mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:28:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!  (Prebrano 23166 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« : sreda, 12.03.2008 : 10:58:11 »

Sem samo bežno videla včeraj na poročilih, danes je pa že na netu http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20080311_3119555.php. Boga psa in upam, res upam, da bodo ugotovili kdo je lastnik in ga konkretno kaznovali. Po eni strani razumem policiste, ki so se ustrašili, ampak po drugi strani pa bi takoj lahko poklicali nekoga, recimo iz zavetišča, da bi pse ulovil kot je treba ali pa veterinarja s kakšnim uspavalom, če je to sploh izvedljivo.
Spet enkrat so živali nasrkale zaradi neodgovornosti lastnikov  Cry
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : sreda, 12.03.2008 : 11:08:36 »

Zelo me zmoti tale stavek: "Psa sta skušala napasti policista..."

Zdaj pa ti vedi, ali bi ga res napadla, ali ne. Ta policist je bil lahko samo tako prestrašen, se že na splošno boji psov, ima slabe izkušnje z njimi, itd. LAhko da mu ne bi naredila čisto nič. Ampak sedaj tega ne moremo več vedeti.  Undecided Žal. Mogoče bodo ljudje končno spoznali, da pes ne sme biti prosto spuščen. Upam.

Policist (po moje) nikakor ne bi smel ustreliti psov, ampak bi moral poklicati zavetišče. Ustrelitev bi morala biti skrajna, zadnja možnost, ko bi že izčrpali vse druge.

Pa kako je sedaj to? Piše se o potepuških psih, a sedaj iščejo lastnika. Mal sem zmedena. Po moje imata lastnika, ker sta lepo urejena (vsaj včeraj pri 24 ur je bilo tako videti). Jao, lastnika, zamislita se nad sabo... Lips Sealed
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2 : sreda, 12.03.2008 : 11:27:22 »

GROZAA Shocked!!!
Ljudje bi morali poleg policije poklicati še zavetišče, morda bi se potem bolje izteklo. Je pa to tako kot bi ustrelili vsakega roparja. "Ampak psi so samo živali in jih pač ni škoda", ljudi (tudi najhujše kriminalce) pa seveda nesmejo ustreliti!
Ta dva psa bi lahko postala nova prijatelja kakšnemu človeku, medtem ko kak kriminalec običajno ne spremeni samega sebe!

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #3 : sreda, 12.03.2008 : 11:56:41 »

Mene je pa presenetilo sledeče....sem malo brala komentraje, ki jih podajojo bralci člankov, ki so objavljeni na spletnih straneh...mislim, katastorfa, kakšne neumnosti lahko človek prebere tam gor o dotičnem članku. Me sploh ne čudi, da pride do takšnih situacij in to ravno od ljudi, ki tako neanderetalsko razmišljajo....(joj, sem užalila naše prednike)
Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #4 : sreda, 12.03.2008 : 12:12:12 »

Komentarjev niti ne upam brat. So že na vseh ostalih člankih taki podn od podna, da tu pa sploh ne grem brat. Mene res zanima, če bo še kaj bolj "uradno" znano, kaj se je sploh dogajalo. Če sta se psa tepla, mogoče celo zaradi kake samice, bi z cevjo za vodo dosegli zelo veliko. Psa pa bi danes še živela. Sploh me zanima, zakaj ni kdo reagiral že ko sta bila opažena na avtocesti.

Katero zavetišče pa je pristojno za to regijo, če kdo ve? Me zanima, če je bilo sploh obveščeno ali pa so kr takoj policaji s pištolami prileteli. Upam samo, da ne bo to zdaj prišlo v prakso. Kjer koli bo en pes spuščen tekal okoli in koga narenčal bodo že krogle letele  Shocked Res upam, da ne!
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #5 : sreda, 12.03.2008 : 12:13:17 »

Saj so reagirali že na avtocesti. Dars naj bi jih "odstranil"- kar pač to pomeni.
Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #6 : sreda, 12.03.2008 : 12:16:34 »

Piše, da so jih pregnali.  Sad
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #7 : sreda, 12.03.2008 : 12:46:24 »

Ne zagovarjam ubijanja in se štejem za veliko ljubiteljico živali, ampak če bi mene in mojega psa ogrožala dva psa bi se tudi branila z vsemi sredstvi. A vi se nebi al kako? Sicer nimam pištole in ju nebi ravno ustrelila, ampak bi pa fejst mahala in brcala okoli sebe in preplašila če ne že poškodovala psa. A potem bi jaz pasala med mučitelje?

Glede na prebrano v članku sta bila psa nevarna. Jaz bi se raje vprašala zakaj sta bila nevarna in na tem področju začela pospravljati v naši preljubi državi, ne pa se znašat spet na policista, ki je pač odreagiral tako kot je...verjetno ni iz žlehtnobe pa zanalašč pa ne vem kaj še. Počutil se je ogroženega in se je branil, tako kot bi se jaz, pa verjetno tudi vsei ostali....Sicer me  pa zanima koliko vas je takšnih, ki ste že kdaj lovili nevarnega psa ali pa bi vsaj šli nekomu iz zavetišlča pomagat lovit nevarnega psa? Ni tako preprosto kot se sliši, tudi ljudje iz zavetišča so samo ljudje in tudi njih bi takšen pes lahko napadel. Je že res da znajo nekateri uporabiti drugačne pristope in imajo več uspeha...ampak zbeganemu za povrhu pa še napadealnemu psu je popolnoma vseeno ali je človek ljubitelj živali ali pa policaj s pištolo.

LPK

Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #8 : sreda, 12.03.2008 : 12:53:37 »

Toblerone, za tiste konce je pristojno zavetišče Zonzani, ampak po vsej verjetnosti takrat niso imeli uradnih ur (no, nič čudnega)...ali pa policistna nista pomislila, da bi lahko poklicala zavetišče! Želela bi še dodati to, da je težko soditi o tem, kakšna je bila situacija...sem pa vsekakor proti uporabi strelnega orožja Angry
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #9 : sreda, 12.03.2008 : 12:53:41 »

Se popolnoma strinjam s Kimi? Ali bi mogoče morali čakati, da se ponovi zgodba z ljubljanskega Viča?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #10 : sreda, 12.03.2008 : 13:05:38 »

Katera zgodba TagTu? Huh
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #11 : sreda, 12.03.2008 : 13:17:32 »

Bulmastifi na Oražmovi Sad Napadenega so rešili šele policisti, seveda hudo poškodovanega. Pa se je zgodilo v prisotnosti lastnice, ki krdela žal ni obvladala in psi niso bili neznani. Tokrat pa se (še) ne ve, kdo so lastniki, ali so cepljeni proti steklini, ali morda niso, so okuženi? Poškodbe pa bi bile lahko prav tako hude ali pa celo smrtonosne? Ne vem, če bi se kdo, ki je napaden, strinjal, da se najprej pokliče zavetišče in veterinarja in ne vem koga še vse?

Psi resnično niso krivi, da so morali končati na tak način, ampak tudi krajani (vključno z otroki) so bili resno ogroženi!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #12 : sreda, 12.03.2008 : 13:22:19 »

Aja saj je res tisto z mastifi Shocked groza! (kako sem lahko pozabila sram)
Ali ni bil en napad na dekle, "od" dobrmanov (nisem ziher). Vem da je bilo po TV-ju ker je še kazala hlače ki so jih raztrgali (bile so krvave!). Ali morda kdo ve kaj mislim Huh

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : sreda, 12.03.2008 : 13:28:43 »

Psa sta že ves dan povzročala težave, tudi ljudi naj bi napadala. Najprej se je zagnal v policaja eden, potem pa še drugi.  Policaj je streljal takrat, ko je pes skočil nanj. Ali pa naj bi pa mogoče čakal, ali ga bo ugriznil ali ne? Če je bilo res tako, kot je napisano, je čisto prav, da so ju pospravili. Prav škoda bi bilo, če bi takšna psa en mesec na davkoplačevalske stroške zasedala mesto v zavetišču, potem pa bi bila tako ali tako evtanazirana. Enako velja za tiste pse, ki vztrajno gonijo divjad, lastniki pa kljub opozorilom ne ukrepajo.

Pod pogojem, da je bilo res tako kot je bilo napisano. Ker... ali ste prebrali tisto časopisno zgodbico o angleškem rotvajlerju, ki naj bi raztrgal svojega lastnika, ko je ta padel po tleh? Kasneje se je izkazalo, da je možakar umrl zaradi infarkta, pes ga je hotel prebuditi in ga je lizal, mimoidoči so bili prepričani, da je napadel, pa so se ga lotili z basebolskimi kiji in gasilnimi aparati. Pretepeni pes je podivjal, ker ni mogel zbežati - mrtvi lastnik je še vedno trdno držal povodec v roki.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : sreda, 12.03.2008 : 13:29:36 »

nezzek, jaz vem, o čem govoriš. Se spomnim prispevka.

No, jaz sem tudi STROGO proti uporabi strelnega orožja. Sigurno bi se našel drugi način...npr. s cevjo za vodo...itd...ne vem, no, če je to prav.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines