mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 05:58:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tabu in Copra
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tabu in Copra  (Prebrano 22120 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 14.03.2008 : 22:05:41 »

Stara 3 mesece, iščeta dom.

Tabu:




Copra:

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : sobota, 15.03.2008 : 10:57:04 »

Tabu pač nima zastonj takšnega imena...
Eno prvo in eno zadnjo tačko ima deformirano, če gre za poškodbo, je že stara, lahko pa je tudi genetsko.
Oddajamo ali evtanaziramo? Šepal bo celo življenje.
Logiran

žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #2 : sobota, 15.03.2008 : 11:41:38 »

Šepa zaradi bolečin?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : sobota, 15.03.2008 : 11:59:35 »

Tački sta deformirani, na prvi je sklep zadebeljen, nobena nima normalno razporejenih blazinic. Bi rekla, da boli, če imaš kr neki namesto kosti. Ampak ne bi rekla, da je ta bolečina tolikšna, da ne bi mogel živeti. Tudi ne vem, če se ne bi dalo za kakšnega jurja ali dva ali tri evrov celo reč popravit.
Imam zavetišče in deformiranega psa, pa pač vprašam za mnenje.
Logiran

ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #4 : sobota, 15.03.2008 : 12:39:55 »

Ti sama ves najbolje, kaksen strosek je mali zate vsak dan, zato ti recimo jaz ne morem reci, da poskusi z oddajo. Jaz ne vem, kaksen strosek je, zato bom rekla (pogojno rekla), poskusi z oddajo, daj ga na seznam zivali za posvojitev na daljavo. Jaz ga posvojim pa sigurno se kdo, na daljavo pac, ker trenutno nimam moznosti posvajanja v "resnici". Itak pa nisem najboljsa za neko objektivno mnenje, ko izklopis custva, vklopis razum, preracunas vse in se odlocis za drugo opcijo. Tole je moje skromno mnenje, ne vem ce kaj pomaga, verjetno ne.  Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : sobota, 15.03.2008 : 17:23:32 »

Tabujeva zadnja tačka:



Prva (ena je slabša od druge):







Pa še cel Tabujček:

Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #6 : sobota, 15.03.2008 : 17:37:21 »

joj revček Cry
Ko pa je tak srček, take oči ima kot moiia Bella Cry Prav tako me ona gleda kot Tabu na zadnji fotki.

upam da se dobro izteče.

Kaj pa je z Copro?? Ali je ona zdrava? Huh

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : sobota, 15.03.2008 : 17:55:57 »

Ja, če bi bilo kaj s Copro, bi napisala mende, ali kako???!

A v Topolšici že imajo kakšno mnenje?

Se zvečer še enkrat slišiva, ampak ni najboljše.
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #8 : sobota, 15.03.2008 : 18:45:49 »

Nisem ga videla v živo, da bi me že čisto kupil z lepimi pogledi. Zato lahko še hladno rečem, da če je v slabem stanju, denar raje prišparaj za vse, ki bodo v prihodnjih dneh, tednih in mesecih še prišli v zavetišče.
Ampak... če se odločiš drugače, na podlagi tega, da je cuker, mlad, s svojim življenjskim potencialom, .... naj rečem, da bo tudi tokrat zalaufal darovalni stroj v tej "horjulski druščini". In se bo kot vsakokrat nabralo (vsaj del) denarja za njegove potrebe.
Pa naj najprej Dr. pove, kako in kaj. (Mogoče) bo potem odločitev lažja.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : sobota, 15.03.2008 : 18:50:07 »

Dr. je že skoraj 100%, da ne. Gre za agenezo (nepopoln razvoj telesnih organov, v tem primeru tačk). Prizadete so tri, dve huje. Če bi šlo le za eno, bi zbirali, ja... tako pa po vsej verjetnosti ne bomo.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #10 : sobota, 15.03.2008 : 20:12:03 »

Če sprašuješ za mnenje, je moje: evtanazija.

Katarina
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #11 : sobota, 15.03.2008 : 20:12:21 »

Kako bi pa izgledalo njegovo življenje ko odraste brez kakršenakoli posega? Mislim, razen tega da bi šepal oziroma nenavadno hodil, a bi imel tudi bolečine?
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 15.03.2008 : 20:59:17 »

Verjetno ne bi mogel živeti povsem normalno, ker so 3 tačke deformirane in ker psu ne moreš dopovedat kje, kdaj in koliko lahko hodi, bi si verjetno slej ko prej do živega ranil štrklje(tačke), to bi se ponavljalo... razen, če bi imel tačke povezane oz.bi bil obut, ampak to je spet bolj slaba rešitev. Revež je. Cry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #13 : sobota, 15.03.2008 : 21:19:48 »

jaz tudi mislim da je evtanazija najboljši način. Sej je cukerček pa ga kar nemoreš dat, pa je mlad,.. samo moramo gledati dobro zanj. Preživel bo najbrž veliko bolečin pred in po operaciji.
Če pa je res veliko možnosti, da bo po operaciji čisto ql potem bi bilo vredno poskusit. Samo glede na to da so 3 noge prizadete..

                                                                             Sad
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #14 : sobota, 15.03.2008 : 21:27:34 »

Polona....a nam ne govoriš (pišeš) in nas učiš kar naprej o kvaliteti življenja.......
Ker mislim, da sem (morda) že kaj "odnesla" .....se meni tudi na veliko žalost seveda, zdi evtanazija najbolj primerna. Ker, če bi bila samo ena tačka.....ampak tri je pa prehudo - žau  Cry
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tabu in Copra
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines