mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:32:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Grobe pasje blazinice
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grobe pasje blazinice  (Prebrano 23988 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #15 : četrtek, 16.09.2004 : 09:11:00 »


Torej - kaj si mislite o tem? Jaz se s tem deloma strinjam, saj se sama pri sebi tega kar dobro držim. Dokler imam kožo takšno kot je, čim manj kemije. Grin


Jaz se tudi s tem kar strinjam, zato pa uporabljam same čisto naravne zadeve, nič preagresivnega, pa seveda ne prepogosto. Ampak je pa težko rečti, kdaj je prepogosto in kdaj preredko   Huh
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #16 : četrtek, 16.09.2004 : 09:21:09 »

No glede mazanja, je to še vedno stvar odločitve. Jaz imam sama rada mehko in lepo kožo, prav tako imam rada, da ima moj pes mehkejše blazinice. Pri nama to deluje, mazat mi pa itak ni problem.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #17 : četrtek, 16.09.2004 : 09:27:24 »

Ja, res čim manj kemije. Da ima grobe blazinice, je zanjo pravzaprav dobro, če seveda ne pride do pokanja te poroženele kože. Parket pa  Roll Eyes bo žal trpel. Mi bomo verjetno morali parket kar menjati, tako dobro sta ga obdelala. Ni pa nobenega problema tam, kjer smo po tleh dali pluto.

Pri nas je dekica zakon. In velikokrat se počutim prav smešno, ko vlačim tisto deko s seboj, da bosta gospoda blagovoljila dati svoje rite dol, ker na betonu ali asfaltu naše gnade pač ne bodo ležale. No, jaz temu rečem razvajenost za katerega sem krivec kar jaz sama  sram.

Vendar pa ležanje na betonu ni priporočljivo, lahko botruje revmi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #18 : četrtek, 16.09.2004 : 09:40:25 »

Ja, ko ji paše, vlači dekico za sabo...lani damica še na mokro travo ni hotela stopit. Grin Grin
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #19 : četrtek, 16.09.2004 : 10:09:00 »

Pri nas je dekica zakon. In velikokrat se počutim prav smešno, ko vlačim tisto deko s seboj, da bosta gospoda blagovoljila dati svoje rite dol, ker na betonu ali asfaltu naše gnade pač ne bodo ležale. No, jaz temu rečem razvajenost za katerega sem krivec kar jaz sama  sram.

Je kar dobro slišati, da nisem samo jaz tista, ki vsepovsod vlači deke s seboj za razvajeno gospodično, ki se za nič na svetu ne bo vlegla na gola tla   sram
Moram reči, da mi je ponavadi kar precej nerodno, ko npr. grem kaj spit ali jest in s sabo nesem deko za mojo kraljično na zrnu graha, ker če ne bo imela deke, se ne bo vlegla in dala miru in jaz ne bom mogla ne pojest in ne spit, kar bi rada.
Medtem pa gledam ostale pse, kako brez problema ležijo pod mizo. Moja pa se ni hotela vleči na tla niti na morju, ko ji je že tako bilo vroče, tla v senci pa so bila mrzla in bi se tako lahko malo ohladila. Ampak ne, moja gospodična pa ne bo ležala drugje kot na deki ali še boljše blazini Grin
Pa po možnosti na sveže oprani deki - tako je bilo na morju. Vsi so se mi že smejali, ampak vsakič se je hotela vlečt točno na mojo brisačo (svežo seveda, njej sem razprostrla staro brisačo). In ko je eno brisačo zmočila in zamazala, se je spet hotela prestaviti na svežo... Pa to sploh ne moreš verjeti...

Maj, ja, tudi moja si včaih blazino iz svoje postelje potegne na dvorišče, ko si zaželi malo poležavanja na soncu, pa čeprav imam deke, blazine in tepihe za njo nastavljene po celi hiši in dvorišču, ampak blazina iz postelje je najboljša...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #20 : četrtek, 16.09.2004 : 10:19:31 »

Bonie,
no, lahko ustanovimo sekcijo "Princeske na zrnu graha in njihove oprode z dekami"  Grin
He, he, kot berem tvoje vrstice, dobim en tak čuden občutek, da pravzaprav opisuješ moj primer.  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #21 : četrtek, 16.09.2004 : 10:41:17 »

Drejči,
jaz sem doslej še upala, da se bo to s časom uredilo, da bo vseeno odrasla v "normalnega" psa, pa sem zdaj kar malo že izgubila upanje Cry
Je pa še nekaj, če ji nočem dati deke na tla, da se bo gospodična vlegla, ona pa je zaspana/zmantrana in ji ni za vohljati in se prestavljati naokrog, pa si gospodična zmisli kar, da bi ona se vlegla na klop, stol poleg mene ali pa kar meni v naročje. Ravno to nedeljo se mi je spet to zgodilo. S prijatelji smo malo pohajali po Pohorju in pred odhodom domov smo se še vsedli pri eni koči in ker nisem imela s sabo deke, je gospodična skočila na klop in se s sprednjimi tacami vlegla meni v naročje. Glede na to, da ni ravno med najmanjšimi, si lahko predstavljaš reakcije ostalih pohodnikov  sram
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #22 : četrtek, 16.09.2004 : 11:03:02 »

Bonie,
nič se preveč ne sekiraj. Jaz na očitajoče poglede ne dam kaj dosti. Zgražajo se, če si pes dovoli skočiti na klop, nikogar pa ne moti, če se ljudje vsedejo na naslonjalo klopi in svoje prelepe nožice v "sterilno čistih čeveljcih" sparkirajo na sedišča in nihče se ne razburja, če mularija skače po klopeh in celo mizah. Prav smešno, kot da so podplati čevljev kaj bolj čiste od pasjih tac.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #23 : četrtek, 16.09.2004 : 11:26:29 »

Drejči,
sicer se čisto strinjam s tabo, samo glede na to, da je med ljudmi toliko nepoznavanja in stereotipov o večjih pseh, sploh pa ker večina ljudi mojo psico, ki ne bi še mravljici ničesar naredila, takoj označi za nevarno..., si želim, da bi se vedla 100% sprejemljivo za okolico. Brez nepotrebnih izzivanj. Zato sem pri njej še toliko bolj pikolovska za vsako najmanjšo "napakico" (še posebej pa takšne, ko na sprehodu hoče povohati kakšnega mimoidočega, pa čeprav je še mlada itd.), na katere pri svojih prejšnjih pseh (tudi nemških ovčarjih) sploh nisem bila pozorna. Ker so na žalost ljudje takšni, da vsakršno najmanjšo stvar vzamejo kot skorajšnjo katastrofo in potem Bonie sploh ne dobi priložnosti, da se pokaže v pravi luči. Je super socializirana, poslušna kljub mladosti, lahko jo brez problema vzamem povsod s seboj. Lahko jo imam komot tudi spuščeno, ker me brez problema uboga, samo tega zaradi okolice raje ne izvajam drugje kot v gozdu... Je pa res, da je radovedna in družabna, vsakega mimoidočega bi povohala in potem še polubckala, če bi pustil oz. če bi ji jaz to dovolila. Razume pa sem in ne sme in uboga.
Če bi bila zlati prinašalec, bi verjetno vsi že na daleč bili ful navdušeni nad njo, zdaj pa... grejo kolikor se le da daleč vstran, če pa jih Bonie samo pogleda, jo pa že obtožijo napada Angry

Mislim, da sma malo zajadrale iz teme. Jana, oprosti.

LP
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #24 : ponedeljek, 20.09.2004 : 14:45:36 »

Vse tiste, ki uporabljate kremo oz mazilo Elastopad bi lepo prosila za informacijo, kje se jo da nabaviti.

Ker jaz sem šla najprej v našo vet. lekarno, pa za to še niso slišali, pa sem potem pomislila, da bi jo morda lahko imeli v naših lekarnah (lekarne za ljudi). No, tam pa so tudi bolj čudno gledali in eden drugega spraševali kaj je to ipd, na koncu so mi ponudili Elastopad mazilo za oči... Roll Eyes

Ko so me vprašali za kaj potrebujem to mazilo, sem rekla da za bolj mehke blazinice. Grin Bog vedi kaj so si mislili o meni... Grin Grin  

Torej - kje ste kupili mazilo Elastopad? V lekarni za male živali ali v "naši" lekarni?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #25 : sobota, 02.10.2004 : 12:27:02 »

 Roll Eyes ::Mi uporabljamo elasto pad, dal ga nam je veti Kebe, mi ga uporabljamo ze pri drugem psu in se dobro obnese, mazemo občasno,po potrebi, to je veterinarska krema, stane nekaj čez tisoč tolarjev Cheesy  :nismo prej listali po tej strani, zato pozen odgovor Tongue
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : sobota, 02.10.2004 : 16:19:50 »

Jaz sem na elastopad cakala vec kot en mesec, pa ga nisem docakala. Roll Eyes Najprej ga niso imeli, pa sem ga narocila, potem pridem naslednjic, pa mi ponujajo oblize, tretjic ga spet narocim, ker so prvic pozabili name, cetrtic mi hocejo spet vsilit oblize, potem se pa vdam in kupim kremo riboderm. Stane 800 sit in prav lepo pomaga pri oblezaninah na komolcih. Verjetno bi bila OK tudi za blazinice. lp
Logiran

rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #27 : sobota, 02.10.2004 : 17:18:17 »

Pri nas pa ne uporabljamo nobenega gela ali kreme pa imamo čisto mehke blazinice. Smiley Samo ne od zmeraj.
Lansko poletje je imela Witty še grobe blazinice, dokler nisva šle tečt po asflatu. Zvečer sem opazila da ima čisto gladke blazinice, kot da bi jih nekgo zbrusil. Ali pa kot sir, ki je na vrhu trd in posušen, potem pa odrežeš skorjo in je čisto gladek. sram Huh In potem panika-kaj je z njenimi nogami?!? Tako smo se takrat na veliko izogibali asfalta in takovcev. Pa ni nič pomagalo, še vedno ima take "zbrušene" blazinice. Mislite da je kaj nerobe? Huh Čudno se mi zdi da je nič ne bolelo ali peklo.
Ima kdo podobne izkušnje? Da si je pes enkrat zbrusil tačke in se mu niso več zacelile?
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #28 : sobota, 02.10.2004 : 18:49:21 »

Moj kuža pa ima probleme s tačkami samo pozimi, ko je sneg in po cestah stresejo sol! Ta sol mu jih čisto osuši in "razmrcvari". In ponavadi, ko pridem iz sprehoda ima čisto boge! Mazala sem z  labello(navadno) ali pa z kakšno kremo za dojenčke!
Sedaj pa imam elesto pad-je super!!

pa-pa
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #29 : ponedeljek, 04.10.2004 : 06:28:04 »

No, to da krema ELASTOPAD stane nekaj čez 1000 sit se pa žal ne morem strinjat  Angry Sem jo namreč kupila prejšnji teden v trgovini Taček v Fužinah in zanjo odštela celih 2.200 sit ali celo nekaj čez. Nisem jo sicer še uporabila, ampak jo zelo pohvalijo!
Aja, pa tudi v Mr Petu sem jo videla... Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Grobe pasje blazinice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines