mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 16:53:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Greyhound
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Greyhound  (Prebrano 24702 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #15 : četrtek, 23.02.2006 : 08:43:37 »

Problematika greyhoundov in španskih hrtov je na žalost še vedno aktualna. Gre za zelo obsežen problem, ki se prepleta s "kulturo" v španiji in na irskem.
Nekaj več o problematiki najdete na tem linku:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4500.msg132860.html#msg132860

Psi prihajajo v italijo skoraj vsak mesec, tako, da za vse, ki se zanimate za posvojitev svetujem reden obisk strani italianskega združenja za pomoč pri posvojitvi hrtov.
http://www.adozionilevrieri.it/1.html
Na desni strani strani je sekcija ADOZIONI GREYHOUND E GALGO in tam najdete slike in osnovne podatke o grejih in galgih, ki iščejo dom.

Na strani najdete tudi kontakte, če potrebujete pomoč pri pri prevodu pa kar vprašajte.

Lp,

Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #16 : sreda, 05.07.2006 : 12:21:39 »


Vidim da je tema ze stara, sem bila na tej italjanski strani in koker stekam je to res non-stop aktualno. zanima pa me kaksen odnos imajo do drugih psov.
Mam doma yorkija in ne vem kak bi se stekala.

a zivijo ti peseki v hisi?glede aktivnosti jim je potrebno verjetno posvecati ogromno casa za spehode?!
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #17 : sreda, 05.07.2006 : 12:54:41 »

honki

preberi še prispevek, ki je od danes, najdeš ga med vročimi temami, govori pa o isti tematiki
in eden teh psov je pri nas ....


Ja tale Viktor je od mojga sina, in moram reč, ja je čist vreu kuža, manjka mu sicer socializacije, do okolja in ljudi, predvsem ljudi saj so ravno ljudje tisti s katerimi je imel slabe izkušnje, predvem se odmika od moških, vendar se hitro privaja...
Do drugih psov se obnaša povsem normalno, ravno ta vikend so bili pri meni bili so štirje psi skupaj in ni bilo problemov, zelo je miren. Moja tamala mu je na veliko težila on pa nič, kot daje ni...
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #18 : sreda, 12.07.2006 : 12:36:15 »

Kakšna lepa novica Cheesy
Res sem srečna, da sta zaorala ledino in pripeljala v slovenijo eno od teh hrtovskih dušic Smiley
Upam, da se boste kmalu javili in sporočili kako napreduje Viktor v novem okolju.


Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #19 : torek, 18.07.2006 : 07:51:23 »

Angleški Sunday times je objavil grozljiv članek o množični likvidaciji ex racerjev. Na dvorišču zverine po imenu David Smith so našli 10.000 trupel. Cry Cry Cry

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2087-2272307_1,00.html
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #20 : torek, 18.07.2006 : 14:03:57 »

A je pol možna posvojitev samo  prek italijanske strani?
A se v Sloveniji noben ne trudi to temo bolj približat ljudem za lažje razumevanje?
Kje dobit podrobnejše informacije! Danes sem razposlala 5 mailov, pa mi noben še ni dal kakih informacij!
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #21 : torek, 18.07.2006 : 16:36:16 »

Za več informacij glede posvojitve angleških in španskih hrtov se lahko oglasite na e-mail: contact@memcouture.com. Sem v kontaktu tako z italijanskim društvom za pomoč hrtom, kakor tudi z irsko organizacijo PAWS - preko njih sem posvojil tudi našega greyhounda Viktorja.  Smiley
Nekaj več besed o problemu je napisanega na spletnem naslov kluba za hrte: www.hrti.si, pod rubriko aktualne novice - pomoč greyhoundom in španskim hrtom.
Res je, da se v preteklosti pri nas ni kaj dosti vedelo in govorilo o tej temi.  Lips Sealed
Pred kratkim pa je bil moj prispevek dodan tudi med aktualne teme na www.mojpes.net... Vabljeni k prebiranju!

Kar se posvojitve v Sloveniji tiče je tako: upam, da bomo jeseni lahko izpeljali akcijo posvojitve nekaterih psov pasme greyhound in galgo espagnol, če bo seveda obstajal interes za to!! Marsikaj se da postoriti, vendar pa je potrebno pokazati tudi nekaj iskrenega zanimanja s strani ljudi... Če se bodo pojavili ljudje, ki bodo resnično pripravljeni posvojiti katero izmed teh čudovitih bitij, potem ne vidim nobenega problema v organiziranju posvojitvene akcije ter nadaljnega ozaveščanja o problematiki ter reševanju le te.  Roll Eyes
Do tega trenutka se je pojavilo nekaj ljudi, ki so se tako ali drugače pripravljeni vključiti v akcijo. Skoraj prepričan sem tudi v informacijo, da bo v letošnjem letu vsaj še en greyhound/galgo našel svoj dom v Sloveniji. Podporo problematike "neuporabnih" hrtov pa so pred kratkim podprli tudi: Slovenski klub za hrte, Društvo za zaščito živali Ljubljana, Alenka Godec ter razni, medijsko neizpostavljeni posamezniki.


Sicer naj omenim, da so slovencem dokaj nepoznani ŠPANSKI HRTI (galgo espagnol) zelo podobni ANGLEŠKIM HRTOM (greyhound). Pasma je nekaj centimetrov nižja, v razmerju gledano imajo telo nekoliko daljše kot greyhoundi. Razlike so vidne v obliki šapic, obliki glave, uhljev, dolžine repa, oblike mišic ter globine prsnega koša. Tako kot pri greyih, obstaja tudi pri španskih hrtih veliko različnih barv ter barvnih kombinacij kožuha. Španski hrti imajo poleg gladke, mehke in kratke dlake lahko tudi resasto dlako - torej sta poznani dve različici, a slednje je dosti manj, čeprav je prvotna. Karaktero pa je tako greyhound kakor tudi galgo espagnol izjemno prijeten družabnik.

Torej, v vsakem primeru je tema obširna in odprta novim vprašanjem...  Smiley
Bodite lepo!

Eric Maj
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #22 : torek, 18.07.2006 : 16:48:59 »

Morda naj omenim le še podatek, da letno po svetu nove domove dobi pribljižno 9.000 greyhoundov in nekaj tisoč galgov. Sliši se dobro, a tudi ta situacija vsekakor niti slučajno ni "rožnata" ob dodani podrobnosti, da jih še vsaj toliko nikoli ne spozna svetlejše plati življenja in ob trenutku "neuporabnosti" kaj kmalu konča zelo kruto!!

Veliko uporabnega je objavljenega na spletni strani britanske organizacije Greyhounds In Need - GIN: http://www.greyhoundsinneed.co.uk.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #23 : sreda, 19.07.2006 : 06:41:27 »

Sem ti pisala že včeraj!
Upam, da bomo lahko pomagali večjemu števulu kužkov!
lp
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #24 : sreda, 19.07.2006 : 14:07:15 »

Sem ti pisala že včeraj!
Upam, da bomo lahko pomagali večjemu števulu kužkov!
lp


Sva se torej midva včeraj že "slišala" preko e-maila??
LP!
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #25 : ponedeljek, 24.07.2006 : 14:16:44 »

JA! Upam!  sram Wink
Se opravičujem, ker ti nisem takoj odpisala. Moja psička je bila na operaciji in sem se posvetila samo njej! Zdaj pa dalje začnem z reševanjem!  Smiley
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #26 : sreda, 26.07.2006 : 11:41:24 »


Izdelana je slovenska spletna stran za pomoč greyhoundom in galgom: http://posvojitev-hrta.webs.com (če pride do težav je delujoči naslov tudi http://www.freewebs.com/posvojitev-hrta. Gostuje na brezplačnem strežniku Freewebs, to opravičuje pojavljanje oglasnih vsebin na strani (naj vas ne ujezijo:)).
Na njej je obširno opisana problematika teh hrtov, stran pa vsebuje tudi predstavitev obeh pasem. Objavljeni so seznami doma željnih hrtov, naveden pa je še potek posvojitve ter mnogo ostalih uporabnih informacij.  Povabljeni k ogledu!  Roll Eyes
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #27 : sreda, 26.07.2006 : 15:54:55 »

Mislim, da bo slednji naslov, torej: http://www.freewebs.com/posvojitev-hrta/ bolj zanesljivo deloval. Hvala za razumevanje... Sicer pa vse kaže na to, da bo z jesenjo v Sloveniji dobilo nove domove vsaj nekaj "odsluženih" tekačev...  Wink
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #28 : četrtek, 27.07.2006 : 08:07:03 »

Echo, čestitke za trud in seveda držim pesti, da se bo kdo odločil za posvojitev.
Link do strani sem razposlala, upam, da se najde še kakšen posvojitelj.
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #29 : nedelja, 17.09.2006 : 15:44:12 »

Danes, 17. septembra 2006 sta bila v Slovenijo, v organizaciji ekipe POMOČ HRTOM.org, posvojena prva dva greyhounda. Čez okvirno dva tedna pa nove domove v naši deželici dobi še najmanj 3 do 5 "tekmovalno odsluženih" hrtov. Za več podrobnosti in utrinkov z današnje posvojitve, obiščite http://posvojitev-hrta.webs.com, rubriko POSVOJITVENE AKCIJEWink


http://www.freewebs.com/posvojitvene-akcije/all%20together.jpg

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Greyhound
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines