mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:17:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Skye terier
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Skye terier  (Prebrano 9476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tjasha
gost
« : nedelja, 25.08.2002 : 12:21:18 »

Zivjo,
mene pa zanima o Skyjskih terierih. Prijateljicina druzina zeli kupiti mladicka in odlocila sem se, da malce pomagam. O njih vem kar nekaj, ampak nisem pa se zasledila vzreditelja v Sloveniji.
Zelo rada bi pa tudi izvedela kaksne informacije od lastnikov teh luskanih terierckov.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : sreda, 30.04.2003 : 16:31:17 »

Tjasha:mislim,da vzrediteljev Sky terierjev v Sloveniji ni ima pa moja znanka psičko te pasme in jo bom vprašala kje je psičko kupila!
Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #2 : četrtek, 23.09.2004 : 19:34:27 »

Oj! Sky terierko ima tudi članica tega foruma, namreč Lyra. Psica je stara 12 let.
Lp, Ss
Logiran
Lyra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #3 : petek, 24.09.2004 : 14:41:33 »

Oj! Sky terierko ima tudi članica tega foruma, namreč Lyra. Psica je stara 12 let.
Lp, Ss
Ja, to sem jaz Wink.
Naša Olivia oz. krajše Oli je torej stara 12,5 let, dobili smo jo pa na dokaj nenavaden način (več o tem tukaj).
Kar se značaja tiče... no, Oli je baje redkost glede tega, ker je scrkljana do konca. Mami je bila na nekaj "družinskih srečanjih" skyev in pravi, da so bili ostali bolj "tečni". Je pa seveda to naša terier, kar pomeni, da bo delal tisto, kar bo hotel on, vsaj naš Oli je taka - sicer pa pri njej priboljški delajo čudeže Wink.
Pri Oli imamo tudi problem - namreč, v mladosti se je stepla z nemško ovčarko in zdaj vsakič, ko stopi iz atrija, začne lajati. Tako da je treba biti pri skyih (tako kot seveda pri vseh psih) pozoren, da ima dobre izkušnje iz mladosti.
To bi bilo zaenkrat vse... bom pa še vprašala mami glede vzrediteljice.

LP, Lyra
Logiran
mol
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #4 : ponedeljek, 27.09.2004 : 07:07:58 »

Pred leti je bilo v Sloveniji kar nekaj legel Skye terrierjev, sedaj pa ni več mladih psic, torej ni več vzrediteljev.

V Ljubljani pod ljubljanskim Gradom (na Sodarski stezi 6) živi še vedno gospa, ki ima, mislim vsaj, še 5 sky-ev, vendar so že vsi starejši, cca.10 let. Za nasvete se je najbolje obrniti nanjo.

Drugače pa je Skye terrier zahteven pes, zahtevnega karakterja, z velikimi zahtevami po redni negi, krtačenju. Velik problem je njegova dlaka, ki mora segati še dalj kot do tal.....

Tudi drugod po Evropi, Skye terrier ni močno zastopan, na mednarodnih razstavah tudi po Evropi, le tu in tam vidiš kakšen primerek.

Za več informacij mi lahko pošljete tudi zasebno sporočilo.

LP.

PS

Pravilno se zapiše SKYE TERRIER in ne SKY terrier.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #5 : torek, 27.03.2007 : 10:59:46 »

Joj jaz sem zdaj odkrila to pasmo, kakšni cukri. Sem velika ljubiteljica terrerjev in me vsak posebej vedno znova očara. Sem vidla enkrat v Lady, da ga ma ena princesa, ampak sem mislila, da je mešanec, zdaj sem šele pogruntala, da je pasemski. No v glavnem, zanima me kako veliki so ti psi. Dojela sem, da so majhni ampak vseeno me zanima kakšna je njihova višina.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #6 : sreda, 28.03.2007 : 09:42:54 »

Kuža, ki ga ima Monaška princesa ali karkoli je že NI Skye terier ampak je mešanec. To je bilo že večkrat napisano. Sem pa tudi jaz mnenja, da je definitivno nekaj skayčka v njem.

Moram pa povedati, da nas je pred tremi tedni zapustil Skye terier Odin. Star je bil 14 let. Kupili smo ga pri vzrediteljici Nuši, ki je v tej temi že omenjena.

Ni pa to tako zelo majhen kuža kot misliš. Naš je imel okoli 12 kg. Pa tudi ni prav prijazen kuža. Je zelo trmast, samstojen in svojeglav. Drugih psov naš ni maral, razen domačih. V bistvu je dobil skoraj živčni zlom, če je samo zagledal drugega psa. Tudi do tujih ljudi ni bil prav prijazen, mi smo morali vedno povsod opozarjati naj ga ne božajo. Zelo močno je uveljavljal svojo voljo, malo smo ga ukrotili šele s šolanjem pa še potem je ubogal samo očeta ostale pa kakor se mu je zazdelo.

V glavnem, to je kuža, ki potrebuje veliko pozornosti in ukvarjanja in predvsem vzgoje, ni primeren za majhne otroke, večinoma se naveže le na enega človeka, kar zakompliciran pes ampak mi smo preživeli 14 čudovitih let z njim.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #7 : četrtek, 29.03.2007 : 10:57:51 »

Hvala za odgovor, no s trmastimi in zakompliciranimi psi imam izkušnje, ker mam enega takega doma, saj nimam v planu kupovat še enega psa, čisto tako me je zanimalo, to je torej extra terrier. Smiley Sicer pa ta pes mogoče res  ni tako zame (tudi v bodoče), ker če ma že v osnovnem karakterju nekaj sovraštva do drugih psov.  Moja edina želja je, da bi moj naslednji pes bil prijazen do drugih psov, ker tud ta moj ni in to je edino kar me pri njemu res moti.


A princesa ima mešanca, tudi prav, ampak je pa res podoben skyčku. V vsakem primeru je luškan. Nisem niti brala nič o tem, samo sliko vidla.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Skye terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines