mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:30:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: chow chow - čvek
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: chow chow - čvek  (Prebrano 27975 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #45 : petek, 20.04.2007 : 15:17:16 »

Danes sm 1. v živo videla čow-čow ..Zaljubila sm se na prvi pogled.  Roll Eyes Imam pa vprašanje, kam daste svoje kužke ko greste napočitnice, glede na to da težko prenašajo vročino Huh
A
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #46 : petek, 20.04.2007 : 15:32:18 »

Pikica res so krasni tile psi Cheesy Samo kaj ko izgled ni vedno vse in je važen tudi značaj (ta je še mnogo bolj). Kaj preveč o tej pasmi ne vem. O teh ti bodo morali lastniki teh lepotcev in lepotic povedati. Samo tudi za polarce pravijo tudi vsi mislijo kako težko prenašajo vročino. To je res. Samo to jo tako in tako vsi psi. Polarce npr. podlaka varuje tudi proti vročini. Glede počitnic si pa izbereš tak kraj, kjer na razpolago veliko sence (saj verjetno si mislila počitnice na morju).

lp
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #47 : petek, 20.04.2007 : 15:53:13 »

JA na morju Cheesy ...si kar ne morem predstavljati da tak medvedek plava v morju Grin.. glede karakterja pa sem opazila da je bil tisti čow-čow , ki sm ga srečala precej svojeglav. Lastnica ga je brezglavo klicala on pa je 50m stran sedel in gledal okrog Grin Cheesy
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #48 : petek, 20.04.2007 : 19:46:44 »

Ja so tudi chow chowi svojeglavi. Se pa takšen primer kot od tiste gospe, ki si jo srečala, da rešiti. Potrebna je šola in doslednost in kar je najvažnejše vstrajnost. Ja kako radi ti lepotci gredo v vodo ne vem. 


Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #49 : četrtek, 26.04.2007 : 08:04:23 »

JA na morju Cheesy ...si kar ne morem predstavljati da tak medvedek plava v morju Grin.. glede karakterja pa sem opazila da je bil tisti čow-čow , ki sm ga srečala precej svojeglav. Lastnica ga je brezglavo klicala on pa je 50m stran sedel in gledal okrog Grin Cheesy

Videla si tipicnega chowija v vsej njegovi gloriji  Grin
Pri tej pasmi je solanje (v klasicnem smislu besede) bolj bob ob steno. Preberite si opis pasme v katerem skusam razloziti kako drugacen je chowi od drugih psov - OPIS

Pri tej pasmi velja, da se v glavnem vode izogibajo v velikem loku.
Pri mojem psu pa je bilo tako, da je v vrocih poletnih dneh z veseljem odhlacal v jezero. Namocil se je nekje do stegen in notri stal par minut, da se je ohladil, potem pa mirno odpujsal naprej. Drugace pa je bila voda buc, saj ni hotel iti niti preko mokrega peska na domacem dvoriscu (kjer smo maloprej prali npr. avto), ceprav ni bilo nikjer nobene luze le vlazen pesek.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #50 : petek, 01.06.2007 : 08:54:52 »

Malce poznam, ampak vseeno še moj odgovor: Od mojih chowov se nobeden ni zares prav kopal, obnašali so se tako kot je prej napisala Drejči.

So trmasti in svojeglavi, vendar sem jaz imela celo en primerek, ki se je lepo izšolal in z odliko napravil izpit iz poslušnosti po starem A programu - je pa to bolj izjema kot pravilo.

Kar se morja tiče, če mu najdeš primeren prostor v senci bo tudi tam zadovoljen, samo da bo z svojim lastnikom. sigurno boljše kot, da ga daš kam v varstvo, kjer nikor ne pozna.
Logiran
nezi
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #51 : nedelja, 20.01.2008 : 16:12:44 »

Hello.
mene pa zanima, če kdo ve kakšno leglo od Chow chowov.ali če celo mogoče kdo pričakuje mladičke? in ali mogoče kdo ve koliko približno stane tak pes?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #52 : nedelja, 20.01.2008 : 17:18:11 »

nezi,
najprej poglej TUKAJ, ce na tem linku ni nic, potem se za informacije o rodovniskih leglih obrni na KZS.

Na tem forumu ne bos dobila informacij o kvazi rodovniskih leglih niti o vzrediteljih, ki niso clani tega foruma in nimajo ustreznega paketa.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
nezi
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #53 : nedelja, 20.01.2008 : 19:30:04 »

Hvala.
Logiran
Allstarka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #54 : ponedeljek, 31.03.2008 : 16:16:56 »

Hej, mene pa zanima kaj te psi jejo razen briketov. Če je kakšna posebnost pri jedi... Ker delam en opis živali za šolo in me zanima...  Cheesy  Hvala
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #55 : četrtek, 30.07.2009 : 15:52:52 »

Sem gledala zdele slikce od aske in moram reči - vau, kako lepi chow-chowi!! Kiss Wink

Logiran
Tina chowchow
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 22.10.2011 : 11:02:23 »

hehe, zakaj naj bi bili okolici neprijazni? Saj nikomur nic nocejo, le drezati v njih ni pametno, to pa itak velja za vse pse, ki jih ne poznamo. Res je, da se nisem videla chowija, ki bi veselo skakljal okoli ljudi in moledoval za kancek bozanja, kar pa se mi ne zdi ravno napaka, ampak pozitivna lastnost.

Jaz imam chow chowa in je družabna le s psi in ljudmi ki jih zelo dobro pozna nečakinjo ki pa je stara 3 leta jo ima zelo rada.
Jaz mislim da je vse odvisno od gospodarja se pa tudi meni zdi dobra lasnost da se ne pusti vsakemu Smiley
Logiran
Tina chowchow
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #57 : sobota, 22.10.2011 : 11:14:28 »

Kakršen gospodar tak bo tudi pes. Doma imam chow-chowa in moram jo pohvalit. Seveda ima izpade ko nič ne posluša,
te pogleda naredi tisti pogledek okrogle očke ki to hoče povedat ne jezi se name ponosno dvigne glavo in steče tako daleč
da jo ne ujameš več. ampak kaj vsi smo taki vsi imamo ponos in vsi gdaj kako zakuhamo. Kopanje, česanje in feniranje ima najraje Smiley Naučila sem jo osnovne stavri ampak naredi jih samo kadar imam v rokaj kaj finega ( sedi, tačka, druga tačka, prostor in obrat) ve tudi katera je leva in desna stran tako da z vzgojo moraš le vstrajat. Zelo si zapomnijo stvari sploh pa že jih gdaj užališ imam bratranca ki jo je pošprical z vodno pištolco in od takrat renči na njega ko ga vidi nečakijo staro 3 leta pa ima zelo rada. Malo več časa rabijo da se privadijo na ostale ljudi in živali od drugih psov pa kaj sam to ni nič groznega. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #58 : ponedeljek, 24.10.2011 : 23:22:33 »

Tina chowchow, daj prilepi še njeno slikico! Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: chow chow - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines