mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:47:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: SHIBA INU
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: SHIBA INU  (Prebrano 33560 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 26.02.2007 : 15:34:46 »

Ce sem prav slisala z levim usesom, je bil v oddaji tosa - http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=68.
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #16 : ponedeljek, 26.02.2007 : 15:41:35 »

drobtinica, ta pes definitivno ni shiba inu. Smiley Shibe imajo pokončna ušesa, daljše repe, zavite čez hrbet, daljšo in gostejšo dlako in pa manjši so od tega psa. Primerjava s človeško velikostjo: ena in dva.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #17 : ponedeljek, 26.02.2007 : 15:43:49 »

Sem pogledala standard, velikost za pse je 40 cm plečne, za psice 37 cm.  Wink 
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #18 : ponedeljek, 26.02.2007 : 17:49:20 »

Ho,ho. Ne me kregat, se mi je samo zdelo, pa sem dodala svoj post.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #19 : ponedeljek, 26.02.2007 : 19:12:45 »

Saj ni problema, hotela sem samo razjasniti. Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #20 : ponedeljek, 26.02.2007 : 19:21:52 »

No pomembno je, da ga ima lastnik (Jure) rad. Bom pa vseeno čakala na netu, da vidim, kako ga je predstavil. Namreč ta Shiba Inu mi ne gre iz glave, čeprav se popolnoma nič ne spoznam na to, kako izgleda.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #21 : torek, 27.02.2007 : 08:18:35 »

Sem preverila, bravo pet vsem. Šlo je za japonskega mastifa (tosa inu). No, pomembno je, da sem se jaz naučila nekaj novega.
Logiran
ori
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #22 : torek, 27.02.2007 : 09:56:54 »

Zakaj shiba inu? 
Lahko bi bil tudi katerikoli drug pes. Zato ker psa lahko izbiramo; pasmo, leglo, mogoče še značaj (čeprav mislim, da je značaj v veliki meri pogojen z vzgojo), otroka ne moremo. Vedno sprejmemo takšnega kot ga dobimo in zelo smo zadovoljni, čeprav ima svoje napake.

Kot otrok sem, si zelo želela psa. Ko sem bila stara 10 let sem končno uspela prepričati starše, da sem že dovolj velika, da lahko sama skrbim zanj. Danes vem, da, če si otrok želi psa, si ga mora želeti vsa družina.
Tako sem dobila psa. Želela sem samojeda, a je bil prevelik. Zato sem dobila njegovo manjšo različico nemškega špica. Vsaj mislila sem da je to to. Orija nam je en posrednik iz Maribora uvozil iz Madžarske. Ne vem kaj so starši takrat razmišljali, vendar moram povdarit, da takrat še ni bilo interneta, pomagali smo si samo z oglasnikom. Psiček je prišel sicer zdrav, vendar popolnoma prestrašen. In tega straha nikakor nismo mogli odpraviti. Mogoče za druge ni bil popoln, za nas je bil. Neverjetno je bil navezan na vse, ki jih je poznal, celo smejal se je. Kmalu smo ugotovili, da Ori ni špic. Ko brskam po knjigah mislim, da spominja na laponskega psa.

Kakorkoli, od takrat sem zaljublena v vse špice in ostale prapse.  Šibica je  lepotica, ravno pravšnje velikosti, karakter pa je tako ali tako subjektiven. Želeli smo poskusiti nekaj novega. Veseli bomo, če bomo lahko pripeljali kakšnega predstavnika najpogostejše pasme na Japonskem tudi k nam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : torek, 27.02.2007 : 10:22:04 »

Hm, nisem mislila v smislu "zakaj pa shiba, zakaj pa ne druga pasma/mesancek", ampak me zanima, zakaj ste se odlocili za tocno to pasmo. Kaj vas je pritegnilo, znacaj, izgled, kaj tretjega? Firbec pac. Smiley

Mene je recimo znacaj (vsaj tak kot ga opisujejo drugi), sploh ko sem prebrala katastrofalen opis pasme (the misanthropic shiba, ga ne najdem vec v taostri verziji).

Sicer so mi po izgledu mnogo bolj vsec shikokuji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ori
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #24 : torek, 27.02.2007 : 14:23:20 »

Vsekakor nas je pri šibi najprej pritegnil izgled. Seveda je značaj zelo pomemben in kar smo prebrali, nam popolnoma ustreza. Seveda pa bi nam bolj prav prišli nasveti lastnikov, ki pa jih bomo mogli poiskat izven Slovenije.
Mislim pa, da je šikoku prav podoben šibici, samo malenkost večji je in še bolj redek.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : torek, 27.02.2007 : 18:52:42 »

Uh, pri shikokuju sem se fejst namatrala, da sem nasla kaj, zanimivo je bilo, da sem veckrat zasledila pogoj, da se psov in psic ne kastrira oz. sterilizira. Shibic je bilo takrat veliko vec.

Ce v google vtipkas "the misanthropic shiba" ti vrze ven en zelo simpaticen opis pasme kot jo vidi lastnica. Vcasih je bila ena druga (pa precej podobna) verzija opisa, ampak bolj ostra. Mi je zal, da je ni vec. Me je vsakic znova nasmejala.
"Shibas kill things. Lots of things. Things you didn't think could be killed, like the toilet seat." oziroma nekaj takega (med drugim). Cheesy Cheesy

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #26 : torek, 27.02.2007 : 19:19:18 »

Vsekakor moraš imeti veliko 'živcev', potrpljenja, sposobnosti doslednosti, energije za takega psa. Ni za vsakega ... Predvsem je značajsko 'težak' zaradi svoje prvinskosti, drugače pa ne smeš pozabiti, da gre v bistvu za psa, ki je lovil medvede.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : torek, 27.02.2007 : 20:51:04 »

Hudicki mali spadajo med tistih nekaj "izbranih" (genetsko) kar se tice, hm, recmo temu primitivnosti. Cheesy
So v bliznji zlahti z chowi, gubicami in akito inu (itak).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ori
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 28.02.2007 : 09:38:32 »

Si kar predstavljam njihov karakter. Sm imela enega takega 'špica' doma, ki je vedno naredil še en krog, ko si ga poklical, da ja ni ubogal na prvo besedo. Vendar smo z učenjem med igro marsikaj dosegli.
Logiran
špicp
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 28.02.2007 : 11:42:00 »

Živjo Ori kasnega špica pa ste imeli?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: SHIBA INU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines