mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:34:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek  (Prebrano 38234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #75 : ponedeljek, 29.12.2008 : 23:57:23 »

Ja saj pri toliko gozdovih in žičnicah pa res vrjamem..  Grin Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #76 : nedelja, 18.01.2009 : 21:06:01 »

No pa se spet malo javim.. tokrat iz razstavnih krogov Wink

Murka, je danes spet dobila odlično, CAC, CACIB, BOB.. pri hudi konkurenci, ki je ni bilo..  Roll Eyes Tongue
Sem bila zeloo ponosna na mojo babo, saj se je prvič tako lepo razsatvljala. Stala je namreč čiistoo pri miru (kot kip) in tekla je tudi lepo!!  Shocked Shocked  Cheesy Cheesy

Tole je iz ocenjevanja.. eno lepo imam pa na drugem fotoaparatu, tako, da pride kasneje (enkrat v prihodnjem tednu Wink )





ps klikni, da se slika poveča.. Wink
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #77 : nedelja, 18.01.2009 : 21:28:10 »

Čestitke!  Kiss  Kiss

Ej, sam konkurenca je pa bila ne... Tongue

Sedaj si pa zasluži veliiiko priboljškov in predvsem miru  Grin Grin
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #78 : nedelja, 18.01.2009 : 21:30:06 »

nezzek še enkrat čestitke Cheesy .

Jaz sem vidla Murkoo Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss !!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #79 : nedelja, 18.01.2009 : 22:05:01 »

Ja ula* valda.. konkurence je bilo tok, da jih še vidla nisem..  Shocked Shocked  Roll Eyes Tongue  Wink
Hvala za čestitke..  Kiss Kiss

Ja Tala uspelo ti je.. Wink Wink
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #80 : ponedeljek, 19.01.2009 : 16:25:26 »

Lepa je tale Murkaa Wink Smiley
Čestitke za prekrasne uspehee Wink Wink
Meni žal ni uspelo priti.... Undecided Upam da prideš tudi v Celje in se tam spoznamo Wink Tongue
LP
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #81 : ponedeljek, 19.01.2009 : 17:40:31 »

Hvala  Kiss
Se bom potrudila prit.. veš kako smo zmenjeni .. če bo v šoli ok, potem razstave niso problem, drugače pa lahko samo sanjam.. Tongue

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #82 : ponedeljek, 19.01.2009 : 17:51:51 »

Evo še ena slikica od Mirča..
Z murko v BOG ringu.. prvi iz leve Wink



Sem bila malo jezna na sodnika, ker se je za BOG odločil že v pripravljalnem ringu, kar do razstavljalcev in do gledalcev ni fer, saj potem je čisto vseeno, da sploh tečemo v ring..  Roll Eyes Roll Eyes Lahko bi se vsaj pretvarjal, da ga zanima kako psi tečejo, ker v pripravljalnem ringu ni prostora za 2 koraka..  Angry  Shocked  Sad

Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #83 : ponedeljek, 19.01.2009 : 17:57:24 »

nezzek: vsi sodniki se po navadi že napol odločijo v predpripravljalnem krogu, ker je včasih toliko psov da ni ne bi bilo toliko časa, da bi vse pregledal  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #84 : ponedeljek, 19.01.2009 : 19:24:50 »

Že a so se vsi ostali sodniki vseeno bolj potrudili kot ta..
Sos skoraj vsi tekli pred sodnikom gor dol.. tudi tam kjer je psov bilo več. Pri nas je bilo samo 6 psov.. Tongue Tongue
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #85 : ponedeljek, 19.01.2009 : 20:42:14 »

Jah, nič ne moreš. Nekateri so taki drugi taki  Wink Sej, kdaj drugič  Cool Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #86 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:29:16 »

Ja saj se ne sekiram, samo odnos me moti.. Wink
Mi je pa fuul žal, da nisem bila z njo na Zasavju.. ker je samo 1 pes bil v grupi in bi bili avtomatično 2. .. Roll Eyes Tongue
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #87 : torek, 20.01.2009 : 09:22:38 »

Hojla, Nezzek! Čestitke za lep nastop! Vsaj po slikah sodeč (nisem utegnila videti v živo) sta ful suvereni z Murko.  Cool Glede sodnikov: absolutno delim občutke s tabo. Mi smo tokrat imeli konkurenco tudi v ringu, bil je neki Madžar, ki se ukvarja samo z razstavami, kao profi, a za moje pojme je imel nekam čudne pse. Zgleda, da bom morala k okulistu al kaj, ker standarda za svojo pasmo očitno ne razumem prav...  Wink No, ta Madžar je na vseh razstavah, kjer smo bili tudi mi, dosegel vse možno, tudi BOB. Še vedno mislim, da so sodniki takoj kapirali, da je profi in so mu najbrž tudi zato takoj dali boljše ocene kot drugim, ki smo bolj plebejci... (poleg Madžara in naše Tajge je bil še en samec iz Avstrije). Torej, jaz sem bila plebejec, Avstrijec je imel psa, ki je bil prevelik. Khm.

Ampak tako pač je, kljub temu, da so standardi za pasme določeni, je za ocenjevanje še vedno veliko prostora za subjektivna merila, ki pa so odvisna le od vsakega sodnika posebej, tudi niso vsi sodniki enako dobri strokovnjaki za vse pasme itd. Torej, res je veliko faktorjev. Saj zato pa je treba kar naprej sodelovati na teh razstavah, ker šele na dolgi rok dobiš neko povprečje, na podlagi katerega lahko sklepaš, ali imaš dobrega psa oziroma ali ga znaš dobro predstaviti. Edino stroški in čas so problem...  Shocked

Hej, drži se, smo na vezi!

LP, Špela.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #88 : torek, 20.01.2009 : 16:08:55 »

Ja saj ne moreš nič.
Do zdaj je bila Murka na 3 razstavah, nikoli nismo imeli še konkurence, zato tudi težko dobiš občutek. Je pa res, da je do sedaj dobila 3x CAC, 3x CACIB in 3x BOB in najbrž ne brez razloga. Tudi sodniki so jo do sedaj zelo hvalili Wink Res pa je, da še nima vzrejnega pregleda, ker bomo tam bolje videli kakšna je v resnici.. Tongue  Smiley

Kar pa je prezentacije je pa tako.. bavarci so psi ki imajo zadnji del bolj "nadgrajen" torej se mora to pri postavljanju paziti, saj kaj hitro zravnaš hrbet, ker zadnje noge "čudno postaviš".. in na to še jaz pozabljam.. čeprav preko slik vidim, da nisem edina.. večina se postavlja tako, da imajo hrbet raven.. potem pa človek ne ve.. jaz jo vedno zravnam (vpliv španjelske postavitve Roll Eyes ).

Mah kaj pa vem.. teče mi fuul lepo. Seveda pa večina sodnikov "ne šmergla" bavarcev.. kar se vidi tudi preko tega, da večina ne ve, da je to bavarec. Še Bayrischer Gebirgsschweisshund (=bajrišer giberšvajshund) ne znajo izgovorit..  hehe kako se je zapletel jezik "napovedovalcu pasem" .. jaz mu povem on pa do bajrišer.. potem se pa ni več razumelo o čem govori..  Grin Grin
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #89 : torek, 20.01.2009 : 21:58:36 »

spelamg, katero pasmo pa imaš?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Bavarski barvar (Bayrischer Gebirgsschweisshund) - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines