mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:20:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Grizenje sprednjih tačk
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje sprednjih tačk  (Prebrano 7724 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barby_86
novinec
*
Sporočil: 7


« : ponedeljek, 10.03.2008 : 09:13:03 »

Moja psička je stara 2 meseca in si non-stop grize spednje tačke. Nevem od česa bi lahko bilo. Ponavadi si kužki grizejo sprednje tačke ko imajo zamašeno žlezo. Samo to še zdaj naj nebi mela  Huh Kaj mogoče kdo ve od česa bi lahko to bilo in mi svetuje kaj naj naredim? Aja, pasma je višavski terier  Smiley

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor

Lep Dan
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : ponedeljek, 10.03.2008 : 10:56:00 »

Tudi moje se obcasno grizejo, pa nimas kaj. Preveri za vsak slucaj ce nima kaksnih glivic ali pa kaksne alergije - isci rdecico ali izpuscaje na kozi in to. Ce ne najdes nic, se pac malo "zabava", skusaj jo pravi cas odvadit, predvsem zamoti jo s kaksno igro in si nebo grizla.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.03.2008 : 12:35:10 »

Če mislite na vnetje analnih žlez, jih je imela moja psička vnete, točno pri dveh mesecih.  Huh Tačke si pa ni grizla.
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #3 : torek, 18.03.2008 : 09:07:53 »

Tudi moja Taja si trenutno dosti grize in liže sprednje tačke ( tudi višavka ), tako da sem jo ravnokar hotela odpeljat k veterinarju. Sem mislila, če bi slučajno bila kakšna alergija, samo ne vem kaj bi lahko bilo ( ni bilo nič takega oz. drugačnega v zadnjih dneh ).

Uglavnem Uma hvala za odgovor Wink ,si me pomirila, ker pa dejansko nima nič rdečega niti raznih izpuščajev. Zgleda da je to res dolgčas.

Samo me pa še nekaj skrbi...Zadnič ko si je zvečer spet to delala, sam ji hotla tačko stran dat od gobčka, pa je parkrat zarenčala?!? Sem jo pol kregala, pa je bil mir. Zakaj je zarenčala? Bolečina? Ali je to preprosto pomenilo"pusti me na miru"?

lp, Daša
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #4 : nedelja, 18.05.2008 : 12:01:19 »

Živjo!

Zadnje dni opažam, da si kuža liže in grizla sprednji zakrneli prst. Nikjer ne opazim nobenega tujka, niti ne zajavka zaradi bolečin. Ampak, ker pogosto grizlja, je koža pordela in rahlo otečena. Ko ga opazim, ga skušam zamotit, ampak ko ima spet sekundo časa, zopet poskuša.
Lahko s čim namažem za preventivo?

Hvala za nasvet, rasta
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : nedelja, 18.05.2008 : 12:29:17 »

Lahko z Bepantenom plus in poskusi poviti z "pasjim povojem" (dobiš v lekarni, je elastičen in se priplepi sam nase).
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #6 : nedelja, 18.05.2008 : 15:14:43 »

Pri veterinarju dobiš DERMAVET SPRAY, za odvračanje lizanja tačk, pa tudi vnetje zlizane kože zdravi. Našemu Donu je edino ta spray pomagal.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : sreda, 10.09.2008 : 12:53:46 »

LISA, mi lahko pomagaš z nasvetom, kje dobim ta spraj? Sem klicala klinike po Ljubljani, pa pod tem imenom nimajo nobenega spraja, moj ima pa trenutno pravi napad na tačko.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : torek, 23.09.2008 : 22:02:24 »

A ima kdo od Lise kontakt?  Res bi potrebovala ta sprej, pa ga nikjer ne dobim.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 24.09.2008 : 05:38:39 »

khm....iskalnik mi je našel DERMOVET, med drugim tole:
http://www.lek-veterina.si/si/govedo/dermovet-razprsilo/

Govedo, piše....no pa mogoče je na kakšnem drugem linku še kaj, sem samo tegale na hitro pogledala. Je pa videt to to. Lisa?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : sreda, 24.09.2008 : 07:50:58 »

Tele zadeve od Leka veterine so namenjeni govedu..., se pa na veliko uporabljajo tudi za pse, mačke in občasno nekatere celo tudi za ljudi Wink (to ni uraden navet - da me ne bo kdo držal za besedo...)
Če niste ziher ali je primerno za psa vprašajte svojega veterinarja, ali pa lahko vprašate tudi na Lek veterino, vam bodo oni lahko tudi svetovali...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : sreda, 24.09.2008 : 15:41:41 »

A da bi bilo to, to?

Lisa?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #12 : četrtek, 25.09.2008 : 07:09:16 »

Naš vet ni bil navudšen nad tem da bi za Lino uporabljala ta sprej.

LPK
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Grizenje sprednjih tačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines