mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:00:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!  (Prebrano 23114 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #45 : četrtek, 13.03.2008 : 18:29:01 »

ja.. Jana, samo vsaj poskusil bi lahko....saj vem da imaš prav.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 13.03.2008 : 18:42:15 »

Lea*, brez zamere, vendar - kaj bi lahko poskusil?
Oz. drugace, kaj je poskusil, pa se ni obneslo oz. je bil premalo vztrajen ali prepricljiv ali kaj drugega?
Verjamem, da ni kot v western filmu prisibal v akcijo, potegnil pistolo, ustrelil prvega in drugega psa, potem pa vprasal, kje so "bad guys".

Ljubkovanje in bozanje takih psov in njihovih lastnikov ter posledicno tolcenje po glavah tistih, ki posredujejo (na bolj ali manj pravilen nacin) nas bo pripeljalo tako dalec, da dejansko ne bo nihce posredoval, tudi policaji ne, celo ne v tistih primerih, ko jih bomo klicali mi, naj nas zascitijo.
Hm, si kdo tukaj to zeli?

O policajih dobro in slabo, kot o vseh sortah ljudi na tem svetu. Ni samo dobrih in ni samo slabih ljudi. Je pa to struktura, ki nam v kocljivi situaciji lahko pomaga (hm ..., beri: mora pomagati). Kot je pomagala prebivalcem Medloga.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #47 : četrtek, 13.03.2008 : 19:05:26 »

Zgodilo se je pač kar se je zgodilo, in na to več nimamo vpliva. Kar je bilo je bilo. Vsak pa ima pravico do svojega mnenja.
In jaz mislim, da vseeno ni bilo kaj dosti časa, da bi pač ta bogi policaj kaj preveč razmišljal v tistem trenutku, ko je bil napaden. Seveda bi bilo lahko drugače če bi že prej za pse poskrbeli. Pa niso.
Najbolje bi pa itak bilo, da bi lastnika svoja psa socializirala in "porihtala", da sploh taka nebi postala! Angry In če bi vsi lastniki svoje pse lepo "porihtali" do takih stvari nebi smelo prihajati..


Lp nezzek&Bella Kiss

P.S.upam, da ne bo kdo kaj narobe razumel. (ne zamerit če sem kaj nesramno napisala)

Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #48 : četrtek, 13.03.2008 : 19:38:38 »

V Večeru danes piše, da se je javila lastnica obeh psov. Pravi, da sta ji pobegnila. Tak da bomo videli če bo kaj kaznovana. Sem pa danes videla v Mariboru redarje, ki so ogledovali za spuščenimi psi.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #49 : četrtek, 13.03.2008 : 19:41:08 »

No to pojasni zakaj sta bila psa tako dober "team" Angry..
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #50 : četrtek, 13.03.2008 : 19:42:05 »

Končno! Da bi le tej zgodbi sledilo za posledico, da bodo policaji dejansko začeli opozarjat ali kaznovat lastnike, ki nimajo psov na povodcu. Meni je res že dovolj vseh teh pasjih prijateljev, ki mi pokvarijo čisto vsak sprehod ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : četrtek, 13.03.2008 : 20:58:46 »

Ja, saj točno to se zgodi. Najprej pustijo, da ta ali oni nekaznovano terorizira celo ulico, potem se zgodi incident in potem se pa spravijo na tiste, ki nobenemu nič nočejo. Praviloma najprej na kakšne stare mamice z debelimi ščenetki, ki nobenemu nič ne morejo, tudi če bi hoteli.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #52 : četrtek, 13.03.2008 : 21:07:18 »

Prejšnji teden so po Tivoliju talali kazni. Lastnica je dobila pozdravček za 400 Eur ker se je njen pes prosto sprehajal po OTROŠKEm IGRIŠČU! Ki je ograjeno, dodatno opremljeno s tablami prepovedano za pse. Aja, je bil velik pes. Ne vem če so kaznovali še koga, se mi zdi pa čisto prav.Bolje preventiva, kot kurativa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 13.03.2008 : 21:14:23 »

Mah, dvomim, da bodo pa zdaj zaceli na veliko talat kazni. Ce bodo pa toliko boljse, je v okolici kar nekaj kandidatov za 400eur.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #54 : petek, 14.03.2008 : 00:31:30 »

Končno! Da bi le tej zgodbi sledilo za posledico, da bodo policaji dejansko začeli opozarjat ali kaznovat lastnike, ki nimajo psov na povodcu. Meni je res že dovolj vseh teh pasjih prijateljev, ki mi pokvarijo čisto vsak sprehod ...
hja, zakaj bi me nekdo kaznoval, ker imam psa oddaljenega 2m od sebe, pač brez vrvice?!
naj kaznujejo tiste, ki se jim psi prosto sprehajajo po ulici, nenadzorovano...
precej ne fer se mi zdi, da mi bo sedaj nekdo našponal 400€, ker je moj pes že od majhnega svoboden, beri ob meni brez vrvice Roll Eyes

to kar pa je napisala ''takoda'', se pa popolnoma strinjam. če je pes prepovedan, je pač prepovedan, si je sama kriva...

na srečo (trkam) z odvezanim psom (psi Grin ) srečam tudi policaje, pa se nihče ne ''spotakne'' ob psa.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #55 : petek, 14.03.2008 : 07:42:23 »

. Sem pa danes videla v Mariboru redarje, ki so ogledovali za spuščenimi psi.

Pred ene dvema tednoma sta se po mariborskem parku sprehajala dva policista na konjih in opozarjala lastnike spuščenih psov. Sicer nista pisala kazni, a na koncu so psi vseen bili na povodcu. Razen enga freelancerja  Wink

Kaj pa če psa imaš na povodcu, sam povodca ne držiš v roki? To pa v zakonu nikjer ne piše..
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #56 : petek, 14.03.2008 : 09:37:16 »

Teja, zato ker v zakonu (oziroma odloku če smo natančni) ne piše, da moraš psa met na povodcu samo če ga ne obvladaš ali da se pes od tebe ne sme oddaljit več kot 3m, ampak piše da moraš recimo (kot primer samo navedba mesta) na območju Mestne občine Ljubljana imet psa na povodcu, pa nima veze ali je to travnik, gozd ali cesta, ampak je to območje te in te občine ali tega in tega kraja.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #57 : petek, 14.03.2008 : 10:44:13 »

Teja, meni se je že dostikrat zgodilo, da je sicer skrajno prijazen in ubogljiv pes postal nervozen, ko je prišel pozdravit mojega privezanega zoprnega psa. In ker tujemu psu pač ne morem zaupat, mi je v takih situacijah strašno neprijetno. Priznati moraš, da ste lastniki, ki lahko toliko zaupate v svoje pse, kot lahko npr. ti, prava redkost. Ali pa samo jaz srečujem tiste druge primerke...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #58 : petek, 14.03.2008 : 12:37:55 »

Upam, da bo enkrat udarilo po denarnici tudi kakšnega hinavca s foruma, ki se razburja zaradi spuščenih psov, svojega pa ima privezanega vedno razen takrat in takrat.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #59 : petek, 14.03.2008 : 12:48:02 »

Teja tudi jaz se strinajm s predhodnicami, pes mora biti na povodcu, če je tak odoločeno in je popolnoma vseeno ali ti svojega obvladaš ali ne, ker jaz na drugi strani tega ne morem vedeti. Moja psica ne iziiva in se umakne, mi gre pa pošteno na jetra da ji pride najedat kak spuščen pes, tudi če ji nič noče, ali pa jo hoče samo pozdravit. Moji pač niso všeč veliki psi in ima raje da jo vsi pustijo pri miru, jaz pa tudi. Pa ne bevska, ne laja, renči ali skače, želi se umakniti kar pa ni vedno mogoče, puca ima ima rada svoj mir in res ne vem zakaj bi bila deležna nepotrebnega stresa, ko jo pride ovohatr sicer prijazen velik pes?

LPK
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines