mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:43:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: požrešen pes
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: požrešen pes  (Prebrano 19335 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #15 : torek, 07.08.2007 : 11:28:58 »

Jaz imam z Emmy (coton de tulear) tudi podobno težavo. Že pri vzrediteljici je jedla Royal canin mini junior in pri meni, sedaj jo imam 1 mesec, ima tudi na jedilniku samo to vrsto briketov in nič drugega. Ravno tako opažam, da kar hlasta in niti enega briketa ne zgrize. Ko poje, se ji dobesedno podirajo kupčki, kot pri dojenčkih, in to tako glasno, da bi še mene bilo sram Tongue Dvakrat se mi/ji je zgodilo, da je bruhala ampak iz ust ji je prišla kepa v velikost tenis žogice samih briketov, po večini celih.. Zdej že en teden prakticiram, da ji hrano namočim v mlačno vodo, enkrat na teden pa v jogurt, od takrat ni še izbruhala hrane vseeno pa traja njen obed kakšno minuto in ne več.. Sem pomislila tudi na to, da bi lahko bila tako zelo lačna, ker pri vzrediteljicije imela hrano non stop na voljo, pri meni sva začele pa z tremi obroki dnevno, sedaj, ko je vroče imava dva ampak bi se v mescu dni že morala navadit po mojem da ima obroke... Da bi prešla na kakšne večje brikete ne vem, ker je vseeno še mladiček, skoraj štiri mesece ima...
Ima kdo kakšno idejo?

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #16 : torek, 19.02.2008 : 13:34:37 »

Žretje, bruhanje, riganje.

Tudi pri nas imamo tezavo zretja in s tem posledicno (vsaj mislim tako) tudi bruhanja.
Lina vedno slabse je. Vedno bolj golta in hiti ... cas hranjenja je cca pol minute ... ona s spodjo celjustjo zajame kot z zajemalko in pogoltne, pa spet in spet. Lahko so to makaroni, polenta, riz, ... vseeno je. Pri briketih je podobna zgodba, doler so briketi majhni – le redko katerega zgrize. Ce dobi brikete od Ere in Done (giant adult) jih pa lepo je ... ampak po njih pa prav tako velikokrat  bruha (nikoli cele, ampak dobro prezvecene) ... ampak ji pomoje drugace ne odgovarjajo (se mi zdijo tezki, ker so res mastni).

Pa sem sla v trgovino po kaksne lazje brikete najprej ... ce bo to kaj pomagalo ... in mi je prodajalka povedala, da je to pri bokserjih znacilno, da tako zrejo in da lahko zaradi tega pride do vecjih tezav - meni se ze tako zdijo velike. Ni mi svetovala briketov ampak naj ji hrano naredim bolj pocasto, da bo tezje zrla. Pa ne glede na to, kaj naredim ona zre, golta. Kadar je kuhano hrano, jo vmes obvezno enkrat ustavim, da podre "kupcek" - rigne kot star dedec in potem ji dovolim jest naprej. To ponavadi pomaga.
Sicer ne bruha vsak dan, ampak recimo enkrat veckrat spet drugic dolgo casa ne. Ne vem s cim je to povezano. Makarone vedno izbruha cele ... samo odpre gobec in ven prileze cela vecerja! Zelo velikokrat siba po vecerji na vrt in je travo. Velikokrat bruha tudi samo

Po hranjenju ne gre nikoli na sprehod, ampak pocivat. Je kvalitetne brikete (RC) - zanjo sem sedaj vzela RC Adult, ampak so bolj majhni briketki in jih v vecini golta ... na en "griz" mogoce enkrat pregrizne.

Glede riganja bi se povedala, da vcasih riga kar tako po vecerji (se nisem ugotovila, da bi bilo to povezano s tem kaj je!) ... riga veckrat (zaporedoma mislim) in smrdi za znoret.

Zelela bi, da bi jo nekako ustavila pri tem, ampak mi ne uspeva. Ne glede na to koliko dobi, bo pozrla vse. Sedaj sem ji dajala za jest posebej ... stran od ostalih, da ne bi imela obcutka, da ji bo kdo pojedel oziroma da ji ne bo potrebno hiteti, da bo potem lahko sla se v Aikino skledo. Pri hrani je imela cisti mir, pa ne pomaga. Tudi to sem poskusila, da sem bila zraven nje in ji govorila pocasi, pa jo vsake toliko malo ustavila, ampak ne pomaga. Res nimam vec ideje kaj naredit. Ker tudi, ce cez dan dobi hrano, je zvecer ista pesem.

Ali ima kdo se kak predlog?

PS: Veterinar je rekel, da glede na to kolikokrat bruha, da ni nic posebnega, ampak jaz bi vseeno rada to preprecila.

Lp, Ursa
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #17 : torek, 19.02.2008 : 14:00:23 »

Tudi naša hrano kar golta in se je že zgodilo, da je bruhala cele kepe neprebavljenih briketov. Čeprav je to bilo prej, sedaj se nad briketi zmrduje in raje je kuhano hrano.  Wink 

Opazila sem, da takrat kadar ji v brikete zamešam kako hrano (npr. iz pločevinke), je bolj počasi, ker težje spravi v usta večjo količino naenkrat.

No, lotila sem se še ene taktike. Psički dam le pol porcije obroka naenkrat. Ko to poje, počakam še kakšnih 10-15 min, in ji dam še ostalo polovico. Odvisno od količine obroka ampak verjetno bi šlo mogoče tudi na tri dele, čeprav se zavleče vse skupaj. No, jaz sem opazila, da več ne riga in zaenkrat tudi ne bruha. Upam, da je zaleglo.  Roll Eyes
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #18 : torek, 19.02.2008 : 14:03:21 »

Pa je začela tud kaj bolj počasi jest, ko si porcije razdelila? Mi smo ravno v procesu menjave briketov in ti novi so malo večji in drugačne oblike, pa se mi bumbar davi poleg.
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #19 : torek, 19.02.2008 : 14:20:43 »

No, ko je bla moja tavelika psica še mladič (3 mesece in pol) je tudi goltala cele brikete, ščasoma (pri cca. enem letu) pa je sama začela jest počasi in d takrat vsak briketek posebej prežveči. Pri tamali pa je zgodba kanček drugačna. Stara je 8 mesecev, pa še vedno dobesedno požre vse kaj vidi. In niti slučajno nesme videt da kdo pri mizi je, da mačke jedo al pa da tavelika psica je,ker si dobesdno prilasti in mačke nažene proč, v nas pri mizi takodolgo laja da ji nekaj daš ker drugače te ušeca bolijo.. z taveliko sta pa tako mamica in hči..in katera mamica nebi odstopla hčerki nekaj hrane??  Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #20 : torek, 19.02.2008 : 14:49:19 »

Lina nic ne prosi .. oziroma ce ze, jo posljes na prostor in da mir.

Tudi jaz sem ze naredila tako, da sem ji dala najprej pol obroka, potem cez cas ... 15 minut do pol ure, pa se drug del obroka ... ampak v hitrosti ni razlike. Obakrat vse skupaj pogoltne in je v trenutku koncala s hranjenjem. Roll Eyes
Tudi, ce v brikete zmesam karkoli drugega bo ista pesem. Edina razlika se pozna pri ta ogromnih briketih za doge ... tiste pa zna cisto lepo pocasi jest.

In kako naj psu razlozim, da naj je pocasi? No, pri Doni smo sicer uredili tako, da smo ukinili polivanje briketov z vodo, pa je na zacetku se kar goltala, ampak v roku enega tedna je zacela lepo jest, ker je vedno bruhala in potem tudi bruhanje pojedla (da ne bi cesa stran metali Roll Eyes ), potem pa se je umirila, ker so briketi res ogromni. Za Adult pse pa ni tako velikih briketov, drugace bi pri Lini verjetno s tem lahko resili njeno zretje.

Lp, Ursa
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #21 : torek, 19.02.2008 : 15:19:03 »

Anita je po sterilizaciji postala laaačna Smiley in je začela kar hitro jest, se strašno veselit obroka in na splošno špilat klovna, ko gre za hrano. Thor pa je prav ... ne vem, kako naj temu drugače rečem ... prav nor je. Ko vzamem posodico, postane strašno napet. Ko mu dam posodico na tla, čaka na dovoljenje, da začne jest - to smo ga morali naučit, ker je nekajkrat hrana letela po zraku. Ko dobi dovoljenje, skoči v hrano in posodo izprazni v max. 10 sekundah. Prav grozno je za videt - sploh če ga primerjam z Anito, ki ves čas hranjenja veselo maha z repkom in očitno uživa Tongue

Moti me tudi poza, v katero se postavi, ko je - zadnje tace ima nekako stegnjene, odmaknjene, zaradi napete drže pa se mu naredi kar luknja med prsnim košem in zadnjim delom. Ko poliže svojo in Anitino posodico, se umiri, nekajkrat rigne in gre na svoj prostor  Roll Eyes

Nekako sem se že sprijaznila s tem, ampak mi vse skupaj deluje precej nezdravo oz. nevarno - še posebej zaradi napete drže. Poleg tega pa ne upam niti pomisliti, kaj bi bilo, če bi slučajno prišel do večje količine hrane. Včasih mu obrok dam kar iz roke - lepo počasi, ampak ne vem, če je to rešitev. Da bi kakšno oviro (žogo ali kaj podobnega, da bi bolj počasi jedel) dali notri v hrano, pa tudi ne gre, ker se preveč boji. 

Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #22 : torek, 19.02.2008 : 15:24:57 »

Sem se spet razpisala, pozabila pa vprašat to, zaradi česar sem sploh začela pisat:
Je neumnost, če bi ga hranila iz roke?

linchaich, zakaj pa ste polivali brikete z vodo? Je boljše, če so malo namočeni?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #23 : torek, 19.02.2008 : 15:39:08 »

Moti me tudi poza, v katero se postavi, ko je - zadnje tace ima nekako stegnjene, odmaknjene, zaradi napete drže pa se mu naredi kar luknja med prsnim košem in zadnjim delom. Ko poliže svojo in Anitino posodico, se umiri, nekajkrat rigne in gre na svoj prostor  Roll Eyes

Iz avatarja vidim, da imate majhnega psa. Jaz ti vseeno priporocam stojalo za posodo ... pri nas bi imeli isto drzo, ce ne bi imeli stojala ... vedno kadar kam gremo (stojal ne vzamemo s sabo) imamo tako drzo.

Z vodo smo polivali zato, ker naj bi potem pes bolj pocasi jedel - vsaj zdi se mi (to je Matic pocel, jaz nikoli, tako da nisem cisto prepricana). Ampak pri nas ni bilo tako.

Lp, Ursa
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #24 : torek, 19.02.2008 : 15:44:54 »

Ja, ta drža je tudi meni znana..če na hitro pogledaš izgleda koda bi se bal kuža čist približat posodici oz. kot da ga je enostavno strah jest.  Undecided
Mladičem ponavadi polivajo brikete z vodo in ko se briketi napijejo jim jih dajo zajest. Ampak to samo takrat ko so še čisto drobni..ko začnejo jest hrkrati pa še dudajo pri mamici.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #25 : torek, 19.02.2008 : 15:53:34 »

Hm ... moj je začel totalno norijo na hrano pred mesecm dni, po operaciji. Najprej je bila cela štala, ker niti slučajno ni želel jesti (za sabo je imel hudo operacijo in močno terapijo z zdravili), še tukaj sem pisala, kaj naj naredim, da spravim vsaj kakšen grižljaj vanj. Prisežem, da sem tudi molit začela, sam da bo pes začel jest. No, zdaj pa imam, ko toliko je, da ga ustavit ne morem. Tongue

Zdaj mali je kot nor. Dobesedno, samo jedel bi in, ko mu dam hrano jo izprazni v cca 10-20 sekundah, ker kar golta vse skupaj.

Glede dvigovanja posod s hrano - mi to prakticiramo, ker je priporočljivo iz več vzrokov, problem je le, ker ne najdem tako majhnih posod, ki bi bile dvignjene. Mi povsod razlagajo, da to potrebujejo samo večje pasme. Ja seveda. Roll Eyes

Vglavnem, tudi mi se srečujemo z požrešnostjo in to pri psu, ki je do zdaj pojedel le toliko, da je bil sit. Ravno prav. Sem že začela malo brskat po netu, kaj bi to lahko bilo, pa nisem nič odkrila. Ali je dejansko možno, da toliko je zato, ker 14 dni ni konkretno jedel, čeprav je bil očitno lačen? Ne vem, vse sem že pomislila.

Sicer pa sem srečna, ko ga vidim, da je. Ne veste kako grozno je, ko ne spraviš v psa niti grižljaja.
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #26 : torek, 19.02.2008 : 16:20:06 »

Jaz sem tamali kupila dvignjene posode v čisto obični trgovini za male živali. Takrat še Mb sploh ni imel zootica vsaj jaz nisem vedela da naj bi bil.
Oh ja,ko ga pripelješ domov in potem še drugi dan noče jest se počutiš prav trapasto pa ves si poklapan češ kaj je narobe z psom. Ko pa razišče okolico in te spozna pa začne jest si cel happy ker kuža je. Cheesy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #27 : torek, 19.02.2008 : 16:34:14 »

Naša je oziroma je jedla zelo hitro, ko je jedla samo brikete. Ko pa ji v brikete zamešam še kaj (npr. malo konzerve - ne celo), pa je bolj počasi. Dojela sem, da počasi je že zato, ker ne more lepo zagrabit vsega skupaj, pa ji potem tudi pade vmes na tla in je okoli že vse lepo popackano, ampak to je že druga pesem.  Tongue  Grin  Ali pa ko je kaj kuhano in je le to bolj mehko, vse to ona je bolj počasi, z briketi je pa druga pesem.  Roll Eyes
Čeprav je možno, da je to tudi posledica odraščanja, ker je kot 3 mesečni mladič neprimerno bolj hlastala hrano kot danes pri 6 in pol mesecih.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #28 : torek, 19.02.2008 : 16:42:42 »

linchaich, hvala za predlog - bom poskusila s stojalom, samo se mi zdi, da bo vse skupaj zrušil, ko se bo zagnal Grin 

Ja, Gaya, točno tako je videti - kot da bi se bal povsem približati.
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #29 : torek, 19.02.2008 : 17:15:03 »

Ko je naša prejšna psička (nemška ovčarka) goltala celo hrano, se ji je enkrat en usoden koščeh zataknil v požiralniku. In ko je videla kako hudo je ko ti vlečejo hrano ven iz požiralnika je še makarone grizla kot bi bili iz kamenja..
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: požrešen pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines