mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:57:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek  (Prebrano 38160 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #15 : petek, 29.02.2008 : 10:59:59 »

Meni osebno je pri psih FCI VI.skupine všeč nihova tolerantnost.Saj ne rečem,da se vmes ne najde kakšen prepotentnež,vendar pa so ti psi nekoliko bolj strpni eden z drugim.Njihova strast se izrazi pri lovu ali sledenju,doma pa so lahko nežni in prijetni spremljevalci.
Kar se tiče mojih psov,ja imam lovsko pasmo.Zaljubljena sem namreč v Basset Hounde,in si enostavno ne znam več predstavljati življenja brez njih.So pa na splošno goniči moja ljubezen in to vseh 74 pasem v VI.FCI skupini.
LP Tjaša
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #16 : petek, 29.02.2008 : 12:01:14 »

lunca, sem v drugi temi zasledila, da imate leglo teh prijaznih dolginov Wink kako so sladki! čestitke!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #17 : petek, 29.02.2008 : 12:42:08 »

ja psov ni tako mala samo poznajo jih samo lovci. naprimer baseta pozna vsak otrok (pa ne me narobe razumet) tudi bigli so zelo popularni, prihajajo do izraza pa tudi rodezijski grebenarji. te pasme tudi najbolj zmagujejo po razstavah (na ljubljanski je bilo že 2 leti zapored tako samo da bigla zamenja včasih tudi dalmatinec).
Barvarja imajo le redki za spremljevalca-jaz ga bom imela ko bom kupovala naslednjega psa (če me nebo kaj pičilo a dvomim Wink)

Karakter mi je pa itak idealen.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #18 : sobota, 01.03.2008 : 08:01:24 »

Hvala italijanček,ja trenutno pri nas probavamo,kako je imeti 10 bassetov.Noro!
Nezzek tudi basseta ne pozna vsakdo,velikokrat so moje pse že označili za jazbečarje.Je pa res,da imajo ljudje v Sloveniji veliko rajši ovčarje,pri lovskih pasmah pa se jim zatakne.Glede na to,da naj bi se lovski psi uporabljali za lov,pa običajno izpadejo iz konteksta,če ljudje niso lovci.Poleg tega še goniče uporablja čedalje manj lovcev.Dandanes so brakade redke,veliko bolj popularno je sedet na preži in čakati,da divjad pride k tebi.Pa še stroški so s psi.Kar se pa tiče zmagovanja na razstavah,jaz sem pa že doživela,da je FCI VI.grupo zmagala Bavarska barvarka,in to pri nas v Sloveniji.Pa sodnik ni bil naš, temveč tujec.Je pa res,da pes težko zmaga v grupi če ni dobro prezentiran,ker si ga sodnik težko ogleda.Tukaj pa večina psov,ki jih imajo lovci zvisi,ker niso navajeni razstavljanja.ZA to je pa potrebno malo treninga in obisk več kot ene razstave.Jaz sem že dostikrat rekla,da našim lovcem škodi,če imajo njihovi psi poleg tega, da so dobri za delo še kakšno titulo ekstra.
LP Tjaša
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #19 : sobota, 01.03.2008 : 20:54:16 »

Tjaša upam da me nisi razumela narobe! Hotela sem samo rači, da je bolj znan (ne pa fuul znan-kar pač nevem)
Glede tega da so baseta zamenal za jazbečarja so mogl bit pa "profiji" Wink
Men je en Bello (angl.koker španjelko) zamenjal za mešanko. Pride mim pa reče kok je lepa mešanka. Pa js tko to je pa kr čistokrvna črno-bela KŠ. Pa neboš ti men govorila to je mešanka, bom pa ja vedu kva je KŠ. KŠ so sam rjavi pa črni-tvoja je mešanka. Pa sm mu rekla da mam rodovnik. sam on je ševedno meu prou. Pol mi je pa živce požrl pa sm mu rekla, da ma rodovnik, da je bla že na razstavi in, da so KŠ lahko skor vseh barv (razen bele). No pol mu je pa skaperal sam je pa trajal pol ure prepiranja Angry Shocked

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : petek, 14.03.2008 : 13:48:52 »

shemee nam posilja slike svojega bavarskega barvarja:







Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #21 : petek, 14.03.2008 : 18:57:06 »

Kakšen srček Cheesy
Kok je pa tale star??
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #22 : ponedeljek, 17.03.2008 : 17:08:18 »

evo še nekaj murkinih slikic Wink
palčka..   mmmmm
http://neza079.spaces.live.com/photos/cns!AB567E877F45DB84!128/
kaj je bilo to?!?
http://neza079.spaces.live.com/photos/cns!AB567E877F45DB84!128/
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #23 : ponedeljek, 17.03.2008 : 21:06:02 »

joj zdejle sem šele vidla dami ni poslal sram sram, ..    no še enkrat:
http://www.moj-album.com/slika/11420269/_I5ahIf5nq9Dc8r2.jpg/
http://www.moj-album.com/slika/11420269/AL7Ix03ttEVJHjgb.jpg/
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #24 : torek, 18.03.2008 : 15:59:46 »

nasmešek Wink

http://www.moj-album.com/slike/11420269/AL7Ix03ttEVJHjgb.v.jpg

še ena iz strani

http://www.moj-album.com/slike/11420269/_I5ahIf5nq9Dc8r2.v.jpg
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #25 : četrtek, 10.04.2008 : 14:23:22 »

Že kar nekaj časa je tale tema prazna in me je zanimalo kje ste vsi skupaj?? Huh
Jaz bom začela Murko pripravljati na razstavo (v Portorožu) in upam, da tokrat nebova edini (kot na Tromostovju Roll Eyes)

Tale slikica je pa iz Tromostovja Wink:


Pa še malo vaje pred pravim ocenjevanjem Cool:


Lp nezzek&Bella Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #26 : torek, 17.06.2008 : 13:38:07 »

no, da se spet malo javim! Grin

Z Murko smo spet preživeli uspešno razstavno nedeljo v Portorožu. Kot sem pričakovala je bila ponovno edina predstavnica te pasme v obeh dneh (v soboto ni tekmovala ker je imela PNZ izpit). Sem upala, da se bo vsaj še en prikazal pa očitno ni pri lovcih zanimanja, da bi jih razstavljali Sad
No bili smo zelo veseli ker je bila fuuul pridna in je stala/tekla veliko lepše kot na Ljubljanski razstavi.
Bili smo v ringu 2 ki se je nahajal v ringu 1 (ali drugače 1 in 2 ring sta bila v enem/skupaj) tako da smo veliko dlje čakali da smo prišli na vrsto Roll Eyes Imeli smo vsaj 1-2 urno zamudo, je bil pa ring zunaj in ne v hali tako da smo z veseljem sedeli pri ringu in se greli na sončku dokler nismo prišli na vrsto.
Ocenjeval nas je Bojan Baič, ki je Murko ocenil z odlično oceno ter nam dodelil CAC, CACIB in BOB.
Pa še par slikic:

pripravljamo se za ocenjevanje

na ocenjevanju

aja sem pozabla omenit da je "snežilo" v dvorani Grin

pa smo dočakal tole rozeto, sam mi prov paše ane Cool

Lp nezzek
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #27 : petek, 01.08.2008 : 15:04:50 »

Zadnja 2 meseca Murka zelo uživa. Vsak dan se skupaj z Bello odpravimo v gozd kjer se na eni jasi za našim vikendom močno naigrata tako da obema visi jezik do tal. Tongue Grin
Malo pa tudi vadim za naslednjo razstavo (Vrtojba).  Tongue
Pa še nekaj slikic iz "igralnih uric Murke in Belle" Roll Eyes






Lp od Murke Belle in mene Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #28 : sreda, 15.10.2008 : 19:53:00 »

Sem našla video na katerem se Murka 100% podreja 3 leta mlajši Belli! Grin
Bella je imela takrat približno pol leta.. Roll Eyes
Murka pa dela "sramoto" bavarcem! Grin To je še en dokaz, da so bavarski barvarji miroljubni psi.. Cool

KLIK
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #29 : sreda, 05.11.2008 : 22:39:03 »

Nekaj informacij o bavarskih barvarjih je tudi na moji spletni strani - KLIK
In pa seveda malo o Murki - KLIK

Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines