mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:46:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: kužni kašelj?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: kužni kašelj?  (Prebrano 35251 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
niks
novinec
*
Sporočil: 11


« : sobota, 07.04.2007 : 10:14:26 »

Ciao! Imam skoraj štiri mesece starega amer. bulldoga, psičko, ki pa ima zadnje dni težave s kašljanjem. Najprej sem mislila, da pokašljuje zaradi tega, ker ko smo zunaj veliko vleče, nato pa sem ugotovila, da kašlja tudi v igri doma ali zunaj. Undecided Ne vem ali je le prehlajena ali pa je dobila kužni kašelj? Ne vem, kakšni so še drugi znaki takega obolenja in ali bi morala iti k veterinarju. Prosim, če ima kdo takšne izkušnje, če mi lahko svetuje?!
Pa lep pozdrav vsem in veliko užitkov s kužki...niks
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 07.04.2007 : 10:19:21 »

Moj predlog je, da psa cim prej odpeljete k veterinarju.
Kuzni kaselj je treba zaceti zdraviti takoj, saj sicer lahko pride do komplikacij.
Lahko pa seveda gre tudi za kaj drugega. Takole je nemogoce oceniti, kaj je narobe, za diagnozo in morebitno zdravljenje so veterinarji.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 07.04.2007 : 10:41:46 »

Čimprej k vetu pa izveš vse  Wink
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #3 : sobota, 07.04.2007 : 11:21:04 »

Ja res je , kužni kašelj ne bo izginil, moja je imela kužni kašelj pri 6 mesecih in je za 10 dni dobila antibiotik BETAKLAV 2x. Wink Pa še močno je kihala zraven in ko je kihnila je imela gnojen izcedek iz noska, zraven pa še vročino.
Logiran
niks
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #4 : nedelja, 08.04.2007 : 09:38:50 »

Hvala za vse odgovore, bom šla v torek k veterinarju...ne vem, sem mislila, da bo minilo, pa se noče umirit. Že dvakrat je bila tudi cepljena, ali bi bilo dobro, da jo cepim še tretjič? Kdaj naj jo cepim proti steklini? Pri veterinarju so mi rekli, da naj jo še enkrat cepim proti kužnim boleznim in zraven še za steklino, pa, a je to uredu? Ali se kužni kašelj pozdravi in v koliko časa rabi? Hvala še enkrat in lep pozdrav, niks
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 08.04.2007 : 10:30:49 »

- Ceplenje proti steklini
- Reakcija na cepljenje??
- cepljenje proti pasjim kugam?
- Kolikokrat cepiti?
- Tableti pred cepljenjem!

Dajmo v tej temi ostati pri kuznem kaslju, o drugih zadevah pa sprasujemo in razpravljajmo v ustreznih temah.
Hvala.
Logiran

alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #6 : nedelja, 08.04.2007 : 17:56:49 »

Kužni kašelj se seveda pozdravi, moja ga po tistem ni več dobila, je pa trajalo nekaj dni, da je nehala kašljati, antibiotik pa je imela za 10 dni. tudi po antibiotiku ni imela nobenih težav tako, da je bilo vse ok.
Logiran
niks
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #7 : torek, 10.04.2007 : 19:34:01 »

Hvala, hvala za nasvete, se pa opravičujem, ker sem tuki načenjala tudi druge teme, ki pašejo v druge sklope...se opravičujem. Kužika je že bolje in upam, da bo kmalu skakljala po travi tako kot prej...vsem veliko užitkov na sprehodih ob takšnem lepem vremenu, niks
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 06.03.2008 : 22:43:45 »

Kako izgleda ta kašelj pri psu? A je tako napol davljenje? Ali prav veš, da gre za kašelj?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : četrtek, 06.03.2008 : 22:45:51 »

Oz. a je tako kot neke vrste hrkanje in back sneezing?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10 : četrtek, 06.03.2008 : 22:51:01 »

Ja, če je v hujši obliki, je slišati prav grozljivo, pes hudo kašlja in se davi. Zadeva je zelo nalezljiva in se neverjetno hitro širi ob stikih.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : četrtek, 06.03.2008 : 22:54:46 »

Mah ne vem, danes mi je iz nič začel nekaj "nazaj vlečt", tako hrkat, pa zdaj ob naporu (igranju in valjanju) je 2x ponovil, drugače je pa živahen, ima apetit .. da ni kej pri veterinarju prejšnji teden staknil.  Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #12 : četrtek, 06.03.2008 : 22:55:51 »

Mogoče se mu je samo dlaka zataknila ... zdaj pa ne vem.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 06.03.2008 : 22:59:34 »

Malo več kot leto nazaj je bil na celjskem zelo razširjen in ga je prinesel domov pes od fantovih iz vet. ambulante, tako še ga je še na mojega prenesel. Res je, pes glasno in hropeče kašlja (skoraj kot konj) ob hudih napadih se nekoliko davi. Vsekakor ne moreš temu reči hrkanje saj je bistveno bolj močno Wink Se pa tako začne ja, tudi pri mojem se je prvo opazilo ob prihodu na hladni zrak. Ker sem vedela, kaj naju čaka (sva imela nekaj inkub. fore od fantovega psa) smo takoj ob prvih znakih šli po zdravila in preprečili hujše. Pes od fantovih je bil pa res bogi in nihče ni spal ponoči tako glasen je bil. Sad
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : četrtek, 06.03.2008 : 23:06:26 »

Kakšna zdravila pa? Kako pa veš, da je res to ta kašelj?

Ori je tako nekako, ko sva ven prišla iz toplega avta začel zunaj divjati in je norel, kot zmešan, potem pa, ko sva odhajala, kar naenkrat začel nazaj vlečt in vlečt in hropt in jaz sem se noro ustrašila, najprej sem mislila, da gre za back sneezing, potem je pa vse skupaj predolgo trajalo in je kar vlekel in vlekel.

Doma je pote normalno pojedel in bil vesel ... prejle se je ponovilo, ko se je začel valjati in igrati. Samo, sem ga hitro ustavila in se je umirilo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: kužni kašelj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines