mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:20:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Prhljaj
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prhljaj  (Prebrano 15906 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« : petek, 23.09.2005 : 12:47:17 »

Imam zlato prinasalko staro 5 mesecev. Ze kot mladicku se je koza skoz zelo luscila, pa nisem vedela ali gre za prhljaj ali ne; zdaj definitivno vem da gre za to. Na nekaj ocitno je alergicna, ampak na hrano ne more biti, ker je prej jedla Eukanubo, zdaj pa Hills pa se nic ni spremenilo.

Danes sma bile pri veterinarju in mi je dal sampon octiderm (za suh prhljaj), Cefa-cure tablete (antibiotik) in pa Dermanorm olje.

Najbolj kar pa me je streslo, je bilo to, da naj bi se takim psom, ki imajo ze kot mladicki probleme s kozo, to se ponavadi stopnjevalo. Lahko pa se zgodi da bo cez puberteto to "prerasla".

Zanima me ce je kdo od vas imel ze taksno izkusnjo s svojim ljubljenckom in kako je bilo v prihodnje.

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : petek, 23.09.2005 : 12:52:38 »

Jaz take izkusnje nimam, ti pa svetujem, da ji dajaj v hrano vsakic zlicko olivnega olja in pa 1x na teden en rumenjak!

PS: Spremembe, ki jih dobimo pri menjavanju hrane (ce gre za alergijo) se pocasi kazejo sele po kakem mesecu nove hrane!!!

Pri katerem dermatologu si pa bila?

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #2 : petek, 23.09.2005 : 12:56:15 »

Se strinjam z Linchaich- olivno olje je super za kožo pa še radi ga imajo ponavadi. Če je na kaj alergična, tega ne boste rešili z Octiermom, Dermanormom in antibiotiki, ker vse troje zdravi posledice, ne pa vzroka. Treba bo poiskat vzrok za prhljaj...
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #3 : petek, 23.09.2005 : 13:44:26 »

Verjamem, da ne bomo odpravili vzroka, saj zato sprasujem ce je kdo imel kaj podobnega. Ne verjamem pa da bi bilo od hrane (ne recem da ni mozno), zato ker potem prhljaja ne bi imela ze ko je se jedla Eukanubo; odkar jo imam doma ima prhljaj.

Nisem bila pri dermatologu ampak pri veterinarju dr. Matkotu v Topolsici.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : petek, 23.09.2005 : 13:56:15 »

pa si pomislila, da je v obeh hranah morda ista sestavina, ki ji ne ustreza ...?
m.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #5 : petek, 23.09.2005 : 16:16:22 »

Mozno...

Tezko je ugotoviti, to tako ali tako vem.
V skrajnem primeru jo bom dala na test za alergijo.

Bolj me skrbi da bo skoz tako obcutljiva razlicne stvari in da bi z leti to se hujse (taksno moznost mi je omenil veterinar).

Hvala vsem za odgovore!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : petek, 23.09.2005 : 17:13:20 »

Tudi tile testi na alergije niso ravno perla... Ne se prevec na to zanasat.
Pri hrani je potrebno naredit striktno izlocevalno dieto, ampak pri 5mesecnem psicku se mi zdi to mal rizicno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : petek, 23.09.2005 : 17:14:27 »

Aja, da ne bo nesporazumov-ce sumimo alergijo na hrano, potem je edina opcija izlocevalna dileta/izkljucevalna, kakor koli pac imenujete to. Ce je kaj drugega vzrok, tudi dieta ne bo pomagala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : sobota, 24.09.2005 : 11:51:36 »

Ne vem sicer, kaj bi to bilo, ampak občasno se je tudi pri meni pri goldenčkih pojavil kakšen mladiček s prhljajem. Imel je samo prhljaj, drugega nič, nobenih pik, ranic... zaradi tega se ni nobeden sekiral, psa so malo pogosteje krtačili, ko je odrastel je pa izginilo. alergija pa mislim da to ni.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #9 : sobota, 24.09.2005 : 13:15:26 »

Stokrat hvala!
Je fino slisat, da je potem vse izginilo!
Logiran
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #10 : sobota, 22.04.2006 : 15:21:50 »

Pozdravljeni,

Pri nasem dve-letnem prinasalcu se je zacel pojavljati prhljaj.
Tu pa tam mu ze dajemo olivno olje...

Skrbi me ta debata na temo alergije. Namrec z izlocevalno dieto kot jo razumem
resujemo samo posledice ne pa tudi vzroka.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #11 : sobota, 22.04.2006 : 18:22:53 »

zdravo.
Ne, stos izlocevalne diete je ravno to, da se najde vzrok (alergen) in se ga potem izogiba. Namrec, dieto spremenis tako, da na zacetku dobiva samo en vir beljakovin (npr. konjsko meso, divjacina, ovcetina, puran, ...), ki ga zival se ni jedla in zato ne more imeti protiteles, in en vir ogljikovih hidratov - tudi tak, ki ga se ni nikdar zauzila (npr. krompir, pira, ajdova kasa, prosena kasa, ....). Po dolocenem casu (ko izginejo znaki, kar lahko traja tudi dlje kot mesec dni) se postopoma - eno po eno, zacno dodajati druga zivila. Ko/ce na katero odreagira, seveda to umaknes z jedilnika (navadno za vedno) in poskusis z drugimi zivili. Najpogostejsi alergeni so goveje in piscancje meso, koruza, psenica, soja, mleko in mlecni izdelki (pa tudi umetni konzervansi in ojacevalci okusa, ki so v nekaterih industrijsko pripravljenih hranah). LAhko se posluzis tudi pripravljenih veterinarskih diet, ki sicer vsebujejo zgoraj nasteta zivila, vendar pa naj bi bila le-ta tako obdelana, da niso vec alergena.
Seveda, ce sploh gre za alergijo in ce gre za alergijo na hrano.
V tem casu se precej psom pojavi prhljaj zaradi menjave dlake. Ce je to vzrok, pomaga redno in temeljito odstranjevanja odmrle dlake in dodajanje olja (ribje, laneno, koruzno, olivno, ... seveda vsa nerafinirana in hladno presana) v hrano. Ali pa dodatki kot so dermanorm ipd.
lp, m.
Logiran
blanka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #12 : četrtek, 02.11.2006 : 20:19:58 »

Imam 4leta starega psa, ki ima že nekaj časa prhlaj. Vsak drug dan mu dajemo jajce z oljem in vsaj 1x na mesec ga namažemo z norkovim oljem, vendar prhlaj ne izgine. Kaj lahko še naredim, ali naj vztrajam pri jajcu in olju? Mislim, da se je tudi izpadanje dlake potenciralo z pojavom prhlaja.
Logiran
blanka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #13 : četrtek, 02.11.2006 : 20:53:27 »

Imam 4leta starega nemškega ovčarja, ki ima že nekaj časa prhlaj. Pred letom in pol smo ga vzeli iz zavetišča, vendar prhlaja ni imel.  Vsak drug dan mu dajemo jajce z sončničnim oljem in vsaj 1x na mesec ga namažemo z norkovim oljem, vendar prhlaj ne izgine. Kaj lahko še naredim, ali naj vztrajam pri jajcu in olju? Mislim, da se je tudi izpadanje dlake potenciralo s pojavom prhlaja.

malo več podatkov Smiley
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #14 : nedelja, 30.03.2008 : 08:26:38 »

Živjo,

zanima me, če je že kdo imel težave podobne kot imam jaz z našo zlato prinašalko Nayo, ki ima prhljaj. Zdej me pa zanima ali je to res tako odvisno od hrane. Ker, ko smo jo dobili je imela pri rejcih hrano PRO PLAN PURINA, potem smo ji postopoma zamenjali in smo prešli na SCIENCE PLAN HILLs kar je bilo mnogo boljše in prhljaj je izginil. Potem smo hoteli, da bi prešla na hrano NUTRO CHOICE vendar se je stanje spet poslabšalo.
  Undecided
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #15 : nedelja, 30.03.2008 : 09:12:29 »

Ostanite na hrani, ki ji odgovarja in ne spreminjajte hrane po nepotrebnem.
lp Teja.
Logiran
nikolina78
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 05.09.2011 : 08:36:10 »

Pozdravljeni!

Doma imam zlato prinašalko staro malo več kot 3 leta. Ko jo čohaš po hrbtu, ti na prstih ostane kot en beli prah. Pa ne vem, ali je to prhljaj, kaj drugega in kako naj to odpravimo?


Hvala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 05.09.2011 : 11:53:05 »

V čem pa je fora menjavanja hrane?
Logiran

Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #18 : nedelja, 18.09.2011 : 14:52:48 »

Ja v hrani so lahko razni dodatki, ki marsikateremu kužku povzroči prhljaj. Mi smo zamenjali že vrsto različnih hran pri naši prinašalki in smo sedaj na Nutro Gold, sedaj ima tudi manj vneta ušesa in nič prhljaja. Če bi se pa čez čas pokazalo, da ne bo ustrezala pa bo spet sledila menjava.
Logiran
Pokrajculja
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 09.11.2011 : 13:57:40 »

Imamo 3leta staro zlato prinašalko. Že odkar smo jo dobili ima težave s prhljajem. Posikusili smo vse mogoče vrste hrane... Po nasvetu veterinarjev smo jo redno kopali z ekstra za to namenjenim dermatološkim šamponom.... s pomočjo iz7ločanja različne hrane smo ugotovili, da ima najverjetneje alergijo na perutnino.

 Zdaj jo hranimo z Eukanuba Veterinary Diets - Dermatosis FP. Stanje se je nekoliko izboljšalo, khrati smo začeli dodajati olja, ki nam jih je priporočal veterinar. Prav tako so nam odsvetovali pogosto kopanje s kakeršnimi koli preparati (prvi veterinar je priporočil ravno to). Zdaj upam, da se bo ta "snežinka" zadeva s kožo končno popravila.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #20 : ponedeljek, 15.06.2015 : 20:07:50 »

Moj Poppy ima tudi hude težave s prhljajem, probala sem tudi s šamponi proti prhljaju, a nič ne pomaga, ves čas se praska in če ima kdo kak dober nasvet kaj bi pri tem pomagalo da se ga odpravi, bi bila vesela kakšnega nasveta.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : ponedeljek, 15.06.2015 : 20:19:14 »

Pri večini težav s kožo in dlako pomaga Dermanorm. Je pa precej drag in narediti je treba vsaj 2- mesečno kuro, preden se poznajo rezultati.
Najcenejša varianta (vendar še vedno draga) so kapsule - 250 kapsul za cca. 45 evrov. 1 kapsula na dan zadošča za pse do 10 kg.
Če pes kapsule ne pogoltne oziroma jo izbrska iz hrane in pusti, jo lahko prerežeš in poliješ po hrani. Olje je za pse dobrega okusa in ga imajo radi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 15.06.2015 : 20:25:19 »

Tako kot pri večini ljudi, je najverjetneje težava v prehrani. Nekaj, kar mu ne ustreza. Poskusi z drugačno hrano (beri sestavine, da ne boš samo okusa zamenjala).
Včasih ti lahko pomaga vzreditelj. Posebno če je srbečica vmes bi jaz psa peljala na veterino, da pogledajo kožo. Mogoče je kaka kožna bolezen, zajedavec? Lahko je alergija na pršice, mehčalec, prašek...
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #23 : ponedeljek, 15.06.2015 : 20:31:45 »

Jaz bi tudi najprej pomislila na kakšno alergijo - se znajo tudi kasneje v življenju psa pojaviti.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #24 : ponedeljek, 15.06.2015 : 22:34:02 »

Hrano sva že zamenjala, pa ni učinka, bom poskusila še Dermanorm. Ja po mojem da gre ziher za prhljaj, ker se mu tako če ga skrtačiš tudi beli koščki vidijo. Zdi se mi kot da se malo izboljša če mu dodajam lososovo olje na briketke, samo zdej se pa že nekaj časa praska in taki beli drobci so vidni na dlaki ko ga počešem.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #25 : torek, 16.06.2015 : 05:54:12 »

Poskusi z briketi, ki vsebujejo ribo.
Za odpravljanje težav s kožo je priporočljivo tudi konopljino olje. Wink
Pa operi vse posteljice na 60+, da odstraniš pršice. Mehčalca ne dodajaj, ker zna biti alergen.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #26 : torek, 16.06.2015 : 06:42:07 »

Psi rastlinska olja veliko slabše izkoristijo kot živalska. Tako, da je bolj smiselno dodajati kako ribje olje.
Ampak najprej bi konkretno pogledala kakšno hrano je pes prej in sedaj, kakšna so razmerja, kako je v sorodstvu? Srbež je zelo zoprna reč...Vem sama, ker imam intoleranco na sulfate v šamponih in silikone. V SLO pa je možno na prste ene roke prešteti šampone, ki ne vsebujeje teh zadev. Čim uporabim kako tako zadevo, je po parih pranjih srbež neznosen!

Pasje cunje jaz perem sicer s praškom, ga pa dam malenkost manj. Perem na programu, ki je primeren za zadeve in namesto mehčalca dam kis.

Pač sistematično preštudiraj zadeve in ugotovi kaj bi lahko bil problem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #27 : torek, 16.06.2015 : 07:49:07 »

Lahko je tudi reakcija na okolje ali pa intenzivno menja dlako. Moja, ki ni alergik pogosto dobi malo prhljaja, ko menja dlako, na alergik pa je mel kar probleme s slabo kožo, ki so bili pogojeni, poleg hrane, tudi s cvetenjem nečesa kar je prisotno predvsem v poznih pomladnih mesecih in poletjem. Najbolj je pomagalo, ko smo ugotovili kaj od hrane je problematično in dodajali kaka oljčka. Oz, ko smo našli hrano, ki mu odgovarja, nismo več dodajali nič. Pa redno kopanje in nujna uporaba balzama. Šampon je bil pa "navaden" pasji kvaliteten šampon za občutljivo kožo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #28 : torek, 16.06.2015 : 09:55:23 »

Aha ja bom poskusila, ja veterinar mi je rekel da ni alergija, da je prhljaj, samo sem zamenjala več briketov, pa pri vseh isto.

Kako pogosto ga moram potem kopat?

Je pa res, da to ne traja ves čas, ampak se izboljša, potem pa kar naenkrat spet poslabša. Trenutno se res veliko praska. Mislim pa da ni povezano s hrano, po mojem je problem s kožo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #29 : torek, 16.06.2015 : 09:58:48 »

Aja, drugače briketov z ribo sploh ne mara, jih noče jest. Mu pa dajem lososovo olje gor na briketke in se mi zdi da je potem malce boljše.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #30 : torek, 16.06.2015 : 14:08:19 »

Kaj in koliko je zelo različno. Za tvojega boš morala sama pogruntat s poizkušanjem. Ni nujno, da mu bo pomagalo to kar je nam.

Še en primer. Eni moji psici, se je na stara leta začel pojavljati zelo pogosto "hotspot". Nekako mi je ratalo povezat, da kopanje 1x na mesec minimalno, skoraj prepreči nastajanje novih žarišč. Zelo so se je zmanjšala pojavnost in sploh ni imelo veze s čim sem jo kopala. Še največ sem v bistvu porabla Jhonsons baby.  Roll Eyes

Jaz bi sigurno kaj dodajala za dlako/kožo in vsakič, ko bi psa skopala nanesla balzam, da se koži povrne nekaj maščobe takoj. Pol pa opazuješ.

Nekateri psi postanejo celi "beli" tudi zaradi stresa. Razlogov za prhljaj imaš malo morje ali pa nič  Tongue
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #31 : torek, 16.06.2015 : 14:10:27 »

Koža in prehrana gresta z roko v roki, tako pri psih kot tudi pri človeku. Če je bilo prej s kožo OK, se je nekaj moralo zgoditi. "Samo prhljaj" ni normalno stanje kože, sploh, če ga spremlja močna srbečica.
Prehitra in prepogosta menjava hrane, pa tudi nista v prid stabilizaciji stanja, žal.

Ko je naša psica trpela za srbečico (povezano z alergijami na hrano), smo jo pogosto kopali (z medicinskim šamponom, ki je stanje samo nekoliko umirjal), ko so se stvari stabilizirale, pa je skoraj ne kopamo več (jo pa redno češemo!), ker kopanje s šamponom - za občutljivo kožo! -  spet povzroči srbež, verjetno zaradi spremembe pH kože, kar je "delo" večine šamponov.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #32 : torek, 16.06.2015 : 15:48:32 »

Aha, no bom povprašala še veterinarja. Ampak no kar je zanimivo, da je tud Boni je imel prhljaj. No ker Kylie ga pa nima. Bom poskusila z balzami da nebo imel tolk suho kožo, čeprav kaj vem hrana če res vpliva, ker ta baje je dost kvalitetna, no in mislim da ni od tega.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #33 : torek, 16.06.2015 : 15:52:16 »

Jaz bom šla mal vprašat veterinarja, kaj mi lahko svetuje, kak šampon in balzam, ker je kar trdovraten problem s tem prhljajem.

Opažam tudi pri sebi, da me včasih ful glava srbi, pa nimam nič prhljaja, vprašanje kolk niso tudi ti šamponi močni in dražijo lasišče, včasih si operem lase pa me cel dan mal glava srbi oz peče. Čudno.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Prhljaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines