mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:00:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Horjulčici Pia & Pearl, sestrici Sari & Rena ter mamina psička Miša
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Horjulčici Pia & Pearl, sestrici Sari & Rena ter mamina psička Miša  (Prebrano 121250 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« : nedelja, 09.03.2008 : 11:37:21 »

Vidim, da se je že veliko bivših horjulčkov ojunačilo in odločilo napisati svojo zgodbo, zato se pridružujem tudi jaz - Pia. Res je, da že imam svojo temo kjer je veliko slik in zgodbic ampak tole tu bo moja zgodba, so mi pa postavili ultimat, napisati moram vse, tudi to kak hudiček znam biti.

Vse se je začelo novembra 2006, takrat sem se nekako znašla v Horjulu in po enem mesecu bivanja tam, so me prišli iskati moji zdajšnji ljudje. Bila sem par dni po sterilizaciji, z tisto lampo na glavi, cela zmedena... oni pa mene hop v avto in smo šli na dolgo pot.
Ker smo bili v tej hiši še vsi bolj na novo in ker smo takrat imeli ena bolj "švoh" vrata sem takoj drugi dan, ko so bili moji v službi, pobegnila  Shocked vendar  je moj pobeg odkril sosed, ki je prišel domov na malico in ves svoj čas je porabil zato, da me je našel. Zaprl me je v hišo in zadelal vrata z enim ciglom zato sem jim pokrempala cela vrata  Cool. Na pobegu sem nekje izgubila celo svojo lampo in zato sem si veselo lizala šive, ko me nihče ni gledal. No, ni pa bilo prijetno, ko so se šivi vneli in sem morala vsak drug dan hodit po injekcije. Med tem časom so mi nabavili tudi bivalno kletko in ves čas, ko mojih ni bilo doma sem morala biti not  Angry, sprva ni bilo težav ker seveda nisem vedela kaj me čaka, kasneje pa je bilo mene spraviti not, cel projekt  Smiley
Med tem časom sem tudi še enkrat pobegnila ampak takrat je bila moja gazdarica čisto sama kriva, je mislila, da sem jaz en priden pes, ki se bo njo za rit držal, pa se je zmotila  Roll Eyes  nekaj časa sem res hodila z njo ampak potem sem šla in ni me mogla priklicat, ker sem se vedno bolj oddaljevala, sta se z mojim drugim človekom vozila po celem naselju, da bi me našla jaz pa sem medtem že čakala in vohljala po našem dovozu. No, tukaj so se moji pobegi končali ker potem ni bilo več izpustov, začeli so me vozit v šolo, doma kletka... čist so zatrli moj pustolovski duh  Angry
Tako so minevali meseci, šola se je končala z uspešno opravljenim izpitom, joj, to moram povedati, a veste, da sem se pri prosti vodljivosti skozi skupino ulegla zraven enga človeka tam  Grin, mah, če mi je bilo brezveze in ves čas sem se praskala - to sem začela uporabljati že na šolanju, ko sem morala hoditi poleg je mene začelo vse srbeti in normalno, takrat se vsedeš, popraskaš in seveda pridobiš čas... Je rekel inštruktor, da se se norce delam ampak mu nihče ni verjel, dokler tega nisem začela redno prakticirat in spet so me zatrli  Angry ampak na izpitu sem to vseeno prakticirala  Wink
Po parih mesecih tudi kletke nisem več rabila, ker sedaj že znam sama pridno počakat doma, nikoli nič ne uničim ampak ležim na dekici pri oknu kjer imam pogled na travnik in na vhodna vrata. Vse je bilo lepo in prav dokler niso domov prinesli dveh malih muc, jao kako sem bila jezna, ponorela sem že, če sem samo slišala, da se kdo pogovarja z njima.  Angry Tako smo živeli strogo ločeno ene tri mesece, jaz v spodnjem štuku, muce v zgornjem in med tem časom sem se z muko navadila, da so tudi mačke v bajti. Zdaj ti hudiči upajo že celo na moj teritorij, Rena kadar se ji ne ljubi gor celo pije vodo iz moje posode  Shocked ta, Rena me sploh ne jemlje resno, niti trzne ne kadar jo ovohavam, Sari me pa celo namaha kadar se ji približam in tako sem spet en zatiran pes  Sad. Ja, sam včasih jih pa pripravim do tega, da bežita pred menoj in takrat je veselica  Cheesy, sam se že začne moja dret, pusti muce, Pia daj mir... jaz pa kopljem za njima, tako da bo en dan začel laminat ven letet - žur, vam rečem  Grin
Tako je minilo že več kot leto odkar živim pri teh mojih tanovih. Včasih me na travniku tudi spustijo ampak ne za dolgo, pa ne zato ker bi želela pobegnit ampak zato ker takoj, ko sem fraj zapičim smrček v prvo luknjo, ki diši po miški in kopljem, takrat nič ne vidim, nič ne slišim in hop sem že nazaj na povodcu in že me vlečejo proč.  Sad
Tudi v šolo še zmeraj hodim, čeprav že imam diplomo, ne vem mogoče hočejo da doktoriram ampak vam povem, da bojo oni prej  Grin Ma saj grem rada v šolo, tam je fajn kadar ni treba delat in kadar lahko divjam s svojim prijateljem Majem, kaj druga me pa glih ne zanima preveč in moja gazdarica se že zdaj sprašuje kako bo aprila, ko imama izpit. Jaz vam že zdaj povem kako bo, malo bom delala, malo se bom praskala, malo bom okoli vohljala, malo bom pozorna in bo minilo, ne vem zakaj panika.  Undecided

Tako pa sem napisala, sicer ne vsega ampak dovolj bo, zdaj grejo južno kuhat in moram biti seveda zraven.

Lep pozdrav vsem bivšim horjulčkom, vsem, ki so še v Horjulu pa želim čimprej en fajn dom.
 Ja, da ne pozabim - ne pustite, da vas zatirajo vsi ti vaši novi ljudje, ker če ne, se lahko združimo in spuntamo - skupaj smo lahko močnejši  Tongue

Za konec pa še dve "tapridne" slike  Wink ...

http://www.moj-album.com/slike/6278959/h28nmXWd_5vbYjhW.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/6278959/S2gqSlYj1MhsV5zg.v.jpg

Lp
Pia








Logiran
matejči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 124


« Odgovor #1 : nedelja, 09.03.2008 : 12:09:34 »

Pia, tole si pa res lepo napisala Wink!
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #2 : nedelja, 09.03.2008 : 12:35:57 »

Se mi je tako mudilo kuhat, da sem pozabila napisat eno bistveno stvar. Kljub vsemu me imajo moji ljudje zelo radi, sem njihova ljubica,  ljubkovalno Piki, skoz me učijo kakšnih trikcev in kadar z mojo gazdarico pokažema kaj novega pravi tadrug gazda, da sem cirkuški pes  Smiley, vam bom, če se kdaj srečamo dala give me 5  Grin. Aja, ko pa kaj ušpičim sem pa tako kot uboga Glu - koza ali hudič.

lp

Logiran
Art in Teja
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #3 : nedelja, 09.03.2008 : 12:39:45 »

Heheh  Grin prava lisica je tale Pia  Cool
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #4 : nedelja, 09.03.2008 : 14:08:02 »

Bravo Pia....malo si pridna, malo ga pa čpičiš....hehe...kar taka ostani, pa bodo zadovoljni s tabo  Wink
vsaj vejo, da te imajo  Grin
Logiran
zvesta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #5 : nedelja, 09.03.2008 : 15:49:11 »

Ti Pia ti..  Wink .. ga znaš "biksat"   Grin  Lepo te je brati!  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6 : ponedeljek, 10.03.2008 : 10:46:46 »

Ajej, kaj me je pa tale pia nasmejala Grin! Pridna kuža, ni kaj Cool. No, pol pa še slikce z tistim nedooolžniiiim pogledom....  :-*Res, uživačica. No, muce so malo moteči faktor, ampak glavno da tečejo, ane, Pia. Cheesy Cheesy Laminat gor al dol....

Lp polonak
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #7 : četrtek, 13.03.2008 : 16:14:13 »

No, muce so malo moteči faktor

Hmm, saj ni tako slabo, včeraj sma z Reno prav fino sodelovale  Smiley. Mene sicer smetišna kanta ne zanima ampak Renici je strašno zanimiva in sem jo mirno opazovala iz svojega ležišča, ko jo je prevrnila, smeti pa so se razsule vse naokoli. Reni je potem raznosila kar je bilo njej zanimivega jaz pa sem si vzela prazno škatlo od mleka in jo razcefrala na vau koncev   Roll Eyes. Sma to naredile tako na tiho in hitro, da naša gazdarica sploh ni čula tja v zgornji štuk.
Je kar fino , da imamo našo Reno, ona vedno kaj ušpiči in potem dogaja  Cheesy Sari ni pol toliko zanimiva, je bolj mirna pa še namaha me kar tko, mimogrede  Angry

lp
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #8 : četrtek, 13.03.2008 : 20:14:07 »

Ena novejša slikca s šolanja
http://www.moj-album.com/slike/6278959/yvVrdFEvhMShxDWU.v.jpg

Sam rečte, da nisem lepa...
http://www.moj-album.com/slike/6278959/gwGUm5BnQ9ThJ2QM.v.jpg
Logiran
kobilica
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #9 : četrtek, 13.03.2008 : 21:17:06 »

Prav res je tole ena lepa punca!   Roll Eyes
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #10 : četrtek, 13.03.2008 : 21:27:49 »

Krasna punca, res  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : petek, 14.03.2008 : 10:05:28 »

Itak da je! To je Majeva punca Grin Kiss
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #12 : petek, 14.03.2008 : 12:00:00 »

Nemogoče je to rečt! Prelepa!
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #13 : sreda, 14.05.2008 : 19:56:17 »

Evo, tudi jaz se spet malo javljam  Smiley
Prvo moram povedat, da sem imela v aprilu izpit iz RO in zamislite, nisem ga nardila  Roll Eyes Sam jaz se nič ne sekiram, sem večkrat na ušesa vlekla, ko so se naše gazde pogovarjale med sabo, da če pes ne naredi izpita je itak vodnik kriv  Tongue Kaj se čem sekirat saj zame se ni nič spremenilo, še vedno hodima v šolo, dobim tam velik priboljškov, delam pa kot ponavadi tako kot se meni zdi.  Wink

Sem bila pa danes zelo, zelo pohvaljena - sem pustila moji gazdarici, da mi je tačke spedenala, dlake porezala in kremplje postrigla. Veste to je velik napredek ker, ko sem prišla k bajti ni blo šans, da kdo moje tace po rokah vlači, smo mel včasih vlke boje okol tega  Roll Eyes

Druga ni nič kaj novega, uni mačji hudiči so še kr pri bajti in nič ne kaže, da mislijo kam it. Zdaj mi jih včasih celo dovolijo preganjat  Cheesy Sedaj, ko je že toplo imamo vrata na teraso odprta tako da sem lahko jaz tam kjer želim biti vendar pa so te vrate tud mačkam zanimive, vsaj Sarici ampak ji ni dovoljeno ven ker bi se lahko zgodilo, da kam odluta in ponavadi jaz  ležim na tarasi čisto pri vratah tako, da ne more ven, se je pa že zgodilo, da je švrknila na teraso, ko se jaz imela kakšne opravke notri  Angry in ker ima moja gazdarica vse pod kontrolo to takoj opazi in takrat reče,  Pia išči muce  in jaz  takrat ven, poiščem in ju-hu priženem notri  Cheesy
A ne, da sem pridna kljub temu, da izpita nisem opravila  Smiley

lp
Pia
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 14.05.2008 : 20:01:27 »

A ne, da sem pridna kljub temu, da izpita nisem opravila  Smiley

Ful si pridna. Brčica pa sploh ni v šolo hodila, zna pa prav take stvari kot ti. Zanimivo, anede  Smiley.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Horjulčici Pia & Pearl, sestrici Sari & Rena ter mamina psička Miša
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines