mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 04:42:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tabu in Copra
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tabu in Copra  (Prebrano 22119 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #15 : sobota, 15.03.2008 : 21:59:34 »

Evtanazija!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : sobota, 15.03.2008 : 23:26:56 »

Odgovor v dnevniku zavetišča.
Logiran

ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #17 : sobota, 15.03.2008 : 23:44:46 »

Jaz se strinjam s tabo, nisem hotela pisat prej v smislu: ˇ"vsi tisti, ki ste prepricani, da evtanazirat, kdo ga bo pa peljal...".
Ampak, ce je malcek ok, ce se stanje da popravit in ce racunamo, da ima vsak kak € ali dva odvec, potem (pa sej sem ze prej napisala), potem pac jaz ne bi evtanizirala.
Vcasih je cisto ok pricakovat cudeze od drugih, saj jih tudi drugi od tebe in vcasih se cudezi pac zgodijo, upam da se bo pri temu malcku zgodil cudez.
V koncni fazi, kakrsnokoli odlocitev bos sprejela imas pri meni podporo, v financnem in custvenem smislu, ce kaj pomaga  sram
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #18 : nedelja, 16.03.2008 : 08:45:06 »

Smetka, kake so dejanske možnosti v primeru "neevtanazije"? Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #19 : nedelja, 16.03.2008 : 09:09:41 »

Če ima mladič voljo do življenja je vredno poskusit, tako kot sem že prej napisala. Smiley
Denarno pa sem prepričana da bomo vsi pomagali Wink. (pa tud če bo šlo iz moje žepnine)

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 16.03.2008 : 09:19:39 »

Ja, kateri mladič pa nima volje do življenja?

Smetka, kake so dejanske možnosti v primeru "neevtanazije"? Sad

Ne vem še.

Sem hotela samo povedat, da je precej lahko tako od daleč odločat se o čemerkoli; in da je evtanazija tema, v kateri zlahka najdeš skrajnosti. Eni bi kar povprek, drugi ne bi za nič na svetu. S tem, kaj je prav in kaj ne, imamo pa le redki praktično vsak dan pred nosom in ni lahko. Oziroma kakor za koga, najbrž; meni ni.
Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #21 : nedelja, 16.03.2008 : 11:44:31 »

Polona, se strinjam z vsem, kar si napisala v dnevnik. Res je nam malo lažje...ti pa moraš to storiti....nekdo pač mora sprejeti to dokončno odločitev....kadar je potrebno.
Ti v tem primeru  veš, kako in kaj.....če so le kake možnosti....glede na vet.mnenje....te pa podpiram, kakorkoli se boš pač odločila.....kot vedno.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #22 : nedelja, 16.03.2008 : 13:47:53 »

Za ta dva včeraj sploh nisem vedela, da sta v zavetišču. Polono matra malo manj kot 40 vročine, komaj govori, skratka komaj živi...pa sem si rekla, da je ne grem nadlegovat v hišo z vprašanji glede malih dveh. Sicer sem videla samo Copro, ker Tabu je ležal skrit pod dekico. Sem jo spustila ven, jo pozdravila, potem pa vidim še dvoje učk, ki kukajo ven. Načeloma nisem kaj preveč naklonjena mladičem, kar v praksi pomeni da ne letam po parceli in se zraven derem "iiiiiiiiii", ampak skrbim, da imajo čisto pa hrano, tudi pocrkljam, ko je treba. No tale fant je tako zadovoljno ležal na dekici in zraven brundal, da so vsi moji principi takoj popadali v vodo.

Seveda sprva sploh nisem opazila, da bi bilo s tacami kaj narobe...in ko sem, sem videla le, da šepa na eno od zadnjih dveh. Povedano po pravici, nisem hotela vedeti kaj več=nisem šla ugotavljati kaj in kako, ampak sem le poklicala Smetko. Ko je Smetka ugotavljala kaj in kako je z tačkami, se je na njena ramena zvrnilo zopet ogromno breme; breme, ki ima no koncu poved "kaj pa če ne bo drugega kot evtanazija?". Saj se prepričuješ, da tiste ogromne učke ne pomenijo nič, pa da je mladič pravzaprav zadovoljen in vesel..in kaj pravzaprav kvaliteta življenja pomeni. In da imajo vsi le eno življenje. In kako prekleto težko je imeti tiste, ki jih boš sam peljal na zadnjo pot. Taras je na oni strani le par dni, pa ima že naslednji pes vozovnico za tja čez. Hočem povedati, da je težko...ne le odločit se evtanazirat, amapk bit fizično in psihično vpleten v to.

Če bi bila včeraj za ekranom, bi najbrž tudi sama napisala evtanazija. Ker za ekranom je pač le malo lažje - sešteješ minuse in pluse in če je več minusov, glava skalkulira evtanazijo. Biti zraven, kjer te ne ločuje ekran ali kaj drugega, je bistveno drugače. Pa ne zato ker gre za mladiča ki ima iiiii učke, ampak ker gre za žival, ki ima tako kot ti in jaz samo eno življenje. Sicer pa za to niti ni besede. "Veliko breme" in "je težko" niti podrazno ne opišejo tistega kar se ti v glavi dogaja; tudi SSKJ tega ne definira.

Lp, Maja
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #23 : nedelja, 16.03.2008 : 14:27:50 »

V primeru nadalnjih operacij - seveda pomagam finančno. Za tega in za druge..
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #24 : nedelja, 16.03.2008 : 15:34:18 »

Smetka, če se boš odločila, da evtanazija BO, potem ga lahko odpeljem jaz. Itak, da mi bo srce zraven počilo, ampak tako je. Saj mi ne bo prvič, a ne...

lp, Katarina
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #25 : nedelja, 16.03.2008 : 17:49:14 »

samo Smetka pozna (oz lahko oceni) stanje glede realne možnosti posvojitve v doglednem času in glede števila čakajočih na posvojitev v bližnji prihodnosti.
Vsekakor so to bistveni podatki pri odločanju do kam boš razne "pokveke" skup krpal in od kje naprej je meja za vozovnico.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 17.03.2008 : 10:40:27 »

Ima kdo možnost Tabujčka danes odpeljat v Topolšico?
Logiran

urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 17.03.2008 : 11:02:22 »

Vem kako težko je odpeljati živo bitje na zadnjo pot in se posloviti, sem to čisto sama izkusila pri svoji psički in se mi je sesul svet. Jaz sem zelo proti evtanaziji in dokler se sama nisem znašla pred dejstvom, da bom morala odločati o življenju in smrti moje zlate psičke, sem zmeraj govorila, da bo umrla naravne smrti, ob meni..., pa ni šlo, ker je bila bolezen prehuda.
Tabu je mlad in prav gotovo kot vsak mladič poln življenja..., ampak če ni niti ene razumne rešitve, ki bi mu omogočila lepo življenje, je evtanazija edino kar preostane. To, da sem za evtanazijo sem napisala le zato, ker se strinjam s Smetko in jo podpiram pri odločitvah, če pa se bo našla možnost, da se izogne..., pa bo seveda SUPER. Držim pesti.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 17.03.2008 : 12:41:14 »

Tole je prvo mnenje dr. po fotkah, ki so druge, kot so objavljene tule (bolj natančne). Sem mislila, da bo že po fotkah odgovor negativen, pa ni.

Polona,
redka in huda genetska napaka v razvoju nog. Na fotografijah se vidijo tudi rane na blazinicah, ker pac pes po svoje kompenzira hojo.
Za dokoncno mnenje bi bilo bolje, da psa vidim.


miskica ga danes pelje na pregled, če bo možno, ga bomo poštimali. Če ne, bo evtanaziran. Hvala že vnaprej za kakšno pozitivno misel nanj danes popoldan.
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #29 : ponedeljek, 17.03.2008 : 13:06:07 »

Tako zelo je simpatičen, da si res želim da bi mu uspelo. V kolikor se bo dalo karkoli narediti računajte tudi na moj prispevek. Sicer ne bo prav velik, ker sem v finančni buli ampak nekaj bom že napraskala.

Držimo pesti in 8 šapic za Tabujčka.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tabu in Copra
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines