mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:32:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: operacija pogačice
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: operacija pogačice  (Prebrano 14866 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« : torek, 26.02.2008 : 09:43:12 »

Zdravo!
Imam malega mešančka (11 kg ), starega eno leto. Zaradi težav z zadnjo tačko sem ga peljala k veterinrju.Rentgensko slikanje in pregled sta pripeljala do zaključka:izpah pogačice. Do sedanje zdravljenje z injekcijami ni bilo uspešno, zato so mi predlagali operacijo. Zanimajo me izkušnje z tovrstno operacijo.PROSIM, napišite mi kakršne koli informacije, kako je vse skupaj potekalo....
Hvala in lep pozdrav.
Anja
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1 : torek, 26.02.2008 : 09:46:58 »

Hmm, ne vem, če ti bo pomagalo, jaz sem imela mačka (7 kg) z izpahom pogačice in je moral na operacijo. Zgledal je zelo bogi, ampak po obnašanju se mu ni nič poznalo. Sem ga morala celo osamiti od ostalih mačk, da je miroval, ker on bi kar skakal okrog. Se mi zdi, da se mu je dokaj hitro zacelilo in danes nima nobenih problemov.

Lp
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.03.2008 : 21:51:10 »

Bolha 2, hvala za odgovor.
Zdaj čakam, da se vreme popravi, potem pa gremo korajžno na operacijo... Sem malo klicala po klinikah, pa so mi rekli, da je to rutinska operacija. Upam, da nebo zapletov...
Lep pozdrav
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.03.2008 : 22:28:27 »

mi sploh nismo imeli druge moznosti kot operacija Undecided psica je vse skupaj kr ok prenesla. Samo dobrega ortopeda si izberi.
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #4 : torek, 11.03.2008 : 10:22:22 »

Bina, kam ste peljali vašo psico?Po pravici povedano še izbiram, kam bi ga peljala. Razlike med cenami so velike, to me je malo zmedlo...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : torek, 11.03.2008 : 10:32:36 »

mi smo jo peljali k Matkotu, ker je edino on po 3 tednih šepanja ugotovil, kaj je narobe s psico. Vsi ostali so se zgrazali, kako slabe kolke ima in da je invalid in da naj jo kar evtaniziramo Roll Eyes
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #6 : torek, 11.03.2008 : 10:53:09 »

Ojoj. Mojga kužka so slikali in pregledali in diagnozo postavili takoj. To sem bila pri veterinarju z koncesijo iz 02 območja. Sicer sem zelo zadovoljna z njim, pa tudi cene ima konkurenčne. Malo samo dvomim, ker to ni ravno operacija, ki bi jo opravljal vsak teden...Razlika v ceni, ki jo imajo v Topolšici in pri tem drugem pa je v razmerju 1:2.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #7 : torek, 11.03.2008 : 14:23:10 »

Upam, da bo dobro prestal operacijo.
Offtopic. Bina smo se mi slučajno pred meseci (ko je bilo še toplo)  srečali pri Matkotu, ko smo našega Oskarja peljali na ceplenje, vaša psička pa je imela en velik ovratnik okoli vratu in pa povito nogo in pri pogovoru si (če si taprava Tongue) omenila, da so vsi prej obupali nad kolki zdaj pa ste iz Novega Mesta prišli k Matkotu?
Opravičujem se za offtopic.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : torek, 11.03.2008 : 15:00:50 »

uf, lahko da sem bila jaz zraven, lahko da je bila pa samo Anita (solastnica). Smo pa to mi, ja  Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #9 : torek, 11.03.2008 : 17:16:22 »

Zraven psičke sta bili dve gospodični ena z temnimi in pa ena z svetlejšimi lasmi. Imate prečudovito psičko.  Smiley
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #10 : četrtek, 13.03.2008 : 21:30:12 »

Bina, prosim, napiši mi, kskšne znake je imela vaša prička!?Kako je šepala, pa če se je preskok pogačiče čutil tudi doma, ali samo pri veterinarju?Sem zdajle kužka božala, pa se mi zdi, da mu nekaj preskakuje še malo višje od pogačice.V pon pokličem dr. Matka.....
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #11 : četrtek, 13.03.2008 : 21:40:16 »

Malo me je škrat jezil, oz sem prehitro pisala:)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : četrtek, 13.03.2008 : 21:41:46 »

Nasa je najprej "padla skup" (kasneje smo ugotovili, da je bilo to zaradi bolecine pri izpahu pogacice). 14 dni so jo zdravili sprva zaradi vnetja pokostnice, potem so ji slikali kolke (menda ima popolnoma zanic in zato sepa Roll Eyes -> to drugace sploh ni res), na koncu je vet. ugotovil, da ima izpah pogacice in potrgane vezi (kot posledica pogacice). Kako je sepala med izpahom in potrganimi vezmi se pa ne spomnim vec sram

Jaz bi vet. klicala jutri... do pon. je dalec  Undecided
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #13 : četrtek, 13.03.2008 : 21:48:04 »

Zdaj me je pa že strah...Naš je sicer normalno razpoložen, le občasno med tekom dvigne nogico in med hojo šepa, oz. bolj rahko stopa na poškodovano tačko. Ja, jutri bom poklicala v topolšico.Kaj je dr. Matko diagnozo postavil brez slikanja, al jo je tudi slikal?
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #14 : ponedeljek, 19.07.2010 : 10:57:04 »

Moji znanci imajo 10 mesecnega Shih-tzuja, in sele zdaj ko ima "poletno frizuro" in so vse okoncine vidne, so opazilli, da mu pri hoji na obeh zadnjih tackah "mece ven" pogacico. Psa ocitno ne boli, saj hodi in tece brez tezav, le videti je grozno.

Veterinar je seveda potrdil, da je problem v pogacici in da je potrebna operacija. Ocitno ne gre za izpah, ampak je pogacica na vsaki tacki zelo gibljiva. Jaz sem jim seveda ze priporocala naj grejo se po drugo mnenje, po moznosti kar h ortopedu, ze pa zanima, ali je v taksnih primerih edina resitev operacija in ali se da se kako drugace ojacati vezi?

Nocejo seveda, da bo se psicku stanje poslabsalo in bi ga celo zacelo boleti, nocejo pa ga tudi po nepotrebnem operirati.


Kaksen nasvet, izkusnje? Naj bo slo to za patellar luxation, ce sem prav razumela in je precej znacilno za male pasme...
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:14:33 »

Naj grejo čimprej do ortopeda po drugo mnenje (Matko v Topolščici, Miklavžin ali Zorko v Lj).. Pomojem jim bo le ta znal najboljše svetovati kaj in kako..
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #16 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:29:55 »

To sem jim itak ze predlagala, samo so zdaj sli na dopust, tako da bodo lahko peljali sele ko se vrnejo.
Sami so govorili z ljudmi, ki imajo podobne tezave in so jim operacijo odsvetovali, samo vsi vemo, kako ljudje razmisljajo.
Sploh, ce nimas tosnih podatkov in tocne diagnoze.

Zato me se vedno zanima za izkusnej s tem, ce jih kdo ima...


alexy, kok pa je Miklavzin ok na tem podrocju?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:33:01 »

LooNee če bi Zara imela kakšne ortopedske probleme, bi bil on moja prva izbira Wink

a sem ti odgovorila na vprašanje Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:39:32 »

Nekaj o pogacici (sicer bolj v smislu pregleda) najdes na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1051, je pa tam tudi link naprej Smiley
Logiran

LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #19 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:46:37 »

a sem ti odgovorila na vpra�anje Tongue

Si, hvala...ga bom ob priliki pocukala za rokav Smiley



Jana, hvala...sem si to glede tesiranja ze prebrala Smiley
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #20 : ponedeljek, 19.07.2010 : 12:22:05 »

To sem jim itak ze predlagala, samo so zdaj sli na dopust, tako da bodo lahko peljali sele ko se vrnejo.
Sami so govorili z ljudmi, ki imajo podobne tezave in so jim operacijo odsvetovali, samo vsi vemo, kako ljudje razmisljajo.
Sploh, ce nimas tosnih podatkov in tocne diagnoze.

Zato me se vedno zanima za izkusnej s tem, ce jih kdo ima...


alexy, kok pa je Miklavzin ok na tem podrocju?


Tudi jaz bi priporočala pregled pri ortopedu, in to takem, ki ne bo najprej predlagal operacije, ampak druge možnosti zdravljenja.
Tudi jaz sem zelo zelo skeptična do tistih, ki takoj predalgajo operacijo.
Logiran
ursa1985
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 11.02.2012 : 14:43:49 »

Prosim za nasvet in kakršnekoli informacije...

Imam psičko mopsko, stara je leto in 8 mesecev. Septembra smo bili prvič na pregledu zaradi šepajoče zadnje desne tačke. Po pregledu in RTG slikah je bila diagnoza izpah pogačice. Veterinar je svetoval operacijo, na kar smo pristali. Operacija je potekala v redu, okrevanje tudi. Po dveh mesecih je psička začela ponovno šepati. Ponovno so ji odprli koleno in "pričvrstili" vezi oz. zanko. Sedaj je od tega natanko 2 meseca in šepanje se je ponovilo  Cry
Danes smo bili pri veterinarju in pravi, da na tem področju sicer nima toliko izkušenj, so pa opravili že nešteto takih posegov in nikjer ni bilo problemov s ponavljanjem.

Ne vem, kaj naj storim, o možnostih bi se rada pozanimala še pri kakšenm (dobrem!) ortopedu, ki ima več izkušenj. Verjamem, da še vedno lahko poskušamo s ponovnimi posegi, vendar se zanjo malo bojim, ker je bila v lanskem letu že trikrat pod narkozo Undecided

Prosim za kakršenkoli nasvet, informacijo....
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 11.02.2012 : 16:05:22 »

Dva odlična ortopeda, ki bi ju vsekakor priporočila, sta dr. Matko iz Topolšice in/ali dr. Zorko, VF Ljubljana. Slednji ima ambulanto
vsak ponedeljek dopoldan na kliniki za male živali v Mestnem logu, naročanje praviloma ni potrebno, prvega pa pokličeš in dobiš termni
v dnevu ali dveh.  Smiley 
Logiran
ursa1985
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 12.02.2012 : 11:19:27 »

Jutri pokličem, bojim pa se, da je ponovna operacija edina možnost...ah, saj ne bi bil problem, če imam garancijo, da ne bo zaleglo le za dva meseca...
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 12.02.2012 : 19:28:20 »

saj ne bi bil problem, če imam garancijo, da ne bo zaleglo le za dva meseca...
Garancije v zdravju ni, vsekakor pa se splača pridobiti vsaj še eno strokovno mnenje, odločitev bo
pa vsekakor tvoja.
Srečno  Smiley
Logiran
ursa1985
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 12.02.2012 : 20:32:03 »

Se strinjam...hvala!
Logiran
ursa1985
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 13.02.2012 : 17:47:13 »

Ima še kdo izkušnje z dr. Miklavžinom?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #27 : ponedeljek, 13.02.2012 : 19:51:55 »

Ima še kdo izkušnje z dr. Miklavžinom?

Ja, odličen je.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: operacija pogačice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines