mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:55:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: daj taco!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: daj taco!  (Prebrano 18598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« : sobota, 01.03.2008 : 20:13:18 »

kako psa naučim da mora dat taco???
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1 : nedelja, 02.03.2008 : 10:53:15 »

Mi smo našega psa najprej naučili sedi, tako, da ko smo ga začeli učiti tačko je moral najprej sesti. Nato smo mu na začetku rekli "tačko" in mu dvignili tačko. To ponavlaš nekaj časa in pes bo zelo hitro dojel kako naj da tačko.
Veliko uspehov pri učenju Smiley
lp Teja.
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #2 : nedelja, 02.03.2008 : 11:23:36 »

tako kot je rekla miss Teja. najprej ga naučiš sedi, potem vzameš njegovo tačko mu rečeš taca, tačka... in ko bo pogruntal mu daj priboljšek
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #3 : nedelja, 02.03.2008 : 21:58:32 »

Uf, ja hvala Lea. Pozabila sem napisati: priboljški so zelo pomembni pri učenju.  Smiley
lp Teja
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4 : torek, 29.04.2008 : 14:20:33 »

mi imamo s "tačko" blazne probleme Huh
ker je dolg in svaljkast, ko poizkušam iz sedi in prijeti tačko, vedno pade oz. se prekucne - pa tudi na ksihteku se mu vidi, da mu ni nič jasno, kaj ga grabim za taco
danes sem probala iz ležečega položaja in mu je bilo že bolj jasno, samo se je na koncu že valjal... ni bilo ničemer več podobno... Cheesy pa še luknje mi je hotel kopat v roko...
ima kdo kaj izkušenj z učenjem tega povelja pri "svaljkastih" psih?
saj ne bo konec sveta, če tega ne osvoji, bi pa rada probala, ker se rad uči! Smiley
lp, maja
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #5 : torek, 29.04.2008 : 21:02:34 »

majas, da sem jaz Skoki te ugriznem v roko zato ker v vsakem postu pišeš, da je svaljkast  Grin Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6 : torek, 29.04.2008 : 21:14:49 »

Pa sej to je kompliment Tongue Namreč moj svaljkec ima tud probleme z ravnotežjem na eni taci, samo mi se ne matramo z učenjem, ampak ko se brišemo ko pridemo iz sprehoda in težka rit kar pade dol. Tazadne kar sama v luft stegne (v sede Cheesy), s tasprednimi je pa bolj akrobacija Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : torek, 29.04.2008 : 21:35:08 »

majas, da sem jaz Skoki te ugriznem v roko zato ker v vsakem postu pišeš, da je svaljkast Grin Wink

če je pa res sram, ampak je to zelooooo lepo! Grin
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #8 : torek, 29.04.2008 : 22:28:14 »

Majas, mogoče bi poskusila s klikerjem?
Najprej klikaš, ko mu božaš tačko, potem mu jo poskušaš vzeti v roko in klikaš samo še ko vama bo to normalno ratalo. Zagotovo bo hitro skapiral... Wink
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : sreda, 30.04.2008 : 05:58:23 »

Majas, mogoèe bi poskusila s klikerjem?
Najprej klikaš, ko mu božaš taèko, potem mu jo poskušaš vzeti v roko in klikaš samo še ko vama bo to normalno ratalo. Zagotovo bo hitro skapiral... Wink

kliker je meni popolnoma neznan, si bom malo prebrala o njem (sem že veliko pozitivnega slišala) - se mi pa zdi, da problem ni v "zakapiranju vaje" ampak v konstituciji - v leže, mi nekako da tačko, po dveh dneh vaje... v sede pa ravnotežje na eni nogi ne dela Cheesy
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #10 : sreda, 30.04.2008 : 08:45:56 »

majas, da sem jaz Skoki te ugriznem v roko zato ker v vsakem postu pišeš, da je svaljkast Grin Wink
Noro, takega opisa za postavo pa res še nisem slišala. In Skoki je res lahko užaljen, pa tak atlet je!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 30.04.2008 : 08:58:59 »

majas, a na treh tackah lahko stoji? Lahko daje tacko v stoje, pa se bo pac tisti, ki jo bo hotel, moral mal potrudit ane.
Svaljkec. Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : sreda, 30.04.2008 : 09:00:10 »

Eni dajejo tačko, drugi pa "give me five"  Grin Naš Bučko je "tačkar", Pika je pa "fajfarca"  Grin Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #13 : sreda, 30.04.2008 : 09:34:02 »

Naša Anita ni ne eno ne drugo, ker ne mara, da ji tačke vlačimo po rokah in jih vztrajno izmika  Undecided Sicer vedno maha s tačkami, zna naredit marsikateri drugi trikec, ampak tačke pa ji v rokah ne moremo zadržat. Poleg tega je vseeno nekako dojela, da hočemo nekaj v zvezi s tacami, zato pri njej ukaz 'sedi' pomeni, da sedi in izmenično dviguje eno in drugo tačko. Tudi na izpitih je to delala Roll Eyes Najprej sem mislila, da jo kaj blazinice pečejo ali kaj podobnega, zdaj pa sem prepričana, da je to neka njena interna finta Tongue
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : sreda, 30.04.2008 : 13:15:56 »

kako so smešni naši kužki - mene je moja Lu s taco drezala kadar je kaj hotela Smiley (lahko bi tudi rekla brcala).... Skoki bo pa kot kaže dajal taco v leže (ali pa leže na hrbtu) Grin Grin tudi on je dojel, da hočem taco - čeprav mu ni jasno zakaj je to dobro... Shocked bolj mu je všeč vaja "čist mrtu kuža" meče se na hrbet in cepeta od mrtvosti Grin Grin

Noro, takega opisa za postavo pa res še nisem slišala. In Skoki je res lahko užaljen, pa tak atlet je!
sej je atlet, pa možat, pa lep tudi Cool... ampak tut svaljkast Smiley

majas, a na treh tackah lahko stoji? Lahko daje tacko v stoje, pa se bo pac tisti, ki jo bo hotel, moral mal potrudit ane.
Svaljkec. Grin Grin Grin Grin

lahko, samo tega ne počne pogosto; pomoje ne bo šlo, ker kadar hočem kaj od njega takoj sede, če še blebetam se uleže, če pa ne neham težit, se pa zvali na hrbet Cheesy

lp, maja
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: daj taco!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines