mlajšega psa, ki je bil zelo prijazen. osebno se mi je zdel tudi precej hiperaktiven....lovec pač Smiley
se je hotel z našim majčkenim kužkom veselo igrati. me je očaral s svojo lepo glavo.
zelo se mi je zdelo prisrčno, ko nas je od zunaj skozi okno gledal v dnevno sobo in vztrajno praskal po steklu, češ 'jaz bi tudi bil med vami' Wink
od družine sem izvedela, da je ta pasma zelo redka v sloveniji in so bili strašno ponosni na svojega kužota Wink
joj, upam, da sem se zmotila in še živi, ker je bil res posrečen s temi uhlji in dolgim telesom Huh
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #7 : sreda, 27.02.2008 : 18:00:56 »

se je hotel z našim majčkenim kužkom veselo igrati. me je očaral s svojo lepo glavo.
zelo se mi je zdelo prisrčno, ko nas je od zunaj skozi okno gledal v dnevno sobo in vztrajno praskal po steklu, češ 'jaz bi tudi bil med vami' Wink

ja pasma je res čudovita. Na žalost jo zelo malo ljudi pozna pa še zelo je redka Sad
Glava: lepe oblike, z mehko tanko dlako. Na glavi ima običajno črno masko, drugače je dlaka tmno rjava do jelenje rdeča.
Vsak pes je rad deležen vsaj malo pozornosti od gospodarja. Tudi barvarji. Vsak trenutek ki mu ga nameniš ga zelo ceni. Wink

upam da se res motiš in da psiček ni še mrtev Sad

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #8 : četrtek, 28.02.2008 : 08:03:06 »



upam da se res motiš in da psiček ni še mrtev Sad



pozdravljena nezzek,
lahko ti sporočim veselo novico, da omenjeni kuža še živi in veselo skaklja naokoli. sem se malo pozanimala. pred časom mi je namreč kolega omenil, da je bil zastrupljen, a je preživel....sem malo zamešala podatke in na koncu nisem več vedela kaj sem slišala. tako, da je slovenija bogatejša vsaj za tega predstavnika pasme Wink
naj bi bil v mladosti tale kuža precej 'neukrotlji' na sprehodih, da ga ni bilo moč spustiti z vrvice. zdaj je baje že mnogo bolje.
sem danes izvedela, da je kolega zjutraj na poti v službo srečal tega psa, kako je zbegano tekal po cesti  Sad
držim pesti, da bo vse ok!
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #9 : četrtek, 28.02.2008 : 08:10:36 »

Ta pasma niti ni tako redka v Sloveniji,je pa res,da je skoraj izključno v rokah lovcev.Pasma namreč spada med krvosledce in kot take jih lovci uporabljajo za izsleditev zastreljene divjadi.Tako jih bore malo vidimo tudi na razstavah.
LP Tjaša
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #10 : četrtek, 28.02.2008 : 20:37:50 »

najprej italijancek
Super da je psiček še živ Cheesy sem zelo vesela Grin

lunca,
da strinjam se s tabo da so v rokah lovcev. zato je najbrž pasma manj znana. Ko se s prijatelicami pogovarjam o Murki (in povem zraven pasmo) me vse debelo gledajo in rečejo prvič slišim za to pasmo (ali) ne poznam,..
Enako je bilo tudi na Tromostovju. Vsem je bila luštna a po pasmi so me vsi spraševali. (za Bello se večinsko vedeli da je angleški koker španjel - čeprav niso vedeli da obstajajo črno-beli Roll Eyes) ampak zato pridemo mi tja, da jih predstavimo Wink (mimogrede je bila Murka edina barvarka na Tromostovju Sad)

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : petek, 29.02.2008 : 07:50:44 »

Velika večina psov FCI VI.je ljudem neznana,razen pasem kot so Beagle ,Basset Hound oba Istrijana in mogoče še Posavec.Točno se vidi,da imajo nad njimi patrionat lovci.Kar je škoda,saj imajo zame osebno te pasme izreden karakter.
LP Tjaša
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #12 : petek, 29.02.2008 : 07:53:10 »

od družine, ki ima barvarčka sem izvedela, da naj bi bilo v sloveniji le nekaj predstavnikov te pasme. celo manj kot 10? no, ne vem ali je podatek točen...
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #13 : petek, 29.02.2008 : 08:13:38 »

ne italijanček,ta podatek sploh ne bo držal.Jih je pa precej več.Lahko računaš,da je skoraj v vsaki lovski družini kakšen krvosledec,večina med njimi je Bavarcev.Drugi močno zastopan krvosledec je Alpski  Brak jazbečar,tretji pa Hanoveranski barvar.Število bavarcev je v zadnjih letih kar močno naraslo.
LP Tjaša
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #14 : petek, 29.02.2008 : 08:40:33 »

Lahko računaš,da je skoraj v vsaki lovski družini kakšen krvosledec,večina med njimi je Bavarcev

me prav veseli, da je ta očarljiva pasma mnogo bolj zastopana, kot sem mislila Wink
lunca, je res škoda, tako kot sama praviš, da širši populaciji zaradi njene specifike, lovske pasme niso tako znane.
morda lahko poveš še kakšne zanimivosti o značajskih lastnosti teh kožkov? kaj so jihove največje odlike? na področju teh pasem sem res popoln laik Wink
imaš tudi sama kakšno omenjeno lovsko pasmo?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines